سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲
۱۲:۳۵:۴۳
فرمانداری شهرستان آران و بیدگل

شهرداری‌ها بازوان پرتوان اجرایی کشورند

آیین تکریم و معارفه شهرداران آران و بیدگل و ابوزیدآباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در نشست شورای اداری این شهرستان و معارفه شهرداران آران و بیدگل و ابوزیدآباد گفت: «شهردار» فقط یک عنوان و «شهرداری» فقط یک جایگاه نیست، بلکه شهرداری به عنوان بازوان پرتوان اجرایی کشور، محلی برای انجام امورات حرفه‌ای، تخصصی […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در نشست شورای اداری این شهرستان و معارفه شهرداران آران و بیدگل و ابوزیدآباد گفت: «شهردار» فقط یک عنوان و «شهرداری» فقط یک جایگاه نیست، بلکه شهرداری به عنوان بازوان پرتوان اجرایی کشور، محلی برای انجام امورات حرفه‌ای، تخصصی و کارشناسی برای مردم و شهروندان است.

وی با بیان اینکه اشتغال در شهرداری‌ها، ادارات و دیگر دستگاه‌های اجرایی، یک کار نمایشی و تزئینی نیست، افزود: صندلی مدیریت در شهرستان آران و بیدگل، صندلی کام‌جویی از مسئولیت و جایگاه نیست؛ بلکه صندلی دوندگی برای مردم و شهروندان است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل اظهار داشت: مسئولان با خدمت‌‎رسانی به مردم می‌توانند ضمن افزایش رضایتمندی شهروندان و تقویت حقوق شهروندی در بازآفرینی اعتماد و تحقق «حکمرانی خوب و مطلوب» گام‌های موثرتری بردارند.

دکتر بایبوردی تأکید کرد: شهرداران شهرهای آران و بیدگل، نوش‌آباد، سفیدشهر و ابوزیدآباد باید ضمن نظارت دقیق بر ساخت و سازهای مجاز و جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در تقویت اقتصاد شهرهای خود فکرهای اساسی بکنند.

وی ادامه داد: شهرداران شهرستان آران و بیدگل باید بدانند «اقتصاد پویای شهری» یعنی اینکه بند ناف بودجه شهر و مدیریت شهری باید از بندناف مالیات بر ارزش افزوده و نفت جدا شود.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل اظهار داشت: شهرداران باید شهرساز، فرصت‌ساز و شهریار باشند نه اینکه شرسازی، فرصت‌سوزی و شهرسوزی بکنند و خدای ناکرده باری برای مردم شهر باشند.

وی خاطرنشان کرد: شهرداران امروز برای رفع مشکلات شهرها باید مثل مهندسان عمل‌کنند یعنی اینکه یا «راهی بسازند» یا «راهی بیابند».

وی در ادامه نشست شورای اداری شهرستان آران و بیدگل تاکید کرد: شهرداران و مدیران این شهرستان باید مهارکننده بحران‌ها و ناآرامی‌های شهری باشند و ابزاری برای تولید بحران‌ها و ناآرامی‌های شهری نشوند.

دکتر بایبوردی شفافیت در عملکرد و پاسخگویی به شهروندان از طریق خبرنگاران و اصحاب رسانه‌های جمعی و فعالان شبکه‌های اجتماعی را از جمله وظایف شهرداران و مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان آران و بیدگل نام برد و افزود: از جمله نهادها و موسسات عمومی که با آن می‌توانیم به حکمرانی «خوب، مطلوب و جهادی» برسیم، شهرداری‌ها هستند.

وی با بیان اینکه حدود ۳۰۰ ماموریت و وظیفه اجرایی بر عهده شهرداران است، گفت: شهرداران در تولید شهرهای زیبا، ایمن و امن نقش‌آفرینان اصلی‌اند.

فرماندار و نماینده عالی دولت در شهرستان آران و بیدگل تاکید کرد: شهرداران باید گوشه‌چشمی به ساخت و سازهای غیرمجاز هم داشته باشند و با نظارت‌های دقیق بر ساخت و سازهای مجاز در دستیابی شتاب‌زای شهرهای این شهرستان به شاخص‌های شهرهای توسعه‌یافته، هوشمند، سالم و زیبا بکوشند.

وی افزود: شهرداران شهرستان آران و بیدگل باید مجهز به واحدهای تحقیق و توسعه موسوم بهR&D در صنعت باشند تا بتوانند در انجام ماموریت‌ها و نیز ایجاد کسب و کارهای جدید اثرگذاری کنند.

دکتر بایبوردی در ادامه نشست شورای اداری، شهرستان آران و بیدگل را «پیشتاز و پیش‌قراول عرصه‌های» ایثار و شهادت نام برد و افزود: شهرستان آران و بیدگل «مرکز اکوسیستم کارآفرینی و فناوری فرش ماشینی و زیست‌بوم گردشگری کویر و نمک ایران»، «پایتخت دانش‌بنیان و قطب اول تولید فرش ماشینی در کشور» است و باید شهرداران در مناسب‌سازی شهری برپایه اصول شهرسازی مدرن و هوشمند و نیز توجه بیشتر به ظرفیت‌های گردشگری برنامه‌ریزی کنند.

گفتنی است در نشست شورای اداری شهرستان آران و بیدگل که به ریاست فرماندار شهرستان آران و بیدگل و با حضور مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری اصفهان، امام جمعه آران و بیدگل، نماینده ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در شهرستان‌های مردم کاشان و آران و بیدگل و جمعی از مسئولان این شهرستان برگزار شد از خدمات احسان کوزه‌گر و محمدحسین فائض‌پور قدردانی و محسن صانعی به عنوان شهردار آران و بیدگل معرفی شد.

همچنین محسن قندی به عنوان شهردار جدید ابوزیدآباد معرفی و از خدمات رضا اسماعیل‌زاده تقدیر شد.

برچسب ها :
مطالب مشابه
با حضور مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان مسائل و مشکلات روستاهای شهرستان بررسی شد.

به گزارش روابط‌عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ علی‌اکبر رضایی فرماندار به همراه مدیرکل بنیاد مسکن استان اصفهان، معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری، بخشداران و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی به منظور بررسی مسائل و مشکلات روستاها بصورت میدانی از روستاهای شهرستان آران و بیدگل بازدید کردند. در این بازدید میدانی که […]

۱۲ آذر ۱۴۰۲
همزمان با سراسر کشور؛ عملیات اجرایی طرح کاشت یک میلیارد درخت در شهرستان آران و بیدگل آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ مراسم کاشت نهال با هدف آغاز عملیات اجرایی طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت صبح امروز شنبه ۱۱ آذرماه همزمان در سراسر کشور با حضور علی‌اکبر رضایی فرماندار، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان، معاون فرماندار، بخشدار، دهیاران و جمعی از مسئولان در محور میدان […]

۱۲ آذر ۱۴۰۲
صبح روز پنج‌شنبه ۹مهرماه؛ دستورات لازم برای تکمیل و تأمین پزشک دو بیمارستان آران و بیدگل از سوی وزیر بهداشت صادر شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ دکتر بهرام عین‌اللهی در حاشیه بازدید از پروژه بیمارستان امام حسن مجتبی(ع) با اشاره به پیشرفت فیزیکی حدود ۹۰ درصدی این پروژه، در تماس با مدیران معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، دستور تسریع در تکمیل این پروژه را صادر کرد. به گفته وزیر بهداشت […]

۱۰ آذر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل، ظهر امروز پنج‌شنبه ۹ آذرماه؛ دکتر بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با همراهی علی‌اکبر رضایی فرماندار، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان و جمعی از مسئولان به منظور مسائل و مشکلات حوزه بهداشت و درمان این شهرستان از دو بیمارستان امام حسن مجتبی(ع) و […]

۹ آذر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 17 =