وزیر جهاد کشاورزی: جراحی اقتصادی در میان مدت و بلندمدت به نفع مردم است

وزیر جهاد کشاورزی گفت: جراحی اقتصادی هر چند در کوتاه مدت سختی‌هایی دارد اما در میان مدت و بلندمدت به نفع مردم است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل و به نقل از خبرنگار ایرنا، سیدجواد ساداتی‌نژاد بامداد پنجشنبه در شورای اداری آران و بیدگل افزود: در شرایط دشوار جهانی که قیمت‌ها هرروز زبانه می کشد تامین غذا و کالای اساسی مورد نیاز مردم ساده نیست، چرا که در برخی کشورها این موارد سهمیه‌بندی شده […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل و به نقل از خبرنگار ایرنا، سیدجواد ساداتی‌نژاد بامداد پنجشنبه در شورای اداری آران و بیدگل افزود: در شرایط دشوار جهانی که قیمت‌ها هرروز زبانه می کشد تامین غذا و کالای اساسی مورد نیاز مردم ساده نیست، چرا که در برخی کشورها این موارد سهمیه‌بندی شده است.

وی ادامه داد: همه تلاش مجموعه جهاد کشاورزی رفع مشکل مردم و کمک به خانواده کشاورزی است، هر چند فراوانی کالا را داریم، اما گرانی نیز وجود دارد.

وی با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی متولی مصرف و تولید است خاطر نشان کرد: کار بسیار سخت است، چرا که از یک سو نگران بالا رفتن قیمت برای مصرف کننده هستیم و از سوی دیگر تولید باید انجام شود، از این رو حمایت از مصرف کننده، حمایت از تولیدکننده نیز هست.

وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: باید مرغ، تخم مرغ و گوشت قرمز باشد تا در مورد قیمت آن صحبت کنیم.

ساداتی‌نژاد با اشاره به اینکه فکر نکنید اگر ارز ترجیحی حذف نمی شد شرایط خوب بود، بلکه تورم آن‌ از وضعیت کنونی بسیار بالاتر بود.

وی با بیان اینکه در صورت تداوم استفاده از ارز ترجیحی امسال بالای ۲۰ میلیارد تومان این نوع ارز نیاز داشتیم، اضافه کرد: تامین این مقدار ارز کار بسیاربسیار سختی بود و مشکل های زیادی را به همراه داشت اما در دراز مدت حذف آن به نفع تولید کننده است.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: تولید کننده و مصرف کننده باید به یکدیگر کمک کنند تا از این شرایط عبور کرده، و بدانند مورد احترام مردم هستند.

ساداتی نژاد افزود: امروز یک‌ کشتی سویایک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان قیمت داردو تلاش داریم سرمایه درگردش برای تولید کننده تامین کرده و خرید تضمینی مرغ، تخم مرغ و گوشت قرمز را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه تولیدکننده برای دریافت تسهیلات نیاز به استعلام ندارد، خطاب به مسوولان بانک کشاورزی آران و بیدگل تاکید کرد: ظرف یک هفته کل تسهیلات تولیدکنندگان‌ پرداخت شود.

وزیر جهادکشاورزی اضافه کرد: برای کاشان و آران و بیدگل در سفر رییس جمهور مصوبه‌های خوبی لحاظ شده است که از سرمایه‌گذاران می‌خواهیم در این منطقه سرمایه‌گذاری کنند.

ساداتی نژاد گفت: در بحث دریاچه نمک، پرورش شتر و کویر برنامه‌های خوبی آماده شده، از طرفی جنگل‌های تاغ باید حفظ اما نباید مانع توسعه شود و مسوولان در این زمینه باید طرح و برنامه‌ریزی داشته باشند.

وی اضافه کرد: درخواست‌های مربوط به راه، دانشگاه فرهنگیان، تقسیمات کشوری و کارخانه شیر پیگیری می شود، همچنین آران و بیدگل شهری استثنایی است و ظرفیت های مختلف انسانی و طبیعی آن منحصر به فرد است که باید در جهت توسعه منطقه به کار گرفته شده اتحاد و همبستگی موجود حفظ و از اختلاف ها پرهیز شود.

در نشست شورای اداری آران و بیدگل که از ساعت ۲۱ آغاز شد و تا بامداد پنجشنبه ادامه داشت، جمعی از مسوولان این شهرستان از جمله نمایندگان مردم شوراهای روستا، شهر، بخش و شهرستان و استان به تبیین برخی مطالبه‌های مردمی پرداختند و مساعدت دولت سیزدهم را در این زمینه‌ها خواستار شدند.

وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه سفر به آران و بیدگل نیز در جمع خبرنگاران گفت: این وزارتخانه در سراسرکشور و به ویژه استان اصفهان از طرح الگوهای کشت به سمت گیاهان کم‌آب بر در زمینه‌های تسهیلاتی و اعتباری کمک می‌کند.

وی، از اصفهان به عنوان یکی از قطب‌های تولید گوشت و شیر در کشور نام برد و افزود: کشاورزان و دامداران اصفهانی ظرفیت‌های بسیار خوبی را در این استان ایجاد کرده‌اند و حتی منشا تحولاتی در سایر استان‌های قطب کشاورزی بوده‌اند.

وی اضافه کرد: وزارت جهاد کشاورزی نگاه ویژه‌ای به حوزه کشاورزی استان اصفهان با  توجه به مشکلات منابع آبی در این استان دارد و تلاش می‌کند با توسعه کشت کم آب، استان را و به سمت کشت گلخانه‌ای سوق دهد.

مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی  فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ جلسه کارگروه آرد و نان شهرستان به ریاست فرماندار و با حضور بخشداران مرکزی و کویرات و اعضای کارگروه در سالن ۴ دی فرمانداری به منظور بررسی چگونگی اجرای طرح هدفمندی یارانه نان برگزار شد. فرماندار شهرستان آران و بیدگل؛ عرضه خارج از شبکه آرد و […]

۱۲ مهر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ علی اکبر رضایی فرماندار، به همراه مدیر اداره برق شهرستان، در راستای مصوبات جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان، از شرکت نساجی پرین آریایی واقع در شهرک صنعتی انصار نوش آباد بازدید کرد.

۱۲ مهر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل، در این ملاقات‌ها که در محل اتاق فرماندار برگزار شد، تعدادی از شهروندان شهرستان آران و بیدگل در دیدار چهره به چهره با دکتر علی اکبر رضایی فرماندار این شهرستان به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند. فرماندار شهرستان آران و بیدگل در این ملاقات‌ها با […]

۱۲ مهر ۱۴۰۱

در پی درگذشت مادر بزرگوار شهید والامقام حسین ایمانی، فرماندار شهرستان آران و بیدگل پیام تسلیتی صادر کرد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل متن پیام به شرح زیر است:    بسم الله الرحمن الرحیم کلُّ مَنْ عَلیها فَان وَ یبقَی وَجْهُ رَبَّک ذوالـجلالِ والاکـرامِ خانواده محترم شهید والامقام حسین ایمانی درگذشت اندوهبار […]

۱۰ مهر ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :