سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳
۱۸:۳۴:۵۶
فرمانداری شهرستان آران و بیدگل

احساس امنیت از سوی شهروندان از شاخص های مهم در اعتماد پایدار محسوب می‌شود

برقراری نظم و امنیت و حفاظت و حراست از آرامش و آسایش عمومی جامعه رسالت ذاتی و از اصلی‌ترین وظایف نیروهای مقتدر انتظامی است.

  به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل دکتراسماعیل بابیوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در آیین صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی شهرستان که همزمان با آغاز هفته نیروی انتظامی برگزار شد، گفت: مردم باید با اقتدار نیروهای مسلح و نیروهای انتظامی به احساس آرامش برسند و از استرس و اضطراب به دور […]

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل دکتراسماعیل بابیوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در آیین صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی شهرستان که همزمان با آغاز هفته نیروی انتظامی برگزار شد، گفت: مردم باید با اقتدار نیروهای مسلح و نیروهای انتظامی به احساس آرامش برسند و از استرس و اضطراب به دور باشند.

وی با تبریک هفته نیروی انتظامی و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام نیروی انتظامی و مدافعان حریم نظم و امنیت عمومی گفت: برقراری نظم و امنیت و حفاظت و حراست از آرامش و آسایش عمومی جامعه رسالت ذاتی و از اصلی‌ترین وظایف نیروهای مقتدر انتظامی است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل احساس امنیت از سوی شهروندان را از شاخص های مهم در اعتماد پایدار نام برد و افزود: رویکرد نیروهای پلیس در کشور، برخورد دانش‌بنیان با موضوعات، جامعه محوری و مردم‌محوری است.

وی بر اقتدار توام با «مردم‌یاری»، «مردم‌باوری» و «مردم‌دوستی» نیروهای انتظامی تاکید کرد و گفت: مردم باید با اقتدار نیروهای مسلح و نیروهای انتظامی به احساس آرامش برسند و از استرس و اضطراب به دور باشند.

دکتر بایبوردی نیروهای انتظامی و نیروهای مسلح را متعلق به همه مردم با هر سلایقی که قانون از آن سلایق حمایت می کند، دانست و گفت: صیانت از حاکمیت، صیانت از مردم و شهروندان، صیانت از منافع ملی، صیانت از ارزش‌های ملی و ایجاد بستر امن برای توسعه ایران عزیز و قدرتمند ۵ وظیفه نیروهای انتظامی، اطلاعاتی و نیروهای مسلح است.

وی با بیان اینکه رویکرد نیروی انتظامی در برقراری امنیت، باید دانش بنیان و مجهز به ابزارهای جدید و به‌روز باشد، افزود: نیروی انتظامی و نیروهای مسلح، «اعتمادسازند نه اعتمادسوز»، «فرصت‌سازند؛ نه فرصت‌سوز»، «امنیت‌‌زا هستند؛ نه امنیت‌زدا» و «انتظام‌بخشند؛ نه انسداد بخش امور».

فرماندار شهرستان آران و بیدگل به نقش نیروهای انتظامی در تحقق حقوق شهروندی مردم اشاره کرد و گفت: پلیس هوشمند و دانش بنیان دارای مأموریت‌های مهمی از بازار تا تاغزارها، از کویرتا جنگل‌ها و از خیابان تا بیابان بوده و عملکرد آنها به صورت شبانه روزی است.

وی افزود: باید تلاش کنیم تا«سواد همیار پلیس بودن»، «سواد حفظ اموال خود در مقابل سارقان»، «سواد تاب‌آوری در مقابل بحران‌ها» و « سواد انتظام بخشی به امور» از سوی مردم و شهروندان تقویت شود.

دکتر بایبوردی به ضابطه‌مندی نیروهای انتظامی و پرهیز آنها از رابطه‌مداری اشاره کرد و افزود: نیروهای انتظامی جمهوری اسلامی ایران «اهل ضابطه‌اند نه اهل رابطه».

وی به نقش نیروهای انتظامی در فسادستیزی اشاره کرد و افزود: نیروهای انتظامی فسادگریزند و یکی از ماموریت‌های نیروهای انتظامی به عنوان ضابط قضایی، رساندن حق به حق‌دار است.

گفتنی است همزمان با آغاز هفته نیروی انتظامی، آیین صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی شهرستان با حضور فرماندار شهرستان آران و بیدگل ، امامان جمعه شهرهای آران و بیدگل و ابوزیدآباد، اعضای شورای تامین، فرماندهان و یگانهای نظامی و انتظامی، مسئولان ادارات و خانواده‌های معظم شهدا در محل ستاد فرماندهی انتظامی شهرستان آران و بیدگل برگزار شد.

برچسب ها :
مطالب مشابه
رزمایش کمک‌های مؤمنانه این شهرستان با توزیع ۶۰۰ بسته معیشتی بین نیاز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ همزمان با ایام ماه مبارک رمضان و در آستانه عید سعید فطر، رزمایش کمک‌های مؤمنانه با هدف توزیع بسته‌های معیشتی بین ایتام و خانواده‌های نیازمند تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در شهرستان آران و بیدگل با حضور علی‌اکبر رضایی فرماندار، خیرین و جمعی از مسئولان […]

۲۱ فروردین ۱۴۰۳
در نخستین جلسه کارگروه تسهیل شهرستان آران و بیدگل در سال 1403 موانع و مشکلات 11 واحد تولیدی بررسی و دستورات لازم صادر شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ صبح امروز سه‌شنبه ۲۱فروردین‌ماه، جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با حضور معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری و جمعی از مسئولان شهرستان در سالن ۴ دی فرمانداری برگزار شد. در این نشست موانع و مشکلات ۱۱ واحد تولیدی، اقتصادی، کشاورزی و خدماتی از […]

۲۱ فروردین ۱۴۰۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ صبح امروز با حضور علی‌اکبر رضایی فرماندار، دادستان عمومی و انقلاب و جمعی از مسئولان، نخستین نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ شهرستان آران و بیدگل برگزار شد. در این نشست آخرین اقدامات انجام شده پیرامون اجرای مصوبات جلسه پیشین مورد بررسی قرار گرفت […]

۲۱ فروردین ۱۴۰۳
صبح امروز دوشنبه 20 فروردین‌ماه، دیدار مردمی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در راستای رسیدگی به مشکلات مردم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ علی‌اکبر رضایی در این دیدار که بیش از ۵ ساعت به طول انجامید، بصورت مستقیم و بی‌واسطه با اقشار مختلف مردم شهرستان دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار بیش از ۶۰ نفر از شهروندان مسائل و مشکلات خود را مطرح و نماینده عالی دولت در […]

۲۰ فروردین ۱۴۰۳
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 5 =