سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳
۲۲:۰۰:۳۶
فرمانداری شهرستان آران و بیدگل

۸ نانوای برتر، ممتاز و شاخص در تولید و عرضه نان با کیفیت در همایش بزرگ نانوایان شهرستان آران و بیدگل تجلیل شدند

همایش بزرگ نانوایان شهرستان آران و بیدگل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در همایش بزرگ نانوایان این شهرستان گفت: نانوایان یکی از عاملان تحقق حکمرانی خوب و مطلوب در حوزه امنیت غذایی هستند. وی شغل نانوایی را به عنوان یک تخصص، مهارت، کار حرفه‌ای و کارشناسی نام برد و افزود: نانوایان […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در همایش بزرگ نانوایان این شهرستان گفت: نانوایان یکی از عاملان تحقق حکمرانی خوب و مطلوب در حوزه امنیت غذایی هستند.

وی شغل نانوایی را به عنوان یک تخصص، مهارت، کار حرفه‌ای و کارشناسی نام برد و افزود: نانوایان یا پخت و عرضه نان با کیفیت حاملان ترویج سلامتی در بین مردم هستند.

وی اذعان داشت: نانوایان با پخت به هنگام و پخت نان با کیفیت می‌توانند در افزایش رضایتمندی مردم و شهروندان اثرگذار باشند و بالعکس با عدم پخت به هنگام و تعطیلی خودسرانه و نیز پخت نان بی‌کیفیت می‌توانند نارضایتی در بین مردم و شهروندان را زمینه‌سازی کنند.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل ادامه داد: نانوایان با پخت نان شاخص و معیار می‌توانند زمینه‌ساز توسعه سلامت عمومی مردم بشوند و یا بالعکس زمینه‌ساز توسعه تهدیدات علیه سلامت عمومی شهروندان شوند.

وی به نقش نانوایان در تقویت ارتباط مردم با مسئولان و نیز افزایش یا کاهش شکاف اجتماعی بین مردم و مسئولان اشاره کرد و افزود: نانوایان می‌توانند با پخت نان با کیفیت در افزایش اعتماد مردم به مسئولان و بالعکس با پخت نان بی‌کیفیت در کاهش اعتماد مردم به مسئولان اثرگذار باشند.

دکتر بایبوردی به نقش نانوایان در جلوگیری از فساد از طریق توزیع آرد خارج از شبکه اشاره و خاطرنشان کرد: نان و آرد برای کارگزاران دولت بسیار مهم است چرا که کارگزاران دولت می‌توانند با همراهی نانوایان در توسعه سلامت عمومی و نیز جلب اعتماد مردم نقش‌آفرین باشند.

همایش نان

فرماندار و نماینده عالی دولت در شهرستان آران و بیدگل با بیان اینکه فرمانداری به عنوان کارگزاران دولت به پخت و عرضه نان با کیفیت نانوایان اعتماد دارد، افزود: این اعتماد به نانوایان، دلیل نمی‌شود تا نظارت‌های حداکثری، حضوری و غیرحضوری و بازدیدهای سرزده از نانوایان در دستور کار فرمانداری و کارگروه آرد و نان این شهرستان نباشد.

وی ادامه داد: صیانت از حقوق مردم در حوزه آردهای یارانه‌ای و نیمه‌یارانه‌ای توزیعی، صیانت از سلامت و جان مردم و صیانت از کیفیت نان تولید شده از اولویت‌های اساسی دولت در حوزه آرد و نان و ارزاق مردم است.

دکتر بایبوردی گفت: اعضای کارگروه آرد و نان شهرستان آران و بیدگل و نانوایان و فعالان تولید و توزیع آرد از یکطرف و مردم از طرف دیگر نقش اساسی در« تولید و ارتقای امنیت غذایی از طریق نان» و «تولید اقتدار غذایی»،«تولید عزت، منزلت ، اعتبار» و نیز «تولیداعتماد به نفس مردم» دارند.

وی در ادامه خطاب به نانوایان گفت: نانوایان شهرستان آران و بیدگل سعی کنند جزو نانوایانی باشند که سلامت‌سازی و فرصت‌سازی کنند نه سلامت‌سوزی و فرصت‌سوزی.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل از نانوایان خواست تا مردم‌دار، مردم‌یار، مردم‌خواه و مردم‌دوست باشند نه ناخدای نکرده جزو نانوایانی باشند که با پخت نان بی‌کیفیت و توزیع آرد خارج از شبکه، خطر سلامتی را برای مردم و شهروندان زمینه‌سازی کنند.

وی از نانوایان خواست تا قدردان شغل و جایگاه خود به عنوان نانوا باشند و بدانند که شغل نانوایی یک عنوان و بنگاه تجاری و اقتصادی نیست، بلکه محلی برای عرضه یک کالای مقدس به نام « نان سالم، با کیفیت، با وزن استاندارد و با قیمت مصوب» است.

دکتر بایبوردی گفت: کیفیت آرد، کیفیت نان و کیفیت بهداشت نانوایان، مثلت امنیت غذایی مردم در حوزه نان است.

مطالب مشابه
ستاد انتخابات کشور، کلیات جدول زمان بندی انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری را اعلام کرد.

به گزارش کمیته اطلاع‌رسانی وزارت کشور، کلیات جدول زمان بندی انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری مطابق با اصل ۱۳۱ قانون اساسی به شرح زیر است:  

۱ خرداد ۱۴۰۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ صبح امروز سه‌شنبه جلسه هماهنگی و برنامه‌ریزی مراسم عزاداری «شهدای خدمت» با حضور علی‌اکبر رضایی فرماندار، رؤسای هیئات مذهبی، مداحان، بانوان مبلّغه و جمعی از مسئولان برگزار و در این نشست از مردم شریف و قدرشناس دعوت شد تا با حضور در اجتماع بزرگ عزاداران هیئات […]

۱ خرداد ۱۴۰۳
در پی شهادت خادم‌الرضا، آیت‌الله دکتر سیدابراهیم رئیسی و مقامات عالی همراه ایشان، فرماندار شهرستان آران و بیدگل پیام تسلیتی صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ متن پیام علی‌اکبر رضایی به شرح زیر است: بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ «مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ فَمِنهُم مَن قَضى نَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُ وَما بَدَّلوا تَبدیلًا» ▪️شهادت رئیس جمهور انقلابیِ ولایت‌مدار، عالمِ بصیر و مردمی، مجاهدِ مخلصِ دشمن‌ستیز، خدمتگزارِ صبور و خستگی‌ناپذیر، […]

۱ خرداد ۱۴۰۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ شامگاه سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت‌ماه؛ سومین جلسه کارگروه آرد و نان شهرستان به ریاست علی‌اکبر رضایی فرماندار و با حضور بخشداران و اعضاء کارگروه در سالن ۴دی فرمانداری برگزار شد. در این نشست بر تشدید بازرسی از نانوایی‌ها به منظور نظارت بر رعایت ساعت پخت نان بویژه […]

۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 16 =