تزریق ۱۸ هزار و ۴۰۰ واکسن کرونا در دوز اول و ۶ هزار و ۳۵۰ واکسن کرونا در دوز دوم

نشست وبینار ستاد کرونا و طرح شهید سلیمانی استان اصفهان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در حاشیه نشست وبینار ستاد کرونا و طرح شهید سلیمانی استان اصفهان که به صورت وبینار و با حضور سردار سلامی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، دکتر عباس رضایی استاندار اصفهان و نیز سردار فدا فرمانده حضرت صاحب‌الزمان(عج) برگزار […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در حاشیه نشست وبینار ستاد کرونا و طرح شهید سلیمانی استان اصفهان که به صورت وبینار و با حضور سردار سلامی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، دکتر عباس رضایی استاندار اصفهان و نیز سردار فدا فرمانده حضرت صاحب‌الزمان(عج) برگزار شد، گفت: در شهرستان آران و بیدگل ۳۸ قرارگاه بسیج در ۴۸ محله شهرستان در قالب قرارگاه شهید سردار سلیمانی در طرح مردمی کردن سلامت محله محور به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند.

وی با بیان اینکه این طرح، مردمی کردن مدیریت و مقابله با شیوع کرونا تلقی می‌شود و می‌تواند به عنوان عاملی در قطع مجدد زنجیره شیوع کرونا عمل بکند، خاطرنشان کرد: اجرای این طرح باعث دسترسی آسان‌تر و بهتر بیماران کرونایی به خدمات مورد نیاز و افزایش رضایتمندی شهروندان در حوزه سلامت جسمی و روانی آنان می‌شود.

دکتر بایبوردی اظهار داشت: اجرای طرح سلامت محله محور در شهرستان آران و بیدگل، بهبود طرح غربالگری و شناسایی زودهنگام بیماران مبتلا به کووید ۱۹ را در پی دارد و یک نوع آموزش همگانی ارتقای سلامت و حضور نیروهای مردمی در مقابله با ویروس کروناست.

وی مجریان این طرح را بازوان پرتوان کادر پزشکی و پرستاری در مقابله با ویروس کرونا نام برد که توسط بسیج و با محوریت فرمانداری و مدیریت شبکه بهداشت و درمان و نیز بسیجیان در حال اجراست.

فرماندار و فرمانده قرارگاه طرح سلامت محله محور شهرستان آران و بیدگل، مدیریت و کنترل اپیدمی کووید ۱۹ از طریق مشارکت‌های مردمی و بهره‌گیری از نیروهای بسیجی و مردمی را از اهداف این طرح نام برده و تشریح کرد: تشدید نظارت بر پروتکل‎های بهداشتی، تست گسترده، هدفمند و هوشمند، بیماریابی فعال، آموزش و اطلاع‌رسانی، حفاظت از گروه‌های آسیب‌پذیر، تعیین و اعلام هوشمند و هدفمند محدودیت‌ها و تقویت فرآیند درمان سرپایی و کاهش موارد بستری مبتلایان به کووید ۱۹ از جمله اهداف راهبردی این طرح در شهرستان آران و بیدگل است.

وی با بیان اینکه طرح غربالگری محله‌محور با هدف تبدیل «هر خانه یک پایگاه سلامت»، ستاد مقابله با کرونای شهرستان آران و بیدگل را در این طرح یاری می‌کند، افزود: «سواد تاب‌آوری در مقابل خطرات کرونایی» و «سواد ارتقای بهداشت و سلامت عمومی» در شرایط کنونی ضرورت دارد.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل به تزریق ۱۸ هزار و ۴۰۰ دوز اول واکسن کرونا و ۶ هزار و ۳۵۰ دوز دوم واکسن کرونا در این شهرستان گفت: در شهرک‌های صنعتی شهرستان آران و بیدگل به صورت روزانه، ۱۶۴ هزار عدد ماسک و ۸۳ کیلوگرم اکسیژن تنفسی تولید می‌شود.

فرماندار و رئیس ستاد مدیریت و مقابله با کرونای شهرستان آران و بیدگل در ادامه با اشاره به روند افزایشی بیماران بستری و سرپایی کرونا در پیک پنجم گفت: «صیانت از جان مردم» و «صیانت از سلامت مردم»اولویت‌های مهم کارگزاران دولت در شرایط کرونایی است.

وی در ادامه سخنانش با تبریک «روز پزشک» و «روز داروساز» و تقدیر از خدمات آنان گفت:  پزشکان و داروسازان به عنوان «فرشتگان نجات»، «مدافعان حریم بهداشت و سلامت مردم» و «پیشقراولان ترویج سلامت و روان» شهروندان محسوب می‌شوند و مجموعه کادر بهداشتی-درمانی، پزشکان و داروسازان شهرستان آران و بیدگل یکی از دانش‌بنیان‌ترین، هوشمندانه‎ترین و دانش‌پایه‌ترین کارگزاران ایران اسلامی در بخش درمان هستند.

دکتر بایبوردی بهترین هدیه مردم به پزشکان، پرستاران و داروسازان را رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا، شستشوی مکرر دستان، زدن ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و پرهیز از سفرهای غیرضرور اعلام کرد و گفت: راهبرد اساسی و اصلی دولت سیزدهم، انجام واکسیناسیون عمومی و سراسری تا اوایل زمستان امسال است.

 

برچسب ها :
مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی  فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ جلسه کارگروه آرد و نان شهرستان به ریاست فرماندار و با حضور بخشداران مرکزی و کویرات و اعضای کارگروه در سالن ۴ دی فرمانداری به منظور بررسی چگونگی اجرای طرح هدفمندی یارانه نان برگزار شد. فرماندار شهرستان آران و بیدگل؛ عرضه خارج از شبکه آرد و […]

۱۲ مهر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ علی اکبر رضایی فرماندار، به همراه مدیر اداره برق شهرستان، در راستای مصوبات جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان، از شرکت نساجی پرین آریایی واقع در شهرک صنعتی انصار نوش آباد بازدید کرد.

۱۲ مهر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل، در این ملاقات‌ها که در محل اتاق فرماندار برگزار شد، تعدادی از شهروندان شهرستان آران و بیدگل در دیدار چهره به چهره با دکتر علی اکبر رضایی فرماندار این شهرستان به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند. فرماندار شهرستان آران و بیدگل در این ملاقات‌ها با […]

۱۲ مهر ۱۴۰۱

در پی درگذشت مادر بزرگوار شهید والامقام حسین ایمانی، فرماندار شهرستان آران و بیدگل پیام تسلیتی صادر کرد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل متن پیام به شرح زیر است:    بسم الله الرحمن الرحیم کلُّ مَنْ عَلیها فَان وَ یبقَی وَجْهُ رَبَّک ذوالـجلالِ والاکـرامِ خانواده محترم شهید والامقام حسین ایمانی درگذشت اندوهبار […]

۱۰ مهر ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :