سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
۱۷:۱۷:۵۰
فرمانداری شهرستان آران و بیدگل

«کافه‌های کارآفرینی» و «میز توسعه اقتصاد روستا» عاملی مهم در تقویت «اقتصاد روستایی»

برای افزایش تولیدات روستایی بایستی به فکر تقویت «اقتصاد روستاها» باشیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل؛ دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل اظهار داشت: برای اسکان روستائیان در روستاها و زمینه‌سازی برای افزایش تولیدات بایستی به فکر تقویت «اقتصاد روستاها» باشیم. وی راه‌اندازی «کافه‌های کارآفرینی» و «میز توسعه اقتصاد روستا» در روستاهای این شهرستان را عاملی مهم در در تقویت «اقتصاد […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل؛ دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل اظهار داشت: برای اسکان روستائیان در روستاها و زمینه‌سازی برای افزایش تولیدات بایستی به فکر تقویت «اقتصاد روستاها» باشیم.

وی راه‌اندازی «کافه‌های کارآفرینی» و «میز توسعه اقتصاد روستا» در روستاهای این شهرستان را عاملی مهم در در تقویت «اقتصاد روستایی» نام برد و افزود: روستاها و روستاییان شهرستان آران و بیدگل عاملان دستیابی به خودکفایی در محصولات کشاورزی و دامی هستند.

دکتر بایبوردی خاطرنشان کرد: روستاهای شهرستان آران و بیدگل با عناوینی همچون «یک روستا یک برند و یک محصول»، «روستای فاقد بیکار» و «روستای هدف گردشگری» مبحثی مهم در برندسازی روستاها قلمداد می‌شوند و می‌توانند علاوه بر حفظ حیات و توسعه روستایی مانع از وقوع مهاجرت روستاییان به شهرها شوند.

فرماندار افزود: شهرستان آران و بیدگل و روستاهای این شهرستان با محدودیت آب و خاک مواجه است که ترویج کشاورزی را با مشکلاتی روبه‌رو کرده و به‌همین دلیل اصلاح الگوهای کشت و ضرورت کشت گلخانه‌ای ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

وی بیان داشت: ترویج الگوی کشت و حرکت از کشاورزی سنتی به کشاورزی مدرن و گلخانه‌ای ضرورت دارد و توسعه کشت گلخانه‌ای و تولید محصولات کم آب‌بر نظیر «پسته»، «زعفران»، «گل‌محمدی» و «گیاهان دارویی»در افق توسعه‌یافتگی این شهرستان در توسعه بخش کشاورزی پیش‌بینی شده است.

دکتر بایبوردی ادامه داد: برای توسعه گردشگری روستایی باید سواد گردشگری را تقویت و هویت ملی، اسلامی و احترام به فرهنگ بومی و محلی از سوی گردشگران مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داده است: راه‌اندازی«روستا بازار» برای عرضه مستقیم تولیدات ۱۱گانه روستاها می‌تواند در معرفی هرچه بهتر و بیشتر تولیدات روستاها و اشتغال‌زایی بیشتر مردمان این روستاها موثر باشد.

برچسب ها :
مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ در نشست دوره‌ای مدیران تبلیغات اسلامی شهرستان‌های استان اصفهان که با حضور مدیرکل تبلیغات اسلامی این استان در منطقه گردشگری اسفرجان شهرستان شهرضا برگزار شد، اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آران و بیدگل به عنوان اداره برتر در ارزیابی عملکرد ادارات تبلیغات اسلامی استان اصفهان در سال […]

۱۴ خرداد ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ مراسم سی و چهارمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) با حضور امام جمعه و فرماندار آران و بیدگل، مسئولان، روحانیون و اقشار مختلف مردم با سخنرانی نماینده محترم ولی‌فقیه در منطقه و امام جمعه کاشان در مصلای نماز جمعه آران و بیدگل برگزار شد.

۱۴ خرداد ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ علی‌اکبر رضایی فرماندار شهرستان آران و بیدگل با تسلیت فرار رسیدن سی‌وچهارمین سالروز ارتحال ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (رضوان‌الله‌تعالی‌علیه) و گرامیداشت شصتمین سالروز قیام خونین ۱۵خرداد۱۳۴۲ پیامی صادر کرد. وی در این پیام آورده است: چهاردهم خردادماه، سالگرد عروج ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی […]

۱۴ خرداد ۱۴۰۲
براساس مصوبه هیأت وزیران، ساعت کاری ادارات از ۱۵ خردادماه تغییر خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ بنا بر تصویب نامه هیأت وزیران، به منظور مدیریت بهینه مصرف انرژی، ساعات آغاز به کار و خاتمه تمامی دستگاه‌های اجرایی (موضوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری) و بانک‌ها، شهرداری‌ها و سایر نهادهای عمومی از پانزدهم خرداد ماه تا پانزدهم شهریور ماه، از ساعت ۶:۰۰ […]

۱۳ خرداد ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 16 =