جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲
۱۵:۱۹:۳۳
فرمانداری شهرستان آران و بیدگل

راه‌اندازی «پارک کودک» و «پارک ترافیک» توسط شهردار‌ی‌های آران و بیدگل، نوش آباد، سفیدشهر و ابوزیدآباد و دهیاری‌های ۱۱ گانه شهرستان آران و بیدگل به صورت جدی پیگیری و احداث شود

خانواده‌ها از نقش‌پذیری کودکان و اهمیت بازی و جایگاه تفریحات سالم برای آنان غافل نشوند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل همزمان با هفته ملی کودک دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل با حضور در جمع تعدادی از کودکان و نوجوانان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این شهرستان گفت: خانواده‌ها از نقش‌پذیری کودکان و اهمیت بازی و جایگاه تفریحات سالم برای آنان غافل نشوند. […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل همزمان با هفته ملی کودک دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل با حضور در جمع تعدادی از کودکان و نوجوانان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این شهرستان گفت: خانواده‌ها از نقش‌پذیری کودکان و اهمیت بازی و جایگاه تفریحات سالم برای آنان غافل نشوند.

وی با تاکید بر اهمیت بازی‌های کودکانه و جایگاه تفریحات سالم در رشد تکامل ذهنی کودکان گفت: خانواده‌ها، مهدهای کودک و دیگر گروه‌های مرجع به خصوص کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، نقش به‌سزایی در رشد اجتماعی و فرهنگی کودکان دارند.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل با بیان اینکه شخصیت کودکان با محیط‌های استاندارد یا غیراستاندارد شهری و روستایی شکل می‌گیرد، افزود: راه‌اندازی «پارک کودک» و «پارک ترافیک» توسط شهردار‌ی‌های آران و بیدگل، نوش آباد، سفیدشهر و ابوزیدآباد و دهیاری‌های ۱۱گانه شهرستان آران و بیدگل می‌تواند از حضور کودکان و بازی‌های آنان در فضاهای مجازی بکاهد.

وی تاکید کرد: برنامه‌ریزی‌ها باید به گونه‌ای باشد که از به‌وجود آمدن «خانواده‌های نابسامان» جلوگیری شود؛ چرا که «خانواده‌های نابسامان»، زمینه‌های ایجاد انحراف‌های اجتماعی، آسیب‌های اجتمای و به خصوص «پدیده کودکان کار» را فراهم می‌کنند.

دکتر بایبوردی به نقش کانون‌ پرورش فکری کودکان و نوجوانان در زمینه‌سازی این قشر آینده‌ساز کشور به داشتن اعتماد به نفس‌های بالا اشاره و بر ارتقای مهارت‌های فکری، نوشتاری و کلامی کودکان و نوجوانان تاکید کرد.

وی خاطرنشان کرد: تقویت روحیه مطالبه‌گری و پرسشگری کودکان و نوجوانان با ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین آنان امکان‌پذیر است.

دکتر بایبوردی تأکید کرد: برای اینکه کودکان، نوجوانان و جوانان ما در مواجهه با آسیب‌های اجتماعی در امان باشند بایستی «نه گفتن» را به آنان آموزش دهیم.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل تاکید کرد: غنی‌سازی اوقات فراغت و اعتمادآفرینی کودکان و همچنین تربیت آنان برای تبدیلشان به فرهیختگان آینده کشور با تلاش کانون‌های پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مدارس و دانشگاه‌ها زمینه‌سازی و امکان‌پذیر می‌شود.

برچسب ها :
مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ روز شمار و محور برنامه‌های هفته دفاع مقدس با شعار محوری «ما متّحدیم» مصوب ستاد کل نیروهای مسلّح و ستاد بزرگداشت چهلمین و سومین سالگرد هفته دفاع مقدس به شرح زیر اعلام شد: روز اول هفته دفاع مقدس جمعه سی و یکم شهریورماه: عنوان روز “پیشکسوتان […]

۳۱ شهریور ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ در آستانه هفته دفاع مقدس، همایش سراسری جهاد و مقاومت از دیروز تا امروز صبح امروز (چهارشنبه) ۲۹ شهریورماه با حضور خانواده معظم شهدا، پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت، امام‌جمعه، فرماندار شهرستان آران و بیدگل، نیروهای نظامی و انتظامی و جمعی از مسئولان در سالن ۴دی […]

۳۰ شهریور ۱۴۰۲
فرماندار آرن و بیدگل: تبیین فرهنگ دفاع مقدس، رفع شبهات، بیان شرایط خاص خانواده شهدا و تشریح واقعیات جنگ تحمیلی برای نسلی که جنگ را ندیده و درک نکرده ضروری است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ نشست خبری علی‌اکبر رضایی فرماندار شهرستان آران و بیدگل با اصحاب رسانه به‌مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس شامگاه دوشنبه ۲۷ شهریورماه با حضور نیروهای نظامی و انتظامی و جمعی از مسئولان دستگاه‌های فرهنگی شهرستان در سالن ۴ فرمانداری برگزار شد. رضایی فلسفه وجودی برگزاری بزرگداشت هفته […]

۲۹ شهریور ۱۴۰۲

در آستانه چهل و سومین سالگرد هفته دفاع مقدس نشست خبری علی‌اکبر رضایی فرماندار شهرستان‌ آران‌ و بیدگل، نیروهای نظامی و انتظامی و جمعی از مسئولان دستگاه‌های فرهنگی شهرستان با اصحاب‌رسانه شامگاه دوشنبه ۲۷ شهریورماه در سالن ۴دی فرمانداری برگزار شد.

۲۸ شهریور ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 15 =