سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲
۲۰:۱۹:۲۵
فرمانداری شهرستان آران و بیدگل

فرماندار: هفته پژوهش و فناوری فرصت سازی برای خروج کشور از خام فروشی منابع نفتی و معدنی است

هفته پژوهش فرصتی برای ترویج تبدیل «نظام دانایی به دارایی» است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل؛ دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل با صدور پیامی هفته پژوهش و فناوری را به استادان، پژوهشگران، فناوران، دانشجویان، نوآوران، صنعتگران و کارآفرینان ایران عزیز و این شهرستان تبریک گفت. وی در این پیام آورده است: هفته پژوهش فرصتی برای ترویج تبدیل «نظام دانایی به […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل؛ دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل با صدور پیامی هفته پژوهش و فناوری را به استادان، پژوهشگران، فناوران، دانشجویان، نوآوران، صنعتگران و کارآفرینان ایران عزیز و این شهرستان تبریک گفت.

وی در این پیام آورده است: هفته پژوهش فرصتی برای ترویج تبدیل «نظام دانایی به دارایی» و تبدیل «نظام تولید علم به ثروت» است.

وی ادامه داده است: هفته پژوهش و فناوری فرصتی است تا کشور عزیزمان ایران را از خام‌فروشی‌های منابع نفتی و معدنی نجات داده و در تقویت «اعتماد به نفس» و کاهش «اعتماد به نفت» بکوشیم.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل بر پرسشگری، مطالبه‌گری، نوآوری، خلاق و مبتکر بارآوردن نوجوانان و جوانان این مرز و بوم تاکید کرده و آورده است: باید پرسشگری و مطالبه‌گری دانشجویان برای کشور سودمند، ثمربخش و نتیجه‌بخش باشد و دانشجو و دانشگاه، امیدآفرینی را به بخش‌های مختلف جامعه تزریق کند.

وی اذعان داشت: تبدیل «نظام دانایی به دارایی» و «علم به ثروت» از مأموریت‌های دانشگاه‌ها و مراکز آموزش، پژوهش و فناوری کشور در شرایط فعلی ارزیابی می‌شود که فعالیت، ترویج و تقویت شرکت‌های دانش بنیان و واحدهای فناور، زمینه‌های تبدیل علم به علم نافع را فراهم می‌کند.

وی نقش دانشجویان و دانشگاه را در تولید علم، فناوری و نوآوری مهم برشمرده و آورده است: باید نهاد دانشگاه، «علم را به پژوهش»، «پژوهش را به ایده» و «ایده را به محصول» و با «تجاری سازی محصول» تولید ثروت کند و با تولید ثروت می‌توان به «تولید عزت، منزلت، اعتبار و اعتماد» در بین اقشار مختلف کمک کرد.

دکتر بایبوردی در این پیام آورده است: پژوهشگران این شهرستان با مهارت افزایی، تقویت دانایی و توانایی، مرزهای علم و دانش، پژوهش، نوآوری و فناوری را درمی‌نوردند و این شهرستان را در تراز شاخص‌های اصلی توسعه پایدار و اقتصاد دانش بنیان قرار داده‌اند.

وی در ادامه این پیام گفت: رشد و توسعه همه جانبه و پایدار کشور، استان اصفهان و شهرستان آران و بیدگل و پی‌ریزی اقتصاد دانش‌بنیان و تقویت پایه‌های زندگی سعادت بخش برای همه ایرانیان، در گرو استمرار مجاهدت‌های پژوهشگران، دانشگاهیان و دانشجویان است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل، این شهرستان را «پایتخت دانش‌بنیان و قطب اول تولید فرش ماشینی کشور» نام برده و آورده است: شهرستان آران و بیدگل، «سرزمین دانایان و کارآفرینان» و «مرکز اکوسیستم کارآفرینی و فناوری فرش ماشینی و زیست‌بوم گردشگری کویر و نمک ایران» است و مردمانش توانسته‌اند «اعتماد به‌نفس» را جایگزین «اعتماد به نفت» کنند.

گفتنی است هفته پژوهش و فناوری با شعار «پژوهش و فناوری؛ پشتیبان تولید» درسال جاری از ۲۰ آذرماه آغاز شده و تا ۲۶ آذر ماه ادامه دارد.

مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل، دیدار نوروزی و صمیمی مدیران، رؤسای ادارات و مسئولان دستگاههای اجرایی، شهرداران، دهیاران و رؤسای شوراهای اسلامی شهر و روستا با فرماندار شهرستان آران و بیدگل در هشتمین روز از سال ۱۴۰۲ در محل دفتر فرماندار برگزار شد.

۸ فروردین ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ دکتر علی‌اکبر رضایی فرماندار آران و بیدگل به همراه مدیران ادارات شهرستان با حجت‌الاسلام ابوالفضل سلیمانی امام جمعه این شهر، به مناسبت عید نوروز دیدار و گفت‌وگو کردند. این دیدار با هدف بهره‌مندی معنوی از ماه مبارک رمضان در قالب محفل قرآنی در حسینیه الزهرا (س) […]

۷ فروردین ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ اولین جلسه کارگروه آرد و نان شهرستان در سال ۱۴۰۲ به ریاست دکتر رضایی فرماندار شهرستان آران و بیدگل و با حضور اعضای کارگروه در سالن جلسات ۴دی فرمانداری برگزار شد. دکتر رضایی فرماندار، در این نشست بر اصلاح فرآیند صدور و توزیع آرد، بازرسی مستمر […]

۷ فروردین ۱۴۰۲
فرماندار شهرستان آران و بیدگل در پیامی درگذشت رزمنده و جانباز سرافراز دوران دفاع مقدس آقای عباس حق‌پرست را تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ متن پیام تسلیت علی‌اکبر رضایی بدین شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ درگذشت رزمنده و جانباز سرافراز دوران دفاع مقدس سرهنگ پاسدار عباس حق‌پرست، موجب تألم و تاثر خاطر گردید. این رزمنده دلاور طی دوران هشت سال دفاع مقدس و […]

۶ فروردین ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =