شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳
۰۸:۵۴:۵۳
فرمانداری شهرستان آران و بیدگل

عمل به دستورات فرماندهی در نیروهای مسلّح مبانی اعتقادی دارد و بر همین اساس است که برای اجرای دستور جان می دهند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ علی اکبر رضایی فرمانداراین شهرستان، در نشست با فرمانده گروه ۸۴۰ موشکی نزاجا و دانشجویان دوره ۳۲ کارشناسی ارشد مدیریت دفاعی دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش با اشاره به کارنامه درخشان ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: ارتش هم‌زمان با به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی، به ندای […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ علی اکبر رضایی فرمانداراین شهرستان، در نشست با فرمانده گروه ۸۴۰ موشکی نزاجا و دانشجویان دوره ۳۲ کارشناسی ارشد مدیریت دفاعی دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش با اشاره به کارنامه درخشان ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: ارتش هم‌زمان با به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی، به ندای آسمانی رهبر انقلاب لبیک گفت و به عنوان نخستین بازوی توانمند نظامی انقلاب در جهت تحقق اهداف جمهوری اسلامی ایران تلاش‌های خستگی ناپذیری داشتند و عزیزترین فرماندهان خود را بر فراز آسمان و زمین تقدیم انقلاب کردند.

وی با تأکید بر اینکه در نظام جمهوری اسلامی ایران، نیروهای مسلّح همیشه سالم‌ترین، قوی‌ترین و بهترین بوده است افزود: ساختار نیروهای مسلّح در جمهوری اسلامی ایران کاملاً هوشمندانه و مدبرانه تدوین شده است.

وی گفت: وجود نهاد مقدسی مثل عقیدتی سیاسی و حفاظت اطلاعات در نیروهای مسلّح نشان میدهد که ساختار نیروهای مسلّح در جمهوری اسلامی ایران، یک ساختار ممتاز است.

رضایی یکی از علّت های موفقیت نیروهای مسلّح را فرماندهی آن دانست و افزود: رهبری که در رأس نیروهای مسلّح ایران قرار دارد

مجتهد جامع الشرایطی است که اقرب الناس به معصوم است و وقتی فرمانی از سوی چنین فرماندهی صادر می شود نگاه تمام سربازان و افسران به آن یک نگاه اعتقادی است.

وی تصریح کرد: نیروهای مسلّح می دانند صرف حضور تحت زعامت و فرماندهی کلّ قوا برای خدمت یک توفیق است و آنچنان محکم و استوار و مقتدر در مقابل دشمن  ظهور و بروز پیدا می کنند که دنیا باید در وصف آن تمام قد بایستد و در مقابلش سر تعظیم فرود آورد.

وی اظهار داشت: نیروهای مسلّح با امنیتی که در کشور ایجاد کرده است از آزمون‌های مختلف سربلند بیرون آمده و آثار شکوفایی‌اش در سراسر جهان نمود پیدا کرده است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل به نقش نیرو‌های مسلّح در دوران دفاع مقدس و خدمات ارتش در حوادث و بحران‌های کشور اشاره کرد و گفت: نیروهای مسلّح ما همواره در خدمت به مردم و همیشه در صحنه کشورمان پیشگام هستند.

وی گفت: با وجود هجمه‌هایی که علیه نیروهای مسلّح صورت می گیرد نیروهای مسلّح همواره خدمتگزار و مطمئن‌ترین نهاد مورد اعتماد مردم در نظام اسلامی است.

وی با تأکید بر اینکه امروز عالم‌ترین، دانشمندترین و فاضل‌ترین نیروهای کشور در نیروهای مسلّح شاغل هستند افزود: دستاوردهای نیروهای مسلّح در عرصه دفاعی و غیر دفاعی اثبات این ادعاست.

وی با اشاره به هجمه دشمنان خارجی، که به دنبال تضعیف و انحلال ارتش بودند، خاطرنشان کرد: در چنین شرایطی مخالفت حضرت امام خمینی (ره) به عنوان بزرگترین مدافع ارتش با صدور پیام تاریخی ۲۹ فروردین، از ارتشیان غیور خواستند در شهرستان های بزرگ با ساز و کار نظامی به رژه بپردازند و حمایت خود را از ملّت ایران اعلام نموده و برای دفاع از مرزها اعلام آمادگی نمایند.

وی افزود: امروز به برکت خون شهداء، ارتش جمهوری اسلامی ایران با پایبندی به اعتقادات، ارزش‌ها و آرمان‌های اسلام، جایگاه ممتاز و والایی دارد.

وی تفاوت ارتش جمهوری اسلامی ایران با دیگر ارتش‌های جهان را مکتبی و ولایی بودن ارتش و تبعیّت از رهبر اسلامی و انقلابی دانست و گفت: مبنای هر کاری در جامعه امنیّت است و این امنیّت، اقتدار و عظمت با تلاش نیرو‌های مسلّح محقق شده است.

گفتنی است دانشجویان به منظور ارتقای سطح اطلاعات خود از جغرافیای نظامی در شهر‌های مورد مطالعه و کشورهای هم‌جوار و تجزیه و تحلیل مناطق مورد نظر در جنبه‌های نظامی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی حضور پیدا می کنند و مناطق مهم و استراتژیک کشور توسط این دانشجویان مورد ارزیابی قرار می گیرد تا با کسب آمادگی لازم در مواقع ضروری، به‌ عنوان طراحان عملیاتی آینده ارتش بتوانند برابر نیاز در مناطق مختلف کشور عملیات‌های بزرگی را طراحی کنند.

مطالب مشابه
رزمایش کمک‌های مؤمنانه این شهرستان با توزیع ۶۰۰ بسته معیشتی بین نیاز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ همزمان با ایام ماه مبارک رمضان و در آستانه عید سعید فطر، رزمایش کمک‌های مؤمنانه با هدف توزیع بسته‌های معیشتی بین ایتام و خانواده‌های نیازمند تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در شهرستان آران و بیدگل با حضور علی‌اکبر رضایی فرماندار، خیرین و جمعی از مسئولان […]

۲۱ فروردین ۱۴۰۳
در نخستین جلسه کارگروه تسهیل شهرستان آران و بیدگل در سال 1403 موانع و مشکلات 11 واحد تولیدی بررسی و دستورات لازم صادر شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ صبح امروز سه‌شنبه ۲۱فروردین‌ماه، جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با حضور معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری و جمعی از مسئولان شهرستان در سالن ۴ دی فرمانداری برگزار شد. در این نشست موانع و مشکلات ۱۱ واحد تولیدی، اقتصادی، کشاورزی و خدماتی از […]

۲۱ فروردین ۱۴۰۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ صبح امروز با حضور علی‌اکبر رضایی فرماندار، دادستان عمومی و انقلاب و جمعی از مسئولان، نخستین نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ شهرستان آران و بیدگل برگزار شد. در این نشست آخرین اقدامات انجام شده پیرامون اجرای مصوبات جلسه پیشین مورد بررسی قرار گرفت […]

۲۱ فروردین ۱۴۰۳
صبح امروز دوشنبه 20 فروردین‌ماه، دیدار مردمی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در راستای رسیدگی به مشکلات مردم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ علی‌اکبر رضایی در این دیدار که بیش از ۵ ساعت به طول انجامید، بصورت مستقیم و بی‌واسطه با اقشار مختلف مردم شهرستان دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار بیش از ۶۰ نفر از شهروندان مسائل و مشکلات خود را مطرح و نماینده عالی دولت در […]

۲۰ فروردین ۱۴۰۳
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + یک =