سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲
۱۸:۳۹:۳۱
فرمانداری شهرستان آران و بیدگل

فرماندار شهرستان آران و بیدگل؛ در جمع اعضای شورای اسلامی روستای یزدل به بررسی مشکلات و درخواست مردم روستای یزدل پرداخت

اعضای شورای اسلامی باید برای توسعه روستاها فرصت‌سازی کنند و عاملی برای فرصت‌سوزی نباشند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در جمع اعضای شورای اسلامی روستای یزدل گفت: باور به خردجمعی کاربردی‌ترین راهبرد توسعه از طریق کار شورایی است. وی افزود: با خرد جمعی و کارگروهی از طریق شوراهای اسلامی روستاها می‌توان با ده‌سازی گام‌های مهمی در توسعه پایدار […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در جمع اعضای شورای اسلامی روستای یزدل گفت: باور به خردجمعی کاربردی‌ترین راهبرد توسعه از طریق کار شورایی است.

وی افزود: با خرد جمعی و کارگروهی از طریق شوراهای اسلامی روستاها می‌توان با ده‌سازی گام‌های مهمی در توسعه پایدار روستاها و از جمله روستای یزدل برداشت.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل تاکید کرد: دهیاری‌ها و شوراهای اسلامی روستاهای این شهرستان با بیش از ۲۰۰ ماموریت رسمی و غیررسمی باید فرصت‌سازی کنند و عاملی برای فرصت‌سوزی روستاها نباشند.

وی خاطرنشان کرد: دخالت حداقلی در کار شوراها و نظارت و حمایت حداکثری از شوراها وظیفه دستگاه‌های اجرایی و غیراجرایی در دولت سیزدهم است.

دکتر بایبوردی تصریح کرد: باید به جای «خودرأیی»، پذیرش و همراهی با ««رای اکثریت» در شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان آران و بیدگل نهادینه شود.

وی یادآور شد: اعضای شورای اسلامی روستاهای شهرستان آران و بیدگل بایستی به «رونق اقتصاد روستا» توجه ویژه‌ای داشته باشند و از روش‌های مدرن و نوظهور غافل نشوند.

دکتر بایبوردی افزود: ترویج اصلاح الگوی کشت از سنتی به گلخانه‌ای، اهمیت به راه‌اندازی صنایع تبدیلی بخش کشاورزی، راه‌اندازی «روستا بازار» برای عرضه مستقیم تولیدات از اهم اقدامات اولیه شوراها و از جمله شورای اسلامی روستای یزدل است.

وی افزود: اگر می‌خواهیم حال کشورمان خوب باشد، حتما بایستی حال روستاییان، کشاورزان، دامداران و سایر اقشار و فعالان روستایی خوب باشد.

فرماندار ادامه داد: هدف دولت، برنامه‌ریزی برای اسکان روستاییان در روستاها از طریق تقویت مشاغل روستایی است.

دکتر بایبوردی به نقش دهیار و اعضای شوراهای اسلامی روستاها در ساخت و سازهای مجاز و غیرمجاز اشاره کرد و گفت: دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاها موظفند گوشه‌چشمی هم به ساخت و سازهای غیرمجاز داشته باشند.

وی همچنین بر ضرورت راه‌اندازی گروهR&D موسوم به تحقیق و توسعه در روستاها همانند واحدهای صنعتی اشاره کرد و گفت: شوراهای اسلامی روستاها بایستی برای توسعه روستاها خودشان را به آب و آتش بزنند و «اتاق فکر توسعه شتاب‌زای روستا» را با همکاری استادان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی مرتبط راه‌اندازی کنند.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل در ادامه این نشست به بررسی مشکلات و درخواست روستاییان یزدلی پرداخت که ایجاد صنایع تبدیلی خرد در یزدل، شکسته شدن سد و خاکریز روستای یزدل، تخصیص اعتبارات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به این روستا، بررسی تداخل زمینهای کشاورزی روستای یزدل با خطوط مرزی، مشکل مجتمع دامداری روستای یزدل، انتقال کارگاه‌های مزاحم به خارج از روستا و ایجاد مشوق‌های سرمایه‌گذاری در روستای یزدل از جمله مواردی بود که در این نشست مطرح و بررسی شد.

برچسب ها :
مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل، دیدار نوروزی و صمیمی مدیران، رؤسای ادارات و مسئولان دستگاههای اجرایی، شهرداران، دهیاران و رؤسای شوراهای اسلامی شهر و روستا با فرماندار شهرستان آران و بیدگل در هشتمین روز از سال ۱۴۰۲ در محل دفتر فرماندار برگزار شد.

۸ فروردین ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ دکتر علی‌اکبر رضایی فرماندار آران و بیدگل به همراه مدیران ادارات شهرستان با حجت‌الاسلام ابوالفضل سلیمانی امام جمعه این شهر، به مناسبت عید نوروز دیدار و گفت‌وگو کردند. این دیدار با هدف بهره‌مندی معنوی از ماه مبارک رمضان در قالب محفل قرآنی در حسینیه الزهرا (س) […]

۷ فروردین ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ اولین جلسه کارگروه آرد و نان شهرستان در سال ۱۴۰۲ به ریاست دکتر رضایی فرماندار شهرستان آران و بیدگل و با حضور اعضای کارگروه در سالن جلسات ۴دی فرمانداری برگزار شد. دکتر رضایی فرماندار، در این نشست بر اصلاح فرآیند صدور و توزیع آرد، بازرسی مستمر […]

۷ فروردین ۱۴۰۲
فرماندار شهرستان آران و بیدگل در پیامی درگذشت رزمنده و جانباز سرافراز دوران دفاع مقدس آقای عباس حق‌پرست را تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ متن پیام تسلیت علی‌اکبر رضایی بدین شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ درگذشت رزمنده و جانباز سرافراز دوران دفاع مقدس سرهنگ پاسدار عباس حق‌پرست، موجب تألم و تاثر خاطر گردید. این رزمنده دلاور طی دوران هشت سال دفاع مقدس و […]

۶ فروردین ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =