تاکنون ۳۴ حلقه چاه غیرمجاز آب در شهرستان آران و بیدگل مسدود و پلمب شده است

تجهیز 50 درصد چاه‌های آب مجاز شهرستان آران و بیدگل

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل؛ دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در نشست شورای حفاظت منابع آب این شهرستان، یکی از ابزارهای مناسب و موثر در مدیریت و برداشت آب از سفره‌های زیرزمینی به واسطه چاه‌ها را نصب کنتورهای هوشمند آب ذکر کرد و افزود: به منظور احیاء و تعادل […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل؛ دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در نشست شورای حفاظت منابع آب این شهرستان، یکی از ابزارهای مناسب و موثر در مدیریت و برداشت آب از سفره‌های زیرزمینی به واسطه چاه‌ها را نصب کنتورهای هوشمند آب ذکر کرد و افزود: به منظور احیاء و تعادل بخشی منابع آب و صیانت از سفره‌های آب زیرزمینی و کنترل برداشت آب از چاه‌ها، به‌کارگیری کنتورهای هوشمند آب وفق قوانین و مقررات الزامی بوده و ضرورت دارد.

وی خاطرنشان کرد: ۵۰ درصد چاه‌های آب مجاز شهرستان آران و بیدگل در بخش‌های کشاورزی، شرب، صنعت و خدمات مجهز به کنتورهای حجمی هوشمند آب شده‌اند.

دکتر بایبوردی مسدود کردن چاه‌های غیرمجاز، جلوگیری از اضافه برداشت چاه‌ها و تدوین «سند نظام تدبیر تامین و توزیع آب شهرستان آران و بیدگل» را برای مدیریت هوشمند مصرف آب این شهرستان یک ضرورت گریزناپذیر اعلام کرد و بر تسریع تدوین بانک داده و اطلاعات آب شهرستان آران و بیدگل تاکید کرد.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل تعداد کل چاه‌های آب زیرزمینی را ۵۱۴ حلقه ذکر کرد و افزود: تعداد کل چاه‌های آب کشاورزی ۲۵۷ حلقه، تعداد کل چاه‌های آب صنعت و خدمات ۱۷۱ حلقه، تعداد کل چاه‌های آب شرب و بهداشت ۷۲ حلقه و ۱۴ حلقه چاه در سایر موارد مصرفی است.

وی میزان افت سطح آب زیرزمینی شهرستان آران و بیدگل در سال‌های اخیر را ۵۳ سانتیمتر ذکر و اعلام کرد: تاکنون ۳۴ حلقه چاه غیرمجازآب در شهرستان آران و بیدگل مسدود و پلمب شده است.

دکتر بایبوردی میزان سرانه مصرف آب شرب برای هر نفر درفصل تابستان را ۲۹۰ لیتر در شبانه‌روز ذکر کرد و افزود: این میزان مصرف آب، با استانداردهای جهانی فاصله معناداری دارد که نیاز به فرهنگ‌سلزی بیشتری است.

وی اضافه کرد: میزان آب شرب در فصل تابستان و در پیک مصرف در شهرستان آران و بیدگل ۴۰ هزار مترمکعب در روز برآورد شده است.

وی میزان کلی برداشت سالیانه از منابع آب زیرزمینی شهرستان آران و بیدگل در بخش کشاورزی را ۵۱ میلیون مترمکعب، در بخش شرب و بهداشت ۱۱ میلیون مترمکعب و در بخش صنعت و خدمات ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار مترمکعب اعلام کرد.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل در ادامه با تاکید بر جلوگیری از هدررفت آب گفت: کاهش بارش‌ها در سال آبی جاری که سبب افت سطح آب سفره‌های زیرزمینی شده است، سایه سنگین خشکسالی و زنگ خطر آن را به صدا درآورده است که مدیریت دانش‌بنیان مصرف آب به‌ویژه در دو بخش شرب و کشاورزی را می‌طلبد.

برچسب ها :
مطالب مشابه
فرماندار شهرستان آران و بیدگل در پیامی هفته فراجا را به جهادگران عرصه نظم و امنیّت در شهرستان تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل، متن پیام علی اکبر رضایی با این شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم «فَضَّلَ اللَّهُ المُجاهِدینَ بِأَموالِهِم وَأَنفُسِهِم عَلَی القاعِدینَ دَرَجَهً » نساء – ۹۵ نیروی انتظامی به عنوان نهادی برخاسته از مردم و برای مردم در تاریخ پرافتخار نظام جمهوری اسلامی ایران، همواره قرین شجاعت، […]

۱۳ مهر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی  فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ جلسه کارگروه آرد و نان شهرستان به ریاست فرماندار و با حضور بخشداران مرکزی و کویرات و اعضای کارگروه در سالن ۴ دی فرمانداری به منظور بررسی چگونگی اجرای طرح هدفمندی یارانه نان برگزار شد. فرماندار شهرستان آران و بیدگل؛ عرضه خارج از شبکه آرد و […]

۱۲ مهر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ علی اکبر رضایی فرماندار، به همراه مدیر اداره برق شهرستان، در راستای مصوبات جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان، از شرکت نساجی پرین آریایی واقع در شهرک صنعتی انصار نوش آباد بازدید کرد.

۱۲ مهر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل، در این ملاقات‌ها که در محل اتاق فرماندار برگزار شد، تعدادی از شهروندان شهرستان آران و بیدگل در دیدار چهره به چهره با دکتر علی اکبر رضایی فرماندار این شهرستان به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند. فرماندار شهرستان آران و بیدگل در این ملاقات‌ها با […]

۱۲ مهر ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :