شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲
۲۲:۰۳:۳۰
فرمانداری شهرستان آران و بیدگل

زیربنای کتابخانه‌های عمومی در شهرستان آران و بیدگل ۳۵۰۰ مترمربع است

هر جامعه‌ای برای توسعه و تعالی و پیشرفت باید در ترویج و اشاعه فرهنگ کتابخوانی بکوشد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی با صدور پیامی از خدمات رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی این شهرستان تقدیر و با تبریک این هفته به وی و کتابداران، بر ارتقای سرانه مطالعه مردم تاکید کرد. وی در این پیام آورده […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی با صدور پیامی از خدمات رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی این شهرستان تقدیر و با تبریک این هفته به وی و کتابداران، بر ارتقای سرانه مطالعه مردم تاکید کرد.

وی در این پیام آورده است: کتابخانه‌ها ابزارهای دانایی و کتابداران از عاملان دانایی و حاملان توانایی به حساب می‌آیند.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل بر ضرورت فرهنگ‌سازی بیشتر جهت علاقمند کردن نوجوانان و جوانان به کتاب و کتابخوانی تاکید و خاطرنشان کرده است: در کنار توسعه شهرستان آران و بیدگل و شهرسازی، نیازمند انسان‌سازی و تقویت روح بلند انسان‌ها از طریق کتاب و کتابخوانی نیز هستیم.

وی راه‌اندازی اتوبوس سیار کتاب در شهرها و روستاهای شهرستان آران و بیدگل را در جبران کمبود فضای کتابخانه و ترغیب و ترویج فرهنگ کتابخوانی به‌خصوص برای نوجوانان و جوانان اثرگذار خوانده و آورده است: برای اینکه افراد پرسشگر، مطالبه‌گر و پژوهش‌گری در این شهرستان داشته باشیم و از حالت شنیداری به حالت تحلیلی و مطالبه‌گری تبدیل شویم، ترویج فرهنگ کتابخوانی نیاز است.

وی در ادامه اضافه کرده است: شیوع بیماری کرونا، نه تنها نتوانسته مانع از کتابخوانی عمومی مردم شود؛ بلکه افزایش کتابخوانی مردم را زمینه‌سازی کرده و کتابخوانی الکترونیک نیز در شهرستان آران و بیدگل با استقبال خوبی مواجه شده است.

دکتر بایبوردی اذعان داشت: هر جامعه‌ای برای توسعه و تعالی و پیشرفت باید در ترویج و اشاعه فرهنگ کتابخوانی بکوشد و نقش کتابخانه‌ها نیز در انتقال علوم به افراد، بسیار سازنده است.

وی کتابخانه را به‌ عنوان کانون و اتاق فکر و اندیشه صاحب‌نظران نام برده و آورده است: کتابخانه می‌تواند بالندگی و شکوفایی استعدادهای دانش‏ آموزان و دانشجویان را به ارمغان آورده و درنتیجه به تولید اندیشه، دانش و رشد فرهنگ مطالعاتی جامعه منجر شود.

وی به راه‌های علاقمند کردن کودکان، نوجوانان، جوانان و دیگر اقشار مردم برای اهدای کتاب به یکدیگر اشاره کرده و آورده است: می‌توان با راه‌اندازی پویش اهدای یک کتاب از سوی شهروندان به یک کتابخانه، زمینه‌های تکمیل مخزن کتابخانه‌ها را فراهم کرد.

فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان آران و بیدگل به ۹ باب کتابخانه عمومی نهادی و مشارکتی در این شهرستان اشاره کرد و افزود: زیربنای کتابخانه های عمومی در شهرستان آران و بیدگل ۳۵۰۰ مترمربع است.

گفتنی است ۲۴ آبان لغایت اول آذر ماه به عنوان هفته کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است.

برچسب ها :
مطالب مشابه

گزارش تصویری بازدید میدانی فرماندار شهرستان آران و بیدگل و جمعی از مسئولان شهرستان از مراکز زیارتی، اقامتی، گردشگری و انتظامی و بررسی مسائل مربوط به حوزه گردشگری

۵ فروردین ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ دکتر علی‌اکبر رضایی فرماندار با جمعی از فعالین فرهنگی، اجتماعی و سیاسی به منظور بررسی دغدغه‌ها و مشکلات شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

۴ فروردین ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ نشست مطالبه‌گری و هم‌اندیشی در مسیر بیانیه گام دوم انقلاب با حضور فرماندار شهرستان آران و بیدگل و جمعی از مسئولان و فعالان فرهنگی سیاسی و اجتماعی در محل مرکز نیکوکاری ولایت مهد قرآن کریم این شهرستان برگزار شد.

۴ فروردین ۱۴۰۲
دکتر رضایی در پیامی عید نوروز را به ملّت بزرگ ایران و مردم شریف شهرستان آران و بیدگل بویژه به خانواده معظم شهیدان، جانبازان و ایثارگران تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران وبیدگل؛ همزمان با آغاز سال نو و بهار طبیعت، دکتر ‌علی‌اکبر رضایی فرماندار در پیامی با گرامیداشت یاد شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس و روح بلند و ملکوتی معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره)، عید نوروز را به ملّت بزرگ ایران، خانواده معظم شهیدان، […]

۱ فروردین ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − هفت =