دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
۱۸:۱۳:۰۲
فرمانداری شهرستان آران و بیدگل

راه‌اندازی «پارک کودک» و «پارک ترافیک» توسط شهردار‌ی‌های آران و بیدگل، نوش آباد، سفیدشهر و ابوزیدآباد و دهیاری‌های ۱۱ گانه شهرستان آران و بیدگل به صورت جدی پیگیری و احداث شود

خانواده‌ها از نقش‌پذیری کودکان و اهمیت بازی و جایگاه تفریحات سالم برای آنان غافل نشوند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل همزمان با هفته ملی کودک دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل با حضور در جمع تعدادی از کودکان و نوجوانان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این شهرستان گفت: خانواده‌ها از نقش‌پذیری کودکان و اهمیت بازی و جایگاه تفریحات سالم برای آنان غافل نشوند. […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل همزمان با هفته ملی کودک دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل با حضور در جمع تعدادی از کودکان و نوجوانان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این شهرستان گفت: خانواده‌ها از نقش‌پذیری کودکان و اهمیت بازی و جایگاه تفریحات سالم برای آنان غافل نشوند.

وی با تاکید بر اهمیت بازی‌های کودکانه و جایگاه تفریحات سالم در رشد تکامل ذهنی کودکان گفت: خانواده‌ها، مهدهای کودک و دیگر گروه‌های مرجع به خصوص کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، نقش به‌سزایی در رشد اجتماعی و فرهنگی کودکان دارند.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل با بیان اینکه شخصیت کودکان با محیط‌های استاندارد یا غیراستاندارد شهری و روستایی شکل می‌گیرد، افزود: راه‌اندازی «پارک کودک» و «پارک ترافیک» توسط شهردار‌ی‌های آران و بیدگل، نوش آباد، سفیدشهر و ابوزیدآباد و دهیاری‌های ۱۱گانه شهرستان آران و بیدگل می‌تواند از حضور کودکان و بازی‌های آنان در فضاهای مجازی بکاهد.

وی تاکید کرد: برنامه‌ریزی‌ها باید به گونه‌ای باشد که از به‌وجود آمدن «خانواده‌های نابسامان» جلوگیری شود؛ چرا که «خانواده‌های نابسامان»، زمینه‌های ایجاد انحراف‌های اجتماعی، آسیب‌های اجتمای و به خصوص «پدیده کودکان کار» را فراهم می‌کنند.

دکتر بایبوردی به نقش کانون‌ پرورش فکری کودکان و نوجوانان در زمینه‌سازی این قشر آینده‌ساز کشور به داشتن اعتماد به نفس‌های بالا اشاره و بر ارتقای مهارت‌های فکری، نوشتاری و کلامی کودکان و نوجوانان تاکید کرد.

وی خاطرنشان کرد: تقویت روحیه مطالبه‌گری و پرسشگری کودکان و نوجوانان با ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین آنان امکان‌پذیر است.

دکتر بایبوردی تأکید کرد: برای اینکه کودکان، نوجوانان و جوانان ما در مواجهه با آسیب‌های اجتماعی در امان باشند بایستی «نه گفتن» را به آنان آموزش دهیم.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل تاکید کرد: غنی‌سازی اوقات فراغت و اعتمادآفرینی کودکان و همچنین تربیت آنان برای تبدیلشان به فرهیختگان آینده کشور با تلاش کانون‌های پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مدارس و دانشگاه‌ها زمینه‌سازی و امکان‌پذیر می‌شود.

برچسب ها :
مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ در نشست دوره‌ای مدیران تبلیغات اسلامی شهرستان‌های استان اصفهان که با حضور مدیرکل تبلیغات اسلامی این استان در منطقه گردشگری اسفرجان شهرستان شهرضا برگزار شد، اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آران و بیدگل به عنوان اداره برتر در ارزیابی عملکرد ادارات تبلیغات اسلامی استان اصفهان در سال […]

۱۴ خرداد ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ مراسم سی و چهارمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) با حضور امام جمعه و فرماندار آران و بیدگل، مسئولان، روحانیون و اقشار مختلف مردم با سخنرانی نماینده محترم ولی‌فقیه در منطقه و امام جمعه کاشان در مصلای نماز جمعه آران و بیدگل برگزار شد.

۱۴ خرداد ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ علی‌اکبر رضایی فرماندار شهرستان آران و بیدگل با تسلیت فرار رسیدن سی‌وچهارمین سالروز ارتحال ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (رضوان‌الله‌تعالی‌علیه) و گرامیداشت شصتمین سالروز قیام خونین ۱۵خرداد۱۳۴۲ پیامی صادر کرد. وی در این پیام آورده است: چهاردهم خردادماه، سالگرد عروج ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی […]

۱۴ خرداد ۱۴۰۲
براساس مصوبه هیأت وزیران، ساعت کاری ادارات از ۱۵ خردادماه تغییر خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ بنا بر تصویب نامه هیأت وزیران، به منظور مدیریت بهینه مصرف انرژی، ساعات آغاز به کار و خاتمه تمامی دستگاه‌های اجرایی (موضوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری) و بانک‌ها، شهرداری‌ها و سایر نهادهای عمومی از پانزدهم خرداد ماه تا پانزدهم شهریور ماه، از ساعت ۶:۰۰ […]

۱۳ خرداد ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =