شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳
۰۷:۵۶:۳۸
فرمانداری شهرستان آران و بیدگل

«کافه‌های کارآفرینی» و «میز توسعه اقتصاد روستا» عاملی مهم در تقویت «اقتصاد روستایی»

برای افزایش تولیدات روستایی بایستی به فکر تقویت «اقتصاد روستاها» باشیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل؛ دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل اظهار داشت: برای اسکان روستائیان در روستاها و زمینه‌سازی برای افزایش تولیدات بایستی به فکر تقویت «اقتصاد روستاها» باشیم. وی راه‌اندازی «کافه‌های کارآفرینی» و «میز توسعه اقتصاد روستا» در روستاهای این شهرستان را عاملی مهم در در تقویت «اقتصاد […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل؛ دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل اظهار داشت: برای اسکان روستائیان در روستاها و زمینه‌سازی برای افزایش تولیدات بایستی به فکر تقویت «اقتصاد روستاها» باشیم.

وی راه‌اندازی «کافه‌های کارآفرینی» و «میز توسعه اقتصاد روستا» در روستاهای این شهرستان را عاملی مهم در در تقویت «اقتصاد روستایی» نام برد و افزود: روستاها و روستاییان شهرستان آران و بیدگل عاملان دستیابی به خودکفایی در محصولات کشاورزی و دامی هستند.

دکتر بایبوردی خاطرنشان کرد: روستاهای شهرستان آران و بیدگل با عناوینی همچون «یک روستا یک برند و یک محصول»، «روستای فاقد بیکار» و «روستای هدف گردشگری» مبحثی مهم در برندسازی روستاها قلمداد می‌شوند و می‌توانند علاوه بر حفظ حیات و توسعه روستایی مانع از وقوع مهاجرت روستاییان به شهرها شوند.

فرماندار افزود: شهرستان آران و بیدگل و روستاهای این شهرستان با محدودیت آب و خاک مواجه است که ترویج کشاورزی را با مشکلاتی روبه‌رو کرده و به‌همین دلیل اصلاح الگوهای کشت و ضرورت کشت گلخانه‌ای ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

وی بیان داشت: ترویج الگوی کشت و حرکت از کشاورزی سنتی به کشاورزی مدرن و گلخانه‌ای ضرورت دارد و توسعه کشت گلخانه‌ای و تولید محصولات کم آب‌بر نظیر «پسته»، «زعفران»، «گل‌محمدی» و «گیاهان دارویی»در افق توسعه‌یافتگی این شهرستان در توسعه بخش کشاورزی پیش‌بینی شده است.

دکتر بایبوردی ادامه داد: برای توسعه گردشگری روستایی باید سواد گردشگری را تقویت و هویت ملی، اسلامی و احترام به فرهنگ بومی و محلی از سوی گردشگران مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داده است: راه‌اندازی«روستا بازار» برای عرضه مستقیم تولیدات ۱۱گانه روستاها می‌تواند در معرفی هرچه بهتر و بیشتر تولیدات روستاها و اشتغال‌زایی بیشتر مردمان این روستاها موثر باشد.

برچسب ها :
مطالب مشابه
رزمایش کمک‌های مؤمنانه این شهرستان با توزیع ۶۰۰ بسته معیشتی بین نیاز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ همزمان با ایام ماه مبارک رمضان و در آستانه عید سعید فطر، رزمایش کمک‌های مؤمنانه با هدف توزیع بسته‌های معیشتی بین ایتام و خانواده‌های نیازمند تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در شهرستان آران و بیدگل با حضور علی‌اکبر رضایی فرماندار، خیرین و جمعی از مسئولان […]

۲۱ فروردین ۱۴۰۳
در نخستین جلسه کارگروه تسهیل شهرستان آران و بیدگل در سال 1403 موانع و مشکلات 11 واحد تولیدی بررسی و دستورات لازم صادر شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ صبح امروز سه‌شنبه ۲۱فروردین‌ماه، جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با حضور معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری و جمعی از مسئولان شهرستان در سالن ۴ دی فرمانداری برگزار شد. در این نشست موانع و مشکلات ۱۱ واحد تولیدی، اقتصادی، کشاورزی و خدماتی از […]

۲۱ فروردین ۱۴۰۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ صبح امروز با حضور علی‌اکبر رضایی فرماندار، دادستان عمومی و انقلاب و جمعی از مسئولان، نخستین نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ شهرستان آران و بیدگل برگزار شد. در این نشست آخرین اقدامات انجام شده پیرامون اجرای مصوبات جلسه پیشین مورد بررسی قرار گرفت […]

۲۱ فروردین ۱۴۰۳
صبح امروز دوشنبه 20 فروردین‌ماه، دیدار مردمی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در راستای رسیدگی به مشکلات مردم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ علی‌اکبر رضایی در این دیدار که بیش از ۵ ساعت به طول انجامید، بصورت مستقیم و بی‌واسطه با اقشار مختلف مردم شهرستان دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار بیش از ۶۰ نفر از شهروندان مسائل و مشکلات خود را مطرح و نماینده عالی دولت در […]

۲۰ فروردین ۱۴۰۳
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + هفت =