بسیج و بسیجیان در تولید امنیت، تولید اقتدار، تولید عزت و منزلت و نیز تولید اعتماد به نفس در ایران و برای ایرانیان نقش‌آفرینند

آیین نکوداشت هفته بسیج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در آیین نکوداشت هفته بسیج گفت: بسیج و بسیجیان در تولید امنیت، تولید اقتدار، تولید عزت و منزلت و نیز تولید اعتماد به نفس در ایران و برای ایرانیان نقش‌آفرین بوده‌‍‌اند. وی فرهنگ بسیج را برگرفته از مکتب اهلبیت(ع) […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در آیین نکوداشت هفته بسیج گفت: بسیج و بسیجیان در تولید امنیت، تولید اقتدار، تولید عزت و منزلت و نیز تولید اعتماد به نفس در ایران و برای ایرانیان نقش‌آفرین بوده‌‍‌اند.

وی فرهنگ بسیج را برگرفته از مکتب اهلبیت(ع) ذکر کرد و افزود: مکتب اهلبیت(ع) دارای دو نگاه و دو رویکرد است؛ یکی نگاه سرخ‌گونه‌ای که مسلمانان به مقوله شهادت آقا امام حسین(ع) داشته و دارند و دیگری نگاه سبزگونه‌ای که به ظهور حضرت صاحب‌الزمان(عج) دارند که این دو رویکرد باعث شده مسلمانان در مواجه با زور زیربار حرف زور و ظلم نروند که حرکت بسیج و بسیجیان هم در این راستاست.

دکتر بایبوردی، فرهنگ برآمده از بسیج را استقلال‌خواهی، آزادی‌خواهی، سازندگی و استکبارستیزی نام برد و خاطرنشان کرد: فرهنگ بسیجی دویدن در همه عرصه‌ها برای مردم و نظام است.

وی فرهنگ مردم‌یاری، مردم‌خواهی، مردم‌دوستی، وطن‌دوستی، ایران‌دوستی و اسلام‌دوستی را برآمده از فرهنگ بسیجیان عنوان کرد و افزود: امنیت، عزت، منزلت و اعتماد به نفس امروز ما مرهون خدمات ایثارگران، نیروهای مسلح و کارگزاران نظام جمهوری اسلامی ایران است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل اظهار داشت: ما در ۲۸۸۸ روز دوران دفاع مقدس، دفاع کردیم تا ارزش‌ها و خاکمان را از دست ندهیم.

وی راه بسیج و بسیجیان را راه امام حسین(ع) ذکر کرد و افزود: فکر و خط بسیج و بسیجیان، فکر و خط امام حسین(ع) و اهلبیت(ع) است.

دکتر بایبوردی تشریح کرد: اگر نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران نبودند، ویروس جهش‌یافته داعش، القاعده و دیگر گروه‌های تروریستی بدتر از ویروس جهش‌یافته کرونا، دنیا را گرفتار خود کرده بود.

وی به تقدیم ۲۳۳ هزار شهید، ۵۷۴ هزار جانباز و ۴۳ هزار آزاده ایران عزیز اشاره کرد و گفت: تقدیم ۸۴۳ شهید والامقام، ۱۳۵۱ جانباز معزز، ۶۴ آزاده سرافراز و ۵ هزار رزمنده این شهرستان و کسب رتبه نخست «ایثارگری و پیشتازی در شهادت» شهرستان آران و بیدگل در کشورمان حکایت از حضور فعالانه مردم این شهرستان در ۸ سال دوران دفاع مقدس و دیگر عرصه‌های سازندگی، پیشرفت و توسعه ایران عزیز و قدرتمند است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل تشریح کرد: «فرهنگ قدرت‌آفرینی و اقتدارآفرینی برای مردم و کشور» ناشی از فرهنگ انقلاب اسلامی ایران است؛ فرهنگی که به ما یاد داد و آموخت باید برای پیشرفت و اقتدار کشورمان از دیگر قدرت‌های جهان، پیشی بگیریم.

در خاتمه این آیین، از خدمات ارزشمند نیروهای مسلح شهرستان در هفته پدافندغیرعامل و رزمایش خودمراقبتی و خودحفاظتی در بحران‌ها تجلیل شد.

برچسب ها :
مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی  فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ جلسه کارگروه آرد و نان شهرستان به ریاست فرماندار و با حضور بخشداران مرکزی و کویرات و اعضای کارگروه در سالن ۴ دی فرمانداری به منظور بررسی چگونگی اجرای طرح هدفمندی یارانه نان برگزار شد. فرماندار شهرستان آران و بیدگل؛ عرضه خارج از شبکه آرد و […]

۱۲ مهر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ علی اکبر رضایی فرماندار، به همراه مدیر اداره برق شهرستان، در راستای مصوبات جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان، از شرکت نساجی پرین آریایی واقع در شهرک صنعتی انصار نوش آباد بازدید کرد.

۱۲ مهر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل، در این ملاقات‌ها که در محل اتاق فرماندار برگزار شد، تعدادی از شهروندان شهرستان آران و بیدگل در دیدار چهره به چهره با دکتر علی اکبر رضایی فرماندار این شهرستان به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند. فرماندار شهرستان آران و بیدگل در این ملاقات‌ها با […]

۱۲ مهر ۱۴۰۱

در پی درگذشت مادر بزرگوار شهید والامقام حسین ایمانی، فرماندار شهرستان آران و بیدگل پیام تسلیتی صادر کرد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل متن پیام به شرح زیر است:    بسم الله الرحمن الرحیم کلُّ مَنْ عَلیها فَان وَ یبقَی وَجْهُ رَبَّک ذوالـجلالِ والاکـرامِ خانواده محترم شهید والامقام حسین ایمانی درگذشت اندوهبار […]

۱۰ مهر ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :