همزمان با سراسر کشور بیست و سومین مانور سراسری زلزله و ایمنی مدارس درآموزشگاه فاطمه زهرا(س) آران و بیدگل برگزار شد

تصمیم‌گیری و واکنش سریع و صحیح یکی از ابزارهای کارآمد در اغلب بحران‌هاست.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل، همزمان با سراسر کشور بیست و سومین مانور سراسری زلزله و ایمنی مدارس با موضوع «مدرسه ایمن- جامعه تاب آور» در آموزشگاه فاطمه زهرا(س) آران و بیدگل برگزار شد. دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در این مانور با تاکید بر تقویت «سواد مدیریت […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل، همزمان با سراسر کشور بیست و سومین مانور سراسری زلزله و ایمنی مدارس با موضوع «مدرسه ایمن- جامعه تاب آور» در آموزشگاه فاطمه زهرا(س) آران و بیدگل برگزار شد.

دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در این مانور با تاکید بر تقویت «سواد مدیریت بحران و انجام واکنش‌های سریع و صحیح در برابر زلزله» گفت: صیانت از جان مردم با ساخت و سازهای استاندارد، صیانت از اموال مردم در زلزله و صیانت از امنیت مردم در هنگام وقوع زلزله از وظایف ستاد پیشگیری، فرماندهی و عملیات پاسخ به بحران شهرستان آران و بیدگل است.

وی برگزاری مانور زلزله مدارس را در ارتقای فرهنگ ایمنی در بین دانش‌آموزان و معلمان مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: هدف از برگزاری این مانور، آمادگی کودکان، نوجوانان و جوانان در برابر حوادث غیرمترقبه و زلزله است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل بر ضرورت «سواد تاب‌آوری» در مواقع بحران‌ها و زلزله تاکید کرد و افزود: اتخاذ تصمیمات اشتباه در مقابله با بحران‌ها می‌تواند عواقب جبران‌ناپذیر و وخیمی را به دنبال داشته باشد.

وی با اشاره به زلزله‌خیز بودن کشور ایران و وقوع سالیانه بیش از ۶۷۰ زلزله کوچک و بزرگ در کشور گفت: در هنگام وقوع زلزله، کودکان و دانش‌آموزان آسیب‌پذیرترین قشر هستند و طراحی و اجرای هوشمندانه این‌گونه مانورها می‌تواند در تاب‌آوری آنان و کاهش صدمات جانی و مالی اثرگذار باشد.

دکتر بایبوردی در جمع دانش‌آموزان و معلمان آموزشگاه فاطمه زهرا(س) آران و بیدگل بر افزایش سطح آگاهی و مهارت دانش‌آموزان در اجرای مانورهای زلزله گفت: ارائه آموزش‌های لازم به دانش‌آموزان می‌تواند در ایجاد آمادگی آنان در انجام واکنش‌های صحیح و سریع در هنگام وقوع زلزله موثر باشد.

وی با تاکید بر ضرورت آمادگی کامل دستگاه‌های عضو ستاد پیشگیری، فرماندهی و عملیات پاسخ به بحران شهرستان آران و بیدگل در هنگام وقوع بحران‌ها و بلایای طبیعی و غیرطبیعی گفت: تصمیم‌گیری سریع یکی از ابزارهای کارآمد در اغلب بحران‌هاست.

دکتر بایبوردی در ادامه سخنانش در جمع دانش‌آموزان و معلمان گفت: معلمان چند جلسه از درس انشاء کلاس‌ها را به موضوع «زلزله» اختصاص دهند و معلمان نیز بنرهای اطلاع‌رسان برای زلزله تهیه کنند و در مقابل درب ورودی مدرسه نصب کنند تا دانش‌آموزان با زلزله زندگی کردن را تامل و تدبر کنند.

گفتنی است این مانور با همکاری ستاد پیشگیری، فرماندهی و عملیات پاسخ به بحران شهرستان آران و بیدگل برگزار و دانش‌آموزان با به صدا درآمدن زنگ زلزله و ایمنی با نحوه پناهگیری صحیح در مقابل اثرات زلزله آشنا شدند.

به صدا درآمدن آژیر خطر، عملیات پناه گیری و خروج صحیح دانش‌آموزان از کلاس های درس، خودامدادی و امدادرسانی به مصدومان فرضی و اطفای نمادین آتش‌سوزی مهم‎ترین تمرینات این مانور، با هدف آموزش و آشنایی دانش‌آموزان با اصول ایمنی و امدادی و خروج اضطراری در مواقع بروز زلزله از جمله دستورالعمل برگزاری بیست و سومین مانور سراسری زلزله و ایمنی مدارس با موضوع «مدرسه ایمن- جامعه تاب‌آور» در آموزشگاه فاطمه زهرا(س) آران و بیدگل بود.

مطالب مشابه
در سالروز رحلت پیامبر گرامی اسلام (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و همزمان با هفته دفاع مقدس مراسم سوگواری هیئت‌های عزاداری نیروهای مسلّح صبح امروز (شنبه دوم مهرماه) در شهرستان آران و بیدگل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ به مناسبت ۲۸ صفر سالگرد ارتحال پیامبراسلام (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و هفته بزرگداشت دفاع مقدس مراسم نوحه خوانی و دسته روی هیأت‌های عزاداری نیروهای مسلح شهرستان آران و بیدگل صبح امروز از آستان امامزاده هادی(ع) به سمت آستان امامزاده هلال(ع) برگزار شد. […]

۲ مهر ۱۴۰۱
زنگ «مهر و مقاومت» در آئین آغاز سال تحصیلی جدید همزمان با سراسر کشور در شهرستان آران و بیدگل به صدا درآمد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ صبح امروز شنبه دوم مهرماه همزمان با آئین آغاز سال تحصیلی جدید و هفته دفاع مقدس زنگ مهر و مقاومت در دو دبیرستان دخترانه ابریشم‌چی و آموزشگاه سما دانشگاه آزاد شهرستان آران و بیدگل به صدا درآمد. این مراسم با حضور علی اکبر رضایی فرماندار، مسئولان […]

۲ مهر ۱۴۰۱
فرماندار شهرستان آران و بیدگل با صدور پیامی؛ از حضور مردم همیشه در صحنه شهرستان آران و بیدگل در راهپیمایی محکومیّت توهین به مقدسات تشکر کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ علی اکبر رضایی فرماندار شهرستان آران و بیدگل با صدور پیامی از حضور باشکوه مردم این شهرستان در راهپیمایی محکومیّت توهین به مقدسات دینی و ملّی تشکر کرد. متن پیام به شرح زیر است: بسم الله الرحمن الرحیم وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهْدِیَنَّهُمْ سُبُلَنَا وَإِنَّ اللَّهَ لَمَعَ […]

۲ مهر ۱۴۰۱
مردم ایران یک صدا در روز جمعه پس از اقامه نماز، علیه اغتشاشگران به خیابان ها آمدند و با حمایت از نیروی انتظامی خواستار برخورد قاطع با برهم زنندگان نظم جامعه شدند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ روز جمعه اول مهر، مردم انقلابی شهرستان آران و بیدگل پس از فریضه نماز عبادی سیاسی جمعه با برگزاری راهپیمایی اعتراض خود را نسبت به حرکات هنجارشکنانه و توهین به مقدسات توسط آشبوگران را محکوم کردند. همزمان با سراسر کشور پس از اقامه نمازجمعه در شهرهای […]

۲ مهر ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :