شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱
۰۵:۰۷:۵۹
فرمانداری شهرستان آران و بیدگل

حمایت حداکثری از آسیب‌دیدگان اجتماعی و قربانیان آسیب‌ها و انحرافات اجتماعی ضرورت دارد

فرماندار شهرستان آران و بیدگل بر ضرورت تدوین آسیب‌های اجتماعی قدیم و نوظهور در قالب «الگوریتم‌کاری» تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل، دکتر بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در نشست کارگروه اجتماعی و فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده این شهرستان گفت: برای «تولید امنیت پایدار» نیاز به «مدیریت آسیب‌های اجتماعی» داریم. وی با بیان اینکه برای «تولید عزت و منزلت ایرانیان»، نیاز به مدیریت آسیب‌های اجتماعی و […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل، دکتر بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در نشست کارگروه اجتماعی و فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده این شهرستان گفت: برای «تولید امنیت پایدار» نیاز به «مدیریت آسیب‌های اجتماعی» داریم.

وی با بیان اینکه برای «تولید عزت و منزلت ایرانیان»، نیاز به مدیریت آسیب‌های اجتماعی و مداخله‌گری داریم، افزود: خودمراقبتی نوجوانان ، جوانان و دیگر اقشار در مقابل آسیب‌های اجتماعی مهم است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل اظهار داشت: اگر می‌خواهیم حال کشور، استان اصفهان و شهرستان آران و بیدگل خوب باشد، باید از ورود و گسترش آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی پیشگیری کرد.

وی خاطرنشان کرد: اگر آسیب‌های اجتماعی در کمین مردم و خانواده‌ها باشد، «حکمران خوب بودن» به تنهایی اثربخش نخواهد بود.

دکتر بایبوردی ادامه داد: مداخله‌گری از طریق نهادهای خانواده، مدرسه، حوزه و دانشگاه و گروه‌های مرجعی مثل هنرمندان، ورزشکاران، فعالان شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های جمعی، روحانیون، استادان، معلمان، نخبگان و… برای کاهش آسیب‌های اجتماعی شهرستان آران و بیدگل یک نیاز است.

وی با اشاره به اینکه آسیب‌های اجتماعی همیشه و همواره در کنار زندگی مردم جریان دارد، افزود: حمایت حداکثری از آسیب‌دیدگان اجتماعی و قربانیان آسیب‌ها و انحرافات اجتماعی ضرورت دارد.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل اضهار داشت: اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری توسط ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی و حوزه هنری این شهرستان در شهرهای ۴گانه و روستاهای ۱۱ گانه شهرستان آران و بیدگل می‌تواند در افزایش و تقویت تحرک اجتماعی نوجوانان و جوانان و کاهش آسیب‌های اجتماعی اثرگذاری کند.

وی آسیب‌های اجتماعی نوپدید در جامعه و شهرستان آران و بیدگل را مهمانی ناخوانده در اجتماع عنوان کرد و افزود: نقش آسیب‌های اجتماعی گوشی همراه و شبکه‌های اجتماعی باید در جنبه‌های اخلاقی و اجتماعی نوجوانان، جوانان و خانواده ایرانیان بررسی شود.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل بر ضرورت تدوین سند آسیب‌های اجتماعی نوین این شهرستان تاکید کرد و گفت: احصای آسیب‌های نوین به منظور شناخت آسیب‌ها، کنترل و مدیریت آن در این شهرستان از الزامات بوده و ضرورت دارد.

کارگروه اجتماعی

دکتر بایبوردی بر ضرورت تدوین آسیب‌های اجتماعی قدیم و نوظهور شهرستان آران و بیدگل در قالب «الگوریتم‌کاری» تاکید کرد و گفت: «الگوریتم آسیب‌های اجتماعی» شامل شناسایی دردها و مشکلات، نیازها، درمان‌ها و راهکارهایی خواهد بود که گام‌به‌گام به پیشگیری از گسترش آسیب‌ها و انحرافات اجتماعی منجر می‌شود.

وی افزود: «الگوریتم آسیب‌های اجتماعی» یعنی تعریف گام‌به‌گام یک عملیات منسجم در جهت هم‌افزایی، خودمراقبتی و خودحفاظتی در حوزه آسیب‌های اجتماعی.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل به ترویج «سواد خودمراقبتی در مقابل آسیب‌های اجتماعی» تاکید کرد و افزود: باید «سواد خودمراقبتی در مقابل آسیب‌ها و انحرافات اجتماعی» را در بین اقشار مختلف و به‌خصوص دانش‌آموزان، دانشجویان، کارگران و دیگر اقشار جامعه تبیین و تقویت کنیم.

وی تشریح کرد: زوجین متقاضی طلاق، زنان و دختران در معرض آسیب‌های اجتماعی یا آسیب‌دیده اجتماعی، افراد در معرض خودکشی و یا خودزنی، کودکان خیابانی و کار، همسرآزاری، والدآزاری، معلول‌آزاری و کودک‌آزاری، دختران و پسران فراری، مردان و زنان خیابانی باید در ردیف آسیب‌های اجتماعی جامعه بررسی و تحلیل شود.

وی با بیان اینکه آسیب‌های اجتماعی باعث سلب امنیت روانی و اجتماعی و مانعی برای رشد و توسعه شهرستان آران و بیدگل محسوب می شود، افزود: آسیب‌های ناشی از بیکاری جوانان، سرمنشأ اکثر آسیب‌های اجتماعی است.

برچسب ها :
مطالب مشابه

فرماندار شهرستان آران و بیدگل با صدور پیامی شهادت جانباز دفاع مقدس؛ حاج ماشاالله گلی را تسلیت گفت. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل متن پیام به شرح زیر است: بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ وَبَشِّرِ الصَّابرِینَ الَّذینَ إِذَا أَصَابَتْهُمْ مُصِیبَهٌ قَالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ شهادت حاج ماشاالله گلی ‌نوش‌آبادی […]

۱۱ آذر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ دکترعلی اکبر رضایی، فرماندار در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی ۴دی؛ روز حماسه و ایثار شهرستان اظهار داشت: رزمندگان ایران اسلامی با الگوپذیری از قافله سالار کربلا و نهضت عاشورا به مقابله با دشمن متجاوز توانستند با اتکا بر قدرت ایمان و اراده یکی از درخشان‌ترین […]

۱۰ آذر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ حاج ماشاالله گلی نوش‌آبادی از جانبازان ۷۰ درصد دوران دفاع مقدس پس از سال‌ها تحمل رنج و جراحات ناشی از جنگ تحمیلی به یاران شهیدش پیوست. این جانباز صبور و سرافراز در سن ۶۴سالگی پس از تحمل سال‌ها تحمل درد و رنج ناشی از مجروحیت ظهر […]

۱۰ آذر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ همزمان با سراسر کشور، صبح امروز سه‌شنبه هشتم آذرماه، بیست و چهارمین مانور سراسری زلزله و ایمنیِ مدارس با حضور دکتر رضایی فرماندار و اعضای شورای پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان آران و بیدگل در آموزشگاه امام حسین علیه‌السلام و مدارس شهرهای […]

۸ آذر ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :