یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
۱۲:۱۹:۵۸
فرمانداری شهرستان آران و بیدگل

هنر خوشنویسی، ایرانی‌ترین و اسلامی‌ترین هنر است

هنرمندان شهرستان آران و بیدگل باید با بهره گیری از هنر خود و با ورودشان به این حوزه‌ها در کاهش آسیب های اجتماعی کمک کنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در آیین افتتاح نمایشگاه خوشنویسی «مهر نی» در آران و بیدگل گفت: هنر خوشنویسی، ایرانی‌ترین و اسلامی‌ترین هنر است. وی به نقش هنر و هنرمند در مدیریت کاهش آسیب های اجتماعی، ترویج فرهنگ اسلامی و تعالی سبک زندگی- ایرانی […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در آیین افتتاح نمایشگاه خوشنویسی «مهر نی» در آران و بیدگل گفت: هنر خوشنویسی، ایرانی‌ترین و اسلامی‌ترین هنر است.

وی به نقش هنر و هنرمند در مدیریت کاهش آسیب های اجتماعی، ترویج فرهنگ اسلامی و تعالی سبک زندگی- ایرانی اسلامی اشاره کرد و افزود: نقشی که هنرمند در تحرک اجتماعی، نشاط آفرینی و امیدآفرینی دارد، بی بدیل است.

دکتر بایبوردی با بیان اینکه هنر در به وجود آوردن تمدن ایران اسلامی نقش اساسی داشته و دارد، افزود: ایرانیان از دیرباز با هنر به طور عام و هنر خوشنویسی به طور خاص ارتباط داشته‌اند و در معماری ایرانیان نیز این هنر از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده است.

وی افزود: انسانهای خوش خط، زیبا اندیش و خوش فکرند و برای برخورداری از جامعه پویا و با نشاط در شهرستان باید حال هنرمندانشان خوب باشد.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل بر زمینه‌سازی برای رشد و اعتلای هنر و هنرمند تاکید کرد و اظهار داشت: برنامه‌های دولت، آشتی هنر و هنرمندان با جامعه و مردم است و ما به دنبال دخالت حداقلی در کار هنر و حمایت حداکثری از هنرمندان هستیم.

وی نقش هنر را در ایجاد فضای امید، نشاط و شادابی شهرستان آران و بیدگل بی بدیل ذکرکرد و گفت: حضور هنرمندان این شهرستان در جامعه نه یک امتیاز؛ بلکه یک نیاز اجتماعی است.

دکتر بایبوردی زبان هنر را گیراترین، زیباترین و موثرترین زبان دنیا بر شمرد و افزود: هنرمندان شهرستان آران و بیدگل باید با بهره گیری از هنر خود و با ورودشان به این حوزه‌ها در کاهش آسیب های اجتماعی کمک کنند.

وی با اشاره به اینکه امام علی (ع) بزرگترین خوشنویس اسلام در کتابت قرآن مجید بوده است، افزود: انتقال فرهنگ و تمدن توسط خوشنویسان صورت می‌گیرد.

وی برپایی نمایشگاه خوشنویسی «مهر نی» در آران و بیدگل را ابزاری برای انتقال فرهنگ مردم این منطقه به دیگر نقاط کشور ذکر کرد و افزود: انجمن خوشنویسان شهرستان آران و بیدگل با خلق آثار هنری خود، پیام‌های منطقه‌ای، ملی و بین‌المللی خود را تبیین می‌کند.

وی تعداد اعضای انجمن خوشنویسان شهرستان آران و بیدگل از ابتدا تاکنون را ۲۵۰ نفر اعلام کرد و افزود: این انجمن در حال حاضر با ۲۵ نفر عضو رسمی و ۵ کلاس آموزشی فعال است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان در پایان این دیدار با اهدای لوح تقدیر به عباس متولی رئیس انجمن خوشنویسان شهرستان آران و بیدگل و خوشنویسان شرکت کننده در نمایشگاه «مهر نی» این شهرستان آقایان اصغر صدیقیان، علی اکبر قندانی، محمدحسین منعمی، صابر عظیمی، حسن حجتی‌تبار و امیرحسین شاهمیرزایی و خانم‌ها صدیقه ارباب، زینب صباغی، فریبا قپانداری، آسیه باغ و نسیم حسینی که در برپایی این نمایشگاه همت گماردند، با اهدای لوح، تقدیر کردند.

برچسب ها :
مطالب مشابه
فرماندار آران و بیدگل تعداد واجدین شرایط رای دادن در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره خبرگان رهبری در این شهرستان را ۷۲ هزار و ۲۷۶ نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۴ هزار و ۴۰۴ نفر رأی اولی هستند.

به گزارش کمیته اطلاع‌رسانی انتخابات شهرستان آران و بیدگل؛ علی‌اکبر رضایی در حاشیه نشست هیئت اجرای انتخابات گفت: ۷۲ هزار و ۲۷۶ نفر در شهرستان آران و بیدگل واجد شرایط رای دادن در دوازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره خبرگان رهبری هستند. رئیس کارگروه اجرای انتخابات شهرستان آران و بیدگل افزود: در انتخابات […]

۱۰ اسفند ۱۴۰۲
فرماندار و رییس هیات اجرایی انتخابات شهرستان آران و بیدگل گفت: یک هزار و 176 نفر در این شهرستان مسوولیت اجرا و نظارت بر انتخابات ۱۱ اسفند امسال را بر عهده دارند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ علی‌اکبر رضایی گفت: تعداد ۸۳ شعبه اخذ رأی برای برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در این شهرستان تعیین شده که نسبت به دوره قبل انتخابات مجلس، ۱۳ شعبه اخذ رأی افزایش یافته است. رئیس کارگروه اجرای انتخابات شهرستان […]

۷ اسفند ۱۴۰۲
نخستین مجلس دانش آموزی آران و بیدگل با حضور ۱۲۰ دانش آموز منتخب مدارس شهرستان شروع به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل و به نقل از خبرگزاری صداوسیما؛ فرماندار شهرستان آران و بیدگل گفت: این مجلس دانش‌آموزی برای اولین‌بار با هدف پیگیری مطالبات دانش‌آموزان شهرستان در حوزه‌های مختلف تشکیل شده است. علی‌اکبر رضایی افزود: اعضای این مجلس که با انتخابات مدارس انتخاب شده‌اند از بین خود ۷ نفر […]

۷ اسفند ۱۴۰۲

به گزارش کمیته اطلاع‌رسانی انتخابات شهرستان آران و بیدگل؛ با حضور رئیس و اعضای هیات بازرسی انتخابات، جلسه آموزشی بازرسان و سربازرسان برگزار شد. آموزش استفاده از اپلیکیشن بازرسی انتخابات در روز اخذ رأی و آشنایی با شرح وظایف مربوطه از جمله موارد مطرح در این نشست بود.

۷ اسفند ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 4 =