همزمان با سراسر کشور؛ زنگ مهر، ایثار و مقاومت در آموزشگاه دخترانه سیدالشهداء آران و بیدگل نواخته شد

فرماندار شهرستان آران و بیدگل خواستار ارتقای «سواد فضای مجازی»، «سواد بهداشت کرونایی» و «سواد حفظ سلامت» دانش‌آموزان شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل آیین نواختن زنگ مهر، ایثار و مقاومت با حضور فرماندار، امام جمعه آران و بیدگل و جمعی از مسئولان، معلمان، دانش‌آموزان و خانواده معظم شهدا در آموزشگاه دخترانه سیدالشهداء آران و بیدگل برگزار شد. دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در این آیین با […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل آیین نواختن زنگ مهر، ایثار و مقاومت با حضور فرماندار، امام جمعه آران و بیدگل و جمعی از مسئولان، معلمان، دانش‌آموزان و خانواده معظم شهدا در آموزشگاه دخترانه سیدالشهداء آران و بیدگل برگزار شد.

دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در این آیین با تبریک آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۱۱۴۰۰ مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، این روز را به استادان، معلمان، پژوهشگران، فناوران، نوآوران، مدیران و کارکنان خدوم و خستگی ناپذیرمدارس، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه طلاب و دانش‌آموزان مستعد و دانشجویان سرافراز این شهرستان تبریک گفت.

وی معلمان و مجموعه آموزش و پرورش شهرستان آران و بیدگل را حاملان دانایی و عاملان آگاهی در این شهرستان معرفی کرد و گفت: معلمان و استادان دانشگاه‌ها از دانش‌پایه‌ترین و دانش‌بنیان‌ترین کارگزاران دولت در بخش آموزش‌های رسمی محسوب می شوند.

دکتر بایبوردی بر ضرورت برنامه‌ریزی جهت ارتقای سلامت دانش آموزان مدارس، دانشجویان دانشگاه‌ها و طلاب حوزه‌های علمیه شهرستان آران و بیدگل اشاره کرد و گفت: با تأمین سلامت دانش‌آموزان، دانشجویان و طلاب شاهد شکوفایی آنان در عرصه‌های علم‌اندوزی خواهیم بود.

وی افزود: معلمان و تلاشگران عرصه تعلیم و تربیت شهرستان آران و بیدگل در این شرایط حساس و با شیوع ویروس کرونا با خلق ابتکارات جدید به ایفای نقش خود در تعلیم و تربیت دانش‌آموزان پرداختند و جلوه‌هایی از تعهد و تلاش خود را نمایان ساختند و این مهم ستودنی است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل ارتقای «سواد فضای مجازی»، «سواد بهداشت کرونایی» و «سواد حفظ سلامت» دانش‌آموزان، دانشجویان، طلاب، استادان حوزه و دانشگاه و معلمان را با توجه به شرایط کنونی مهم برشمرد و گفت: بهره‌گیری از ظرفیت و فرصت‌های مختلف یادگیری از جمله فضای مجازی و بستر شبکه شاد، دوره آموزشی متفاوتی را برای دانش‌آموزان و معلمان رقم زده است.

 

وی به ایثارگری دانش‌آموز ایذه‌ای«علی لندی» اشاره کرد و گفت: ایثارگری علی لندی برگرفته از مکتب اهل‌بیت(ع) و شهدای ۲۸۸۸ روز دفاع مقدس است.

وی گفت: با الهام از ایثارگری علی لندی می‌توانیم بگوییم در اولین روز از آغاز سال تحصیلی، دانش‌آموزان در تلفظ حرف «الف» خواهند آموخت «الف» مثل «ایثارگری علی لندی».

دکتر بایبوردی به پرسشگر، مشکل‌شناس و مطالبه‌گر بارآوردن دانش‌آموزان از طریق نظام تعلیم و تربیت و مدارس اشاره کرد و گفت: دانش‌آموزان باید وقت‌شناس و اهل تامل، تدبر و تفکر باشند.

وی به نقش معلمان در دوران تحصیل دانش‌آموزان اشاره کرد و گفت: «فرصت‌شناس بارآوردن دانش‌آموزان»، «فرهنگ‌ساز بارآوردن دانش‌آموزان» و «هویت‌ساز و تمدن‌ساز بارآوردن دانش‌آموزان» از طریق اعتماد به آنان قابل تحقق است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل بر ضرورت تامل و تفکر دانش‌آموزان برای افزایش مولفه‌ها و شاخصه‌های قدرت در کشور تاکید کرد و گفت: با مهارت‌آموزی و برنامه‌ریزی برای تبدیل «نظام دانایی به دارایی»، تبدیل «نظام علم به تولید ثروت» می‌توانیم ایران قدرتمند در همه عرصه‌ها را فراهم کنیم.

وی با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی توسط معلمان و دانش‌آموزان این شهرستان خواستار حفظ سلامتی آنان  بر اساس شیوه‌نامه ابلاغی آغاز سال تحصیلی جدید شد و اظهار امیدواری کرد تا سال تحصیلی جدید با همکاری کلیه فرهنگیان شریف و همراهی اولیای گرامی و دانش آموزان با موفقیت به پایان برسد.

برچسب ها :
مطالب مشابه
آیین خطبه‌خوانی شب شهادت امام رضا(علیه السلام) با حضور گسترده مردم دلداده‌‌ اهل‌بیت (علیهم‌السلام) ، در حرم امامزاده قاسم بن علی النقی(علیه السلام) آران و بیدگل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ همزمان با شهادت علی بن موسی الرضا(علیه‌السلام)، آیین سنتی خطبه‌خوانی و شمع‌گردانی ویژه سالروز شهادت امام رضا(علیه السلام) در حرم امامزاده قاسم بن علی النقی(علیه السلام) شهرستان آران و بیدگل برگزار شد. این مراسم همزمان با شب شهادت امام رضا(ع)، با حضور علی اکبر رضایی فرماندار […]

۶ مهر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ به مناسبت سالروز شهادت حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا (علیه‌السلام)، علی اکبر رضایی فرماندار شهرستان آران و بیدگل به همراه فرمانده ناحیه مقاومت سپاه و بخشدار کویرات، در مراسم کاروان پیاده روی “حرم تا حرم” با عنوان همایش میثاق با ولایت، حضور یافتند. مردم عاشق و شیفته اهل بیت […]

۶ مهر ۱۴۰۱
ملاقات مردمی فرماندار شهرستان آران و بیدگل با شهروندان در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل، در این ملاقات‌ها که در محل اتاق فرماندار برگزار شد، تعدادی از شهروندان شهرستان آران و بیدگل در دیدار چهره به چهره با علی اکبر رضایی فرماندار این شهرستان به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند. فرماندار شهرستان آران و بیدگل در این ملاقات‌ها با توجه […]

۴ مهر ۱۴۰۱
جلسه کارگروه ماده 18 در راستای ساماندهی و نظارت بر سرویس های ایاب و ذهاب مدارس شهرستان آران و بیدگل، در محل دفتر فرماندار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ به منظور هماهنگی و برنامه‌ریزی در خصوص سرویس‌های مدارس شهر ستان آران و بیدگل جلسه‌ای با حضور دکتر علی اکبر رضایی فرماندار، رئیس آموزش و پرورش، پلیس راهور ناجا، نماینده شهرداری و نماینده انجمن اولیاء مربیان در محل دفتر فرماندار برگزار شد. رضایی در این نشست […]

۴ مهر ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :