یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳
۲۰:۴۱:۱۲
فرمانداری شهرستان آران و بیدگل

همزمان با سراسر کشور بیست و سومین مانور سراسری زلزله و ایمنی مدارس درآموزشگاه فاطمه زهرا(س) آران و بیدگل برگزار شد

تصمیم‌گیری و واکنش سریع و صحیح یکی از ابزارهای کارآمد در اغلب بحران‌هاست.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل، همزمان با سراسر کشور بیست و سومین مانور سراسری زلزله و ایمنی مدارس با موضوع «مدرسه ایمن- جامعه تاب آور» در آموزشگاه فاطمه زهرا(س) آران و بیدگل برگزار شد. دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در این مانور با تاکید بر تقویت «سواد مدیریت […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل، همزمان با سراسر کشور بیست و سومین مانور سراسری زلزله و ایمنی مدارس با موضوع «مدرسه ایمن- جامعه تاب آور» در آموزشگاه فاطمه زهرا(س) آران و بیدگل برگزار شد.

دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در این مانور با تاکید بر تقویت «سواد مدیریت بحران و انجام واکنش‌های سریع و صحیح در برابر زلزله» گفت: صیانت از جان مردم با ساخت و سازهای استاندارد، صیانت از اموال مردم در زلزله و صیانت از امنیت مردم در هنگام وقوع زلزله از وظایف ستاد پیشگیری، فرماندهی و عملیات پاسخ به بحران شهرستان آران و بیدگل است.

وی برگزاری مانور زلزله مدارس را در ارتقای فرهنگ ایمنی در بین دانش‌آموزان و معلمان مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: هدف از برگزاری این مانور، آمادگی کودکان، نوجوانان و جوانان در برابر حوادث غیرمترقبه و زلزله است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل بر ضرورت «سواد تاب‌آوری» در مواقع بحران‌ها و زلزله تاکید کرد و افزود: اتخاذ تصمیمات اشتباه در مقابله با بحران‌ها می‌تواند عواقب جبران‌ناپذیر و وخیمی را به دنبال داشته باشد.

وی با اشاره به زلزله‌خیز بودن کشور ایران و وقوع سالیانه بیش از ۶۷۰ زلزله کوچک و بزرگ در کشور گفت: در هنگام وقوع زلزله، کودکان و دانش‌آموزان آسیب‌پذیرترین قشر هستند و طراحی و اجرای هوشمندانه این‌گونه مانورها می‌تواند در تاب‌آوری آنان و کاهش صدمات جانی و مالی اثرگذار باشد.

دکتر بایبوردی در جمع دانش‌آموزان و معلمان آموزشگاه فاطمه زهرا(س) آران و بیدگل بر افزایش سطح آگاهی و مهارت دانش‌آموزان در اجرای مانورهای زلزله گفت: ارائه آموزش‌های لازم به دانش‌آموزان می‌تواند در ایجاد آمادگی آنان در انجام واکنش‌های صحیح و سریع در هنگام وقوع زلزله موثر باشد.

وی با تاکید بر ضرورت آمادگی کامل دستگاه‌های عضو ستاد پیشگیری، فرماندهی و عملیات پاسخ به بحران شهرستان آران و بیدگل در هنگام وقوع بحران‌ها و بلایای طبیعی و غیرطبیعی گفت: تصمیم‌گیری سریع یکی از ابزارهای کارآمد در اغلب بحران‌هاست.

دکتر بایبوردی در ادامه سخنانش در جمع دانش‌آموزان و معلمان گفت: معلمان چند جلسه از درس انشاء کلاس‌ها را به موضوع «زلزله» اختصاص دهند و معلمان نیز بنرهای اطلاع‌رسان برای زلزله تهیه کنند و در مقابل درب ورودی مدرسه نصب کنند تا دانش‌آموزان با زلزله زندگی کردن را تامل و تدبر کنند.

گفتنی است این مانور با همکاری ستاد پیشگیری، فرماندهی و عملیات پاسخ به بحران شهرستان آران و بیدگل برگزار و دانش‌آموزان با به صدا درآمدن زنگ زلزله و ایمنی با نحوه پناهگیری صحیح در مقابل اثرات زلزله آشنا شدند.

به صدا درآمدن آژیر خطر، عملیات پناه گیری و خروج صحیح دانش‌آموزان از کلاس های درس، خودامدادی و امدادرسانی به مصدومان فرضی و اطفای نمادین آتش‌سوزی مهم‎ترین تمرینات این مانور، با هدف آموزش و آشنایی دانش‌آموزان با اصول ایمنی و امدادی و خروج اضطراری در مواقع بروز زلزله از جمله دستورالعمل برگزاری بیست و سومین مانور سراسری زلزله و ایمنی مدارس با موضوع «مدرسه ایمن- جامعه تاب‌آور» در آموزشگاه فاطمه زهرا(س) آران و بیدگل بود.

مطالب مشابه

به گزارش کمیته اطلاع رسانی انتخابات شهرستان آران و بیدگل؛ نخستین جلسه کارگروه اجرای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به ریاست علی‌اکبر رضایی فرماندار و اعضای کمیته‌های اجرایی انتخابات صبح امروز یکشنبه ۶ خردادماه در محل فرمانداری برگزار شد. در این نشست کلیات قانون و آیین‌نامه‌ی اجرایی انتخابات ریاست جمهوری مورد بررسی قرار گرفت.

۶ خرداد ۱۴۰۳
 روند اجرای طرح‌ نهضت ملّی در سومین جلسه شورای مسکن شهرستان آران و بیدگل با حضور فرماندار بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ سومین جلسه شورای مسکن با حضور علی‌اکبر رضایی فرماندار، معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری، بخشدار مرکزی و سایر اعضاء با محوریت بررسی روند اجرای طرح‌ نهضت ملّی مسکن در شهرستان آران و بیدگل برگزار شد. در این نشست ضمن نظارت بر روند اجرای نهضت […]

۶ خرداد ۱۴۰۳

مراسم بزرگداشت شهدای خدمت؛ خادم‌الرضا(علیه‌السلام) شهید آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی و همراهان شهیدش، شامگاه جمعه ۴خردادماه با حضور خانواده معظم شهدا، اقشار مختلف مردم، مسئولان شهرستان و با سخنرانی نماینده محترم ولی‌فقیه در منطقه و امام جمعه کاشان در مصلی آران و بیدگل برگزار شد.

۵ خرداد ۱۴۰۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ همزمان با شهادت رئیس جمهور شهید آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی و همراهان وی با حضور هیئات مذهبی شهرستان آران و بیدگل در مصلای نمازجمعه، مردم و مسئولان به عزاداری و سینه‌زنی پرداختند. ذکر مصیبت، نوحه‌سرایی توسط مداحان اهل بیت(علیهم‌السلام)، سخنرانی امام جمعه و حضور خادمیاران، یاوران و […]

۳ خرداد ۱۴۰۳
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − سیزده =