جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲
۰۵:۴۱:۳۲
فرمانداری شهرستان آران و بیدگل

تشکل‌های مردم‌نهاد باید اعتمادسازی و فرصت‌سازی کنند و اسبابی برای اعتمادسوزی و فرصت‌سوزی نباشند

فرماندار خواستار مداخله‌گری ۷۲ تشکل مردم‌نهاد این شهرستان شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل، دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در نشست شورای توسعه و حمایت از تشکل‌های مردم نهاد این شهرستان که با حضور مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: شناسایی زمینه‌های توسعه مشارکت حداکثری مردم از طریق تشکل‌های مردم نهاد شهرستان […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل، دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در نشست شورای توسعه و حمایت از تشکل‌های مردم نهاد این شهرستان که با حضور مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: شناسایی زمینه‌های توسعه مشارکت حداکثری مردم از طریق تشکل‌های مردم نهاد شهرستان در اولویت کاری این فرمانداری است.

وی با بیان اینکه ضرورتی برای تشکل‌های مردم نهاد بدون عملکرد نیست، اظهار داشت: تشکل‌های مردم نهاد باید منطبق بر اساسنامه مصوب خود فعالیت کنند .

دکتر بایبوردی از تشکل‌های مردم نهاد خواست تا از ظرفیت‌های شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی غفلت نکنند و همانند واحدهای صنعتی برای خودشان واحد R&D یا واحدهای «تحقیق و توسعه»داشته باشند؛ یعنی مسائل و مشکلات را شناسایی کرده و برای رفع مسائل چاره‌اندیشی و به دستگاه‌های اجرایی و غیراجرایی راهکار ارائه کنند.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل به رابطه مستقیم کاهش بروز آسیب‌های اجتماعی و روانی این شهرستان از یکسو و عملکرد مطلوب تشکل‌های مردم نهاد این شهرستان از سوی دیگر اشاره کرد و گفت: بایدها و نبایدهای تشکل‌های مردم نهاد شهرستان آران و بیدگل تدوین و ابلاغ شود.

وی با تاکید بر ارائه ایده‌های نو و خلاقانه سازمان‌های مردم نهاد و جلب و جذب مشارکت‌های مردمی گفت: تشکل‌های مردم‌نهاد باید اعتمادسازی و فرصت‌سازی کنند و اسبابی برای اعتمادسوزی و فرصت‌سوزی نباشند.

دکتر بایبوردی اذعان داشت: تشکل‌های مردم‌نهاد می‌توانند در تحقق حکمرانی خوب و مطلوب و ایجاد تحرک اجتماعی تاثیرگذاری کنند.

تشکل مردم مهاد

فرماندار شهرستان آران و بیدگل تشکل‌های مردم‌نهاد را اعاملان تحقق توسعه اجتماعی عنوان و به نقش مردمی کردن مشارکت اجتماعی از طریق تشکل‌ها تاکید کرد.

وی به نقش مهم تشکل‌های مردم نهاد شهرستان آران و بیدگل در تبدیل نظام دانایی به دارایی و توانایی گفت: سمن‌ها و تشکل‌های غیردولتی این شهرستان نقش مهمی در توانمندسازی، اشتغال پایدار و کارآفرینی ایفا می‌کنند.

دکتر بایبوردی اذعان داشت: تشکل‌های مردم نهاد شهرستان آران و بیدگل با توجه به حوزه فعالیت خویش باید مشکل شناس بوده و قدرت حل مشکل و ارائه راهکارها را داشته باشند.

وی از مدیران سازمان‌های مردم‌نهاد شهرستان آران و بیدگل خواست با روحیه پرسشگری و مطالبه‌گری در اعتمادسازی و مشارکت امور اجتماعی این شهرستان گام بردارند.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل خواستار مداخله گری ۷۲ تشکل مردم نهاد این شهرستان در حل مشکلات اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، محیط زیست و آموزشی حوزه‌های ماموریتی هریک از تشکل‌های مردم‌نهاد شد و افزود: سازمان‌های مردم نهاد برای موفقیت در عملکرد خود باید دانش‌بنیان و هوشمند فکر کنند و با مشارکت در امور اجتماعی برای اشتغال و کارآفرینی جوانان تلاش و تدبیر کنند.

فرماندار در ادامه سخنانش به اعتبارات تخصیص‌یافته تملک دارایی مناطق حاشیه‌نشین شهرستان اشاره کرد و افزود: ساخت مدرسه ۶ کلاسه، راه‌اندازی خانه بهداشت، خانه ورزش و کلانتری و همچنین ارائه خدمات شهری در منطقه یحیی‌آباد در راستای توجه به بازآفرینی شهری این منطقه است.

تشکل مردم نهاد

برچسب ها :
مطالب مشابه
فرماندار و رییس هیات اجرایی انتخابات شهرستان آران و بیدگل گفت: یک هزار و 176 نفر در این شهرستان مسوولیت اجرا و نظارت بر انتخابات ۱۱ اسفند امسال را بر عهده دارند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ علی‌اکبر رضایی گفت: تعداد ۸۳ شعبه اخذ رأی برای برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در این شهرستان تعیین شده که نسبت به دوره قبل انتخابات مجلس، ۱۳ شعبه اخذ رأی افزایش یافته است. رئیس کارگروه اجرای انتخابات شهرستان […]

۷ اسفند ۱۴۰۲
نخستین مجلس دانش آموزی آران و بیدگل با حضور ۱۲۰ دانش آموز منتخب مدارس شهرستان شروع به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل و به نقل از خبرگزاری صداوسیما؛ فرماندار شهرستان آران و بیدگل گفت: این مجلس دانش‌آموزی برای اولین‌بار با هدف پیگیری مطالبات دانش‌آموزان شهرستان در حوزه‌های مختلف تشکیل شده است. علی‌اکبر رضایی افزود: اعضای این مجلس که با انتخابات مدارس انتخاب شده‌اند از بین خود ۷ نفر […]

۷ اسفند ۱۴۰۲

به گزارش کمیته اطلاع‌رسانی انتخابات شهرستان آران و بیدگل؛ با حضور رئیس و اعضای هیات بازرسی انتخابات، جلسه آموزشی بازرسان و سربازرسان برگزار شد. آموزش استفاده از اپلیکیشن بازرسی انتخابات در روز اخذ رأی و آشنایی با شرح وظایف مربوطه از جمله موارد مطرح در این نشست بود.

۷ اسفند ۱۴۰۲

به گزارش کمیته اطلاع‌رسانی انتخابات شهرستان آران و بیدگل؛ چهاردهمین جلسه هیئت اجرایی دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری با حضور علی‌اکبر رضایی فرماندار و رئیس هیئت اجرایی شهرستان، اعضای هیئت نظارت و اعضای هیئت اجرایی انتخابات در سالن ۴دی فرمانداری برگزار شد. در این جلسه قوانین و دستورالعمل […]

۴ اسفند ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 7 =