جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲
۰۴:۱۴:۲۴
فرمانداری شهرستان آران و بیدگل

زیربنای کتابخانه‌های عمومی در شهرستان آران و بیدگل ۳۵۰۰ مترمربع است

هر جامعه‌ای برای توسعه و تعالی و پیشرفت باید در ترویج و اشاعه فرهنگ کتابخوانی بکوشد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی با صدور پیامی از خدمات رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی این شهرستان تقدیر و با تبریک این هفته به وی و کتابداران، بر ارتقای سرانه مطالعه مردم تاکید کرد. وی در این پیام آورده […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی با صدور پیامی از خدمات رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی این شهرستان تقدیر و با تبریک این هفته به وی و کتابداران، بر ارتقای سرانه مطالعه مردم تاکید کرد.

وی در این پیام آورده است: کتابخانه‌ها ابزارهای دانایی و کتابداران از عاملان دانایی و حاملان توانایی به حساب می‌آیند.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل بر ضرورت فرهنگ‌سازی بیشتر جهت علاقمند کردن نوجوانان و جوانان به کتاب و کتابخوانی تاکید و خاطرنشان کرده است: در کنار توسعه شهرستان آران و بیدگل و شهرسازی، نیازمند انسان‌سازی و تقویت روح بلند انسان‌ها از طریق کتاب و کتابخوانی نیز هستیم.

وی راه‌اندازی اتوبوس سیار کتاب در شهرها و روستاهای شهرستان آران و بیدگل را در جبران کمبود فضای کتابخانه و ترغیب و ترویج فرهنگ کتابخوانی به‌خصوص برای نوجوانان و جوانان اثرگذار خوانده و آورده است: برای اینکه افراد پرسشگر، مطالبه‌گر و پژوهش‌گری در این شهرستان داشته باشیم و از حالت شنیداری به حالت تحلیلی و مطالبه‌گری تبدیل شویم، ترویج فرهنگ کتابخوانی نیاز است.

وی در ادامه اضافه کرده است: شیوع بیماری کرونا، نه تنها نتوانسته مانع از کتابخوانی عمومی مردم شود؛ بلکه افزایش کتابخوانی مردم را زمینه‌سازی کرده و کتابخوانی الکترونیک نیز در شهرستان آران و بیدگل با استقبال خوبی مواجه شده است.

دکتر بایبوردی اذعان داشت: هر جامعه‌ای برای توسعه و تعالی و پیشرفت باید در ترویج و اشاعه فرهنگ کتابخوانی بکوشد و نقش کتابخانه‌ها نیز در انتقال علوم به افراد، بسیار سازنده است.

وی کتابخانه را به‌ عنوان کانون و اتاق فکر و اندیشه صاحب‌نظران نام برده و آورده است: کتابخانه می‌تواند بالندگی و شکوفایی استعدادهای دانش‏ آموزان و دانشجویان را به ارمغان آورده و درنتیجه به تولید اندیشه، دانش و رشد فرهنگ مطالعاتی جامعه منجر شود.

وی به راه‌های علاقمند کردن کودکان، نوجوانان، جوانان و دیگر اقشار مردم برای اهدای کتاب به یکدیگر اشاره کرده و آورده است: می‌توان با راه‌اندازی پویش اهدای یک کتاب از سوی شهروندان به یک کتابخانه، زمینه‌های تکمیل مخزن کتابخانه‌ها را فراهم کرد.

فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان آران و بیدگل به ۹ باب کتابخانه عمومی نهادی و مشارکتی در این شهرستان اشاره کرد و افزود: زیربنای کتابخانه های عمومی در شهرستان آران و بیدگل ۳۵۰۰ مترمربع است.

گفتنی است ۲۴ آبان لغایت اول آذر ماه به عنوان هفته کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است.

برچسب ها :
مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ اولین مرحله قرعه‌کشی واگذاری زمین در قالب طرح نهضت ملّی مسکن برای متقاضیان شهر آران و بیدگل صبح امروز پنج‌شنبه ۶ مهرماه با حضور معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار، رؤسای ادارات بنیاد مسکن و راه و شهرسازی شهرستان، کارشناسان حوزه‌های حراست و مسکن شهری […]

۶ مهر ۱۴۰۲
فرماندار شهرستان آران و بیدگل طی گفت‌وگوی تلفنی با شهروندان از طریق سامانه تلفنی ۱۱۱، پاسخگوی دغدغه‌ها و مشکلات مردم بود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ علی‌اکبر رضایی، فرماندار شهرستان آران و بیدگل امروز چهارشنبه پنجم مهرماه با حضور در مرکز سامد ١١١ (سامانه الکترونیکی ارتباط مردم و دولت) به‌صورت تلفنی ضمن شنیدن دغدغه‌های مردم شریف شهرستان پاسخگوی مطالبات آن‌ها شد و دستورات لازم را جهت پیگیری موضوعات بیان شده از سوی […]

۵ مهر ۱۴۰۲
رضا چاقیان با کسب اکثریت آرا اعضای شورای اسلامی شهرستان، برای سومین سال متوالی در سمت ریاست شورای اسلامی شهرستان آران و بیدگل باقی ماند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ انتخابات هیات رئیسه شورای اسلامی شهرستان آران و بیدگل با حضور ۶ عضو شورای شهرستان در سالن ۴ دی فرمانداری برگزار و رضا چاقیان به عنوان رئیس و محسن عفتی به عنوان نایب‌رئیس انتخاب شدند. در این جلسه و پس از رأی‌گیری اعضا، ناصر محرابی‌مقدم به […]

۵ مهر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ صبح امروز چهارشنبه چهارم مهرماه جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید به ریاست علی‌اکبر رضایی فرماندار، و با حضور دادستان عمومی و انقلاب، معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان در سالن ۴دی فرمانداری برگزار و مشکلات ۶ واحد تولیدی […]

۵ مهر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + یازده =