شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱
۰۶:۰۷:۳۶
فرمانداری شهرستان آران و بیدگل

هنر خوشنویسی، ایرانی‌ترین و اسلامی‌ترین هنر است

هنرمندان شهرستان آران و بیدگل باید با بهره گیری از هنر خود و با ورودشان به این حوزه‌ها در کاهش آسیب های اجتماعی کمک کنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در آیین افتتاح نمایشگاه خوشنویسی «مهر نی» در آران و بیدگل گفت: هنر خوشنویسی، ایرانی‌ترین و اسلامی‌ترین هنر است. وی به نقش هنر و هنرمند در مدیریت کاهش آسیب های اجتماعی، ترویج فرهنگ اسلامی و تعالی سبک زندگی- ایرانی […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در آیین افتتاح نمایشگاه خوشنویسی «مهر نی» در آران و بیدگل گفت: هنر خوشنویسی، ایرانی‌ترین و اسلامی‌ترین هنر است.

وی به نقش هنر و هنرمند در مدیریت کاهش آسیب های اجتماعی، ترویج فرهنگ اسلامی و تعالی سبک زندگی- ایرانی اسلامی اشاره کرد و افزود: نقشی که هنرمند در تحرک اجتماعی، نشاط آفرینی و امیدآفرینی دارد، بی بدیل است.

دکتر بایبوردی با بیان اینکه هنر در به وجود آوردن تمدن ایران اسلامی نقش اساسی داشته و دارد، افزود: ایرانیان از دیرباز با هنر به طور عام و هنر خوشنویسی به طور خاص ارتباط داشته‌اند و در معماری ایرانیان نیز این هنر از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده است.

وی افزود: انسانهای خوش خط، زیبا اندیش و خوش فکرند و برای برخورداری از جامعه پویا و با نشاط در شهرستان باید حال هنرمندانشان خوب باشد.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل بر زمینه‌سازی برای رشد و اعتلای هنر و هنرمند تاکید کرد و اظهار داشت: برنامه‌های دولت، آشتی هنر و هنرمندان با جامعه و مردم است و ما به دنبال دخالت حداقلی در کار هنر و حمایت حداکثری از هنرمندان هستیم.

وی نقش هنر را در ایجاد فضای امید، نشاط و شادابی شهرستان آران و بیدگل بی بدیل ذکرکرد و گفت: حضور هنرمندان این شهرستان در جامعه نه یک امتیاز؛ بلکه یک نیاز اجتماعی است.

دکتر بایبوردی زبان هنر را گیراترین، زیباترین و موثرترین زبان دنیا بر شمرد و افزود: هنرمندان شهرستان آران و بیدگل باید با بهره گیری از هنر خود و با ورودشان به این حوزه‌ها در کاهش آسیب های اجتماعی کمک کنند.

وی با اشاره به اینکه امام علی (ع) بزرگترین خوشنویس اسلام در کتابت قرآن مجید بوده است، افزود: انتقال فرهنگ و تمدن توسط خوشنویسان صورت می‌گیرد.

وی برپایی نمایشگاه خوشنویسی «مهر نی» در آران و بیدگل را ابزاری برای انتقال فرهنگ مردم این منطقه به دیگر نقاط کشور ذکر کرد و افزود: انجمن خوشنویسان شهرستان آران و بیدگل با خلق آثار هنری خود، پیام‌های منطقه‌ای، ملی و بین‌المللی خود را تبیین می‌کند.

وی تعداد اعضای انجمن خوشنویسان شهرستان آران و بیدگل از ابتدا تاکنون را ۲۵۰ نفر اعلام کرد و افزود: این انجمن در حال حاضر با ۲۵ نفر عضو رسمی و ۵ کلاس آموزشی فعال است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان در پایان این دیدار با اهدای لوح تقدیر به عباس متولی رئیس انجمن خوشنویسان شهرستان آران و بیدگل و خوشنویسان شرکت کننده در نمایشگاه «مهر نی» این شهرستان آقایان اصغر صدیقیان، علی اکبر قندانی، محمدحسین منعمی، صابر عظیمی، حسن حجتی‌تبار و امیرحسین شاهمیرزایی و خانم‌ها صدیقه ارباب، زینب صباغی، فریبا قپانداری، آسیه باغ و نسیم حسینی که در برپایی این نمایشگاه همت گماردند، با اهدای لوح، تقدیر کردند.

برچسب ها :
مطالب مشابه

فرماندار شهرستان آران و بیدگل با صدور پیامی شهادت جانباز دفاع مقدس؛ حاج ماشاالله گلی را تسلیت گفت. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل متن پیام به شرح زیر است: بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ وَبَشِّرِ الصَّابرِینَ الَّذینَ إِذَا أَصَابَتْهُمْ مُصِیبَهٌ قَالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ شهادت حاج ماشاالله گلی ‌نوش‌آبادی […]

۱۱ آذر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ دکترعلی اکبر رضایی، فرماندار در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی ۴دی؛ روز حماسه و ایثار شهرستان اظهار داشت: رزمندگان ایران اسلامی با الگوپذیری از قافله سالار کربلا و نهضت عاشورا به مقابله با دشمن متجاوز توانستند با اتکا بر قدرت ایمان و اراده یکی از درخشان‌ترین […]

۱۰ آذر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ حاج ماشاالله گلی نوش‌آبادی از جانبازان ۷۰ درصد دوران دفاع مقدس پس از سال‌ها تحمل رنج و جراحات ناشی از جنگ تحمیلی به یاران شهیدش پیوست. این جانباز صبور و سرافراز در سن ۶۴سالگی پس از تحمل سال‌ها تحمل درد و رنج ناشی از مجروحیت ظهر […]

۱۰ آذر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ همزمان با سراسر کشور، صبح امروز سه‌شنبه هشتم آذرماه، بیست و چهارمین مانور سراسری زلزله و ایمنیِ مدارس با حضور دکتر رضایی فرماندار و اعضای شورای پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان آران و بیدگل در آموزشگاه امام حسین علیه‌السلام و مدارس شهرهای […]

۸ آذر ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :