تشکل‌های مردم‌نهاد باید اعتمادسازی و فرصت‌سازی کنند و اسبابی برای اعتمادسوزی و فرصت‌سوزی نباشند

فرماندار خواستار مداخله‌گری ۷۲ تشکل مردم‌نهاد این شهرستان شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل، دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در نشست شورای توسعه و حمایت از تشکل‌های مردم نهاد این شهرستان که با حضور مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: شناسایی زمینه‌های توسعه مشارکت حداکثری مردم از طریق تشکل‌های مردم نهاد شهرستان […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل، دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در نشست شورای توسعه و حمایت از تشکل‌های مردم نهاد این شهرستان که با حضور مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: شناسایی زمینه‌های توسعه مشارکت حداکثری مردم از طریق تشکل‌های مردم نهاد شهرستان در اولویت کاری این فرمانداری است.

وی با بیان اینکه ضرورتی برای تشکل‌های مردم نهاد بدون عملکرد نیست، اظهار داشت: تشکل‌های مردم نهاد باید منطبق بر اساسنامه مصوب خود فعالیت کنند .

دکتر بایبوردی از تشکل‌های مردم نهاد خواست تا از ظرفیت‌های شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی غفلت نکنند و همانند واحدهای صنعتی برای خودشان واحد R&D یا واحدهای «تحقیق و توسعه»داشته باشند؛ یعنی مسائل و مشکلات را شناسایی کرده و برای رفع مسائل چاره‌اندیشی و به دستگاه‌های اجرایی و غیراجرایی راهکار ارائه کنند.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل به رابطه مستقیم کاهش بروز آسیب‌های اجتماعی و روانی این شهرستان از یکسو و عملکرد مطلوب تشکل‌های مردم نهاد این شهرستان از سوی دیگر اشاره کرد و گفت: بایدها و نبایدهای تشکل‌های مردم نهاد شهرستان آران و بیدگل تدوین و ابلاغ شود.

وی با تاکید بر ارائه ایده‌های نو و خلاقانه سازمان‌های مردم نهاد و جلب و جذب مشارکت‌های مردمی گفت: تشکل‌های مردم‌نهاد باید اعتمادسازی و فرصت‌سازی کنند و اسبابی برای اعتمادسوزی و فرصت‌سوزی نباشند.

دکتر بایبوردی اذعان داشت: تشکل‌های مردم‌نهاد می‌توانند در تحقق حکمرانی خوب و مطلوب و ایجاد تحرک اجتماعی تاثیرگذاری کنند.

تشکل مردم مهاد

فرماندار شهرستان آران و بیدگل تشکل‌های مردم‌نهاد را اعاملان تحقق توسعه اجتماعی عنوان و به نقش مردمی کردن مشارکت اجتماعی از طریق تشکل‌ها تاکید کرد.

وی به نقش مهم تشکل‌های مردم نهاد شهرستان آران و بیدگل در تبدیل نظام دانایی به دارایی و توانایی گفت: سمن‌ها و تشکل‌های غیردولتی این شهرستان نقش مهمی در توانمندسازی، اشتغال پایدار و کارآفرینی ایفا می‌کنند.

دکتر بایبوردی اذعان داشت: تشکل‌های مردم نهاد شهرستان آران و بیدگل با توجه به حوزه فعالیت خویش باید مشکل شناس بوده و قدرت حل مشکل و ارائه راهکارها را داشته باشند.

وی از مدیران سازمان‌های مردم‌نهاد شهرستان آران و بیدگل خواست با روحیه پرسشگری و مطالبه‌گری در اعتمادسازی و مشارکت امور اجتماعی این شهرستان گام بردارند.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل خواستار مداخله گری ۷۲ تشکل مردم نهاد این شهرستان در حل مشکلات اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، محیط زیست و آموزشی حوزه‌های ماموریتی هریک از تشکل‌های مردم‌نهاد شد و افزود: سازمان‌های مردم نهاد برای موفقیت در عملکرد خود باید دانش‌بنیان و هوشمند فکر کنند و با مشارکت در امور اجتماعی برای اشتغال و کارآفرینی جوانان تلاش و تدبیر کنند.

فرماندار در ادامه سخنانش به اعتبارات تخصیص‌یافته تملک دارایی مناطق حاشیه‌نشین شهرستان اشاره کرد و افزود: ساخت مدرسه ۶ کلاسه، راه‌اندازی خانه بهداشت، خانه ورزش و کلانتری و همچنین ارائه خدمات شهری در منطقه یحیی‌آباد در راستای توجه به بازآفرینی شهری این منطقه است.

تشکل مردم نهاد

برچسب ها :
مطالب مشابه
فرماندار شهرستان آران و بیدگل با صدور پیامی به مناسبت پانزدهم مهرماه روزملّی روستا و عشایر، این روز را به جامعه روستایی شهرستان تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل، علی اکبر رضایی فرماندار شهرستان آران و بیدگل با صدور پیامی ۱۵ مهر ماه؛ روز “روستا” را به روستاییان شریف این شهرستان تبریک گفت. وی در این پیام با بیان اینکه روستاییان به عنوان قشری شریف و محروم از امکانات اولیه زندگی و امور رفاهی، برای عمرانی […]

۱۶ مهر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل دکتر آرش جابری رئیس سازمان لیگ فوتسال کشور به همراه رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان، در حاشیه دور برگشت رقابت‌های لیگ برتر فوتسال امید کشور با دکتر علی اکبر رضایی فرماندار شهرستان آران و بیدگل دیدار و گفتگو کردند. گفتنی است مسابقات لیگ برتر فوتسال […]

۱۴ مهر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ همزمان با ۱۴مهرماه روز دامپزشکی، فرماندار شهرستان آران و بیدگل با حضور در اداره دامپزشکی با کارکنان و رئیس شهرستان دیدار و گفت و گو کرد. در این دیدار علی اکبر رضایی فرماندار، ضمن تبریک و خداقوت به تلاشگران عرضه تأمین سلامت جمعیت دامی و امنیت […]

۱۴ مهر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان آران و بیدگل به ریاست معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری و با حضور اعضای کارگروه در سالن ۴ دی فرمانداری برگزار شد.

۱۴ مهر ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :