شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲
۲۲:۰۹:۴۵
فرمانداری شهرستان آران و بیدگل

به منظور سهولت صدور برگ تردد بین شهری در شرایط کرونایی؛ سامانه الکترونیکی صدور مجوز تردد خودرو به استان‌های دیگر راه‌اندازی شد

سامانه الکترونیکی صدور مجوز تردد خودرو در شرایط کرونایی در شهرستان آران و بیدگل راه‌اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل، دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل با اشاره به اینکه یکی از موضوعات مهم ستاد مدیریت و مقابله با کرونا موضوع صدور مجوز تردد خودروها برای مسافرت بین شهری و درون شهری است، تصریح کرد: بر اساس دستورالعمل ستاد ملی مقابله با کرونا، مبتنی بر […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل، دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل با اشاره به اینکه یکی از موضوعات مهم ستاد مدیریت و مقابله با کرونا موضوع صدور مجوز تردد خودروها برای مسافرت بین شهری و درون شهری است، تصریح کرد: بر اساس دستورالعمل ستاد ملی مقابله با کرونا، مبتنی بر رنگ بندی شهرستانها، محدودیت هایی در خصوص مسافرت با خودروی شخصی «از» شهرها و استان‌های نارنجی و قرمز «به» شهرها و استان‌های نارنجی و قرمز اعمال شده است که باید برگه تردد از محل فرمانداری مبداء صادر شود.

وی افزود: به منظور تسهیل در فرآیند صدور و اخذ مجوز مربوطه امکان درخواست الکترونیکی این برگه تردد از طریق سایت فرمانداری شهرستان آران و بیدگل به نشانی http://aranbidgol.gov.ir و منوی خدمات به آدرس http://taradod.ostan-es.ir/ قابل دسترسی است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل با بیان اینکه شهروندان متقاضی به سفرهای مجاز درون و برون شهری می‌توانندبه سایت فرمانداری این شهرستان مراجعه و از بخش منوی خدمات الکترونیک گزینه فرم درخواست مجوز تردد خودرو را پر نموده و اطلاعات و مدارک لازم را بارگذاری می‌کنند، ادامه داد: از طریق گوشی هوشمند و کامپیوتر نیز این سامانه به راحتی قابل دسترسی و انجام است.

وی در تشریح فرآیندهای اجرائی این سامانه گفت: بعد از درج اطلاعات در فرم الکترونیکی و بارگذاری تصویر مدارک مربوطه و ارسال فرم توسط شهروندان، از طریق سامانه پیام کوتاه استانداری با شماره مشخص کد رهگیری انحصاری به موبایل متقاضی ارسال می‌شود و این پیامک و کد رهگیری تا پایان سفر باید در موبایل متقاضی محفوظ بماند.

دکتربایبوردی با اشاره به اینکه پس از بررسی و تایید مدارک و فرم متقاضی توسط مسئولین شهرستانی پیام حاوی اعلام تایید درخواست و لینک الکترونیکی دریافت مجوز تردد به موبایل اعلامی ارسال خواهد شد افزود: تصویر این برگ مجوز به صورت الکترونیکی مورد تایید عوامل نیروی انتظامی و پلیس راه است و کد رهگیری مندرج در تصویر مجوز با کد رهگیری موجود در پیامک سرشماره استانداری تطابق دارد.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل خاطرنشان کرد: برگه تردد در روزهای تعطیل و جمعه صادر نمی‌شود و درخواست‌کنندگان برگه تردد پس از انجام مراحل فوق، ساعت ۱۴ هر روز برای تحویل برگه تردد به فرمانداری این شهرستان مرجعه کنند.

وی تاکید کرد: ضروری است شهروندان پس از انجام‌ سفر اداری، درمانی، قضایی و تجاری خود پیامک و کد ارسال شده توسط سایت صدور مجوز را نزد خود نگهداری کنند.

بنا به این گزارش، برگه تردد صرفا در ۷ مورد شامل درمانی و پزشکی، شاغلین بنگاه‌­های تجاری، فوت اقوام و بستگان، آزمون و امتحانات درسی، انجام امور اداری، قضایی و حقوقی و مشاغل ضروری صادر می شود.

مشاغل ضروری مشمول اخذ مجوز شامل شاغلین بنگاه­های تجاری، تولیدی، صنعتی و کشاورزی، کادر شاغل بهداشت و درمان، دانشجویان شاغل به تحصیل در استان­های غیر محل سکونت، بستگان درجه یک و دو فوت شدگان در خارج از شهرستان محل سکونت، افراد دارای نوبت پزشکی در دیگر شهرستان‌ها و داشتن آزمون و یا برنامه امتحانی در خارج از محل سکونت است.

برچسب ها :
مطالب مشابه

گزارش تصویری بازدید میدانی فرماندار شهرستان آران و بیدگل و جمعی از مسئولان شهرستان از مراکز زیارتی، اقامتی، گردشگری و انتظامی و بررسی مسائل مربوط به حوزه گردشگری

۵ فروردین ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ دکتر علی‌اکبر رضایی فرماندار با جمعی از فعالین فرهنگی، اجتماعی و سیاسی به منظور بررسی دغدغه‌ها و مشکلات شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

۴ فروردین ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ نشست مطالبه‌گری و هم‌اندیشی در مسیر بیانیه گام دوم انقلاب با حضور فرماندار شهرستان آران و بیدگل و جمعی از مسئولان و فعالان فرهنگی سیاسی و اجتماعی در محل مرکز نیکوکاری ولایت مهد قرآن کریم این شهرستان برگزار شد.

۴ فروردین ۱۴۰۲
دکتر رضایی در پیامی عید نوروز را به ملّت بزرگ ایران و مردم شریف شهرستان آران و بیدگل بویژه به خانواده معظم شهیدان، جانبازان و ایثارگران تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران وبیدگل؛ همزمان با آغاز سال نو و بهار طبیعت، دکتر ‌علی‌اکبر رضایی فرماندار در پیامی با گرامیداشت یاد شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس و روح بلند و ملکوتی معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره)، عید نوروز را به ملّت بزرگ ایران، خانواده معظم شهیدان، […]

۱ فروردین ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − 1 =