سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲
۰۰:۴۸:۳۹
فرمانداری شهرستان آران و بیدگل

تاکنون ۳۴ حلقه چاه غیرمجاز آب در شهرستان آران و بیدگل مسدود و پلمب شده است

تجهیز 50 درصد چاه‌های آب مجاز شهرستان آران و بیدگل

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل؛ دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در نشست شورای حفاظت منابع آب این شهرستان، یکی از ابزارهای مناسب و موثر در مدیریت و برداشت آب از سفره‌های زیرزمینی به واسطه چاه‌ها را نصب کنتورهای هوشمند آب ذکر کرد و افزود: به منظور احیاء و تعادل […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل؛ دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در نشست شورای حفاظت منابع آب این شهرستان، یکی از ابزارهای مناسب و موثر در مدیریت و برداشت آب از سفره‌های زیرزمینی به واسطه چاه‌ها را نصب کنتورهای هوشمند آب ذکر کرد و افزود: به منظور احیاء و تعادل بخشی منابع آب و صیانت از سفره‌های آب زیرزمینی و کنترل برداشت آب از چاه‌ها، به‌کارگیری کنتورهای هوشمند آب وفق قوانین و مقررات الزامی بوده و ضرورت دارد.

وی خاطرنشان کرد: ۵۰ درصد چاه‌های آب مجاز شهرستان آران و بیدگل در بخش‌های کشاورزی، شرب، صنعت و خدمات مجهز به کنتورهای حجمی هوشمند آب شده‌اند.

دکتر بایبوردی مسدود کردن چاه‌های غیرمجاز، جلوگیری از اضافه برداشت چاه‌ها و تدوین «سند نظام تدبیر تامین و توزیع آب شهرستان آران و بیدگل» را برای مدیریت هوشمند مصرف آب این شهرستان یک ضرورت گریزناپذیر اعلام کرد و بر تسریع تدوین بانک داده و اطلاعات آب شهرستان آران و بیدگل تاکید کرد.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل تعداد کل چاه‌های آب زیرزمینی را ۵۱۴ حلقه ذکر کرد و افزود: تعداد کل چاه‌های آب کشاورزی ۲۵۷ حلقه، تعداد کل چاه‌های آب صنعت و خدمات ۱۷۱ حلقه، تعداد کل چاه‌های آب شرب و بهداشت ۷۲ حلقه و ۱۴ حلقه چاه در سایر موارد مصرفی است.

وی میزان افت سطح آب زیرزمینی شهرستان آران و بیدگل در سال‌های اخیر را ۵۳ سانتیمتر ذکر و اعلام کرد: تاکنون ۳۴ حلقه چاه غیرمجازآب در شهرستان آران و بیدگل مسدود و پلمب شده است.

دکتر بایبوردی میزان سرانه مصرف آب شرب برای هر نفر درفصل تابستان را ۲۹۰ لیتر در شبانه‌روز ذکر کرد و افزود: این میزان مصرف آب، با استانداردهای جهانی فاصله معناداری دارد که نیاز به فرهنگ‌سلزی بیشتری است.

وی اضافه کرد: میزان آب شرب در فصل تابستان و در پیک مصرف در شهرستان آران و بیدگل ۴۰ هزار مترمکعب در روز برآورد شده است.

وی میزان کلی برداشت سالیانه از منابع آب زیرزمینی شهرستان آران و بیدگل در بخش کشاورزی را ۵۱ میلیون مترمکعب، در بخش شرب و بهداشت ۱۱ میلیون مترمکعب و در بخش صنعت و خدمات ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار مترمکعب اعلام کرد.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل در ادامه با تاکید بر جلوگیری از هدررفت آب گفت: کاهش بارش‌ها در سال آبی جاری که سبب افت سطح آب سفره‌های زیرزمینی شده است، سایه سنگین خشکسالی و زنگ خطر آن را به صدا درآورده است که مدیریت دانش‌بنیان مصرف آب به‌ویژه در دو بخش شرب و کشاورزی را می‌طلبد.

برچسب ها :
مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ دکتر علی‌اکبر رضایی فرماندار آران و بیدگل به همراه مدیران ادارات شهرستان با حجت‌الاسلام ابوالفضل سلیمانی امام جمعه این شهر، به مناسبت عید نوروز دیدار و گفت‌وگو کردند. این دیدار با هدف بهره‌مندی معنوی از ماه مبارک رمضان در قالب محفل قرآنی در حسینیه الزهرا (س) […]

۷ فروردین ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ اولین جلسه کارگروه آرد و نان شهرستان در سال ۱۴۰۲ به ریاست دکتر رضایی فرماندار شهرستان آران و بیدگل و با حضور اعضای کارگروه در سالن جلسات ۴دی فرمانداری برگزار شد. دکتر رضایی فرماندار، در این نشست بر اصلاح فرآیند صدور و توزیع آرد، بازرسی مستمر […]

۷ فروردین ۱۴۰۲
فرماندار شهرستان آران و بیدگل در پیامی درگذشت رزمنده و جانباز سرافراز دوران دفاع مقدس آقای عباس حق‌پرست را تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ متن پیام تسلیت علی‌اکبر رضایی بدین شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ درگذشت رزمنده و جانباز سرافراز دوران دفاع مقدس سرهنگ پاسدار عباس حق‌پرست، موجب تألم و تاثر خاطر گردید. این رزمنده دلاور طی دوران هشت سال دفاع مقدس و […]

۶ فروردین ۱۴۰۲

گزارش تصویری بازدید میدانی فرماندار شهرستان آران و بیدگل و جمعی از مسئولان شهرستان از مراکز زیارتی، اقامتی، گردشگری و انتظامی و بررسی مسائل مربوط به حوزه گردشگری

۶ فروردین ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =