پنج شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲
۱۰:۵۲:۵۴
فرمانداری شهرستان آران و بیدگل

چهار دانشجوی شهید هویزه درباره تسخیر لانه جاسوسی چه گفتند؟

چهارتن از دانشجوانی که در ماجرای تسخیر لانه جاسوسی آمریکا حضور داشتند در عملیات نصر هویزه به شهادت رسیدند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ در ماجرای فتح لانه جاسوسی آمریکا در ۱۳ آبان در مجموع حدود ۳۵۰ تا ۴۰۰ دانشجوی پیرو خط امام حضور داشتند که پس از این اتفاق بیش از ۵۰ تن از آنان در دوران دفاع مقدس شهید شدند. از بین این تعداد شهدا، چهار تن از […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ در ماجرای فتح لانه جاسوسی آمریکا در ۱۳ آبان در مجموع حدود ۳۵۰ تا ۴۰۰ دانشجوی پیرو خط امام حضور داشتند که پس از این اتفاق بیش از ۵۰ تن از آنان در دوران دفاع مقدس شهید شدند.

از بین این تعداد شهدا، چهار تن از شهدا در ماجرای هویزه و شهادت سید محمدحسین علم‌الهدی و دانشجویان در عملیات نصر هویزه در ۱۶ دی سال ۱۳۵۹ به شهادت رسیدند.

شهید محمدحسین علم‌الهدی به عنوان پرچمدار شهدای دانشجوی هویزه خود از مبارزان رژیم پهلوی و از دانشجویانی بود که در جریان تسخیر لانه جاسوسی به اسناد مهمی درباره یکی از کاندیدا‌های ریاست جمهوری برسد.

دانشجویان شهید به نام‌های علی حاتمی (دانشجوی دامپزشکی- اهل تهران)، محمد فاضل (دانشجوی رشته مهندسی صنایع- اهل سبزوار) و فرخزاد سلحشور (دانشجوی مهندسی شیمی- اهل فسا در استان فارس) شهید جمال دهش ور (دانشجوی شیمی اهل اهواز) در این رویداد تاریخ ساز حضور داشتند و یکسال بعد در حماسه هویزه به درجه رفیع شهادت نائل آمده‌اند.

شهید فحزاد سلحشور در بخشی از وصیتنامه خود نوشته است: شهید هیچ نگران نباشید. ما مبارزه را شروع می‌کنیم. حالا نوبت آمریکاست. از لحاظ نظامی به قول امام: «آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.» اگر هم حمله کردند، مقاومت می‌کنیم و هیچ ترسی نداریم. این بار، پیروزی بزرگ در جهان، نصیب ما خواهد شد.

دانشجوی شهید هویزه محمد فاضل نیز در بخشی از وصیتنامه خود نوشته است: اگر جاسوسان آمریکایی به اسارت ما در نمی‌آمدند، اکنون ما همچنان در اسارت آمریکا بودیم.

دانشجوی شهید علی حاتمی در وصیتنامه خود آورده است: مى‌خواهم از محیطى که برادران و خواهران دانشجو در لانه جاسوسى به وجود آورده بودند، بنویسم. محیطى که مرا ساخت و باعث پرورش من شد… اول از نمازهاى جماعت بگویم. شاید بهترین نمازهایم را در لانه جاسوسى خوانده باشم.

شهید دانشجو جمال دهش ور در بخشی از وصیتنامه خود اشاره کرده: یکی از بزرگترین دلایل ضربه خوردن‌های «خط امام»، تفرق و عدم تشکل اسلامی آن‌ها بوده است. این هم شاید ناشی از ضعف ایمان قلبی (در عمل) باشد… عمل اگر خالص باشد نتیجه آن پرثمر خواهد بود پس برای تمام موضعگیری‌ها خدا را به یاد آورید.

مطالب مشابه
در ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها، شهرستان‌های استان اصفهان میزبان ۱۲ پیکر مطهر از کاروان اهالی بهشت است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ با توجه به نامگذاری سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(سلام‌الله‌علیها) به عنوان روز «شهید گمنام» هر ساله در این روز تشییع شهدای گمنام به صورت کشوری انجام می‌شود که امسال نیز در این ایام، ایران اسلامی میزبان ۲۵۰ شهید گمنام است که از این تعداد ۱۲ پیکر […]

۱۵ آذر ۱۴۰۲
نانوایان نمونه شهرستان آران و بیدگل در رعایت شاخص‌ها و ارزیابی ماهیانه تشویق می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ صبح روز سه‌شنبه ۱۴ آذرماه، با حضور علی‌اکبر رضایی فرماندار، بخشدار کویرات و اعضای کارگروه آرد و نان، مسائل و مشکلات واحدهای صنفی نانوایان بخش کویرات بررسی شد. فرماندار شهرستان آران و بیدگل در این نشست بر الزام نانوایان به رعایت ضوابط و مقررات در مراحل […]

۱۵ آذر ۱۴۰۲
فرماندار گفت: شهرستان آران و بیدگل، میزبان پیکر پاک دو شهید گمنام دوران هشت سال دفاع مقدس خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ شامگاه دوشنبه، علی‌اکبر رضایی در نشست هماهنگی و برنامه‌ریزی تشییع شهدای گمنام دفاع مقدس ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(سلام‌الله‌علیها)، اظهار داشت: شهرستان آران و بیدگل روز پنج‌شنبه ۱۶ آذرماه، میزبان کاروان اهالی بهشت و پیکر پاک دو شهید گمنام دوران دفاع مقدس خواهد بود. […]

۱۴ آذر ۱۴۰۲
با حضور مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان مسائل و مشکلات روستاهای شهرستان بررسی شد.

به گزارش روابط‌عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ علی‌اکبر رضایی فرماندار به همراه مدیرکل بنیاد مسکن استان اصفهان، معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری، بخشداران و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی به منظور بررسی مسائل و مشکلات روستاها بصورت میدانی از روستاهای شهرستان آران و بیدگل بازدید کردند. در این بازدید میدانی که […]

۱۲ آذر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 15 =