طرح پلیس گردشگری در کویرهای شهرستان آران و بیدگل عاملی مهم در تقویت امنیت پایدار مناطق گردشگری است

گردشگران باید با گردشگری مسئولانه به حفظ امنیت پایدار منطقه همت گمارند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در نشست امنیت کویر این شهرستان گفت: شهرستان آران و بیدگل با ۳۰۰ هزار هکتار بیابان،  ۱۲۰ هزار هکتار جنگل و ۶۱ هزار کیلومتر وسعت نیازمند راه‌اندازی سامانه ورود گردشگران داخلی و خارجی به کویر است. وی اجرای طرح […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در نشست امنیت کویر این شهرستان گفت: شهرستان آران و بیدگل با ۳۰۰ هزار هکتار بیابان،  ۱۲۰ هزار هکتار جنگل و ۶۱ هزار کیلومتر وسعت نیازمند راه‌اندازی سامانه ورود گردشگران داخلی و خارجی به کویر است.

وی اجرای طرح پلیس گردشگری در کویر شهرستان آران و بیدگل را عاملی در تقویت امنیت پایدار منطقه ذکر کرد و افزود:  طرح جامع گردشگری کویر و نمک شهرستان آران و بیدگل در حال تدوین و تکمیل شدن نهایی است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل با بیان اینکه در بخش اقتصادی، گردشگری موجب ارزآوری برای کشور می‌شود، گفت: گردشگری از پیشران‌های اقتصاد و توسعه کشور است و موجب رونق و تحرک اقتصادی می‌شود.

وی افزود: در شرایط کنونی، فعالان حوزه گردشگری متعهدند تا عادی شدن شرایط از هرگونه اقدامی که منجر به شیوع بیماری کرونا شود جلوگیری کنند.

دکتر بایبوردی بر ضرورت تقویت زیرساخت‌های راه و گردشگری در شهرستان آران و بیدگل برای میزبانی گردشگران داخلی و خارجی تاکید کرد و ادامه داد: کویرهای این شهرستان با برخورداری از جاذبه‌های بی‌مانند تاریخی و طبیعی می‌توانند به انتخاب نخست گردشگران داخلی و خارجی برای سفر به ایران و این منطقه تبدیل شوند که این مهم در سایه برنامه‌ریزی و ایجاد تاسیسات  و زیرساخت‌های لازم محقق می شود.

وی بر گردشگری مسئولانه گردشگران تاکید کرد و ادامه داد: شهرستان آران و بیدگل دارای ۱۲۰ هزار هکتار جنگل دست‌کاشت است و گردشگران باید به حفظ محیط زیست همت گمارده و به جنگل‌های دست کاشت و تاغ‌ها آسیبی وارد نکنند.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل با بیان اینکه ۴۲ امامزاده و بقاع متبرکه در شهرستان آران و بیدگل به عنوان مقصد گردشگری زیارتی و مذهبی شمال استان اصفهان محسوب می‌شود، افزود: گردشگری نوعی سرمایه‌گذاری و گردشگر فرصتی است که می تواند درآمد و اشتغال پایدار را تامین کند و در این راستا باید برای تقویت زیرساخت‌های گردشگری، تمهیداتی اندیشیده  شود.

وی به گردشگری پاک و سالم اشاره کرد و گفت: گردشگران باید به ارزش‌های ایرانی – اسلامی و بومی – محلی احترام بگذارند.

برچسب ها :
مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی  فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ جلسه کارگروه آرد و نان شهرستان به ریاست فرماندار و با حضور بخشداران مرکزی و کویرات و اعضای کارگروه در سالن ۴ دی فرمانداری به منظور بررسی چگونگی اجرای طرح هدفمندی یارانه نان برگزار شد. فرماندار شهرستان آران و بیدگل؛ عرضه خارج از شبکه آرد و […]

۱۲ مهر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ علی اکبر رضایی فرماندار، به همراه مدیر اداره برق شهرستان، در راستای مصوبات جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان، از شرکت نساجی پرین آریایی واقع در شهرک صنعتی انصار نوش آباد بازدید کرد.

۱۲ مهر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل، در این ملاقات‌ها که در محل اتاق فرماندار برگزار شد، تعدادی از شهروندان شهرستان آران و بیدگل در دیدار چهره به چهره با دکتر علی اکبر رضایی فرماندار این شهرستان به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند. فرماندار شهرستان آران و بیدگل در این ملاقات‌ها با […]

۱۲ مهر ۱۴۰۱

در پی درگذشت مادر بزرگوار شهید والامقام حسین ایمانی، فرماندار شهرستان آران و بیدگل پیام تسلیتی صادر کرد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل متن پیام به شرح زیر است:    بسم الله الرحمن الرحیم کلُّ مَنْ عَلیها فَان وَ یبقَی وَجْهُ رَبَّک ذوالـجلالِ والاکـرامِ خانواده محترم شهید والامقام حسین ایمانی درگذشت اندوهبار […]

۱۰ مهر ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :