راهپیمایی روز جهانی قدس در شهرستان آران و بیدگل به صورت حضوری برگزار می‌شود

جلسه هماهنگی و برنامه‌ریزی مراسم راهپیمایی روز قدس به ریاست فرماندار شهرستان آران و بیدگل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ علی اکبر رضایی فرماندار این شهرستان در جلسه هماهنگی روز قدس اظهار داشت: با توجه به کمرنگ شدن بیماری کرونا و واکسیناسیون همگانی راهپیمایی روز قدس بعد از ۲ سال وقفه به صورت حضوری برگزار می شود. وی با تأکید بر ترغیب مردم جهت شرکت در […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ علی اکبر رضایی فرماندار این شهرستان در جلسه هماهنگی روز قدس اظهار داشت: با توجه به کمرنگ شدن بیماری کرونا و واکسیناسیون همگانی راهپیمایی روز قدس بعد از ۲ سال وقفه به صورت حضوری برگزار می شود.

وی با تأکید بر ترغیب مردم جهت شرکت در این راهپیمایی گفت: اساتید، روشنفکران و نخبگان شهرستان، ضرورت و چرایی حضور آحاد جامعه بویژه نوجوانان و جوانان در راهپیمایی روز قدس را تبیین کنند.

وی در پی ژرف‌ اندیشی امام راحل در نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به «روز جهانی قدس» افزود: روز قدس در ایران اسلامی به محلی برای وحدت، وفاق و همدلی جهان اسلام در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و ابراز انزجار نسبت به اشغال‌گری و تجاوز صهیونیست‌ها تبدیل شده است.

رضایی دفاع از مظلومان و حفظ ارزش‌های اسلام ناب محمدی را یادگاری از مجاهدت‌های امام راحل و یک وظیفه اساسی و ذاتی برای همگان دانست و تصریح کرد: ادارات و دستگاه‌های اجرایی شهرستان،‌ روحانیون و هنرمندان و دیگر اقشار اثرگذار اجتماعی‌ در راستای تولید محتوا و اجرای برنامه‌های‌ تبلیغی و ترویجی در آگاه‌سازی و تنویر افکار ملّت‌ها در زمینه حمایت از آزادی قدس شریف و مردم فلسطین تلاش کنند.

ایشان یادآور شد: روز جهانی قدس، به عنوان پرچم دفاع از مظلومیت و نماد مقاومت اسلامی یادگاری ماندگار از بنیانگذار کبیر انقلاب، حضرت امام خمینی (ره) است که با آینده نگری هوشمندانه و با توجه به آموزه‌های مترقّی اسلام ناب محمدی ضمن معرفی رژیم غاصب صهیونیستی به عنوان دشمن مشترک همه مسلمانان جهان بر مبارزه مداوم با هرگونه تفکر استکباری و پدیده شوم استعمار و اشغالگری تاکید می‌کند.

زنده نگه داشتن ابتکار تاریخی بنیانگذار انقلاب اسلامی در نامگذاری آخرین جمعه ماه رمضان با عنوان روز قدس ، نمایش اتحاد مسلمانان در خصوص موضوع فلسطین به عنوان مساله اول جهان اسلام و تبیین رژیم جعلی صهیونیستی از جمله اهداف برگزاری مراسم این روز است.

راهپیمایی روز قدس همزمان با سراسر کشور در شهرهای ۴ گانه آران و بیدگل، نوش‌آباد، سفیدشهر، ابوزیدآباد و روستاهای ۱۱ گانه در دو بخش مرکزی و کویرات شهرستان آران و بیدگل روز جمعه ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱برگزار می شود.

حضرت امام خمینی (ره) در سال ۱۳۵۸ آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان روز قدس برگزیدند تا مسلمانان جهان، همبستگی خود برای دفاع از ملّت مظلوم فلسطین و حقوق قانونی آنها را به صورت راهپیمایی به نمایش بگذارند.

 

 

مطالب مشابه
آیین خطبه‌خوانی شب شهادت امام رضا(علیه السلام) با حضور گسترده مردم دلداده‌‌ اهل‌بیت (علیهم‌السلام) ، در حرم امامزاده قاسم بن علی النقی(علیه السلام) آران و بیدگل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ همزمان با شهادت علی بن موسی الرضا(علیه‌السلام)، آیین سنتی خطبه‌خوانی و شمع‌گردانی ویژه سالروز شهادت امام رضا(علیه السلام) در حرم امامزاده قاسم بن علی النقی(علیه السلام) شهرستان آران و بیدگل برگزار شد. این مراسم همزمان با شب شهادت امام رضا(ع)، با حضور علی اکبر رضایی فرماندار […]

۶ مهر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ به مناسبت سالروز شهادت حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا (علیه‌السلام)، علی اکبر رضایی فرماندار شهرستان آران و بیدگل به همراه فرمانده ناحیه مقاومت سپاه و بخشدار کویرات، در مراسم کاروان پیاده روی “حرم تا حرم” با عنوان همایش میثاق با ولایت، حضور یافتند. مردم عاشق و شیفته اهل بیت […]

۶ مهر ۱۴۰۱
ملاقات مردمی فرماندار شهرستان آران و بیدگل با شهروندان در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل، در این ملاقات‌ها که در محل اتاق فرماندار برگزار شد، تعدادی از شهروندان شهرستان آران و بیدگل در دیدار چهره به چهره با علی اکبر رضایی فرماندار این شهرستان به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند. فرماندار شهرستان آران و بیدگل در این ملاقات‌ها با توجه […]

۴ مهر ۱۴۰۱
جلسه کارگروه ماده 18 در راستای ساماندهی و نظارت بر سرویس های ایاب و ذهاب مدارس شهرستان آران و بیدگل، در محل دفتر فرماندار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ به منظور هماهنگی و برنامه‌ریزی در خصوص سرویس‌های مدارس شهر ستان آران و بیدگل جلسه‌ای با حضور دکتر علی اکبر رضایی فرماندار، رئیس آموزش و پرورش، پلیس راهور ناجا، نماینده شهرداری و نماینده انجمن اولیاء مربیان در محل دفتر فرماندار برگزار شد. رضایی در این نشست […]

۴ مهر ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :