سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲
۱۹:۱۰:۲۶
فرمانداری شهرستان آران و بیدگل

تشکل‌های مردم‌نهاد باید اعتمادسازی و فرصت‌سازی کنند و اسبابی برای اعتمادسوزی و فرصت‌سوزی نباشند

فرماندار خواستار مداخله‌گری ۷۲ تشکل مردم‌نهاد این شهرستان شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل، دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در نشست شورای توسعه و حمایت از تشکل‌های مردم نهاد این شهرستان که با حضور مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: شناسایی زمینه‌های توسعه مشارکت حداکثری مردم از طریق تشکل‌های مردم نهاد شهرستان […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل، دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در نشست شورای توسعه و حمایت از تشکل‌های مردم نهاد این شهرستان که با حضور مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: شناسایی زمینه‌های توسعه مشارکت حداکثری مردم از طریق تشکل‌های مردم نهاد شهرستان در اولویت کاری این فرمانداری است.

وی با بیان اینکه ضرورتی برای تشکل‌های مردم نهاد بدون عملکرد نیست، اظهار داشت: تشکل‌های مردم نهاد باید منطبق بر اساسنامه مصوب خود فعالیت کنند .

دکتر بایبوردی از تشکل‌های مردم نهاد خواست تا از ظرفیت‌های شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی غفلت نکنند و همانند واحدهای صنعتی برای خودشان واحد R&D یا واحدهای «تحقیق و توسعه»داشته باشند؛ یعنی مسائل و مشکلات را شناسایی کرده و برای رفع مسائل چاره‌اندیشی و به دستگاه‌های اجرایی و غیراجرایی راهکار ارائه کنند.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل به رابطه مستقیم کاهش بروز آسیب‌های اجتماعی و روانی این شهرستان از یکسو و عملکرد مطلوب تشکل‌های مردم نهاد این شهرستان از سوی دیگر اشاره کرد و گفت: بایدها و نبایدهای تشکل‌های مردم نهاد شهرستان آران و بیدگل تدوین و ابلاغ شود.

وی با تاکید بر ارائه ایده‌های نو و خلاقانه سازمان‌های مردم نهاد و جلب و جذب مشارکت‌های مردمی گفت: تشکل‌های مردم‌نهاد باید اعتمادسازی و فرصت‌سازی کنند و اسبابی برای اعتمادسوزی و فرصت‌سوزی نباشند.

دکتر بایبوردی اذعان داشت: تشکل‌های مردم‌نهاد می‌توانند در تحقق حکمرانی خوب و مطلوب و ایجاد تحرک اجتماعی تاثیرگذاری کنند.

تشکل مردم مهاد

فرماندار شهرستان آران و بیدگل تشکل‌های مردم‌نهاد را اعاملان تحقق توسعه اجتماعی عنوان و به نقش مردمی کردن مشارکت اجتماعی از طریق تشکل‌ها تاکید کرد.

وی به نقش مهم تشکل‌های مردم نهاد شهرستان آران و بیدگل در تبدیل نظام دانایی به دارایی و توانایی گفت: سمن‌ها و تشکل‌های غیردولتی این شهرستان نقش مهمی در توانمندسازی، اشتغال پایدار و کارآفرینی ایفا می‌کنند.

دکتر بایبوردی اذعان داشت: تشکل‌های مردم نهاد شهرستان آران و بیدگل با توجه به حوزه فعالیت خویش باید مشکل شناس بوده و قدرت حل مشکل و ارائه راهکارها را داشته باشند.

وی از مدیران سازمان‌های مردم‌نهاد شهرستان آران و بیدگل خواست با روحیه پرسشگری و مطالبه‌گری در اعتمادسازی و مشارکت امور اجتماعی این شهرستان گام بردارند.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل خواستار مداخله گری ۷۲ تشکل مردم نهاد این شهرستان در حل مشکلات اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، محیط زیست و آموزشی حوزه‌های ماموریتی هریک از تشکل‌های مردم‌نهاد شد و افزود: سازمان‌های مردم نهاد برای موفقیت در عملکرد خود باید دانش‌بنیان و هوشمند فکر کنند و با مشارکت در امور اجتماعی برای اشتغال و کارآفرینی جوانان تلاش و تدبیر کنند.

فرماندار در ادامه سخنانش به اعتبارات تخصیص‌یافته تملک دارایی مناطق حاشیه‌نشین شهرستان اشاره کرد و افزود: ساخت مدرسه ۶ کلاسه، راه‌اندازی خانه بهداشت، خانه ورزش و کلانتری و همچنین ارائه خدمات شهری در منطقه یحیی‌آباد در راستای توجه به بازآفرینی شهری این منطقه است.

تشکل مردم نهاد

برچسب ها :
مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل، دیدار نوروزی و صمیمی مدیران، رؤسای ادارات و مسئولان دستگاههای اجرایی، شهرداران، دهیاران و رؤسای شوراهای اسلامی شهر و روستا با فرماندار شهرستان آران و بیدگل در هشتمین روز از سال ۱۴۰۲ در محل دفتر فرماندار برگزار شد.

۸ فروردین ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ دکتر علی‌اکبر رضایی فرماندار آران و بیدگل به همراه مدیران ادارات شهرستان با حجت‌الاسلام ابوالفضل سلیمانی امام جمعه این شهر، به مناسبت عید نوروز دیدار و گفت‌وگو کردند. این دیدار با هدف بهره‌مندی معنوی از ماه مبارک رمضان در قالب محفل قرآنی در حسینیه الزهرا (س) […]

۷ فروردین ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ اولین جلسه کارگروه آرد و نان شهرستان در سال ۱۴۰۲ به ریاست دکتر رضایی فرماندار شهرستان آران و بیدگل و با حضور اعضای کارگروه در سالن جلسات ۴دی فرمانداری برگزار شد. دکتر رضایی فرماندار، در این نشست بر اصلاح فرآیند صدور و توزیع آرد، بازرسی مستمر […]

۷ فروردین ۱۴۰۲
فرماندار شهرستان آران و بیدگل در پیامی درگذشت رزمنده و جانباز سرافراز دوران دفاع مقدس آقای عباس حق‌پرست را تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ متن پیام تسلیت علی‌اکبر رضایی بدین شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ درگذشت رزمنده و جانباز سرافراز دوران دفاع مقدس سرهنگ پاسدار عباس حق‌پرست، موجب تألم و تاثر خاطر گردید. این رزمنده دلاور طی دوران هشت سال دفاع مقدس و […]

۶ فروردین ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 5 =