دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲
۲۱:۵۸:۵۸
فرمانداری شهرستان آران و بیدگل

اجرای پروژه‌ها و توسعه عمرانی شهر، شورا و شهرداری را از رسیدگی به مشکلات مردم غافل نکند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ علی اکبر رضایی فرماندار در جمع اعضای شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای شهرستان گفت: با ایجاد همسوئی، هم‌افزایی و هم‌صدایی در شوراها می‌توان مسائل و موضوعات مهم شهرستان را به عنوان صدای مردم مطرح و سیاستگذاری کرد. وی با اشاره به اینکه مسائل شهرستان، فرا بخشی […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ علی اکبر رضایی فرماندار در جمع اعضای شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای شهرستان گفت: با ایجاد همسوئی، هم‌افزایی و هم‌صدایی در شوراها می‌توان مسائل و موضوعات مهم شهرستان را به عنوان صدای مردم مطرح و سیاستگذاری کرد.

وی با اشاره به اینکه مسائل شهرستان، فرا بخشی و فرا شهری و فرا روستائی است گفت: امروز در بین مسئولان اجرایی و اعضای شوراهای اسلامی شهرها و روستاها و شهرداران محترم یک هماهنگی و همدلی وجود دارد که باید از این فرصت در جهت خدمت به مردم استفاده شود.

 

وی افزود: بر اساس اصل ۱۰۰ قانون اساسی فلسفه وجودی شوراها برای پیشبرد سریع برنامه های اجتماعی، اقتصادی، عمرانی، بهداشتی، فرهنگی، آموزشی و سایر امور رفاهی از طریق همکاری مردم به یک نهاد مردمی، مثل شوراها است.

رضایی با بیان اینکه شوراهای اسلامی یک نهاد و پارلمان محلی هستند اظهار داشت: نقش مثبت شورا می تواند عامل موفقیّت مدیریت شهری و روستایی در دستیابی به برنامه ها و رشد و توسعه شهر و روستا و در نهایت رضایتمندی اکثریت مردم و شهروندان شود.

وی مهمترین وظیفه شوراها را نظارت بر عملکرد شهرداری دانست و ادامه داد: دانستن این مهم، بخش اعظمی از مشکلات و نارضایتی‌ها را برطرف و دخالت در امور اجرایی، شوراها را از رسالت اصلی خود دور می‌کند.

فرماندارآران و بیدگل یکی از اصلی‌ترین و ضروری‌ترین وظایف شوراها را تدوین یک برنامه سالیانه و چهار ساله دانست و افزود: برای کنترل و کاهش مشکلات فرهنگی، آسیب‌های اجتماعی باید همه مدیران و مسئولان شهری نسبت به این موضوع به عنوان یک دغدغه بیندیشند.

وی وجود اختلافات داخلی در شوراها را یک آفت و باعث توقف فعالیت شوراها دانست و گفت: هماهنگی و انسجام و همدلی بین شوراهای شهرها و روستاهای شهرستان آران و بیدگل دارای یک جایگاه ممتاز است.

وی افزود: استفاده از تنوع افکار و آراء و نظرات مختلف شوراها می تواند به پیشرفت و اهداف شوراها کمک کند.

رضایی گفت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مدظله العالی وظایف شوراهای شهر و روستا، تحقق مشارکت مردمی، تسهیل و تسریع در امور مردم و خدمت‌رسانی و افزایش اعتماد عمومی است.

وی با تأکید بر اینکه همه توسعه عمرانی و امکانات شهر را برای مردم و شهروندان می خواهیم گفت: اجرای پروژه های مهم و زیر ساختی، شورا و شهرداری را از رسیدگی به مشکلات مختلف و ارائه خدمات به مردم غافل نکند.

وی با تأکید بر ارتباط بیشترمسئولان با مردم تصریح کرد:فعالیت‌های شورا و شهرداری در مدیریت شهری باید شهروند‌ محور و در جهت تکریم و ارائه خدمت شایسته به شهروندان باشد زیرا همه امکاناتی که در شهرداری وجود دارد برای خدمت به شهروندان است.

 

وی با اشاره به نامگذاری شعار سال به عنوان سال «تولید، دانش بنیان و اشتغال‌آفرین» گفت: خروجی خط تولید دانش‌بنیان پیش از آنکه یک خط تولید صنعتی انبوه به معنای خاص باشد یک خط تولید فکر و اطلاعات و علم و ایده به معنای عام است که اداره امور با مبانی علمی و دانش‌محور هم می تواند یکی از مصادیق به معنای عام تولید دانش بنیان باشد.

وی با بیان اینکه شوراها و شهرداری‌ها باید در پرتو مدیریت یکپارچه شهری در مسیر شهر هوشمند و الکترونیک گام بردارند تصریح کرد: بستر شهر هوشمند و الکترونیک، مبارزه با فساد را آسان‌تر و زمینه‌های بروز آن را از بین می‌برد.

وی یکی از مبانی، اصول، آثار و نتایج فساد اداری را ایجاد رانت اقتصادی دانست و افزود: فساد اقتصادی در همین رانت های اداری است که اگر بتوانیم در این زمینه درست عمل کنیم و ساختارهای اداری را به گونه ای برنامه ریزی کنیم که فسادزا نباشد می توانیم بزرگترین خدمت را به مردم داشته باشیم.

وی درپایان با بیان اینکه مسکن به عنوان یکی از مهمترین دغدغه‌های جوانان است افزود: از همه ظرفیت‌های موجود در شهرستان برای ایجاد مسکن مناسب برای جوانان بویژه اقشار آسیب‌پذیر و بهبود روند خدمت رسانی به مردم در بخش ها و حوزه های مختلف استفاده خواهد شد.

مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ دکتر علی‌اکبر رضایی فرماندار آران و بیدگل به همراه مدیران ادارات شهرستان با حجت‌الاسلام ابوالفضل سلیمانی امام جمعه این شهر، به مناسبت عید نوروز دیدار و گفت‌وگو کردند. این دیدار با هدف بهره‌مندی معنوی از ماه مبارک رمضان در قالب محفل قرآنی در حسینیه الزهرا (س) […]

۷ فروردین ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ اولین جلسه کارگروه آرد و نان شهرستان در سال ۱۴۰۲ به ریاست دکتر رضایی فرماندار شهرستان آران و بیدگل و با حضور اعضای کارگروه در سالن جلسات ۴دی فرمانداری برگزار شد. دکتر رضایی فرماندار، در این نشست بر اصلاح فرآیند صدور و توزیع آرد، بازرسی مستمر […]

۷ فروردین ۱۴۰۲
فرماندار شهرستان آران و بیدگل در پیامی درگذشت رزمنده و جانباز سرافراز دوران دفاع مقدس آقای عباس حق‌پرست را تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ متن پیام تسلیت علی‌اکبر رضایی بدین شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ درگذشت رزمنده و جانباز سرافراز دوران دفاع مقدس سرهنگ پاسدار عباس حق‌پرست، موجب تألم و تاثر خاطر گردید. این رزمنده دلاور طی دوران هشت سال دفاع مقدس و […]

۶ فروردین ۱۴۰۲

گزارش تصویری بازدید میدانی فرماندار شهرستان آران و بیدگل و جمعی از مسئولان شهرستان از مراکز زیارتی، اقامتی، گردشگری و انتظامی و بررسی مسائل مربوط به حوزه گردشگری

۶ فروردین ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 3 =