چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳
۰۴:۲۲:۱۷
فرمانداری شهرستان آران و بیدگل

به منظور سهولت صدور برگ تردد بین شهری در شرایط کرونایی؛ سامانه الکترونیکی صدور مجوز تردد خودرو به استان‌های دیگر راه‌اندازی شد

سامانه الکترونیکی صدور مجوز تردد خودرو در شرایط کرونایی در شهرستان آران و بیدگل راه‌اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل، دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل با اشاره به اینکه یکی از موضوعات مهم ستاد مدیریت و مقابله با کرونا موضوع صدور مجوز تردد خودروها برای مسافرت بین شهری و درون شهری است، تصریح کرد: بر اساس دستورالعمل ستاد ملی مقابله با کرونا، مبتنی بر […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل، دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل با اشاره به اینکه یکی از موضوعات مهم ستاد مدیریت و مقابله با کرونا موضوع صدور مجوز تردد خودروها برای مسافرت بین شهری و درون شهری است، تصریح کرد: بر اساس دستورالعمل ستاد ملی مقابله با کرونا، مبتنی بر رنگ بندی شهرستانها، محدودیت هایی در خصوص مسافرت با خودروی شخصی «از» شهرها و استان‌های نارنجی و قرمز «به» شهرها و استان‌های نارنجی و قرمز اعمال شده است که باید برگه تردد از محل فرمانداری مبداء صادر شود.

وی افزود: به منظور تسهیل در فرآیند صدور و اخذ مجوز مربوطه امکان درخواست الکترونیکی این برگه تردد از طریق سایت فرمانداری شهرستان آران و بیدگل به نشانی http://aranbidgol.gov.ir و منوی خدمات به آدرس http://taradod.ostan-es.ir/ قابل دسترسی است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل با بیان اینکه شهروندان متقاضی به سفرهای مجاز درون و برون شهری می‌توانندبه سایت فرمانداری این شهرستان مراجعه و از بخش منوی خدمات الکترونیک گزینه فرم درخواست مجوز تردد خودرو را پر نموده و اطلاعات و مدارک لازم را بارگذاری می‌کنند، ادامه داد: از طریق گوشی هوشمند و کامپیوتر نیز این سامانه به راحتی قابل دسترسی و انجام است.

وی در تشریح فرآیندهای اجرائی این سامانه گفت: بعد از درج اطلاعات در فرم الکترونیکی و بارگذاری تصویر مدارک مربوطه و ارسال فرم توسط شهروندان، از طریق سامانه پیام کوتاه استانداری با شماره مشخص کد رهگیری انحصاری به موبایل متقاضی ارسال می‌شود و این پیامک و کد رهگیری تا پایان سفر باید در موبایل متقاضی محفوظ بماند.

دکتربایبوردی با اشاره به اینکه پس از بررسی و تایید مدارک و فرم متقاضی توسط مسئولین شهرستانی پیام حاوی اعلام تایید درخواست و لینک الکترونیکی دریافت مجوز تردد به موبایل اعلامی ارسال خواهد شد افزود: تصویر این برگ مجوز به صورت الکترونیکی مورد تایید عوامل نیروی انتظامی و پلیس راه است و کد رهگیری مندرج در تصویر مجوز با کد رهگیری موجود در پیامک سرشماره استانداری تطابق دارد.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل خاطرنشان کرد: برگه تردد در روزهای تعطیل و جمعه صادر نمی‌شود و درخواست‌کنندگان برگه تردد پس از انجام مراحل فوق، ساعت ۱۴ هر روز برای تحویل برگه تردد به فرمانداری این شهرستان مرجعه کنند.

وی تاکید کرد: ضروری است شهروندان پس از انجام‌ سفر اداری، درمانی، قضایی و تجاری خود پیامک و کد ارسال شده توسط سایت صدور مجوز را نزد خود نگهداری کنند.

بنا به این گزارش، برگه تردد صرفا در ۷ مورد شامل درمانی و پزشکی، شاغلین بنگاه‌­های تجاری، فوت اقوام و بستگان، آزمون و امتحانات درسی، انجام امور اداری، قضایی و حقوقی و مشاغل ضروری صادر می شود.

مشاغل ضروری مشمول اخذ مجوز شامل شاغلین بنگاه­های تجاری، تولیدی، صنعتی و کشاورزی، کادر شاغل بهداشت و درمان، دانشجویان شاغل به تحصیل در استان­های غیر محل سکونت، بستگان درجه یک و دو فوت شدگان در خارج از شهرستان محل سکونت، افراد دارای نوبت پزشکی در دیگر شهرستان‌ها و داشتن آزمون و یا برنامه امتحانی در خارج از محل سکونت است.

برچسب ها :
مطالب مشابه

عصر روز دوشنبه ۷ خردادماه، در اجرای ماده ۳۸ و ۳۹ قانون انتخابات ریاست‌ جمهوری، با دعوت فرماندار شهرستان آران و بیدگل، جلسه معتمدان چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری به منظور انتخاب ۸ معتمد عضو هیأت اجرایی این انتخابات، با حضور شخصیت‌های مذهبی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی برگزار شد.

۸ خرداد ۱۴۰۳
هیأت اجرائی انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری بر اساس ماده 38 و 39 قانون انتخابات ریاست جمهوری و تبصره‌های آن انتخاب شدند.

به گزارش کمیته اطلاع‌رسانی انتخابات شهرستان آران و بیدگل؛ در اجرای ماده ۳۸ و ۳۹ قانون انتخابات ریاست جمهوری، با دعوت علی‌اکبر رضایی فرماندار شهرستان آران و بیدگل، جلسه معتمدان چهاردهمین دوره انتخابات ریاست ‌جمهوری به منظور انتخاب معتمدین اصلی و علی‌البدل هیأت اجرایی این انتخابات، با حضور اعضای هیات نظارت و اعضای اداری هیأت […]

۸ خرداد ۱۴۰۳
وزیر کشور روز یکشنبه در نامه ای خطاب به استانداران و فرمانداران سراسر کشور دستور شروع انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری را طبق برنامه زمان بندی ابلاغی، صادر کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور، متن نامه دکتر احمد وحیدی وزیر کشور به این شرح است: بسمه تعالی  استانداران محترم سراسرکشور فرمانداران محترم سراسر کشور با سلام و احترام؛ ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت حضرت آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی و همراهان گرانقدر ایشان، در اجرای اصل یکصد و سی و یکم […]

۷ خرداد ۱۴۰۳

به گزارش کمیته اطلاع رسانی انتخابات شهرستان آران و بیدگل؛ نخستین جلسه کارگروه اجرای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به ریاست علی‌اکبر رضایی فرماندار و اعضای کمیته‌های اجرایی انتخابات صبح امروز یکشنبه ۶ خردادماه در محل فرمانداری برگزار شد. در این نشست کلیات قانون و آیین‌نامه‌ی اجرایی انتخابات ریاست جمهوری مورد بررسی قرار گرفت.

۶ خرداد ۱۴۰۳
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =