فرماندار شهرستان آران و بیدگل؛ در جمع اعضای شورای اسلامی روستای یزدل به بررسی مشکلات و درخواست مردم روستای یزدل پرداخت

اعضای شورای اسلامی باید برای توسعه روستاها فرصت‌سازی کنند و عاملی برای فرصت‌سوزی نباشند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در جمع اعضای شورای اسلامی روستای یزدل گفت: باور به خردجمعی کاربردی‌ترین راهبرد توسعه از طریق کار شورایی است. وی افزود: با خرد جمعی و کارگروهی از طریق شوراهای اسلامی روستاها می‌توان با ده‌سازی گام‌های مهمی در توسعه پایدار […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در جمع اعضای شورای اسلامی روستای یزدل گفت: باور به خردجمعی کاربردی‌ترین راهبرد توسعه از طریق کار شورایی است.

وی افزود: با خرد جمعی و کارگروهی از طریق شوراهای اسلامی روستاها می‌توان با ده‌سازی گام‌های مهمی در توسعه پایدار روستاها و از جمله روستای یزدل برداشت.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل تاکید کرد: دهیاری‌ها و شوراهای اسلامی روستاهای این شهرستان با بیش از ۲۰۰ ماموریت رسمی و غیررسمی باید فرصت‌سازی کنند و عاملی برای فرصت‌سوزی روستاها نباشند.

وی خاطرنشان کرد: دخالت حداقلی در کار شوراها و نظارت و حمایت حداکثری از شوراها وظیفه دستگاه‌های اجرایی و غیراجرایی در دولت سیزدهم است.

دکتر بایبوردی تصریح کرد: باید به جای «خودرأیی»، پذیرش و همراهی با ««رای اکثریت» در شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان آران و بیدگل نهادینه شود.

وی یادآور شد: اعضای شورای اسلامی روستاهای شهرستان آران و بیدگل بایستی به «رونق اقتصاد روستا» توجه ویژه‌ای داشته باشند و از روش‌های مدرن و نوظهور غافل نشوند.

دکتر بایبوردی افزود: ترویج اصلاح الگوی کشت از سنتی به گلخانه‌ای، اهمیت به راه‌اندازی صنایع تبدیلی بخش کشاورزی، راه‌اندازی «روستا بازار» برای عرضه مستقیم تولیدات از اهم اقدامات اولیه شوراها و از جمله شورای اسلامی روستای یزدل است.

وی افزود: اگر می‌خواهیم حال کشورمان خوب باشد، حتما بایستی حال روستاییان، کشاورزان، دامداران و سایر اقشار و فعالان روستایی خوب باشد.

فرماندار ادامه داد: هدف دولت، برنامه‌ریزی برای اسکان روستاییان در روستاها از طریق تقویت مشاغل روستایی است.

دکتر بایبوردی به نقش دهیار و اعضای شوراهای اسلامی روستاها در ساخت و سازهای مجاز و غیرمجاز اشاره کرد و گفت: دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاها موظفند گوشه‌چشمی هم به ساخت و سازهای غیرمجاز داشته باشند.

وی همچنین بر ضرورت راه‌اندازی گروهR&D موسوم به تحقیق و توسعه در روستاها همانند واحدهای صنعتی اشاره کرد و گفت: شوراهای اسلامی روستاها بایستی برای توسعه روستاها خودشان را به آب و آتش بزنند و «اتاق فکر توسعه شتاب‌زای روستا» را با همکاری استادان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی مرتبط راه‌اندازی کنند.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل در ادامه این نشست به بررسی مشکلات و درخواست روستاییان یزدلی پرداخت که ایجاد صنایع تبدیلی خرد در یزدل، شکسته شدن سد و خاکریز روستای یزدل، تخصیص اعتبارات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به این روستا، بررسی تداخل زمینهای کشاورزی روستای یزدل با خطوط مرزی، مشکل مجتمع دامداری روستای یزدل، انتقال کارگاه‌های مزاحم به خارج از روستا و ایجاد مشوق‌های سرمایه‌گذاری در روستای یزدل از جمله مواردی بود که در این نشست مطرح و بررسی شد.

برچسب ها :
مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی  فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ جلسه کارگروه آرد و نان شهرستان به ریاست فرماندار و با حضور بخشداران مرکزی و کویرات و اعضای کارگروه در سالن ۴ دی فرمانداری به منظور بررسی چگونگی اجرای طرح هدفمندی یارانه نان برگزار شد. فرماندار شهرستان آران و بیدگل؛ عرضه خارج از شبکه آرد و […]

۱۲ مهر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ علی اکبر رضایی فرماندار، به همراه مدیر اداره برق شهرستان، در راستای مصوبات جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان، از شرکت نساجی پرین آریایی واقع در شهرک صنعتی انصار نوش آباد بازدید کرد.

۱۲ مهر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل، در این ملاقات‌ها که در محل اتاق فرماندار برگزار شد، تعدادی از شهروندان شهرستان آران و بیدگل در دیدار چهره به چهره با دکتر علی اکبر رضایی فرماندار این شهرستان به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند. فرماندار شهرستان آران و بیدگل در این ملاقات‌ها با […]

۱۲ مهر ۱۴۰۱

در پی درگذشت مادر بزرگوار شهید والامقام حسین ایمانی، فرماندار شهرستان آران و بیدگل پیام تسلیتی صادر کرد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل متن پیام به شرح زیر است:    بسم الله الرحمن الرحیم کلُّ مَنْ عَلیها فَان وَ یبقَی وَجْهُ رَبَّک ذوالـجلالِ والاکـرامِ خانواده محترم شهید والامقام حسین ایمانی درگذشت اندوهبار […]

۱۰ مهر ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :