چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲
۲۲:۴۲:۰۳
فرمانداری شهرستان آران و بیدگل

در بیستمین جلسه ستاد انتخابات استان صورت گرفت: بررسی وضعیت آمادگی دو شهرستان کاشان و آران و بیدگل برای برگزاری انتخابات

در بیستمین جلسه ستاد انتخابات استان اصفهان، آمادگی استان بویژه دو شهرستان کاشان و آران و بیدگل برای برگزاری انتخابات بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل و به نقل از کمیته اطلاع‌رسانی انتخابات استان اصفهان، محمدرضا جان‌نثاری رئیس ستاد انتخابات استان، در بیستمین جلسه ستاد انتخابات استان ضمن اشاره به پیروزی‌های جبهه مقاومت در روزهای اخیر، اظهار کرد: به همه امت اسلامی و مردم عزیز و شهید پرور ایران اسلامی و استان […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل و به نقل از کمیته اطلاع‌رسانی انتخابات استان اصفهان، محمدرضا جان‌نثاری رئیس ستاد انتخابات استان، در بیستمین جلسه ستاد انتخابات استان ضمن اشاره به پیروزی‌های جبهه مقاومت در روزهای اخیر، اظهار کرد: به همه امت اسلامی و مردم عزیز و شهید پرور ایران اسلامی و استان اصفهان، پیروزی های جبهه مقاومت را تبریک می‌گویم و خداوند متعال را از این بابت شکرگذار هستم.

وی ادامه داد: در این جلسه به روال سایر جلسات هفتگی ضمن مرور مسائل انتخابات استان از فرمانداران دو شهرستان که یک حوزه‌های انتخابیه مشترک دارند نیز دعوت شد تا ضمن حضور در جلسه آمادگی حوزه انتخابیه خود را برای برگزاری شایسته انتخابات تشریح کنند.

رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان گفت: طبق تقویم انتخابات از ۱۳ مهر تا ۱۹ مهرماه، فرصت تشکیل هیئت‌های اجرایی در نظر گرفته شده و تشکیل هیئت‌های اجرایی اصلی، فرعی و اقلیت‌ها در استان اصفهان نیز در حال اجرا است.

جان‌نثاری افزود: در استان اصفهان ۶۲ هیئت اجرایی در حوزه‌های اصلی، فرعی و اقلیت‌ها داریم که معتمدین این هیئت‌های اجرایی به هیئت نظارت معرفی و بعضاً تاییدیه های آنان نیز صادر شده است و بعضی از حوزه‌های انتخابیه اصلی یا فرعی نیز هیئت‌های اجرایی خود را انتخاب کرده‌اند.

وی اظهار کرد: طبق آمار ارائه شده در این جلسه، از ۶۲ هیئت اجرایی، ۱۸ مورد شکل گرفته و مابقی نیز طی دو روز آینده شکل خواهند گرفت.

رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان گفت: لذا یکی از مباحث اصلی این جلسه تشکیل هیئت‌های اجرایی مطابق با قانون و فرایند مورد نظر بود.

جان‌نثاری افزود: در این جلسه آمادگی‌های دیگر استان در حوزه پشتیبانی نیز مطرح و مقرر شد حوزه‌های پشتیبانی و آموزش در برخی زمینه‌ها فعالیت خود را آغاز کنند.

وی متذکر شد: از جمله این مسائل، مبحث آموزش هیئت‌های اجرایی است که به محض تشکیل هیئت‌های اجرایی فرایند آموزش اعضاء نیز آغاز خواهد شد.

رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان به حضور فرمانداران دو شهرستان کاشان و آران و بیدگل در جلسه ستاد انتخابات استان که یک حوزه انتخابیه مشترک دارند اشاره کرد و گفت: گزارشات خوبی از آمادگی این دو شهرستان ارائه شد، به نظر می‌رسد اجرای انتخابات در این شهرستان‌ها نیز با آمادگی صددرصد برگزار خواهد شد.

وی در خصوص زیرساخت‌های حوزه فناوری اطلاعات در برگزاری انتخابات، عنوان کرد: در این حوزه و در برخی از شعب ممکن است محدودیت‌هایی وجود داشته باشد اما با همکاری حوزه مخابرات و شهرداری‌ها این مشکلات رفع خواهد شد.

رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان تصریح کرد: به روز کردن اطلاعات عوامل اجرایی انتخابات، مورد تأکید قرار دارد، اعضای عوامل اجرایی بایستی مشخص و مورد آموزش قرار بگیرند.

وی در پایان افزود: ساماندهی همه حوزه‌ها به نفع اجرای شایسته انتخابات در استان خواهد بود.

پیش بینی ۳۰۳ شعبه اخذ رأی در شهرستان کاشان/ امکان افزایش شعب وجود دارد

محمد شریف زارعی، فرماندار شهرستان کاشان در حاشیه این جلسه، گفت: کمیته ۹ گانه‌ای در حوزه‌های مختلف در شهرستان کاشان تشکیل شده و در همه کمیته‌ها فعالیت‌های آماده‌سازی و پشتیبانی انتخابات صورت گرفته است.

وی ادامه داد: در مبحث افزایش مشارکت نیز تلاش می‌شود نارضایتی‌ها و مشکلاتی که در سطح شهرستان وجود دارد شناسایی و توسط مسئولان مرتبط رفع شود.

فرماندار شهرستان کاشان، در مورد آمادگی عوامل و هیئت های اجرایی در این شهرستان، گفت: نخستین جلسه هیئت اجرایی حوزه اصلی شهرستان برگزار شد و در خصوص جانمایی و شعب موارد مورد نیاز مورد بررسی قرار گرفت.

وی اظهار کرد: ۳۰۳ شعبه در سطح شهرستان کاشان در نظر گرفته شده است که باتوجه به تغییر در بافت‌های جمعیتی شهرستان در سالهای گذشته تلاش می‌کنیم برای تسهیل گری حضور مردم تغییراتی در تعداد شعب اعمال شود.

تشکیل کمیته‌های ۹ گانه در شهرستان آران و بیدگل

علی اکبر رضایی فرماندار شهرستان آران و بیدگل نیز در حاشیه این نشست، گفت: در این شهرستان با توجه به نقشه راه برگزاری انتخابات که از گذشته تدوین شده است و با محوریت و در نظر گرفتن چهار راهبرد مورد تاکید مقام معظم رهبری برنامه‌های جامعی تدوین شده است.

وی ادامه داد: کمیته‌های ۹ گانه در سطح شهرستان تشکیل و جلسات و برنامه‌های کمیته‌ها تدوین شده است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل، عنوان کرد: با مطالعه انتخابات گذشته، نقاط ضعف و قوت برگزاری انتخابات در شهرستان آران و بیدگل استخراج شده است و تلاش می‌شود با رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت شاهد انتخابات پرشور و با نشاطی در شهرستان باشیم.

وی همچنین به تشکیل ۷۰ شعبه اخذ رأی در سطح شهرستان از ادوار گذشته اشاره کرد و گفت: با پیشنهاد فرمانداری درصدد افزایش تعداد شعب شهرستان هستیم.

مطالب مشابه
همزمان با سراسر کشور؛ مانور زلزله و ایمنی مدارس در شهرستان آران و بیدگل برگزار شد.

    به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ صبح امروز چهارشنبه ۸ آذرماه، با حضور علی‌اکبر رضایی فرماندار، دبیر مدیریت بحران فرمانداری و دستگاه‌های خدمات‌رسان شهرستان، بیست و پنجمین مانور سراسری زلزله و ایمنیِ مدارس با شعار “مدرسه ایمن – جامعه تاب‌آور” در سطح مدارس این شهرستان برگزار شد. به صدا درآمدن […]

۸ آذر ۱۴۰۲
فرماندار شهرستان آران و بیدگل با صدور پیامی درگذشت پدر شهید والامقام «ابوالفضل دهقانی» را تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ متن پیام تسلیت علی‌اکبر رضایی به‌ شرح زیر است: بسم الله الرحمن الرحیم إنّالله و إنّاإلیهِ رَاجعُون خانواده محترم شهید گرانقدر ابوالفضل دهقانی سلام‌علیکم پدران والامقامی که در راه رضای معبود از بهترین سرمایه‌های خویش گذشتند و فرزندان عزیز خود را در راه خدمت به اسلام […]

۸ آذر ۱۴۰۲
فرماندار و جمعی از مسئولان از نمایشگاه صنایع‌دستی و محصولات خانگی و اقتصاد مقاومتی در شهر ابوزیدآباد بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ علی‌اکبر رضایی فرماندار به همراه دادستان عمومی و انقلاب، بخشدار کویرات و جمعی از مسئولان این شهرستان به منظور حمایت از کسب و کارهای خانگی و فرهنگ‌سازی مشاغل خانگی از نمایشگاه صنایع‌دستی، محصولات خانگی و اقتصاد مقاومتی در شهر ابوزیدآباد بازدید کرد. این نمایشگاه همزمان با […]

۸ آذر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ علی‌اکبر رضایی فرماندار شهرستان آران و بیدگل با حضور در منزل شهیدان اربابی، با خانواده این شهیدان والامقام دیدار و گفتگو کرد. این دیدار که به مناسبت هفته بسیج و به منظور تجلیل از صبر و استقامت خانواده شهدا انجام شد، دکتر امیررضا آذرنوش مدیر درمان […]

۸ آذر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =