جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲
۰۴:۵۰:۱۲
فرمانداری شهرستان آران و بیدگل

عمل به دستورات فرماندهی در نیروهای مسلّح مبانی اعتقادی دارد و بر همین اساس است که برای اجرای دستور جان می دهند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ علی اکبر رضایی فرمانداراین شهرستان، در نشست با فرمانده گروه ۸۴۰ موشکی نزاجا و دانشجویان دوره ۳۲ کارشناسی ارشد مدیریت دفاعی دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش با اشاره به کارنامه درخشان ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: ارتش هم‌زمان با به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی، به ندای […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ علی اکبر رضایی فرمانداراین شهرستان، در نشست با فرمانده گروه ۸۴۰ موشکی نزاجا و دانشجویان دوره ۳۲ کارشناسی ارشد مدیریت دفاعی دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش با اشاره به کارنامه درخشان ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: ارتش هم‌زمان با به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی، به ندای آسمانی رهبر انقلاب لبیک گفت و به عنوان نخستین بازوی توانمند نظامی انقلاب در جهت تحقق اهداف جمهوری اسلامی ایران تلاش‌های خستگی ناپذیری داشتند و عزیزترین فرماندهان خود را بر فراز آسمان و زمین تقدیم انقلاب کردند.

وی با تأکید بر اینکه در نظام جمهوری اسلامی ایران، نیروهای مسلّح همیشه سالم‌ترین، قوی‌ترین و بهترین بوده است افزود: ساختار نیروهای مسلّح در جمهوری اسلامی ایران کاملاً هوشمندانه و مدبرانه تدوین شده است.

وی گفت: وجود نهاد مقدسی مثل عقیدتی سیاسی و حفاظت اطلاعات در نیروهای مسلّح نشان میدهد که ساختار نیروهای مسلّح در جمهوری اسلامی ایران، یک ساختار ممتاز است.

رضایی یکی از علّت های موفقیت نیروهای مسلّح را فرماندهی آن دانست و افزود: رهبری که در رأس نیروهای مسلّح ایران قرار دارد

مجتهد جامع الشرایطی است که اقرب الناس به معصوم است و وقتی فرمانی از سوی چنین فرماندهی صادر می شود نگاه تمام سربازان و افسران به آن یک نگاه اعتقادی است.

وی تصریح کرد: نیروهای مسلّح می دانند صرف حضور تحت زعامت و فرماندهی کلّ قوا برای خدمت یک توفیق است و آنچنان محکم و استوار و مقتدر در مقابل دشمن  ظهور و بروز پیدا می کنند که دنیا باید در وصف آن تمام قد بایستد و در مقابلش سر تعظیم فرود آورد.

وی اظهار داشت: نیروهای مسلّح با امنیتی که در کشور ایجاد کرده است از آزمون‌های مختلف سربلند بیرون آمده و آثار شکوفایی‌اش در سراسر جهان نمود پیدا کرده است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل به نقش نیرو‌های مسلّح در دوران دفاع مقدس و خدمات ارتش در حوادث و بحران‌های کشور اشاره کرد و گفت: نیروهای مسلّح ما همواره در خدمت به مردم و همیشه در صحنه کشورمان پیشگام هستند.

وی گفت: با وجود هجمه‌هایی که علیه نیروهای مسلّح صورت می گیرد نیروهای مسلّح همواره خدمتگزار و مطمئن‌ترین نهاد مورد اعتماد مردم در نظام اسلامی است.

وی با تأکید بر اینکه امروز عالم‌ترین، دانشمندترین و فاضل‌ترین نیروهای کشور در نیروهای مسلّح شاغل هستند افزود: دستاوردهای نیروهای مسلّح در عرصه دفاعی و غیر دفاعی اثبات این ادعاست.

وی با اشاره به هجمه دشمنان خارجی، که به دنبال تضعیف و انحلال ارتش بودند، خاطرنشان کرد: در چنین شرایطی مخالفت حضرت امام خمینی (ره) به عنوان بزرگترین مدافع ارتش با صدور پیام تاریخی ۲۹ فروردین، از ارتشیان غیور خواستند در شهرستان های بزرگ با ساز و کار نظامی به رژه بپردازند و حمایت خود را از ملّت ایران اعلام نموده و برای دفاع از مرزها اعلام آمادگی نمایند.

وی افزود: امروز به برکت خون شهداء، ارتش جمهوری اسلامی ایران با پایبندی به اعتقادات، ارزش‌ها و آرمان‌های اسلام، جایگاه ممتاز و والایی دارد.

وی تفاوت ارتش جمهوری اسلامی ایران با دیگر ارتش‌های جهان را مکتبی و ولایی بودن ارتش و تبعیّت از رهبر اسلامی و انقلابی دانست و گفت: مبنای هر کاری در جامعه امنیّت است و این امنیّت، اقتدار و عظمت با تلاش نیرو‌های مسلّح محقق شده است.

گفتنی است دانشجویان به منظور ارتقای سطح اطلاعات خود از جغرافیای نظامی در شهر‌های مورد مطالعه و کشورهای هم‌جوار و تجزیه و تحلیل مناطق مورد نظر در جنبه‌های نظامی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی حضور پیدا می کنند و مناطق مهم و استراتژیک کشور توسط این دانشجویان مورد ارزیابی قرار می گیرد تا با کسب آمادگی لازم در مواقع ضروری، به‌ عنوان طراحان عملیاتی آینده ارتش بتوانند برابر نیاز در مناطق مختلف کشور عملیات‌های بزرگی را طراحی کنند.

مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ اولین مرحله قرعه‌کشی واگذاری زمین در قالب طرح نهضت ملّی مسکن برای متقاضیان شهر آران و بیدگل صبح امروز پنج‌شنبه ۶ مهرماه با حضور معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار، رؤسای ادارات بنیاد مسکن و راه و شهرسازی شهرستان، کارشناسان حوزه‌های حراست و مسکن شهری […]

۶ مهر ۱۴۰۲
فرماندار شهرستان آران و بیدگل طی گفت‌وگوی تلفنی با شهروندان از طریق سامانه تلفنی ۱۱۱، پاسخگوی دغدغه‌ها و مشکلات مردم بود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ علی‌اکبر رضایی، فرماندار شهرستان آران و بیدگل امروز چهارشنبه پنجم مهرماه با حضور در مرکز سامد ١١١ (سامانه الکترونیکی ارتباط مردم و دولت) به‌صورت تلفنی ضمن شنیدن دغدغه‌های مردم شریف شهرستان پاسخگوی مطالبات آن‌ها شد و دستورات لازم را جهت پیگیری موضوعات بیان شده از سوی […]

۵ مهر ۱۴۰۲
رضا چاقیان با کسب اکثریت آرا اعضای شورای اسلامی شهرستان، برای سومین سال متوالی در سمت ریاست شورای اسلامی شهرستان آران و بیدگل باقی ماند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ انتخابات هیات رئیسه شورای اسلامی شهرستان آران و بیدگل با حضور ۶ عضو شورای شهرستان در سالن ۴ دی فرمانداری برگزار و رضا چاقیان به عنوان رئیس و محسن عفتی به عنوان نایب‌رئیس انتخاب شدند. در این جلسه و پس از رأی‌گیری اعضا، ناصر محرابی‌مقدم به […]

۵ مهر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ صبح امروز چهارشنبه چهارم مهرماه جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید به ریاست علی‌اکبر رضایی فرماندار، و با حضور دادستان عمومی و انقلاب، معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان در سالن ۴دی فرمانداری برگزار و مشکلات ۶ واحد تولیدی […]

۵ مهر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − هشت =