«کافه‌های کارآفرینی» و «میز توسعه اقتصاد روستا» عاملی مهم در تقویت «اقتصاد روستایی»

برای افزایش تولیدات روستایی بایستی به فکر تقویت «اقتصاد روستاها» باشیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل؛ دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل اظهار داشت: برای اسکان روستائیان در روستاها و زمینه‌سازی برای افزایش تولیدات بایستی به فکر تقویت «اقتصاد روستاها» باشیم. وی راه‌اندازی «کافه‌های کارآفرینی» و «میز توسعه اقتصاد روستا» در روستاهای این شهرستان را عاملی مهم در در تقویت «اقتصاد […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل؛ دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل اظهار داشت: برای اسکان روستائیان در روستاها و زمینه‌سازی برای افزایش تولیدات بایستی به فکر تقویت «اقتصاد روستاها» باشیم.

وی راه‌اندازی «کافه‌های کارآفرینی» و «میز توسعه اقتصاد روستا» در روستاهای این شهرستان را عاملی مهم در در تقویت «اقتصاد روستایی» نام برد و افزود: روستاها و روستاییان شهرستان آران و بیدگل عاملان دستیابی به خودکفایی در محصولات کشاورزی و دامی هستند.

دکتر بایبوردی خاطرنشان کرد: روستاهای شهرستان آران و بیدگل با عناوینی همچون «یک روستا یک برند و یک محصول»، «روستای فاقد بیکار» و «روستای هدف گردشگری» مبحثی مهم در برندسازی روستاها قلمداد می‌شوند و می‌توانند علاوه بر حفظ حیات و توسعه روستایی مانع از وقوع مهاجرت روستاییان به شهرها شوند.

فرماندار افزود: شهرستان آران و بیدگل و روستاهای این شهرستان با محدودیت آب و خاک مواجه است که ترویج کشاورزی را با مشکلاتی روبه‌رو کرده و به‌همین دلیل اصلاح الگوهای کشت و ضرورت کشت گلخانه‌ای ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

وی بیان داشت: ترویج الگوی کشت و حرکت از کشاورزی سنتی به کشاورزی مدرن و گلخانه‌ای ضرورت دارد و توسعه کشت گلخانه‌ای و تولید محصولات کم آب‌بر نظیر «پسته»، «زعفران»، «گل‌محمدی» و «گیاهان دارویی»در افق توسعه‌یافتگی این شهرستان در توسعه بخش کشاورزی پیش‌بینی شده است.

دکتر بایبوردی ادامه داد: برای توسعه گردشگری روستایی باید سواد گردشگری را تقویت و هویت ملی، اسلامی و احترام به فرهنگ بومی و محلی از سوی گردشگران مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داده است: راه‌اندازی«روستا بازار» برای عرضه مستقیم تولیدات ۱۱گانه روستاها می‌تواند در معرفی هرچه بهتر و بیشتر تولیدات روستاها و اشتغال‌زایی بیشتر مردمان این روستاها موثر باشد.

برچسب ها :
مطالب مشابه
آیین خطبه‌خوانی شب شهادت امام رضا(علیه السلام) با حضور گسترده مردم دلداده‌‌ اهل‌بیت (علیهم‌السلام) ، در حرم امامزاده قاسم بن علی النقی(علیه السلام) آران و بیدگل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ همزمان با شهادت علی بن موسی الرضا(علیه‌السلام)، آیین سنتی خطبه‌خوانی و شمع‌گردانی ویژه سالروز شهادت امام رضا(علیه السلام) در حرم امامزاده قاسم بن علی النقی(علیه السلام) شهرستان آران و بیدگل برگزار شد. این مراسم همزمان با شب شهادت امام رضا(ع)، با حضور علی اکبر رضایی فرماندار […]

۶ مهر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ به مناسبت سالروز شهادت حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا (علیه‌السلام)، علی اکبر رضایی فرماندار شهرستان آران و بیدگل به همراه فرمانده ناحیه مقاومت سپاه و بخشدار کویرات، در مراسم کاروان پیاده روی “حرم تا حرم” با عنوان همایش میثاق با ولایت، حضور یافتند. مردم عاشق و شیفته اهل بیت […]

۶ مهر ۱۴۰۱
ملاقات مردمی فرماندار شهرستان آران و بیدگل با شهروندان در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل، در این ملاقات‌ها که در محل اتاق فرماندار برگزار شد، تعدادی از شهروندان شهرستان آران و بیدگل در دیدار چهره به چهره با علی اکبر رضایی فرماندار این شهرستان به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند. فرماندار شهرستان آران و بیدگل در این ملاقات‌ها با توجه […]

۴ مهر ۱۴۰۱
جلسه کارگروه ماده 18 در راستای ساماندهی و نظارت بر سرویس های ایاب و ذهاب مدارس شهرستان آران و بیدگل، در محل دفتر فرماندار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ به منظور هماهنگی و برنامه‌ریزی در خصوص سرویس‌های مدارس شهر ستان آران و بیدگل جلسه‌ای با حضور دکتر علی اکبر رضایی فرماندار، رئیس آموزش و پرورش، پلیس راهور ناجا، نماینده شهرداری و نماینده انجمن اولیاء مربیان در محل دفتر فرماندار برگزار شد. رضایی در این نشست […]

۴ مهر ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :