شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳
۰۷:۵۷:۵۶
فرمانداری شهرستان آران و بیدگل

پیش ثبت‌نام انتخابات مجلس از ۱۶ مرداد آغاز می‌شود/ پیش ثبت‌نام برای داوطلبان ضروری است

رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان گفت: همه افرادی که داوطلب حضور در رقابت های انتخاباتی مجلس شورای اسلامی هستند بایستی پیش ثبت‌نام انجام دهند، این پیش ثبت‌نام از ۱۶ مردادماه آغاز و به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت.

  به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل و به نقل از کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات استان اصفهان، محمدرضا جان‌نثاری رئیس ستاد انتخابات استان صبح امروز هشتم مردادماه، در حاشیه دوازدهمین جلسه ستاد انتخابات استان‌، ضمن تسلیت ایام ماه محرم و شهادت حضرت امام سجاد(ع) گفت: در این نشست موضوعات کلی فرایند برگزاری […]

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل و به نقل از کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات استان اصفهان، محمدرضا جان‌نثاری رئیس ستاد انتخابات استان صبح امروز هشتم مردادماه، در حاشیه دوازدهمین جلسه ستاد انتخابات استان‌، ضمن تسلیت ایام ماه محرم و شهادت حضرت امام سجاد(ع) گفت: در این نشست موضوعات کلی فرایند برگزاری انتخابات استان و به صورت خاص شهرستان خمینی شهر با حضور فرماندار این شهرستان بررسی شد.
وی ادامه داد: در این نشست ابلاغ اصلاحات جدید قانون انتخابات که روز گذشته توسط ریاست جمهوری ابلاغ شد و وزارت کشور نیز به استان‌ها ابلاغ کرد مورد بررسی قرار گرفت؛ این اصلاحیه تا سطح فرمانداری‌ها اجرایی خواهد شد.
رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان بیان کرد: پیش‌ ثبت‌نام موضوع مهمی است که در این اصلاحیه مد نظر قرار گرفته شده و در فرآیند انتخابات اثرگذار است.
وی افزود: همه کسانی که داوطلب حضور در رقابت های انتخاباتی مجلس شورای اسلامی هستند بایستی پیش ثبت‌نام انجام دهند، این پیش ثبت‌نام از ۱۶ مردادماه آغاز و به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت.
جان‌نثاری خاطرنشان کرد: امروز چگونگی انجام پیش ثبت‌نام توسط وزارت کشور رسماً اعلام خواهد شد، اگر فردی پیش ثبت‌نام را انجام ندهد نمی‌تواند در فرایند انتخابات بعنوان داوطلب شرکت داشته باشد.
رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان اظهار کرد: همه افرادی که داوطلب حضور در رقابت های انتخاباتی هستند بایستی این پیش ثبت‌نام را انجام دهند از این رو ضروری است داوطلبان این امر را به روزهای پایانی موکول نکنند زیرا ممکن است مدارکی نیاز باشد و برای آماده کردن آن ها نیاز به زمان باشد.
جان‌نثاری افزود: در دوره‌های قبل برای فرآیندهای استعلامی مدت زمان بسیار کمی وجود داشت و احراز صلاحیت با محدودیت زمان مواجه می‌شد که این قانون اکنون اصلاح شده و فرصت بیشتری را در اختیار هیئت‌ نظارت قرار می‌دهد تا در فرصت مناسب با تأمل و دقت بیشتری بررسی صلاحیت‌ها را انجام دهند تا حقی از فردی ضایع نشود.
وی در خصوص افزایش مشارکت در انتخابات نیز گفت: یکی از موضوعات همیشگی ما در جلسات ستاد انتخابات بحث افزایش مشارکت است.
رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان ادامه داد: افزایش مشارکت پیش زمینه‌هایی از جمله امیدآفرینی، نشاط سیاسی در جامعه و عوامل دیگر را دارد.
جان‌نثاری افزود: در جلسات ستاد انتخابات، باتوجه به اطلاعاتی که از سطح استان می‌گیریم در تلاش هستیم تا نارضایتی‌های مردمی را بررسی و جهت رفع آنها تلاش کنیم.
وی با تأکید بر اطمینان بخشی به مردم در حوزه‌های مختلف، گفت: اطمینان دادن به همه مردم تا بدانند که انتخابات متعلق به آن هاست، سالم برگزار می‌شود، مرّ قانون اجرا خواهد شد، مجریان بر اساس وظایف خود عمل می‌کنند و مجموع فرایند انتخابات با حضور مستقیم و نظارت مردم انجام خواهد شد به مردم دلگرمی می‌دهد تا برای حضور در انتخابات انگیزه پیدا کنند.
رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان عنوان کرد: از دیگر نکات مهم که تبیین آن برای مردم ضروری است تشریح شرایط واقعی ایران اسلامی در جهان است تا مردم بدانند که دشمنان منتظر نتیجه انتخابات و میزان حضور مردم هستند.
وی متذکر شد: انتخابات باشکوه در کشور ما باعث یأس دشمن خواهد شد و کشور ما مسیر پیشرفت را با سرعت بیشتری طی خواهد کرد.
جان‌نثاری افزود: انتخابات پیش‌رو بسیار مهم است از این رو از همه مردم دعوت می‌کنم تا در این عرصه عظیم نقش‌آفرینی کنند اینگونه جشن سیاسی بزرگی را در اسفندماه خواهیم داشت.
وی در خصوص راهبردهای انتخابات نیز گفت: مقام معظم رهبری چهار راهبرد اساسی (تأمین امنیت، سلامت، مشارکت و رقابت) را برای انتخابات پیش رو تعیین کرده‌اند.
رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان ادامه داد: همه فعالیت‌های ما ذیل این چهار راهبرد اساسی است و برای هر کدام تعریف مشخصی داریم.
جان‌نثاری خاطرنشان کرد: به همه کنش‌گران اجتماعی، سیاسی و فرهنگی توصیه می‌کنیم اگر به ایران اسلامی و تمامیت ارضی کشور علاقه مند هستند شایسته است در انتخابات حضور فعال داشته باشند و مردم را برای این مهم تشویق کنند.
وی گفت: حضور فعال در انتخابات، نشاط سیاسی و آراء مردمی پایه‌های نظام را مستحکم خواهد کرد و موجب یأس دشمن می‌شود.

مطالب مشابه
رزمایش کمک‌های مؤمنانه این شهرستان با توزیع ۶۰۰ بسته معیشتی بین نیاز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ همزمان با ایام ماه مبارک رمضان و در آستانه عید سعید فطر، رزمایش کمک‌های مؤمنانه با هدف توزیع بسته‌های معیشتی بین ایتام و خانواده‌های نیازمند تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در شهرستان آران و بیدگل با حضور علی‌اکبر رضایی فرماندار، خیرین و جمعی از مسئولان […]

۲۱ فروردین ۱۴۰۳
در نخستین جلسه کارگروه تسهیل شهرستان آران و بیدگل در سال 1403 موانع و مشکلات 11 واحد تولیدی بررسی و دستورات لازم صادر شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ صبح امروز سه‌شنبه ۲۱فروردین‌ماه، جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با حضور معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری و جمعی از مسئولان شهرستان در سالن ۴ دی فرمانداری برگزار شد. در این نشست موانع و مشکلات ۱۱ واحد تولیدی، اقتصادی، کشاورزی و خدماتی از […]

۲۱ فروردین ۱۴۰۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ صبح امروز با حضور علی‌اکبر رضایی فرماندار، دادستان عمومی و انقلاب و جمعی از مسئولان، نخستین نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ شهرستان آران و بیدگل برگزار شد. در این نشست آخرین اقدامات انجام شده پیرامون اجرای مصوبات جلسه پیشین مورد بررسی قرار گرفت […]

۲۱ فروردین ۱۴۰۳
صبح امروز دوشنبه 20 فروردین‌ماه، دیدار مردمی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در راستای رسیدگی به مشکلات مردم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ علی‌اکبر رضایی در این دیدار که بیش از ۵ ساعت به طول انجامید، بصورت مستقیم و بی‌واسطه با اقشار مختلف مردم شهرستان دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار بیش از ۶۰ نفر از شهروندان مسائل و مشکلات خود را مطرح و نماینده عالی دولت در […]

۲۰ فروردین ۱۴۰۳
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + یک =