فرماندار شهرستان آران و بیدگل : حوزه و دانشگاه دو یار و دو بال انسان‌ساز و نقش‌آفرین در توسعه و پیشرفت کشور هستند

توسعه و تولید علم و دانش نیازمند همکاری حوزه و دانشگاه است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل؛ دکتراسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل با گرامیداشت ۲۷ آذرماه سالروز شهادت آیت الله دکتر مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه گفت: حوزه و دانشگاه دو یار و دو بال انسان‌ساز و نقش‌آفرین در توسعه و پیشرفت کشور هستند. وی افزود: حوزویان و دانشگاهیان همچون فانوس […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل؛ دکتراسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل با گرامیداشت ۲۷ آذرماه سالروز شهادت آیت الله دکتر مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه گفت: حوزه و دانشگاه دو یار و دو بال انسان‌ساز و نقش‌آفرین در توسعه و پیشرفت کشور هستند.

وی افزود: حوزویان و دانشگاهیان همچون فانوس و روشنایی در تاریکی سبب شناخت راه از بی راهه می‌شوند و در طول تاریخ ایران اسلامی جزو گروه‌های مرجع بوده و خواهند بود.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل توسعه و تولید علم و دانش را نیازمند همکاری حوزه و دانشگاه ذکر کرد و اظهار داشت: ارتباط تنگاتنگ دانشگاه‌ها و حوزه‌ها با متخصصان صنایع و بخش‌های مختلف جامعه می‌تواند تحولات شگرفی را رقم بزند.

وی هم‌افزایی، هم‌اندیشی و همفکری حوزه و دانشگاه به عنوان مراکز علمی و نخبگان را ضروری دانست و افزود: خروجی وحدت این دو نهاد می‌تواند ارتقای سرمایه اجتماعی را زمینه‌سازی کند.

دکتر بایبوردی وحدت و همکاری این دو پایگاه فکری – فرهنگی جامعه را در توسعه پایدار شهرستان آران و بیدگل مهم برشمرد و خاطرنشان کرد: با ایجاد اتاق فکر مشترک و با بررسی و آسیب‌شناسی و انجام کار کارشناسی و لحاظ تصمیماتی با پیوست «دینی و مذهبی» از یکسو و «پیوست‌های علمی و دانشی»از سوی دیگر می‌توانیم شاهد کمترین مشکلات و آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی در سطح جامعه باشیم.

گفتنی است آیت الله دکتر مفتح پس از عمری تلاش و جهاد در راه اسلام، صبح روز ۲۷ آذر ۱۳۵۸ در جلوی دانشگاه الهیات تهران، توسط گروهک فرقان هدف چندین گلوله قرار گرفت و به شهادت رسید.

 

 

 

مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی  فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ جلسه کارگروه آرد و نان شهرستان به ریاست فرماندار و با حضور بخشداران مرکزی و کویرات و اعضای کارگروه در سالن ۴ دی فرمانداری به منظور بررسی چگونگی اجرای طرح هدفمندی یارانه نان برگزار شد. فرماندار شهرستان آران و بیدگل؛ عرضه خارج از شبکه آرد و […]

۱۲ مهر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ علی اکبر رضایی فرماندار، به همراه مدیر اداره برق شهرستان، در راستای مصوبات جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان، از شرکت نساجی پرین آریایی واقع در شهرک صنعتی انصار نوش آباد بازدید کرد.

۱۲ مهر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل، در این ملاقات‌ها که در محل اتاق فرماندار برگزار شد، تعدادی از شهروندان شهرستان آران و بیدگل در دیدار چهره به چهره با دکتر علی اکبر رضایی فرماندار این شهرستان به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند. فرماندار شهرستان آران و بیدگل در این ملاقات‌ها با […]

۱۲ مهر ۱۴۰۱

در پی درگذشت مادر بزرگوار شهید والامقام حسین ایمانی، فرماندار شهرستان آران و بیدگل پیام تسلیتی صادر کرد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل متن پیام به شرح زیر است:    بسم الله الرحمن الرحیم کلُّ مَنْ عَلیها فَان وَ یبقَی وَجْهُ رَبَّک ذوالـجلالِ والاکـرامِ خانواده محترم شهید والامقام حسین ایمانی درگذشت اندوهبار […]

۱۰ مهر ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :