پنج شنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
۱۸:۴۰:۰۵
فرمانداری شهرستان آران و بیدگل

فرماندار شهرستان آران و بیدگل : حوزه و دانشگاه دو یار و دو بال انسان‌ساز و نقش‌آفرین در توسعه و پیشرفت کشور هستند

توسعه و تولید علم و دانش نیازمند همکاری حوزه و دانشگاه است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل؛ دکتراسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل با گرامیداشت ۲۷ آذرماه سالروز شهادت آیت الله دکتر مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه گفت: حوزه و دانشگاه دو یار و دو بال انسان‌ساز و نقش‌آفرین در توسعه و پیشرفت کشور هستند. وی افزود: حوزویان و دانشگاهیان همچون فانوس […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل؛ دکتراسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل با گرامیداشت ۲۷ آذرماه سالروز شهادت آیت الله دکتر مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه گفت: حوزه و دانشگاه دو یار و دو بال انسان‌ساز و نقش‌آفرین در توسعه و پیشرفت کشور هستند.

وی افزود: حوزویان و دانشگاهیان همچون فانوس و روشنایی در تاریکی سبب شناخت راه از بی راهه می‌شوند و در طول تاریخ ایران اسلامی جزو گروه‌های مرجع بوده و خواهند بود.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل توسعه و تولید علم و دانش را نیازمند همکاری حوزه و دانشگاه ذکر کرد و اظهار داشت: ارتباط تنگاتنگ دانشگاه‌ها و حوزه‌ها با متخصصان صنایع و بخش‌های مختلف جامعه می‌تواند تحولات شگرفی را رقم بزند.

وی هم‌افزایی، هم‌اندیشی و همفکری حوزه و دانشگاه به عنوان مراکز علمی و نخبگان را ضروری دانست و افزود: خروجی وحدت این دو نهاد می‌تواند ارتقای سرمایه اجتماعی را زمینه‌سازی کند.

دکتر بایبوردی وحدت و همکاری این دو پایگاه فکری – فرهنگی جامعه را در توسعه پایدار شهرستان آران و بیدگل مهم برشمرد و خاطرنشان کرد: با ایجاد اتاق فکر مشترک و با بررسی و آسیب‌شناسی و انجام کار کارشناسی و لحاظ تصمیماتی با پیوست «دینی و مذهبی» از یکسو و «پیوست‌های علمی و دانشی»از سوی دیگر می‌توانیم شاهد کمترین مشکلات و آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی در سطح جامعه باشیم.

گفتنی است آیت الله دکتر مفتح پس از عمری تلاش و جهاد در راه اسلام، صبح روز ۲۷ آذر ۱۳۵۸ در جلوی دانشگاه الهیات تهران، توسط گروهک فرقان هدف چندین گلوله قرار گرفت و به شهادت رسید.

 

 

 

مطالب مشابه
فرماندار و رییس هیات اجرایی انتخابات شهرستان آران و بیدگل گفت: یک هزار و 176 نفر در این شهرستان مسوولیت اجرا و نظارت بر انتخابات ۱۱ اسفند امسال را بر عهده دارند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ علی‌اکبر رضایی گفت: تعداد ۸۳ شعبه اخذ رأی برای برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در این شهرستان تعیین شده که نسبت به دوره قبل انتخابات مجلس، ۱۳ شعبه اخذ رأی افزایش یافته است. رئیس کارگروه اجرای انتخابات شهرستان […]

۷ اسفند ۱۴۰۲
نخستین مجلس دانش آموزی آران و بیدگل با حضور ۱۲۰ دانش آموز منتخب مدارس شهرستان شروع به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل و به نقل از خبرگزاری صداوسیما؛ فرماندار شهرستان آران و بیدگل گفت: این مجلس دانش‌آموزی برای اولین‌بار با هدف پیگیری مطالبات دانش‌آموزان شهرستان در حوزه‌های مختلف تشکیل شده است. علی‌اکبر رضایی افزود: اعضای این مجلس که با انتخابات مدارس انتخاب شده‌اند از بین خود ۷ نفر […]

۷ اسفند ۱۴۰۲

به گزارش کمیته اطلاع‌رسانی انتخابات شهرستان آران و بیدگل؛ با حضور رئیس و اعضای هیات بازرسی انتخابات، جلسه آموزشی بازرسان و سربازرسان برگزار شد. آموزش استفاده از اپلیکیشن بازرسی انتخابات در روز اخذ رأی و آشنایی با شرح وظایف مربوطه از جمله موارد مطرح در این نشست بود.

۷ اسفند ۱۴۰۲

به گزارش کمیته اطلاع‌رسانی انتخابات شهرستان آران و بیدگل؛ چهاردهمین جلسه هیئت اجرایی دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری با حضور علی‌اکبر رضایی فرماندار و رئیس هیئت اجرایی شهرستان، اعضای هیئت نظارت و اعضای هیئت اجرایی انتخابات در سالن ۴دی فرمانداری برگزار شد. در این جلسه قوانین و دستورالعمل […]

۴ اسفند ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =