راه‌اندازی «پارک کودک» و «پارک ترافیک» توسط شهردار‌ی‌های آران و بیدگل، نوش آباد، سفیدشهر و ابوزیدآباد و دهیاری‌های ۱۱ گانه شهرستان آران و بیدگل به صورت جدی پیگیری و احداث شود

خانواده‌ها از نقش‌پذیری کودکان و اهمیت بازی و جایگاه تفریحات سالم برای آنان غافل نشوند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل همزمان با هفته ملی کودک دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل با حضور در جمع تعدادی از کودکان و نوجوانان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این شهرستان گفت: خانواده‌ها از نقش‌پذیری کودکان و اهمیت بازی و جایگاه تفریحات سالم برای آنان غافل نشوند. […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل همزمان با هفته ملی کودک دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل با حضور در جمع تعدادی از کودکان و نوجوانان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این شهرستان گفت: خانواده‌ها از نقش‌پذیری کودکان و اهمیت بازی و جایگاه تفریحات سالم برای آنان غافل نشوند.

وی با تاکید بر اهمیت بازی‌های کودکانه و جایگاه تفریحات سالم در رشد تکامل ذهنی کودکان گفت: خانواده‌ها، مهدهای کودک و دیگر گروه‌های مرجع به خصوص کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، نقش به‌سزایی در رشد اجتماعی و فرهنگی کودکان دارند.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل با بیان اینکه شخصیت کودکان با محیط‌های استاندارد یا غیراستاندارد شهری و روستایی شکل می‌گیرد، افزود: راه‌اندازی «پارک کودک» و «پارک ترافیک» توسط شهردار‌ی‌های آران و بیدگل، نوش آباد، سفیدشهر و ابوزیدآباد و دهیاری‌های ۱۱گانه شهرستان آران و بیدگل می‌تواند از حضور کودکان و بازی‌های آنان در فضاهای مجازی بکاهد.

وی تاکید کرد: برنامه‌ریزی‌ها باید به گونه‌ای باشد که از به‌وجود آمدن «خانواده‌های نابسامان» جلوگیری شود؛ چرا که «خانواده‌های نابسامان»، زمینه‌های ایجاد انحراف‌های اجتماعی، آسیب‌های اجتمای و به خصوص «پدیده کودکان کار» را فراهم می‌کنند.

دکتر بایبوردی به نقش کانون‌ پرورش فکری کودکان و نوجوانان در زمینه‌سازی این قشر آینده‌ساز کشور به داشتن اعتماد به نفس‌های بالا اشاره و بر ارتقای مهارت‌های فکری، نوشتاری و کلامی کودکان و نوجوانان تاکید کرد.

وی خاطرنشان کرد: تقویت روحیه مطالبه‌گری و پرسشگری کودکان و نوجوانان با ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین آنان امکان‌پذیر است.

دکتر بایبوردی تأکید کرد: برای اینکه کودکان، نوجوانان و جوانان ما در مواجهه با آسیب‌های اجتماعی در امان باشند بایستی «نه گفتن» را به آنان آموزش دهیم.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل تاکید کرد: غنی‌سازی اوقات فراغت و اعتمادآفرینی کودکان و همچنین تربیت آنان برای تبدیلشان به فرهیختگان آینده کشور با تلاش کانون‌های پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مدارس و دانشگاه‌ها زمینه‌سازی و امکان‌پذیر می‌شود.

برچسب ها :
مطالب مشابه
فرماندار شهرستان آران و بیدگل با صدور پیامی به مناسبت پانزدهم مهرماه روزملّی روستا و عشایر، این روز را به جامعه روستایی شهرستان تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل، علی اکبر رضایی فرماندار شهرستان آران و بیدگل با صدور پیامی ۱۵ مهر ماه؛ روز “روستا” را به روستاییان شریف این شهرستان تبریک گفت. وی در این پیام با بیان اینکه روستاییان به عنوان قشری شریف و محروم از امکانات اولیه زندگی و امور رفاهی، برای عمرانی […]

۱۶ مهر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل دکتر آرش جابری رئیس سازمان لیگ فوتسال کشور به همراه رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان، در حاشیه دور برگشت رقابت‌های لیگ برتر فوتسال امید کشور با دکتر علی اکبر رضایی فرماندار شهرستان آران و بیدگل دیدار و گفتگو کردند. گفتنی است مسابقات لیگ برتر فوتسال […]

۱۴ مهر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ همزمان با ۱۴مهرماه روز دامپزشکی، فرماندار شهرستان آران و بیدگل با حضور در اداره دامپزشکی با کارکنان و رئیس شهرستان دیدار و گفت و گو کرد. در این دیدار علی اکبر رضایی فرماندار، ضمن تبریک و خداقوت به تلاشگران عرضه تأمین سلامت جمعیت دامی و امنیت […]

۱۴ مهر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان آران و بیدگل به ریاست معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری و با حضور اعضای کارگروه در سالن ۴ دی فرمانداری برگزار شد.

۱۴ مهر ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :