دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲
۱۰:۵۴:۵۴
فرمانداری شهرستان آران و بیدگل

آغاز ثبت‌نام نامزد‌های انتخابات مجلس برای تبلیغات تلویزیونی

بر اساس ️اطلاعیه ستاد انتخابات سازمان صداوسیما؛ ثبت‌نام نامزد‌های انتخابات مجلس برای تبلیغات تلویزیونی از امروز آغاز می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ سازمان صداوسیما ثبت‌نام نامزد‌ها برای تبلیغات تلویزیونی دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را از امروز دوشنبه، بیست و پنجم دی‌ماه آغاز می‌کند. بر اساس اطلاعیه شماره یک ستاد تبلیغات انتخابات سازمان صداوسیما؛ نامزد‌ها باید از طریق سامانه ستاد تبلیغات به نشانی em1402.ir ثبت‌نام کنند. در […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ سازمان صداوسیما ثبت‌نام نامزد‌ها برای تبلیغات تلویزیونی دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را از امروز دوشنبه، بیست و پنجم دی‌ماه آغاز می‌کند.

بر اساس اطلاعیه شماره یک ستاد تبلیغات انتخابات سازمان صداوسیما؛ نامزد‌ها باید از طریق سامانه ستاد تبلیغات به نشانی em1402.ir ثبت‌نام کنند.

در کشور، ۲۰۰ حوزه انتخابیه صاحب ۲۰۰ کانال تلویزیونی انتخاباتی می‌شوند و در استان اصفهان برای ۲۸ شهرستان در قالب ۱۵ حوزه انتخابیه، ۱۵ کانال انتخاباتی پیش‌بینی شده است.

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برای انتخاب ۱۹ نماینده استان و یک نماینده مسیحیان ارامنه اصفهان و جنوب ایران برای دوره‌ای چهار ساله (در ۱۶ حوزه انتخابیه با پیش‌بینی بیش از سه هزار و ۲۰۰ شعبه اخذ رأی) روز جمعه ۱۱ اسفند برگزار می‌شود.

 

اطلاعیه شماره یک ستاد تبلیغات انتخابات سازمان صدا و سیما:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم وَالَّذِینَ هُمْ لِأَمَانَاتِهِمْ وَعَهْدِهِمْ رَاعُونَ(سوره مومنون- آیه ۸)

در راستای اجرایی کردن سیاست‌های کلی انتخابات، ابلاغی مقام معظم رهبری، و ماده ۷۴ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و به منظور تحقق عدالت انتخاباتی و فرصت‌های برابر تبلیغاتی، سازمان صداوسیما ثبت‌نام نامزدها برای تبلیغات تلویزیونی انتخابات را از ۲۵ دی آغاز می‌کند. توجه به نکات زیر ضروری است:

۱- با توجه به اینکه قانون انتخابات مجلس و آیین‌نامه اجرایی آن (که به تصویب هیئت وزیران رسیده‌است)، دریافت هزینه‌های بهره‌مندی از امکانات عمومی را در حدود هزینه تمام‌شده مجاز دانسته‌است، هزینه تبلیغات متناسب با میزان پوشش فرستنده و هزینه‌های اجرایی و بزرگی حوزه انتخابیه خواهد بود که در سامانه ثبت‌نام به نامزدها اعلام خواهد شد.

۲- مطابق تبصره ۲ ماده ۶۱ آیین‌نامه اجرایی قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی (مصوب ۱۴۰۲)، ضوابط فنی و محتوایی پس از تأیید هیئت اجرایی مرکزی از طریق هیئت استانی تبلیغات به اطلاع نامزدها خواهد رسید. نظارت بر حسن اجرای این ضوابط قانونی بر عهده سازمان صداوسیماست.

۳- هر نامزد باید ویدئوهای خود را در قالب مصوب سازمان صداوسیما تولید کند. این بسته تصویری که حدود بیست دقیقه خواهد بود، شامل ویدئوی حامیان، سوابق، برنامه‌ها و دیدگاه‌های نامزد خواهد بود. تعداد پخش و بازپخش در هر حوزه انتخابیه متناسب با تعداد نامزدهایی است که برای تبلیغات تلویزیونی نام‌نویسی کرده‌اند.

۴- در حوزه‌های انتخابیه‌ای که بیش از یک کرسی در مجلس شورای اسلامی دارند، نامزدها به تعداد کرسی‌ها می‌توانند با یکدیگر ویدئوی تبلیغاتی مشترک تهیه کنند و در زمان تبلیغات آن‌ها، ویدئوی مشترک در قالب مصوب ستاد انتخابات سازمان صداوسیما پخش خواهد شد.

۵- در حوزه انتخابیه تهران، ری، اسلامشهر و پردیس، چهار کانال تلویزیونی مجزا برای هر کدام از شهرهای تهران، ری، اسلامشهر، پردیس پیش‌بینی شده‌است.

۶- چنانچه تعداد ثبت نام کنندگان در حوزه های انتخابیه پر نامزد بیش از ظرفیت صدا و سیما باشد ممکن است زمان بسته تبلیغاتی یا تکرار ان کاهش یابد و یا اجرای تبلیغات تلویزیونی در آنها لغو و مبالغ دریافتی مسترد خواهد شد. تصمیم گیری در باره این حوزه‌ها حداکثر تا سه روز پس از پایان ثبت نام صورت خواهد گرفت. ‌

۸- داوطلبانی که صلاحیتشان به تأیید شورای نگهبان نرسد، مبالغ پرداختی آنان بازگردانده خواهد شد.

۹- چنانچه نامزد نتواند تبلیغات خود را با قواعد مصوب تولید کند یا از تبلیغات تلویزیونی منصرف شود، مبلغ دریافتی برگردانده نخواهد شد.

۱۰- سازمان صداوسیما در قبال نامزدهایی که در تاریخ مقرر در سامانه ثبت‌نام نکرده باشند، مسئولیتی نخواهد داشت.

۱۱- سازمان صداوسیما برای نامزدهای حوزه‌های انتخابیه اقلیت‌های دینی، فرصت مساوی را در یکی از شبکه‌های موجود فراهم خواهد کرد.

مطالب مشابه

به گزارش کمیته اطلاع‌رسانی انتخابات شهرستان آران و بیدگل؛ چهاردهمین جلسه هیئت اجرایی دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری با حضور علی‌اکبر رضایی فرماندار و رئیس هیئت اجرایی شهرستان، اعضای هیئت نظارت و اعضای هیئت اجرایی انتخابات در سالن ۴دی فرمانداری برگزار شد. در این جلسه قوانین و دستورالعمل […]

۴ اسفند ۱۴۰۲
ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره (۱۴) زمان تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی را اعلام کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور، در این اطلاعیه آمده است: ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، به آگاهی مردم شریف ایران اسلامی و تمامی نامزدهای انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی می‌رساند، در اجرای ماده (۷۰) قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، فعالیت تبلیغاتی کلیه نامزدهای تایید صلاحیت شده از ساعت ۰۰.۰۰ بامداد روز جاری مورخ […]

۳ اسفند ۱۴۰۲

 همزمان با آغاز تبلیغات کاندیداها؛ هشدارهای رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله‌العالی) در مسئله‌ رقابت‌های انتخاباتی خطاب به نامزدهای انتخابات و طرفداران آن‌ها در این اطلاع‌نگاشت مرور می‌شود. کمیته اطلاع‌رسانی انتخابات شهرستان آران و بیدگل

۳ اسفند ۱۴۰۲
تبلیغات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از بامداد امروز آغاز شد و تا روز ۱۰ اسفند ادامه خواهد داشت.

به گزارش کمیته اطلاع‌رسانی انتخابات شهرستان آران و بیدگل؛ براساس جدول زمان‌بندی انتخابات، تبلیغات قانونی نامزدهای انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ساعت یک دقیقه بامداد امروز (پنجشنبه) آغاز شد. بر اساس نتایج نهایی؛ ۷۳ داوطلب برای یک کُرسی نمایندگی انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه کاشان و آران و بیدگل […]

۳ اسفند ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 10 =