هنر خوشنویسی، ایرانی‌ترین و اسلامی‌ترین هنر است

هنرمندان شهرستان آران و بیدگل باید با بهره گیری از هنر خود و با ورودشان به این حوزه‌ها در کاهش آسیب های اجتماعی کمک کنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در آیین افتتاح نمایشگاه خوشنویسی «مهر نی» در آران و بیدگل گفت: هنر خوشنویسی، ایرانی‌ترین و اسلامی‌ترین هنر است. وی به نقش هنر و هنرمند در مدیریت کاهش آسیب های اجتماعی، ترویج فرهنگ اسلامی و تعالی سبک زندگی- ایرانی […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در آیین افتتاح نمایشگاه خوشنویسی «مهر نی» در آران و بیدگل گفت: هنر خوشنویسی، ایرانی‌ترین و اسلامی‌ترین هنر است.

وی به نقش هنر و هنرمند در مدیریت کاهش آسیب های اجتماعی، ترویج فرهنگ اسلامی و تعالی سبک زندگی- ایرانی اسلامی اشاره کرد و افزود: نقشی که هنرمند در تحرک اجتماعی، نشاط آفرینی و امیدآفرینی دارد، بی بدیل است.

دکتر بایبوردی با بیان اینکه هنر در به وجود آوردن تمدن ایران اسلامی نقش اساسی داشته و دارد، افزود: ایرانیان از دیرباز با هنر به طور عام و هنر خوشنویسی به طور خاص ارتباط داشته‌اند و در معماری ایرانیان نیز این هنر از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده است.

وی افزود: انسانهای خوش خط، زیبا اندیش و خوش فکرند و برای برخورداری از جامعه پویا و با نشاط در شهرستان باید حال هنرمندانشان خوب باشد.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل بر زمینه‌سازی برای رشد و اعتلای هنر و هنرمند تاکید کرد و اظهار داشت: برنامه‌های دولت، آشتی هنر و هنرمندان با جامعه و مردم است و ما به دنبال دخالت حداقلی در کار هنر و حمایت حداکثری از هنرمندان هستیم.

وی نقش هنر را در ایجاد فضای امید، نشاط و شادابی شهرستان آران و بیدگل بی بدیل ذکرکرد و گفت: حضور هنرمندان این شهرستان در جامعه نه یک امتیاز؛ بلکه یک نیاز اجتماعی است.

دکتر بایبوردی زبان هنر را گیراترین، زیباترین و موثرترین زبان دنیا بر شمرد و افزود: هنرمندان شهرستان آران و بیدگل باید با بهره گیری از هنر خود و با ورودشان به این حوزه‌ها در کاهش آسیب های اجتماعی کمک کنند.

وی با اشاره به اینکه امام علی (ع) بزرگترین خوشنویس اسلام در کتابت قرآن مجید بوده است، افزود: انتقال فرهنگ و تمدن توسط خوشنویسان صورت می‌گیرد.

وی برپایی نمایشگاه خوشنویسی «مهر نی» در آران و بیدگل را ابزاری برای انتقال فرهنگ مردم این منطقه به دیگر نقاط کشور ذکر کرد و افزود: انجمن خوشنویسان شهرستان آران و بیدگل با خلق آثار هنری خود، پیام‌های منطقه‌ای، ملی و بین‌المللی خود را تبیین می‌کند.

وی تعداد اعضای انجمن خوشنویسان شهرستان آران و بیدگل از ابتدا تاکنون را ۲۵۰ نفر اعلام کرد و افزود: این انجمن در حال حاضر با ۲۵ نفر عضو رسمی و ۵ کلاس آموزشی فعال است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان در پایان این دیدار با اهدای لوح تقدیر به عباس متولی رئیس انجمن خوشنویسان شهرستان آران و بیدگل و خوشنویسان شرکت کننده در نمایشگاه «مهر نی» این شهرستان آقایان اصغر صدیقیان، علی اکبر قندانی، محمدحسین منعمی، صابر عظیمی، حسن حجتی‌تبار و امیرحسین شاهمیرزایی و خانم‌ها صدیقه ارباب، زینب صباغی، فریبا قپانداری، آسیه باغ و نسیم حسینی که در برپایی این نمایشگاه همت گماردند، با اهدای لوح، تقدیر کردند.

برچسب ها :
مطالب مشابه
آیین خطبه‌خوانی شب شهادت امام رضا(علیه السلام) با حضور گسترده مردم دلداده‌‌ اهل‌بیت (علیهم‌السلام) ، در حرم امامزاده قاسم بن علی النقی(علیه السلام) آران و بیدگل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ همزمان با شهادت علی بن موسی الرضا(علیه‌السلام)، آیین سنتی خطبه‌خوانی و شمع‌گردانی ویژه سالروز شهادت امام رضا(علیه السلام) در حرم امامزاده قاسم بن علی النقی(علیه السلام) شهرستان آران و بیدگل برگزار شد. این مراسم همزمان با شب شهادت امام رضا(ع)، با حضور علی اکبر رضایی فرماندار […]

۶ مهر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ به مناسبت سالروز شهادت حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا (علیه‌السلام)، علی اکبر رضایی فرماندار شهرستان آران و بیدگل به همراه فرمانده ناحیه مقاومت سپاه و بخشدار کویرات، در مراسم کاروان پیاده روی “حرم تا حرم” با عنوان همایش میثاق با ولایت، حضور یافتند. مردم عاشق و شیفته اهل بیت […]

۶ مهر ۱۴۰۱
ملاقات مردمی فرماندار شهرستان آران و بیدگل با شهروندان در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل، در این ملاقات‌ها که در محل اتاق فرماندار برگزار شد، تعدادی از شهروندان شهرستان آران و بیدگل در دیدار چهره به چهره با علی اکبر رضایی فرماندار این شهرستان به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند. فرماندار شهرستان آران و بیدگل در این ملاقات‌ها با توجه […]

۴ مهر ۱۴۰۱
جلسه کارگروه ماده 18 در راستای ساماندهی و نظارت بر سرویس های ایاب و ذهاب مدارس شهرستان آران و بیدگل، در محل دفتر فرماندار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ به منظور هماهنگی و برنامه‌ریزی در خصوص سرویس‌های مدارس شهر ستان آران و بیدگل جلسه‌ای با حضور دکتر علی اکبر رضایی فرماندار، رئیس آموزش و پرورش، پلیس راهور ناجا، نماینده شهرداری و نماینده انجمن اولیاء مربیان در محل دفتر فرماندار برگزار شد. رضایی در این نشست […]

۴ مهر ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :