یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲
۲۰:۲۶:۳۳
فرمانداری شهرستان آران و بیدگل

فرماندار آران بیدگل: خبرنگاران حق مردم را از مسئولان مطالبه کنند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل و به نقل از خبرنگار خبرگزاری ایسنا؛ علی‌اکبر رضایی، شامگاه شب گذشته در آیین گرامیداشت روز خبرنگار، اظهار کرد: جایگاه خبر و خبرنگار در آموزه‌های دینی ما روشن است و اصحاب رسانه باید اصول صداقت، تعهد، ایمان، اخلاص و درک درست را رعایت کرده و با […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل و به نقل از خبرنگار خبرگزاری ایسنا؛ علی‌اکبر رضایی، شامگاه شب گذشته در آیین گرامیداشت روز خبرنگار، اظهار کرد: جایگاه خبر و خبرنگار در آموزه‌های دینی ما روشن است و اصحاب رسانه باید اصول صداقت، تعهد، ایمان، اخلاص و درک درست را رعایت کرده و با اطمینان از درستی خبر آن را با جرات و جسارت منتشر کنند.

وی افزود: مسوولان دستگاه‌های اجرایی باید به خبرنگاران در مقام نمایندگان مردم پاسخگو باشند و کوتاهی در این مسیر باعث می‌شود که بدخواهان مردم از خلا اطلاع‌رسانی، در جهت اهداف ناشایست خود استفاده کنند.

وی تأکید کرد: خبرنگاران باید حق مردم را از مسئولان مطالبه کنند و اخبار واقعی را به مردم منتقل کنند، اما مراقب باشند که اخبار ناامیدانه، آثار ناخوشایندی بر فضای جامعه و مردم دارد و اخبار نادرست و شبه‌ناک آرامش جامعه را ملتهب می‌کند.

وی تصریح کرد: همه ما با دریافت بازخود از عملکرد زندگی شخصی و کاری خود، برای رفع و اصلاح نقاط ضعف خود برنامه‌ریزی می‌کنیم و یکی از راه‌هایی که می‌توانیم از عملکرد حرفه‌ای خود آگاه شویم، اطلاع‌رسانی خبرنگاران است که در میان مردم هستند.

رضایی گفت: مسئولان باید تحمل انتقادهای سازنده و منصفانه را داشته باشند و نباید در برابر نقد جبهه‌گیری کنند، زیرا نقد دلسوزانه و منصفانه، در پیشبرد برنامه‌ها و اقدام‌های مدیران تأثیر مثبت خواهد داشت.

اطلاع‌رسانی درست، رسالت بزرگی بر دوش اصحاب رسانه است

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آران و بیدگل گفت: خبرنگاری حرفه و هنری است که با آرامش و سلامت روانی شهروندان جامعه ارتباط دارد که اطلاع رسانی درست، رسالت بزرگی بر دوش اصحاب رسانه است.

مرتضی باصریان اظهار کرد: انتشار اخبار پراکنده بر اساس حدس و گمان، مخل آسایش مردم بوده و باعث تشویش اذهان عمومی جامعه می‌شود، اما از انتقادهای سازنده و هر آنچه موجب آرامش مردم و حفظ حقوق عامه شود قطعأ حمایت می‌کنیم.

وی افزود: نقدهای اصولی و مطالبه گری جامعه خبر و رسانه موجب سازندگی و پیشرفت، شفاف سازی، آگاهی بخشی، امیدآفرینی و اصلاح عملکرد مسئولان و نزدیک شدن ارتباط مردم با مسئولان می شود.

وی ضمن تشکر از تعامل سازنده و نقدهای پاینده اصحاب رسانه گفت: نقش خبرنگاران در توسعه پایدار و پیشرفت جامعه انکارناپذیر است و عرصه دانایی، اعتمادسازی، انسجام و پویایی اجتماعی نقش بسیار مؤثری دارند.

باصریان  با اشاره به اخبار حوزه قضایی تصریح کرد: خبرنگاران حوزه قضایی با کسب اطلاعات دقیق از مسئولان می‌توانند افکار عمومی را روشن کرده و حقایق را به مردم ارائه کنند و باعث آگاهی جامعه شوند.

جامعه انسانی در هر زمان نیازمند خبرنگاران راستین است

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران بیدگل گفت: جامعه انسانی در هر زمان نیازمند خبرنگارانی راستینی است که در کنار مردم بوده و حقوق واقعی آنها را به درستی مطالبه کنند.

روح الله قربانی اظهار کرد: رسالت خبرنگار، مطالبه‌گری حقوق همه شهروندان است، اما اصحاب رسانه نباید نسبت به این جایگاه، نگاه منفعت طلبانه داشته و منافع شخصی خود را برابر با منافع مردم تلقی کنند.

وی افزود: جایگاه خبرنگار یک موضع مقدس است، بنابراین در شرایطی که دشمنان مردم از هر سو اخبار یاس و ناامیدی را در جامعه پخش می‌کنند، انتظار است که  خبرنگاران، پیام‌آور امید و نشاط در جامعه باشند.

وی تصریح کرد: مسئولان دستگاه‌های اجرایی با وجود خدماتی که انجام می‌دهند، اما ارتباط مناسب و مثبتی با رسانه‌ها ندارند و به مردم اطلاع‌رسانی نمی‌کنند.

مطالب مشابه
همزمان با مدارس سراسر کشور زنگ مهر، ایثار و مقاومت در آموزشگاه شهیدان شبانپور نواخته شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران وبیدگل؛ همزمان با سراسر کشور آیین نواختن زنگ مهر، ایثار و مقاومت با هدف ارج نهادن به مقام والای شهیدان، ترویج و تحکیم فرهنگ ایثار، مقاومت و شهادت در چهل و سومین سالگرد هفته دفاع‌مقدس با حضور علی‌اکبر رضایی فرماندار و همراهی نیروهای نظامی، انتظامی و جمعی از […]

۱ مهر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ روز شمار و محور برنامه‌های هفته دفاع مقدس با شعار محوری «ما متّحدیم» مصوب ستاد کل نیروهای مسلّح و ستاد بزرگداشت چهل و سومین سالگرد هفته دفاع مقدس به شرح زیر اعلام شد: روز اول هفته دفاع مقدس جمعه سی و یکم شهریورماه: عنوان روز “پیشکسوتان […]

۳۱ شهریور ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ در آستانه هفته دفاع مقدس، همایش سراسری جهاد و مقاومت از دیروز تا امروز صبح امروز (چهارشنبه) ۲۹ شهریورماه با حضور خانواده معظم شهدا، پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت، امام‌جمعه، فرماندار شهرستان آران و بیدگل، نیروهای نظامی و انتظامی و جمعی از مسئولان در سالن ۴دی […]

۳۰ شهریور ۱۴۰۲
فرماندار آرن و بیدگل: تبیین فرهنگ دفاع مقدس، رفع شبهات، بیان شرایط خاص خانواده شهدا و تشریح واقعیات جنگ تحمیلی برای نسلی که جنگ را ندیده و درک نکرده ضروری است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ نشست خبری علی‌اکبر رضایی فرماندار شهرستان آران و بیدگل با اصحاب رسانه به‌مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس شامگاه دوشنبه ۲۷ شهریورماه با حضور نیروهای نظامی و انتظامی و جمعی از مسئولان دستگاه‌های فرهنگی شهرستان در سالن ۴ فرمانداری برگزار شد. رضایی فلسفه وجودی برگزاری بزرگداشت هفته […]

۲۹ شهریور ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − دو =