شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲
۱۹:۳۱:۵۳
فرمانداری شهرستان آران و بیدگل

فرماندار: هفته پژوهش و فناوری فرصت سازی برای خروج کشور از خام فروشی منابع نفتی و معدنی است

هفته پژوهش فرصتی برای ترویج تبدیل «نظام دانایی به دارایی» است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل؛ دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل با صدور پیامی هفته پژوهش و فناوری را به استادان، پژوهشگران، فناوران، دانشجویان، نوآوران، صنعتگران و کارآفرینان ایران عزیز و این شهرستان تبریک گفت. وی در این پیام آورده است: هفته پژوهش فرصتی برای ترویج تبدیل «نظام دانایی به […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل؛ دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل با صدور پیامی هفته پژوهش و فناوری را به استادان، پژوهشگران، فناوران، دانشجویان، نوآوران، صنعتگران و کارآفرینان ایران عزیز و این شهرستان تبریک گفت.

وی در این پیام آورده است: هفته پژوهش فرصتی برای ترویج تبدیل «نظام دانایی به دارایی» و تبدیل «نظام تولید علم به ثروت» است.

وی ادامه داده است: هفته پژوهش و فناوری فرصتی است تا کشور عزیزمان ایران را از خام‌فروشی‌های منابع نفتی و معدنی نجات داده و در تقویت «اعتماد به نفس» و کاهش «اعتماد به نفت» بکوشیم.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل بر پرسشگری، مطالبه‌گری، نوآوری، خلاق و مبتکر بارآوردن نوجوانان و جوانان این مرز و بوم تاکید کرده و آورده است: باید پرسشگری و مطالبه‌گری دانشجویان برای کشور سودمند، ثمربخش و نتیجه‌بخش باشد و دانشجو و دانشگاه، امیدآفرینی را به بخش‌های مختلف جامعه تزریق کند.

وی اذعان داشت: تبدیل «نظام دانایی به دارایی» و «علم به ثروت» از مأموریت‌های دانشگاه‌ها و مراکز آموزش، پژوهش و فناوری کشور در شرایط فعلی ارزیابی می‌شود که فعالیت، ترویج و تقویت شرکت‌های دانش بنیان و واحدهای فناور، زمینه‌های تبدیل علم به علم نافع را فراهم می‌کند.

وی نقش دانشجویان و دانشگاه را در تولید علم، فناوری و نوآوری مهم برشمرده و آورده است: باید نهاد دانشگاه، «علم را به پژوهش»، «پژوهش را به ایده» و «ایده را به محصول» و با «تجاری سازی محصول» تولید ثروت کند و با تولید ثروت می‌توان به «تولید عزت، منزلت، اعتبار و اعتماد» در بین اقشار مختلف کمک کرد.

دکتر بایبوردی در این پیام آورده است: پژوهشگران این شهرستان با مهارت افزایی، تقویت دانایی و توانایی، مرزهای علم و دانش، پژوهش، نوآوری و فناوری را درمی‌نوردند و این شهرستان را در تراز شاخص‌های اصلی توسعه پایدار و اقتصاد دانش بنیان قرار داده‌اند.

وی در ادامه این پیام گفت: رشد و توسعه همه جانبه و پایدار کشور، استان اصفهان و شهرستان آران و بیدگل و پی‌ریزی اقتصاد دانش‌بنیان و تقویت پایه‌های زندگی سعادت بخش برای همه ایرانیان، در گرو استمرار مجاهدت‌های پژوهشگران، دانشگاهیان و دانشجویان است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل، این شهرستان را «پایتخت دانش‌بنیان و قطب اول تولید فرش ماشینی کشور» نام برده و آورده است: شهرستان آران و بیدگل، «سرزمین دانایان و کارآفرینان» و «مرکز اکوسیستم کارآفرینی و فناوری فرش ماشینی و زیست‌بوم گردشگری کویر و نمک ایران» است و مردمانش توانسته‌اند «اعتماد به‌نفس» را جایگزین «اعتماد به نفت» کنند.

گفتنی است هفته پژوهش و فناوری با شعار «پژوهش و فناوری؛ پشتیبان تولید» درسال جاری از ۲۰ آذرماه آغاز شده و تا ۲۶ آذر ماه ادامه دارد.

مطالب مشابه
صبح روز پنج‌شنبه ۹مهرماه؛ دستورات لازم برای تکمیل و تأمین پزشک دو بیمارستان آران و بیدگل از سوی وزیر بهداشت صادر شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ دکتر بهرام عین‌اللهی در حاشیه بازدید از پروژه بیمارستان امام حسن مجتبی(ع) با اشاره به پیشرفت فیزیکی حدود ۹۰ درصدی این پروژه، در تماس با مدیران معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، دستور تسریع در تکمیل این پروژه را صادر کرد. به گفته وزیر بهداشت […]

۱۰ آذر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل، ظهر امروز پنج‌شنبه ۹ آذرماه؛ دکتر بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با همراهی علی‌اکبر رضایی فرماندار، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان و جمعی از مسئولان به منظور مسائل و مشکلات حوزه بهداشت و درمان این شهرستان از دو بیمارستان امام حسن مجتبی(ع) و […]

۹ آذر ۱۴۰۲
همزمان با سراسر کشور؛ مانور زلزله و ایمنی مدارس در شهرستان آران و بیدگل برگزار شد.

    به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ صبح امروز چهارشنبه ۸ آذرماه، با حضور علی‌اکبر رضایی فرماندار، دبیر مدیریت بحران فرمانداری و دستگاه‌های خدمات‌رسان شهرستان، بیست و پنجمین مانور سراسری زلزله و ایمنیِ مدارس با شعار “مدرسه ایمن – جامعه تاب‌آور” در سطح مدارس این شهرستان برگزار شد. به صدا درآمدن […]

۸ آذر ۱۴۰۲
فرماندار شهرستان آران و بیدگل با صدور پیامی درگذشت پدر شهید والامقام «ابوالفضل دهقانی» را تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ متن پیام تسلیت علی‌اکبر رضایی به‌ شرح زیر است: بسم الله الرحمن الرحیم إنّالله و إنّاإلیهِ رَاجعُون خانواده محترم شهید گرانقدر ابوالفضل دهقانی سلام‌علیکم پدران والامقامی که در راه رضای معبود از بهترین سرمایه‌های خویش گذشتند و فرزندان عزیز خود را در راه خدمت به اسلام […]

۸ آذر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + هجده =