یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
۱۱:۴۹:۳۹
فرمانداری شهرستان آران و بیدگل

راهپیمایی روز جهانی قدس در شهرستان آران و بیدگل به صورت حضوری برگزار می‌شود

جلسه هماهنگی و برنامه‌ریزی مراسم راهپیمایی روز قدس به ریاست فرماندار شهرستان آران و بیدگل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ علی اکبر رضایی فرماندار این شهرستان در جلسه هماهنگی روز قدس اظهار داشت: با توجه به کمرنگ شدن بیماری کرونا و واکسیناسیون همگانی راهپیمایی روز قدس بعد از ۲ سال وقفه به صورت حضوری برگزار می شود. وی با تأکید بر ترغیب مردم جهت شرکت در […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ علی اکبر رضایی فرماندار این شهرستان در جلسه هماهنگی روز قدس اظهار داشت: با توجه به کمرنگ شدن بیماری کرونا و واکسیناسیون همگانی راهپیمایی روز قدس بعد از ۲ سال وقفه به صورت حضوری برگزار می شود.

وی با تأکید بر ترغیب مردم جهت شرکت در این راهپیمایی گفت: اساتید، روشنفکران و نخبگان شهرستان، ضرورت و چرایی حضور آحاد جامعه بویژه نوجوانان و جوانان در راهپیمایی روز قدس را تبیین کنند.

وی در پی ژرف‌ اندیشی امام راحل در نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به «روز جهانی قدس» افزود: روز قدس در ایران اسلامی به محلی برای وحدت، وفاق و همدلی جهان اسلام در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و ابراز انزجار نسبت به اشغال‌گری و تجاوز صهیونیست‌ها تبدیل شده است.

رضایی دفاع از مظلومان و حفظ ارزش‌های اسلام ناب محمدی را یادگاری از مجاهدت‌های امام راحل و یک وظیفه اساسی و ذاتی برای همگان دانست و تصریح کرد: ادارات و دستگاه‌های اجرایی شهرستان،‌ روحانیون و هنرمندان و دیگر اقشار اثرگذار اجتماعی‌ در راستای تولید محتوا و اجرای برنامه‌های‌ تبلیغی و ترویجی در آگاه‌سازی و تنویر افکار ملّت‌ها در زمینه حمایت از آزادی قدس شریف و مردم فلسطین تلاش کنند.

ایشان یادآور شد: روز جهانی قدس، به عنوان پرچم دفاع از مظلومیت و نماد مقاومت اسلامی یادگاری ماندگار از بنیانگذار کبیر انقلاب، حضرت امام خمینی (ره) است که با آینده نگری هوشمندانه و با توجه به آموزه‌های مترقّی اسلام ناب محمدی ضمن معرفی رژیم غاصب صهیونیستی به عنوان دشمن مشترک همه مسلمانان جهان بر مبارزه مداوم با هرگونه تفکر استکباری و پدیده شوم استعمار و اشغالگری تاکید می‌کند.

زنده نگه داشتن ابتکار تاریخی بنیانگذار انقلاب اسلامی در نامگذاری آخرین جمعه ماه رمضان با عنوان روز قدس ، نمایش اتحاد مسلمانان در خصوص موضوع فلسطین به عنوان مساله اول جهان اسلام و تبیین رژیم جعلی صهیونیستی از جمله اهداف برگزاری مراسم این روز است.

راهپیمایی روز قدس همزمان با سراسر کشور در شهرهای ۴ گانه آران و بیدگل، نوش‌آباد، سفیدشهر، ابوزیدآباد و روستاهای ۱۱ گانه در دو بخش مرکزی و کویرات شهرستان آران و بیدگل روز جمعه ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱برگزار می شود.

حضرت امام خمینی (ره) در سال ۱۳۵۸ آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان روز قدس برگزیدند تا مسلمانان جهان، همبستگی خود برای دفاع از ملّت مظلوم فلسطین و حقوق قانونی آنها را به صورت راهپیمایی به نمایش بگذارند.

 

 

مطالب مشابه
فرماندار آران و بیدگل تعداد واجدین شرایط رای دادن در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره خبرگان رهبری در این شهرستان را ۷۲ هزار و ۲۷۶ نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۴ هزار و ۴۰۴ نفر رأی اولی هستند.

به گزارش کمیته اطلاع‌رسانی انتخابات شهرستان آران و بیدگل؛ علی‌اکبر رضایی در حاشیه نشست هیئت اجرای انتخابات گفت: ۷۲ هزار و ۲۷۶ نفر در شهرستان آران و بیدگل واجد شرایط رای دادن در دوازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره خبرگان رهبری هستند. رئیس کارگروه اجرای انتخابات شهرستان آران و بیدگل افزود: در انتخابات […]

۱۰ اسفند ۱۴۰۲
فرماندار و رییس هیات اجرایی انتخابات شهرستان آران و بیدگل گفت: یک هزار و 176 نفر در این شهرستان مسوولیت اجرا و نظارت بر انتخابات ۱۱ اسفند امسال را بر عهده دارند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ علی‌اکبر رضایی گفت: تعداد ۸۳ شعبه اخذ رأی برای برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در این شهرستان تعیین شده که نسبت به دوره قبل انتخابات مجلس، ۱۳ شعبه اخذ رأی افزایش یافته است. رئیس کارگروه اجرای انتخابات شهرستان […]

۷ اسفند ۱۴۰۲
نخستین مجلس دانش آموزی آران و بیدگل با حضور ۱۲۰ دانش آموز منتخب مدارس شهرستان شروع به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل و به نقل از خبرگزاری صداوسیما؛ فرماندار شهرستان آران و بیدگل گفت: این مجلس دانش‌آموزی برای اولین‌بار با هدف پیگیری مطالبات دانش‌آموزان شهرستان در حوزه‌های مختلف تشکیل شده است. علی‌اکبر رضایی افزود: اعضای این مجلس که با انتخابات مدارس انتخاب شده‌اند از بین خود ۷ نفر […]

۷ اسفند ۱۴۰۲

به گزارش کمیته اطلاع‌رسانی انتخابات شهرستان آران و بیدگل؛ با حضور رئیس و اعضای هیات بازرسی انتخابات، جلسه آموزشی بازرسان و سربازرسان برگزار شد. آموزش استفاده از اپلیکیشن بازرسی انتخابات در روز اخذ رأی و آشنایی با شرح وظایف مربوطه از جمله موارد مطرح در این نشست بود.

۷ اسفند ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =