زیربنای کتابخانه‌های عمومی در شهرستان آران و بیدگل ۳۵۰۰ مترمربع است

هر جامعه‌ای برای توسعه و تعالی و پیشرفت باید در ترویج و اشاعه فرهنگ کتابخوانی بکوشد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی با صدور پیامی از خدمات رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی این شهرستان تقدیر و با تبریک این هفته به وی و کتابداران، بر ارتقای سرانه مطالعه مردم تاکید کرد. وی در این پیام آورده […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی با صدور پیامی از خدمات رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی این شهرستان تقدیر و با تبریک این هفته به وی و کتابداران، بر ارتقای سرانه مطالعه مردم تاکید کرد.

وی در این پیام آورده است: کتابخانه‌ها ابزارهای دانایی و کتابداران از عاملان دانایی و حاملان توانایی به حساب می‌آیند.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل بر ضرورت فرهنگ‌سازی بیشتر جهت علاقمند کردن نوجوانان و جوانان به کتاب و کتابخوانی تاکید و خاطرنشان کرده است: در کنار توسعه شهرستان آران و بیدگل و شهرسازی، نیازمند انسان‌سازی و تقویت روح بلند انسان‌ها از طریق کتاب و کتابخوانی نیز هستیم.

وی راه‌اندازی اتوبوس سیار کتاب در شهرها و روستاهای شهرستان آران و بیدگل را در جبران کمبود فضای کتابخانه و ترغیب و ترویج فرهنگ کتابخوانی به‌خصوص برای نوجوانان و جوانان اثرگذار خوانده و آورده است: برای اینکه افراد پرسشگر، مطالبه‌گر و پژوهش‌گری در این شهرستان داشته باشیم و از حالت شنیداری به حالت تحلیلی و مطالبه‌گری تبدیل شویم، ترویج فرهنگ کتابخوانی نیاز است.

وی در ادامه اضافه کرده است: شیوع بیماری کرونا، نه تنها نتوانسته مانع از کتابخوانی عمومی مردم شود؛ بلکه افزایش کتابخوانی مردم را زمینه‌سازی کرده و کتابخوانی الکترونیک نیز در شهرستان آران و بیدگل با استقبال خوبی مواجه شده است.

دکتر بایبوردی اذعان داشت: هر جامعه‌ای برای توسعه و تعالی و پیشرفت باید در ترویج و اشاعه فرهنگ کتابخوانی بکوشد و نقش کتابخانه‌ها نیز در انتقال علوم به افراد، بسیار سازنده است.

وی کتابخانه را به‌ عنوان کانون و اتاق فکر و اندیشه صاحب‌نظران نام برده و آورده است: کتابخانه می‌تواند بالندگی و شکوفایی استعدادهای دانش‏ آموزان و دانشجویان را به ارمغان آورده و درنتیجه به تولید اندیشه، دانش و رشد فرهنگ مطالعاتی جامعه منجر شود.

وی به راه‌های علاقمند کردن کودکان، نوجوانان، جوانان و دیگر اقشار مردم برای اهدای کتاب به یکدیگر اشاره کرده و آورده است: می‌توان با راه‌اندازی پویش اهدای یک کتاب از سوی شهروندان به یک کتابخانه، زمینه‌های تکمیل مخزن کتابخانه‌ها را فراهم کرد.

فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان آران و بیدگل به ۹ باب کتابخانه عمومی نهادی و مشارکتی در این شهرستان اشاره کرد و افزود: زیربنای کتابخانه های عمومی در شهرستان آران و بیدگل ۳۵۰۰ مترمربع است.

گفتنی است ۲۴ آبان لغایت اول آذر ماه به عنوان هفته کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است.

برچسب ها :
مطالب مشابه
در سالروز رحلت پیامبر گرامی اسلام (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و همزمان با هفته دفاع مقدس مراسم سوگواری هیئت‌های عزاداری نیروهای مسلّح صبح امروز (شنبه دوم مهرماه) در شهرستان آران و بیدگل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ به مناسبت ۲۸ صفر سالگرد ارتحال پیامبراسلام (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و هفته بزرگداشت دفاع مقدس مراسم نوحه خوانی و دسته روی هیأت‌های عزاداری نیروهای مسلح شهرستان آران و بیدگل صبح امروز از آستان امامزاده هادی(ع) به سمت آستان امامزاده هلال(ع) برگزار شد. […]

۲ مهر ۱۴۰۱
زنگ «مهر و مقاومت» در آئین آغاز سال تحصیلی جدید همزمان با سراسر کشور در شهرستان آران و بیدگل به صدا درآمد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ صبح امروز شنبه دوم مهرماه همزمان با آئین آغاز سال تحصیلی جدید و هفته دفاع مقدس زنگ مهر و مقاومت در دو دبیرستان دخترانه ابریشم‌چی و آموزشگاه سما دانشگاه آزاد شهرستان آران و بیدگل به صدا درآمد. این مراسم با حضور علی اکبر رضایی فرماندار، مسئولان […]

۲ مهر ۱۴۰۱
فرماندار شهرستان آران و بیدگل با صدور پیامی؛ از حضور مردم همیشه در صحنه شهرستان آران و بیدگل در راهپیمایی محکومیّت توهین به مقدسات تشکر کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ علی اکبر رضایی فرماندار شهرستان آران و بیدگل با صدور پیامی از حضور باشکوه مردم این شهرستان در راهپیمایی محکومیّت توهین به مقدسات دینی و ملّی تشکر کرد. متن پیام به شرح زیر است: بسم الله الرحمن الرحیم وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهْدِیَنَّهُمْ سُبُلَنَا وَإِنَّ اللَّهَ لَمَعَ […]

۲ مهر ۱۴۰۱
مردم ایران یک صدا در روز جمعه پس از اقامه نماز، علیه اغتشاشگران به خیابان ها آمدند و با حمایت از نیروی انتظامی خواستار برخورد قاطع با برهم زنندگان نظم جامعه شدند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ روز جمعه اول مهر، مردم انقلابی شهرستان آران و بیدگل پس از فریضه نماز عبادی سیاسی جمعه با برگزاری راهپیمایی اعتراض خود را نسبت به حرکات هنجارشکنانه و توهین به مقدسات توسط آشبوگران را محکوم کردند. همزمان با سراسر کشور پس از اقامه نمازجمعه در شهرهای […]

۲ مهر ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :