پنج شنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
۱۹:۴۵:۱۴
فرمانداری شهرستان آران و بیدگل

طرح پلیس گردشگری در کویرهای شهرستان آران و بیدگل عاملی مهم در تقویت امنیت پایدار مناطق گردشگری است

گردشگران باید با گردشگری مسئولانه به حفظ امنیت پایدار منطقه همت گمارند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در نشست امنیت کویر این شهرستان گفت: شهرستان آران و بیدگل با ۳۰۰ هزار هکتار بیابان،  ۱۲۰ هزار هکتار جنگل و ۶۱ هزار کیلومتر وسعت نیازمند راه‌اندازی سامانه ورود گردشگران داخلی و خارجی به کویر است. وی اجرای طرح […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در نشست امنیت کویر این شهرستان گفت: شهرستان آران و بیدگل با ۳۰۰ هزار هکتار بیابان،  ۱۲۰ هزار هکتار جنگل و ۶۱ هزار کیلومتر وسعت نیازمند راه‌اندازی سامانه ورود گردشگران داخلی و خارجی به کویر است.

وی اجرای طرح پلیس گردشگری در کویر شهرستان آران و بیدگل را عاملی در تقویت امنیت پایدار منطقه ذکر کرد و افزود:  طرح جامع گردشگری کویر و نمک شهرستان آران و بیدگل در حال تدوین و تکمیل شدن نهایی است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل با بیان اینکه در بخش اقتصادی، گردشگری موجب ارزآوری برای کشور می‌شود، گفت: گردشگری از پیشران‌های اقتصاد و توسعه کشور است و موجب رونق و تحرک اقتصادی می‌شود.

وی افزود: در شرایط کنونی، فعالان حوزه گردشگری متعهدند تا عادی شدن شرایط از هرگونه اقدامی که منجر به شیوع بیماری کرونا شود جلوگیری کنند.

دکتر بایبوردی بر ضرورت تقویت زیرساخت‌های راه و گردشگری در شهرستان آران و بیدگل برای میزبانی گردشگران داخلی و خارجی تاکید کرد و ادامه داد: کویرهای این شهرستان با برخورداری از جاذبه‌های بی‌مانند تاریخی و طبیعی می‌توانند به انتخاب نخست گردشگران داخلی و خارجی برای سفر به ایران و این منطقه تبدیل شوند که این مهم در سایه برنامه‌ریزی و ایجاد تاسیسات  و زیرساخت‌های لازم محقق می شود.

وی بر گردشگری مسئولانه گردشگران تاکید کرد و ادامه داد: شهرستان آران و بیدگل دارای ۱۲۰ هزار هکتار جنگل دست‌کاشت است و گردشگران باید به حفظ محیط زیست همت گمارده و به جنگل‌های دست کاشت و تاغ‌ها آسیبی وارد نکنند.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل با بیان اینکه ۴۲ امامزاده و بقاع متبرکه در شهرستان آران و بیدگل به عنوان مقصد گردشگری زیارتی و مذهبی شمال استان اصفهان محسوب می‌شود، افزود: گردشگری نوعی سرمایه‌گذاری و گردشگر فرصتی است که می تواند درآمد و اشتغال پایدار را تامین کند و در این راستا باید برای تقویت زیرساخت‌های گردشگری، تمهیداتی اندیشیده  شود.

وی به گردشگری پاک و سالم اشاره کرد و گفت: گردشگران باید به ارزش‌های ایرانی – اسلامی و بومی – محلی احترام بگذارند.

برچسب ها :
مطالب مشابه
فرماندار و رییس هیات اجرایی انتخابات شهرستان آران و بیدگل گفت: یک هزار و 176 نفر در این شهرستان مسوولیت اجرا و نظارت بر انتخابات ۱۱ اسفند امسال را بر عهده دارند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ علی‌اکبر رضایی گفت: تعداد ۸۳ شعبه اخذ رأی برای برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در این شهرستان تعیین شده که نسبت به دوره قبل انتخابات مجلس، ۱۳ شعبه اخذ رأی افزایش یافته است. رئیس کارگروه اجرای انتخابات شهرستان […]

۷ اسفند ۱۴۰۲
نخستین مجلس دانش آموزی آران و بیدگل با حضور ۱۲۰ دانش آموز منتخب مدارس شهرستان شروع به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل و به نقل از خبرگزاری صداوسیما؛ فرماندار شهرستان آران و بیدگل گفت: این مجلس دانش‌آموزی برای اولین‌بار با هدف پیگیری مطالبات دانش‌آموزان شهرستان در حوزه‌های مختلف تشکیل شده است. علی‌اکبر رضایی افزود: اعضای این مجلس که با انتخابات مدارس انتخاب شده‌اند از بین خود ۷ نفر […]

۷ اسفند ۱۴۰۲

به گزارش کمیته اطلاع‌رسانی انتخابات شهرستان آران و بیدگل؛ با حضور رئیس و اعضای هیات بازرسی انتخابات، جلسه آموزشی بازرسان و سربازرسان برگزار شد. آموزش استفاده از اپلیکیشن بازرسی انتخابات در روز اخذ رأی و آشنایی با شرح وظایف مربوطه از جمله موارد مطرح در این نشست بود.

۷ اسفند ۱۴۰۲

به گزارش کمیته اطلاع‌رسانی انتخابات شهرستان آران و بیدگل؛ چهاردهمین جلسه هیئت اجرایی دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری با حضور علی‌اکبر رضایی فرماندار و رئیس هیئت اجرایی شهرستان، اعضای هیئت نظارت و اعضای هیئت اجرایی انتخابات در سالن ۴دی فرمانداری برگزار شد. در این جلسه قوانین و دستورالعمل […]

۴ اسفند ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 17 =