یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
۱۲:۰۸:۴۰
فرمانداری شهرستان آران و بیدگل

با حضور فرماندار شهرستان آران و بیدگل برگزار شد: نشست صمیمی ۲ تن از استادان برجسته علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی دکتر مهدخت بروجردی علوی و دکتر محمد مهدی فرقانی با تعدادی از مدیران روابط عمومی ادارات و خبرنگاران رسانه‌های جمعی شهرستان آران و بیدگل

فرماندار گفت: یکی از اصول تحقق حکمرانی خوب یا حکمرانی مطلوب، پاسخگویی حاکمان و مسئولان به افکار عمومی از طریق روابط‌عمومی‌ها و رسانه‌های جمعی است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل نشست صمیمی ۲ تن از استادان برجسته رشته علوم ارتباطات، روابط عمومی و خبرنگاری دانشگاه علامه طباطبایی، دکتر مهدخت بروجردی علوی و دکتر محمد مهدی فرقانی با تعدادی از مدیران روابط عمومی دستگاه‍‌های اجرایی و غیراجرایی و خبرنگاران و اصحاب رسانه‌های جمعی شهرستان آران و بیدگل با […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل نشست صمیمی ۲ تن از استادان برجسته رشته علوم ارتباطات، روابط عمومی و خبرنگاری دانشگاه علامه طباطبایی، دکتر مهدخت بروجردی علوی و دکتر محمد مهدی فرقانی با تعدادی از مدیران روابط عمومی دستگاه‍‌های اجرایی و غیراجرایی و خبرنگاران و اصحاب رسانه‌های جمعی شهرستان آران و بیدگل با حضور فرماندار و جمعی دیگر از مسئولان ادارات این شهرستان در فرمانداری برگزار شد.

دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در این نشست گفت: روابط‌عمومی‌ها می‌توانند با اطلاع‌رسانی شفاف، به‌موقع و به‌هنگام از دستاوردهای دولت و نظام، هم پیام‌آور صلح و آرامش در جامعه باشند و هم با تاخیر در اطلاع‌رسانی، زمینه‌ساز ناآرامی، عدم اعتماد و بحران باشند.

وی یکی از اصول تحقق حکمرانی خوب یا حکمرانی مطلوب را پاسخگویی حاکمان و مسئولان به افکار عمومی از طریق روابط‌عمومی‌ها و رسانه‌های جمعی برشمرد و افزود: شفاف‌سازی و شفافیت در امور، روشنگری در جامعه و تنویر افکار و اذهان عمومی از وظایف روابط‌عمومی‌ها از یکسو و رسانه‌های جمعی و اجتماعی از سوی دیگر است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل به جایگاه مهم و تاثیرگذار کارگزاران شاغل در روابط‌عمومی دستگاه‌های اجرایی و غیراجرایی و نیز عکاسان، تصویربرداران و خبرنگاران رسانه‌های جمعی و رسانه‌های اجتماعی اشاره کرد و اظهار داشت: اشتغال در روابط‌عمومی‌ها و خبرنگاری در ایران، کاری تزیینی، ویترینی و نمایشی نیست و از طرف دیگر یک عنوان و جایگاه صِرف در یک دستگاه اجرایی و غیراجرایی نیست.

وی گفت: اشتغال در روابط عمومی‌ها و رسانه‌های جمعی و اجتماعی محلی برای انجام امور حرفه‌ای، کارشناسی و تخصصی در حوزه اطلاع‌رسانی و تبلیغات است.

وی اضافه کرد: روابط عمومی‌ها باید با استفاده از زبان و ادبیات وحدت‌آفرین و امیدآفرین در افزایش همدلی‌ها و هم‌زبانی‌ها بین مردم از یک طرف و دولت و مسئولان از طرف دیگر تلاش کنند و برانگیزنده حس امیدواری مردم نسبت به آینده باشند.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل، مطالبه‌گری و پیگیری خبرنگاران از طرف افکار عمومی را ستودنی برشمرد و پاسخگویی مسئولان را هم خوب عنوان کرد.

وی قدرت تشخیص مشکلات از یکسو و توانمندی برای حل مشکلات از سوی دیگر را از وظایف مهم کارگزاران شاغل روابط‌عمومی‌ در دستگاه‌های اجرایی و غیراجرایی برشمرد و افزود: روابط‌عمومی‌ دستگاه‌های اجرایی و غیراجرایی برای موفقیت در حوزه کاری خود باید مثل واحدهای صنعتی که مجهز به واحدهای تحقیق و توسعه موسوم به R&D هستند، باشند و بتوانند در ارتقای شاخص‌های توسعه‌ای و ماموریتی خودشان، در بخش‌های مختلف، تاثیرگذاری کنند.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل در پایان این نشست صمیمی، از زوج موفق علوم ارتباطات دکتر محمد مهدی فرقانی و دکتر مهدخت بروجردی علوی تقدیر کرد.

گفتنی است دکتر محمد مهدی فرقانی رئیس سابق دانشکده علوم ارتباطلت دانشگاه علامه طباطبایی و دکتر مهدخت بروجردی علوی استاد برجسته رشته علوم ارتباطات نیز پاسخگوی سوالات کارگزاران شاغل در روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی و غیراجرایی از یک طرف و اصحاب رسانه‌های جمعی و اجتماعی از طرف دیگر بودند.

 روابط عمومی‌ها و خبرنگاران

برچسب ها :
مطالب مشابه
فرماندار آران و بیدگل تعداد واجدین شرایط رای دادن در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره خبرگان رهبری در این شهرستان را ۷۲ هزار و ۲۷۶ نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۴ هزار و ۴۰۴ نفر رأی اولی هستند.

به گزارش کمیته اطلاع‌رسانی انتخابات شهرستان آران و بیدگل؛ علی‌اکبر رضایی در حاشیه نشست هیئت اجرای انتخابات گفت: ۷۲ هزار و ۲۷۶ نفر در شهرستان آران و بیدگل واجد شرایط رای دادن در دوازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره خبرگان رهبری هستند. رئیس کارگروه اجرای انتخابات شهرستان آران و بیدگل افزود: در انتخابات […]

۱۰ اسفند ۱۴۰۲
فرماندار و رییس هیات اجرایی انتخابات شهرستان آران و بیدگل گفت: یک هزار و 176 نفر در این شهرستان مسوولیت اجرا و نظارت بر انتخابات ۱۱ اسفند امسال را بر عهده دارند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ علی‌اکبر رضایی گفت: تعداد ۸۳ شعبه اخذ رأی برای برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در این شهرستان تعیین شده که نسبت به دوره قبل انتخابات مجلس، ۱۳ شعبه اخذ رأی افزایش یافته است. رئیس کارگروه اجرای انتخابات شهرستان […]

۷ اسفند ۱۴۰۲
نخستین مجلس دانش آموزی آران و بیدگل با حضور ۱۲۰ دانش آموز منتخب مدارس شهرستان شروع به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل و به نقل از خبرگزاری صداوسیما؛ فرماندار شهرستان آران و بیدگل گفت: این مجلس دانش‌آموزی برای اولین‌بار با هدف پیگیری مطالبات دانش‌آموزان شهرستان در حوزه‌های مختلف تشکیل شده است. علی‌اکبر رضایی افزود: اعضای این مجلس که با انتخابات مدارس انتخاب شده‌اند از بین خود ۷ نفر […]

۷ اسفند ۱۴۰۲

به گزارش کمیته اطلاع‌رسانی انتخابات شهرستان آران و بیدگل؛ با حضور رئیس و اعضای هیات بازرسی انتخابات، جلسه آموزشی بازرسان و سربازرسان برگزار شد. آموزش استفاده از اپلیکیشن بازرسی انتخابات در روز اخذ رأی و آشنایی با شرح وظایف مربوطه از جمله موارد مطرح در این نشست بود.

۷ اسفند ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − هفت =