حمایت حداکثری از آسیب‌دیدگان اجتماعی و قربانیان آسیب‌ها و انحرافات اجتماعی ضرورت دارد

فرماندار شهرستان آران و بیدگل بر ضرورت تدوین آسیب‌های اجتماعی قدیم و نوظهور در قالب «الگوریتم‌کاری» تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل، دکتر بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در نشست کارگروه اجتماعی و فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده این شهرستان گفت: برای «تولید امنیت پایدار» نیاز به «مدیریت آسیب‌های اجتماعی» داریم. وی با بیان اینکه برای «تولید عزت و منزلت ایرانیان»، نیاز به مدیریت آسیب‌های اجتماعی و […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل، دکتر بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در نشست کارگروه اجتماعی و فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده این شهرستان گفت: برای «تولید امنیت پایدار» نیاز به «مدیریت آسیب‌های اجتماعی» داریم.

وی با بیان اینکه برای «تولید عزت و منزلت ایرانیان»، نیاز به مدیریت آسیب‌های اجتماعی و مداخله‌گری داریم، افزود: خودمراقبتی نوجوانان ، جوانان و دیگر اقشار در مقابل آسیب‌های اجتماعی مهم است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل اظهار داشت: اگر می‌خواهیم حال کشور، استان اصفهان و شهرستان آران و بیدگل خوب باشد، باید از ورود و گسترش آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی پیشگیری کرد.

وی خاطرنشان کرد: اگر آسیب‌های اجتماعی در کمین مردم و خانواده‌ها باشد، «حکمران خوب بودن» به تنهایی اثربخش نخواهد بود.

دکتر بایبوردی ادامه داد: مداخله‌گری از طریق نهادهای خانواده، مدرسه، حوزه و دانشگاه و گروه‌های مرجعی مثل هنرمندان، ورزشکاران، فعالان شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های جمعی، روحانیون، استادان، معلمان، نخبگان و… برای کاهش آسیب‌های اجتماعی شهرستان آران و بیدگل یک نیاز است.

وی با اشاره به اینکه آسیب‌های اجتماعی همیشه و همواره در کنار زندگی مردم جریان دارد، افزود: حمایت حداکثری از آسیب‌دیدگان اجتماعی و قربانیان آسیب‌ها و انحرافات اجتماعی ضرورت دارد.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل اضهار داشت: اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری توسط ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی و حوزه هنری این شهرستان در شهرهای ۴گانه و روستاهای ۱۱ گانه شهرستان آران و بیدگل می‌تواند در افزایش و تقویت تحرک اجتماعی نوجوانان و جوانان و کاهش آسیب‌های اجتماعی اثرگذاری کند.

وی آسیب‌های اجتماعی نوپدید در جامعه و شهرستان آران و بیدگل را مهمانی ناخوانده در اجتماع عنوان کرد و افزود: نقش آسیب‌های اجتماعی گوشی همراه و شبکه‌های اجتماعی باید در جنبه‌های اخلاقی و اجتماعی نوجوانان، جوانان و خانواده ایرانیان بررسی شود.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل بر ضرورت تدوین سند آسیب‌های اجتماعی نوین این شهرستان تاکید کرد و گفت: احصای آسیب‌های نوین به منظور شناخت آسیب‌ها، کنترل و مدیریت آن در این شهرستان از الزامات بوده و ضرورت دارد.

کارگروه اجتماعی

دکتر بایبوردی بر ضرورت تدوین آسیب‌های اجتماعی قدیم و نوظهور شهرستان آران و بیدگل در قالب «الگوریتم‌کاری» تاکید کرد و گفت: «الگوریتم آسیب‌های اجتماعی» شامل شناسایی دردها و مشکلات، نیازها، درمان‌ها و راهکارهایی خواهد بود که گام‌به‌گام به پیشگیری از گسترش آسیب‌ها و انحرافات اجتماعی منجر می‌شود.

وی افزود: «الگوریتم آسیب‌های اجتماعی» یعنی تعریف گام‌به‌گام یک عملیات منسجم در جهت هم‌افزایی، خودمراقبتی و خودحفاظتی در حوزه آسیب‌های اجتماعی.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل به ترویج «سواد خودمراقبتی در مقابل آسیب‌های اجتماعی» تاکید کرد و افزود: باید «سواد خودمراقبتی در مقابل آسیب‌ها و انحرافات اجتماعی» را در بین اقشار مختلف و به‌خصوص دانش‌آموزان، دانشجویان، کارگران و دیگر اقشار جامعه تبیین و تقویت کنیم.

وی تشریح کرد: زوجین متقاضی طلاق، زنان و دختران در معرض آسیب‌های اجتماعی یا آسیب‌دیده اجتماعی، افراد در معرض خودکشی و یا خودزنی، کودکان خیابانی و کار، همسرآزاری، والدآزاری، معلول‌آزاری و کودک‌آزاری، دختران و پسران فراری، مردان و زنان خیابانی باید در ردیف آسیب‌های اجتماعی جامعه بررسی و تحلیل شود.

وی با بیان اینکه آسیب‌های اجتماعی باعث سلب امنیت روانی و اجتماعی و مانعی برای رشد و توسعه شهرستان آران و بیدگل محسوب می شود، افزود: آسیب‌های ناشی از بیکاری جوانان، سرمنشأ اکثر آسیب‌های اجتماعی است.

برچسب ها :
مطالب مشابه
آیین خطبه‌خوانی شب شهادت امام رضا(علیه السلام) با حضور گسترده مردم دلداده‌‌ اهل‌بیت (علیهم‌السلام) ، در حرم امامزاده قاسم بن علی النقی(علیه السلام) آران و بیدگل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ همزمان با شهادت علی بن موسی الرضا(علیه‌السلام)، آیین سنتی خطبه‌خوانی و شمع‌گردانی ویژه سالروز شهادت امام رضا(علیه السلام) در حرم امامزاده قاسم بن علی النقی(علیه السلام) شهرستان آران و بیدگل برگزار شد. این مراسم همزمان با شب شهادت امام رضا(ع)، با حضور علی اکبر رضایی فرماندار […]

۶ مهر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ به مناسبت سالروز شهادت حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا (علیه‌السلام)، علی اکبر رضایی فرماندار شهرستان آران و بیدگل به همراه فرمانده ناحیه مقاومت سپاه و بخشدار کویرات، در مراسم کاروان پیاده روی “حرم تا حرم” با عنوان همایش میثاق با ولایت، حضور یافتند. مردم عاشق و شیفته اهل بیت […]

۶ مهر ۱۴۰۱
ملاقات مردمی فرماندار شهرستان آران و بیدگل با شهروندان در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل، در این ملاقات‌ها که در محل اتاق فرماندار برگزار شد، تعدادی از شهروندان شهرستان آران و بیدگل در دیدار چهره به چهره با علی اکبر رضایی فرماندار این شهرستان به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند. فرماندار شهرستان آران و بیدگل در این ملاقات‌ها با توجه […]

۴ مهر ۱۴۰۱
جلسه کارگروه ماده 18 در راستای ساماندهی و نظارت بر سرویس های ایاب و ذهاب مدارس شهرستان آران و بیدگل، در محل دفتر فرماندار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ به منظور هماهنگی و برنامه‌ریزی در خصوص سرویس‌های مدارس شهر ستان آران و بیدگل جلسه‌ای با حضور دکتر علی اکبر رضایی فرماندار، رئیس آموزش و پرورش، پلیس راهور ناجا، نماینده شهرداری و نماینده انجمن اولیاء مربیان در محل دفتر فرماندار برگزار شد. رضایی در این نشست […]

۴ مهر ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :