سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲
۱۰:۵۷:۵۹
فرمانداری شهرستان آران و بیدگل

هنر خوشنویسی، ایرانی‌ترین و اسلامی‌ترین هنر است

هنرمندان شهرستان آران و بیدگل باید با بهره گیری از هنر خود و با ورودشان به این حوزه‌ها در کاهش آسیب های اجتماعی کمک کنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در آیین افتتاح نمایشگاه خوشنویسی «مهر نی» در آران و بیدگل گفت: هنر خوشنویسی، ایرانی‌ترین و اسلامی‌ترین هنر است. وی به نقش هنر و هنرمند در مدیریت کاهش آسیب های اجتماعی، ترویج فرهنگ اسلامی و تعالی سبک زندگی- ایرانی […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در آیین افتتاح نمایشگاه خوشنویسی «مهر نی» در آران و بیدگل گفت: هنر خوشنویسی، ایرانی‌ترین و اسلامی‌ترین هنر است.

وی به نقش هنر و هنرمند در مدیریت کاهش آسیب های اجتماعی، ترویج فرهنگ اسلامی و تعالی سبک زندگی- ایرانی اسلامی اشاره کرد و افزود: نقشی که هنرمند در تحرک اجتماعی، نشاط آفرینی و امیدآفرینی دارد، بی بدیل است.

دکتر بایبوردی با بیان اینکه هنر در به وجود آوردن تمدن ایران اسلامی نقش اساسی داشته و دارد، افزود: ایرانیان از دیرباز با هنر به طور عام و هنر خوشنویسی به طور خاص ارتباط داشته‌اند و در معماری ایرانیان نیز این هنر از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده است.

وی افزود: انسانهای خوش خط، زیبا اندیش و خوش فکرند و برای برخورداری از جامعه پویا و با نشاط در شهرستان باید حال هنرمندانشان خوب باشد.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل بر زمینه‌سازی برای رشد و اعتلای هنر و هنرمند تاکید کرد و اظهار داشت: برنامه‌های دولت، آشتی هنر و هنرمندان با جامعه و مردم است و ما به دنبال دخالت حداقلی در کار هنر و حمایت حداکثری از هنرمندان هستیم.

وی نقش هنر را در ایجاد فضای امید، نشاط و شادابی شهرستان آران و بیدگل بی بدیل ذکرکرد و گفت: حضور هنرمندان این شهرستان در جامعه نه یک امتیاز؛ بلکه یک نیاز اجتماعی است.

دکتر بایبوردی زبان هنر را گیراترین، زیباترین و موثرترین زبان دنیا بر شمرد و افزود: هنرمندان شهرستان آران و بیدگل باید با بهره گیری از هنر خود و با ورودشان به این حوزه‌ها در کاهش آسیب های اجتماعی کمک کنند.

وی با اشاره به اینکه امام علی (ع) بزرگترین خوشنویس اسلام در کتابت قرآن مجید بوده است، افزود: انتقال فرهنگ و تمدن توسط خوشنویسان صورت می‌گیرد.

وی برپایی نمایشگاه خوشنویسی «مهر نی» در آران و بیدگل را ابزاری برای انتقال فرهنگ مردم این منطقه به دیگر نقاط کشور ذکر کرد و افزود: انجمن خوشنویسان شهرستان آران و بیدگل با خلق آثار هنری خود، پیام‌های منطقه‌ای، ملی و بین‌المللی خود را تبیین می‌کند.

وی تعداد اعضای انجمن خوشنویسان شهرستان آران و بیدگل از ابتدا تاکنون را ۲۵۰ نفر اعلام کرد و افزود: این انجمن در حال حاضر با ۲۵ نفر عضو رسمی و ۵ کلاس آموزشی فعال است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان در پایان این دیدار با اهدای لوح تقدیر به عباس متولی رئیس انجمن خوشنویسان شهرستان آران و بیدگل و خوشنویسان شرکت کننده در نمایشگاه «مهر نی» این شهرستان آقایان اصغر صدیقیان، علی اکبر قندانی، محمدحسین منعمی، صابر عظیمی، حسن حجتی‌تبار و امیرحسین شاهمیرزایی و خانم‌ها صدیقه ارباب، زینب صباغی، فریبا قپانداری، آسیه باغ و نسیم حسینی که در برپایی این نمایشگاه همت گماردند، با اهدای لوح، تقدیر کردند.

برچسب ها :
مطالب مشابه
فرماندار شهرستان آران و بیدگل در ملاقات مردمی با جمعی از شهروندان درخواست‌های آنان را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل، دکتر رضایی فرماندار، در دیدار چهره‌به‌چهره با مردم پای صحبت‌های آنان نشست تا پاسخگو و پیگیر خواسته‌ها و مشکلات آنان باشد. در این ملاقات مردمی که صبح امروز دوشنبه در محل دفتر فرماندار برگزار شد درخواست‌های مراجعه‌کنندگان از سوی فرماندار مورد بررسی قرار گرفت و دستورات […]

۲۹ اسفند ۱۴۰۱

در اجرای ماده ۴۴ قانون مدیریت خدمات کشوری و دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی، تخصصی و اختصاصی برای استخدام افراد در دستگاه‌های اجرایی و بنا بر ابلاغ سازمان اداری و استخدامی کشور، ثبت‌نام دهمین آزمون مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور برای جذب نیرو در دستگاه‌های اجرایی از ۱۵ فروردین‌ماه ۱۴۰۲ شروع خواهد گردید.

۲۸ اسفند ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ به مناسبت گرامیداشت سالروز شهادت شهید مهدی باکری و روز شهردار؛ دکتر علی‌اکبر رضایی فرماندار با شهرداران آران و بیدگل، نوش آباد، سفیدشهر و ابوزیدآباد دیدار و گفتگو کرد. دکتر رضایی در این دیدار از خدمات ارزشمند شهرداران و تلاش‌های شبانه‌روزی کارکنان آن مجموعه که زمینه […]

۲۷ اسفند ۱۴۰۱
فرماندار شهرستان آران و بیدگل با صدور پیامی 25 اسفندماه، روز شهردار را به شهرداران شهرستان آران و بیدگل تبریک گفت و از تلاش‌های آنان قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ متن پیام به شرح زیر است: نام‌گذاری ۲۵ اسفندماه؛ با تأسی از سالروز شهادت سردار افتخارآفرین لشکر۳۱ عاشورا شهید مهدی باکری به‌عنوان روز شهردار اقدامی ارزنده و فرصت مغتنمی برای قدردانی و تجلیل از فعالیت‌های خالصانه و شبانه‌روزی خادمان مردم در عرصه‌های مختلف شهرداری و مدیریت […]

۲۵ اسفند ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 13 =