شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳
۰۹:۰۴:۲۳
فرمانداری شهرستان آران و بیدگل

در جلسه کارگروه مدیریت پسماند استانداری اصفهان مطرح شد؛ تشکیل کارگروه تخصصی برای حل معضل چاله زباله ابوزیدآباد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اصفهان گفت: کارگروه تخصصی برای بررسی و برنامه‌ریزی درخصوص حل معضل سایت دفن پسماند آران و بیدگل و کاشان تشکیل می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل و به نقل از خبرنگار مهر، مهران زینلیان در جلسه کارگروه مدیریت پسماند که ظهر پنجشنبه در استانداری اصفهان برگزار شد، درخصوص معضل سی ساله سایت دفن پسماند ابوزیدآباد بین دو شهرستان آران و بیدگل و کاشان، اظهار داشت: لازم است کارگروهی تخصصی با حضور فرمانداران […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل و به نقل از خبرنگار مهر، مهران زینلیان در جلسه کارگروه مدیریت پسماند که ظهر پنجشنبه در استانداری اصفهان برگزار شد، درخصوص معضل سی ساله سایت دفن پسماند ابوزیدآباد بین دو شهرستان آران و بیدگل و کاشان، اظهار داشت: لازم است کارگروهی تخصصی با حضور فرمانداران هر دو شهرستان و نیز کارشناسان سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان برای کمک به بررسی دو راهکار جداسازی سایت دفن و ساماندهی و استانداردسازی سایت فعلی تشکیل و جمع بندی آن برای برنامه‌ریزی و اجرا در جلسه آتی کارگروه استانداری ارائه شود.

وی با بیان اینکه پای سلامت مردم منطقه در میان است، افزود: هر تصمیمی که در این کارگروه گرفته و مصوب شود استانداری از آن حمایت خواهد کرد و ضمانت اجرایی خود ما هستیم و انتظار داریم شهرستان‌ها به تعهدات خود عمل کنند تا این مسائل مطرح شده را با هم حل و فصل کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اصفهان با بیان اینکه جلسات برای بررسی جداسازی سایت‌های دفن دو شهرستان کاشان و آران و بیدگل برگزار شود، تاکید کرد: مهمترین موضوع برای ما سلامت مردم است. شهرستان آران و بیدگل نیز لازم است سایت فعلی را برای کاهش آلودگی زیست محیطی، به شیوه مدرن ساماندهی و استاندارد سازی کند.

زینلیان با اشاره به اینکه برای ساماندهی و استانداردسازی سایت ابوزیدآباد آران و بیدگل می‌توان از شیوه سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان کمک گرفت، ابراز داشت: موضوع جداسازی سایت پسماند دو شهرستان و نیز احداث سایت کمپوست و زباله سوز در کاشان در کارگروه تخصصی با محوریت فرمانداری‌ها طی جلسات ویژه بررسی و نتیجه در جلسه آتی این کارگروه ارائه شود تا در یک برنامه زمان بندی این معضل سی ساله حل و فصل شود.

وی با بیان اینکه مسئول پیگیری نیز خود استان است، خطاب به مدیرکل محیط زیست استان اظهار داشت: از آقای حشمتی تقاضا دارم حتماً از ظرفیت دستگاه قضائی در این باره استفاده شود اگر هر فردی در هر شهرستانی کوتاهی کرده زیرا تعهدات قبلی در خصوص سایت پسماند ابوزیدآباد نیز پابرجاست و اگر تعهداتی بوده باید رصد و پیگیری شود و شهرستان کاشان در این باره همکاری کند.‌

همچنین علی اکبر رضایی فرماندار شهرستان آران و بیدگل با بیان اینکه اگر استاندارد سازی سایت به عنوان اولویت اول قرار بگیرد، جداسازی سایت دفن پسماند دو شهرستان موجودیت پیدا نمی‌کند، اظهار داشت: لازم است راهکار جداسازی سایت دفن پسماند شهرستان کاشان در اولویت اول قرار گیرد.

وی با گلایه از اینکه شهردار کاشان برای حل این موضوع در جلسات حاضر نمی‌شود، افزود: بارها در خصوص وضعیت دفن پسماند آران و بیدگل تعهد دادند اما اجرا نشده است.

رضایی ابراز داشت: نیاز است اولویت اول جداسازی و جابه جایی سایت دفن باشد؛ ما در آران و بیدگل همه تبعات زیست محیطی آنجا را می‌پذیریم و تعهد می‌کنیم در یک سال درست کنند اما لازم است ابتدا جداسازی سایت‌ها انجام شود و اینگونه نباشد که ۱۵۰ تن زباله کاشان را تخلیه کنند و در عمل به هیچ تعهدی پایند نباشد.

گفتنی است پسماند دو شهرستان آران و بیدگل و کاشان از سال ۱۳۶۸ تاکنون در منطقه‌ای از ابوزید آباد شهرستان آران و بیدگل تخلیه می‌شود که همین امر منجر به آلوده شدن۱۵۰ هکتار از زمین‌های این منطقه شده است.

برچسب ها :
مطالب مشابه
رزمایش کمک‌های مؤمنانه این شهرستان با توزیع ۶۰۰ بسته معیشتی بین نیاز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ همزمان با ایام ماه مبارک رمضان و در آستانه عید سعید فطر، رزمایش کمک‌های مؤمنانه با هدف توزیع بسته‌های معیشتی بین ایتام و خانواده‌های نیازمند تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در شهرستان آران و بیدگل با حضور علی‌اکبر رضایی فرماندار، خیرین و جمعی از مسئولان […]

۲۱ فروردین ۱۴۰۳
در نخستین جلسه کارگروه تسهیل شهرستان آران و بیدگل در سال 1403 موانع و مشکلات 11 واحد تولیدی بررسی و دستورات لازم صادر شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ صبح امروز سه‌شنبه ۲۱فروردین‌ماه، جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با حضور معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری و جمعی از مسئولان شهرستان در سالن ۴ دی فرمانداری برگزار شد. در این نشست موانع و مشکلات ۱۱ واحد تولیدی، اقتصادی، کشاورزی و خدماتی از […]

۲۱ فروردین ۱۴۰۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ صبح امروز با حضور علی‌اکبر رضایی فرماندار، دادستان عمومی و انقلاب و جمعی از مسئولان، نخستین نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ شهرستان آران و بیدگل برگزار شد. در این نشست آخرین اقدامات انجام شده پیرامون اجرای مصوبات جلسه پیشین مورد بررسی قرار گرفت […]

۲۱ فروردین ۱۴۰۳
صبح امروز دوشنبه 20 فروردین‌ماه، دیدار مردمی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در راستای رسیدگی به مشکلات مردم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ علی‌اکبر رضایی در این دیدار که بیش از ۵ ساعت به طول انجامید، بصورت مستقیم و بی‌واسطه با اقشار مختلف مردم شهرستان دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار بیش از ۶۰ نفر از شهروندان مسائل و مشکلات خود را مطرح و نماینده عالی دولت در […]

۲۰ فروردین ۱۴۰۳
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =