کلنگ احداث پیست اسب‌سواری شهید عین‌الله نیکوفرد در مساحت ۳۲ هکتار و اعتبار ۴۰۰ میلیارد تومانی در مزرعه نو به زمین زده شد

مشارکت بخش خصوصی و خیران در توسعه فضاهای ورزشی می‌تواند به رشد و پیشرفت زیرساخت‌های ورزشی و سلامت روانی و اجتماعی مردم کمک‌های شایانی بکند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل طی آیینی کلنگ احداث پیست اسب‌سواری و مجموعه فرهنگی، ورزشی شهید عین‌الله نیکوفرد با حضور دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل و جمعی از مسئولان این شهرستان در مزرعه نو به زمین زده شد. فرماندار شهرستان آران و بیدگل گفت: این مگاپروژه در زمینی به مساحت […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل طی آیینی کلنگ احداث پیست اسب‌سواری و مجموعه فرهنگی، ورزشی شهید عین‌الله نیکوفرد با حضور دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل و جمعی از مسئولان این شهرستان در مزرعه نو به زمین زده شد.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل گفت: این مگاپروژه در زمینی به مساحت ۳۲ هکتار و هزینه‌ای بالغ بر ۴۰۰ میلیارد تومان توسط خانواده شهید نیکوفرد جهت توسعه رشته‌های ورزشی سوارکاری، دوچرخه‌سواری، ورزش کودکان، نوجوانان و جوانان احداث می شود.

دکتر بایبوردی به نقش ورزش در کاهش آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و افزود: هزینه کردن در امور ورزش، نوعی سرمایه‌گذاری است که در این خصوص عملکرد خیران ورزش‌یار در شهرستان آران و بیدگل مطلوب ارزیابی می‌شود.

وی تاکید کرد: مشارکت بخش خصوصی و خیران در توسعه فضاهای ورزشی می‌تواند به رشد و پیشرفت زیرساخت‌های ورزشی و سلامت روانی و اجتماعی کمک شایانی بکند.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل با اشاره به مردمی بودن ورزش و نقش آن درتمام امور از جمله سلامت اجتماعی مردم، سبک زندگی و اخلاق در جامعه بیان داشت: ورزش با ایجاد محیط‌های با نشاط در توسعه فردی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و کارآفرینی نقش به سزایی دارد.

وی نقش ورزش را از یک طرف در تحقق حکمرانی خوب و مطلوب و از طرف دیگر در تحقق توسعه شهرها و روستاها مهم برشمرد و افزود: از نقش ورزش در کاهش ناهنجاری‌ها، آسیب‌ها و انحرافات اجتماعی نمی‌توان چشم‌پوشی کرد.

وی به اهمیت ورزش سوارکاری با اسب در سلامت جسم و روح و روان انسان‌ها اشاره کرد و افزود: سوارکاری با اسب از جمله ورزش‌های توصیه شده در دین اسلام است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل اظهار داشت: نامگذاری خیابان اصلی منتهی به مجموعه ورزشی شهید نیکوفرد از مسیر بلوار ویگل به مزرعه نو به نام شهید والامقام عین‌الله نیکوفرد نامگذاری شود.

دکتر بایبوردی به اقتصاد ورزش و ایجاد کسب و کارهای ایجاد شده از طریق ورزش اشاره و خاطرنشان کرد: ایجاد کسب و کارهای ورزشی و اشتغال به آن، می‌تواند به تولید ثروت و تولید منزلت در بین نوجوانان و جوانان بیانجامد.

شهرستان آران و بیدگل اکنون دارای ۵۵ باشگاه ورزشی، ۲۷ مدرسه فوتبال، ۳۱ هیات ورزشی و پنج کانون والیبال است که به توسعه سلامت و ورزش کمک‌های شایانی می کند.

مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی  فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ جلسه کارگروه آرد و نان شهرستان به ریاست فرماندار و با حضور بخشداران مرکزی و کویرات و اعضای کارگروه در سالن ۴ دی فرمانداری به منظور بررسی چگونگی اجرای طرح هدفمندی یارانه نان برگزار شد. فرماندار شهرستان آران و بیدگل؛ عرضه خارج از شبکه آرد و […]

۱۲ مهر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ علی اکبر رضایی فرماندار، به همراه مدیر اداره برق شهرستان، در راستای مصوبات جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان، از شرکت نساجی پرین آریایی واقع در شهرک صنعتی انصار نوش آباد بازدید کرد.

۱۲ مهر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل، در این ملاقات‌ها که در محل اتاق فرماندار برگزار شد، تعدادی از شهروندان شهرستان آران و بیدگل در دیدار چهره به چهره با دکتر علی اکبر رضایی فرماندار این شهرستان به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند. فرماندار شهرستان آران و بیدگل در این ملاقات‌ها با […]

۱۲ مهر ۱۴۰۱

در پی درگذشت مادر بزرگوار شهید والامقام حسین ایمانی، فرماندار شهرستان آران و بیدگل پیام تسلیتی صادر کرد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل متن پیام به شرح زیر است:    بسم الله الرحمن الرحیم کلُّ مَنْ عَلیها فَان وَ یبقَی وَجْهُ رَبَّک ذوالـجلالِ والاکـرامِ خانواده محترم شهید والامقام حسین ایمانی درگذشت اندوهبار […]

۱۰ مهر ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :