سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳
۱۹:۰۰:۵۶
فرمانداری شهرستان آران و بیدگل

تاکنون ۳۴ حلقه چاه غیرمجاز آب در شهرستان آران و بیدگل مسدود و پلمب شده است

تجهیز 50 درصد چاه‌های آب مجاز شهرستان آران و بیدگل

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل؛ دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در نشست شورای حفاظت منابع آب این شهرستان، یکی از ابزارهای مناسب و موثر در مدیریت و برداشت آب از سفره‌های زیرزمینی به واسطه چاه‌ها را نصب کنتورهای هوشمند آب ذکر کرد و افزود: به منظور احیاء و تعادل […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل؛ دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در نشست شورای حفاظت منابع آب این شهرستان، یکی از ابزارهای مناسب و موثر در مدیریت و برداشت آب از سفره‌های زیرزمینی به واسطه چاه‌ها را نصب کنتورهای هوشمند آب ذکر کرد و افزود: به منظور احیاء و تعادل بخشی منابع آب و صیانت از سفره‌های آب زیرزمینی و کنترل برداشت آب از چاه‌ها، به‌کارگیری کنتورهای هوشمند آب وفق قوانین و مقررات الزامی بوده و ضرورت دارد.

وی خاطرنشان کرد: ۵۰ درصد چاه‌های آب مجاز شهرستان آران و بیدگل در بخش‌های کشاورزی، شرب، صنعت و خدمات مجهز به کنتورهای حجمی هوشمند آب شده‌اند.

دکتر بایبوردی مسدود کردن چاه‌های غیرمجاز، جلوگیری از اضافه برداشت چاه‌ها و تدوین «سند نظام تدبیر تامین و توزیع آب شهرستان آران و بیدگل» را برای مدیریت هوشمند مصرف آب این شهرستان یک ضرورت گریزناپذیر اعلام کرد و بر تسریع تدوین بانک داده و اطلاعات آب شهرستان آران و بیدگل تاکید کرد.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل تعداد کل چاه‌های آب زیرزمینی را ۵۱۴ حلقه ذکر کرد و افزود: تعداد کل چاه‌های آب کشاورزی ۲۵۷ حلقه، تعداد کل چاه‌های آب صنعت و خدمات ۱۷۱ حلقه، تعداد کل چاه‌های آب شرب و بهداشت ۷۲ حلقه و ۱۴ حلقه چاه در سایر موارد مصرفی است.

وی میزان افت سطح آب زیرزمینی شهرستان آران و بیدگل در سال‌های اخیر را ۵۳ سانتیمتر ذکر و اعلام کرد: تاکنون ۳۴ حلقه چاه غیرمجازآب در شهرستان آران و بیدگل مسدود و پلمب شده است.

دکتر بایبوردی میزان سرانه مصرف آب شرب برای هر نفر درفصل تابستان را ۲۹۰ لیتر در شبانه‌روز ذکر کرد و افزود: این میزان مصرف آب، با استانداردهای جهانی فاصله معناداری دارد که نیاز به فرهنگ‌سلزی بیشتری است.

وی اضافه کرد: میزان آب شرب در فصل تابستان و در پیک مصرف در شهرستان آران و بیدگل ۴۰ هزار مترمکعب در روز برآورد شده است.

وی میزان کلی برداشت سالیانه از منابع آب زیرزمینی شهرستان آران و بیدگل در بخش کشاورزی را ۵۱ میلیون مترمکعب، در بخش شرب و بهداشت ۱۱ میلیون مترمکعب و در بخش صنعت و خدمات ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار مترمکعب اعلام کرد.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل در ادامه با تاکید بر جلوگیری از هدررفت آب گفت: کاهش بارش‌ها در سال آبی جاری که سبب افت سطح آب سفره‌های زیرزمینی شده است، سایه سنگین خشکسالی و زنگ خطر آن را به صدا درآورده است که مدیریت دانش‌بنیان مصرف آب به‌ویژه در دو بخش شرب و کشاورزی را می‌طلبد.

برچسب ها :
مطالب مشابه
رزمایش کمک‌های مؤمنانه این شهرستان با توزیع ۶۰۰ بسته معیشتی بین نیاز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ همزمان با ایام ماه مبارک رمضان و در آستانه عید سعید فطر، رزمایش کمک‌های مؤمنانه با هدف توزیع بسته‌های معیشتی بین ایتام و خانواده‌های نیازمند تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در شهرستان آران و بیدگل با حضور علی‌اکبر رضایی فرماندار، خیرین و جمعی از مسئولان […]

۲۱ فروردین ۱۴۰۳
در نخستین جلسه کارگروه تسهیل شهرستان آران و بیدگل در سال 1403 موانع و مشکلات 11 واحد تولیدی بررسی و دستورات لازم صادر شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ صبح امروز سه‌شنبه ۲۱فروردین‌ماه، جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با حضور معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری و جمعی از مسئولان شهرستان در سالن ۴ دی فرمانداری برگزار شد. در این نشست موانع و مشکلات ۱۱ واحد تولیدی، اقتصادی، کشاورزی و خدماتی از […]

۲۱ فروردین ۱۴۰۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ صبح امروز با حضور علی‌اکبر رضایی فرماندار، دادستان عمومی و انقلاب و جمعی از مسئولان، نخستین نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ شهرستان آران و بیدگل برگزار شد. در این نشست آخرین اقدامات انجام شده پیرامون اجرای مصوبات جلسه پیشین مورد بررسی قرار گرفت […]

۲۱ فروردین ۱۴۰۳
صبح امروز دوشنبه 20 فروردین‌ماه، دیدار مردمی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در راستای رسیدگی به مشکلات مردم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ علی‌اکبر رضایی در این دیدار که بیش از ۵ ساعت به طول انجامید، بصورت مستقیم و بی‌واسطه با اقشار مختلف مردم شهرستان دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار بیش از ۶۰ نفر از شهروندان مسائل و مشکلات خود را مطرح و نماینده عالی دولت در […]

۲۰ فروردین ۱۴۰۳
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =