سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳
۱۳:۱۵:۱۷
فرمانداری شهرستان آران و بیدگل

معاون اقتصادی رئیس جمهور:هدف دشمن از جنگ تحمیلی ساقط کردن نظام اسلامی بود

معاون اقتصادی رییس جمهور گفت: هدف دشمنان از جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، مقابله با انقلاب نوپا و ساقط کردن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ و به نقل از خبرگزاری ایرنا، محسن رضایی شامگاه پنجشنبه در یادواره شهدای سفیدشهر از توابع شهرستان آران و بیدگل، جنگ بین ایران و ارتش رژیم بعث عراق را از چند بعد بی‌نظیر دانست، افزود: در این جنگ کشورهایی که با هم دشمن بودند برای حمله […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ و به نقل از خبرگزاری ایرنا، محسن رضایی شامگاه پنجشنبه در یادواره شهدای سفیدشهر از توابع شهرستان آران و بیدگل، جنگ بین ایران و ارتش رژیم بعث عراق را از چند بعد بی‌نظیر دانست، افزود: در این جنگ کشورهایی که با هم دشمن بودند برای حمله به یک ملت با هم متحد شدند.

وی اظهار داشت: دو ابرقدرت بزرگ بین‌المللی دارای زرادخانه‌های هسته‌ای و بمب‌های اتمی که جهان را بین خود نصف و با هم سرشاخ بودند از عراق حمایت کردند تا به ایران حمله و با تمام قدرت از صدام پشتیبانی کردند.

معاون اقتصادی رییس جمهور تصریح کرد: افزون بر کشورهای اروپایی مانند فرانسه، ایتالیا، انگلیس و آلمان که مواد شیمیایی در اختیار صدام گذاشتند، عربستان سعودی هم که امروز از طریق شبکه اینترنشنال دلسوز مردم ایران شده، پول جنگ عراق را تامین می‌کرد؛ کویت تمامی بندرهایش را در اختیار صدام گذاشت و کشورهای مصر، اردن و سودان نیز به کمک صدام آمدند و جنگ تحمیلی عراق علیه ایران به دفاع مقدس تبدیل شد

وی بیان کرد: در جنگ‌ها به صورت معمول نیروهای نظامی با هم درگیر می‌شوند، اما در جنگ عراق و ایران نه تنها نیروهای ارتش و سپاه بلکه قشرهای مختلف مردم از روستاها و شهرهای کوچک و بزرگ برای دفاع از کشور و نظام جمهوری اسلامی عازم جبهه‌های حق علیه باطل شدند و جنگ از این بعد به دفاع مقدس تبدیل شد که در جهان بی‌سابقه است.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: در جنگ بین عراق و ایران برابری وجود نداشت بلکه یک نابرابری مطلق بین دو طرف نبرد بود چرا که صدام هنگام حمله به ایران دارای چهار هزار دستگاه تانک، سیستم هوایی مجهز با ضدهوایی‌های فعال بود اما در ایران چون انقلاب بوجود آمده بود، کشورهای اروپایی انگلیس ،آلمان، ایتالیا و فرانسه هیچ امکاناتی به ایران نمی‌دادند و تا توانستند ارتش صدام را تجهیز کردند.

وی تاکید کرد: کشورهای حامی صدام با زیر پا گذاشتن تمامی مقررات و استانداردهای بین المللی، ارتش این رژیم بعثی را مسلح به سلاح‌های شیمیایی کردند اما ایران در مقایسه با عراق که با دارا بودن پیشرفته‌ترین تجهیزات نظامی، دست خالی بود.

سردار سرلشکر رضایی تاکید کرد: رزمندگان غیور اسلام با توکل به خدا و پیروی از رهنمودهای امام راحل با کمترین امکانات استان‌های خوزستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی را از لوث وجود ارتش متجاوز بعثی عراق پاک و آزاد کردند.

وی با بیان اینکه، دفاع مقدس فقط آزادسازی سرزمین‌های ایران نبود بلکه اعتماد به نفس، فرهنگ، اخلاق، برادری‌ها، فداکاری‌ها و ایثار دو باره به کشور بازگشت، گفت: در دفاع مقدس ارزش‌های اسلامی، انسانی و قرآنی بازسازی و احیا شدند و ملت ایران با پیروزی در جنگ هویت یافت و تمام جهان ایران را شناخت که با این توانایی، فداکاری، ایثار، ایستادگی و مقاومت کردند.

رضایی با اشاره به دیدارهای رییس جمهور کشورمان در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک با سران کشورها، افزود: برخی سران خریدار پهباد و تانک‌های ایران بودند که از دل دفاع مقدس بیرون آمده‌اند.

وی، اقتدار، امنیت و توانایی ملت بزرگ ایران را مدیون شهیدان دوران دفاع مقدس دانست و گفت: شهیدان نه تنها سرزمین‌های تصرف شده توسط ارتش بعث عراق را آزاد کردند بلکه برای نخستین بار پس از ۳۰۰ سال که ارتش ملی ایران منهدم شده بود، اقتدار را به ایران بازگرداندند.

معاون اقتصادی رییس جمهور با تاکید بر اینکه امروز کشوری جرات حمله به ایران را ندارد، خاطرنشان کرد: این مهم به علت قدرت نظامی بازدارندگی کشور است که نوجوانان و جوانان ایرانی در دفاع مقدس ایجاد کردند.

وی در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: کسانی که ۳۰ سال گذشته اقتصاد کشور در اختیارشان بوده چه پاسخی برای مردم دارند؟ و چرا امروز باید وضعیت صنعت، کشاورزی، معیشت و اشتغال مردم این گونه باشد.

رضایی اظهار داشت: ایران منابع مهمی به لحاظ اقتصادی در اختیار دارد که مهم‌ترین و بزرگ‌ترین آن، جوانان دارای فکر، ابتکار، خلاقیت و نوآوری هستند.

وی گفت: اگر جوانان ایرانی با هدف هویت، عزت و شرف ملت ایران و شکست دشمن وارد عرصه اقتصادی کشور شوند، ایران به شکوفایی و توسعه دست می‌یابد، کالای ایرانی بازارهای منطقه را تسخیر و برای مردم عزت، آبروی و حیثیت ایجاد می‌کند.

معاون اقتصادی رییس جمهور با اشاره به اینکه در ۳۰ ساله گذشته چنین روحیه در ایران بوجود نیامده، چرا که تردید داشته‌اند که آیا می‌توانیم در جنگ اقتصادی پیروز شویم، افزود: اما تردید، بلاتکلیفی و سرگردانی وقت بسیاری از کشور را گرفت و اجازه نداد رستاخیز بزرگی که در دفاع مقدس شکل گرفت، یک بار دیگر در اقتصاد ایجاد شود.

وی، اقتصاد را باعث ایجاد امنیت، عزت و به اهتزاز در آوردن پرچم جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان دانست و اضافه کرد: برای نخستین بار پس از پیروزی انقلاب، موضوع اقتصاد به صورت عملی در دولت سیزدهم اولویت و مورد توجه قرارگرفته و از رهنمود رهبر معظم انقلاب است که باید این مهم به یک جهاد، قیام و بسیج اقتصادی تبدیل شود.

رضایی اظهار داشت: اگر آمریکا در مقابل تحریم‌های اقتصادی ایران با شکست روبه ‎رو شود و کالاهای ایرانی بتوانند بازارهای منطقه را به تسخیر درآورند، بزرگترین معجزه تاریخ رخ و ایران به بزرگترین قدرت اقتصادی غرب آسیا تبدیل خواهد شد که این مهم شدنی است، چرا که مردم ولایتمدار ایران با دست خالی مقابل تانک‌های پیشرفته و هواپیماهای سوپر اتاندارد فرانسوی در جنگ تحمیلی، پیروز شدند.

وی، بهبود زندگی، عزت، اقتدار و قدرت نفوذ ایران را در مساله اقتصاد دانست و ابراز امیدواری کرد زیر سایه رهبر فرزانه انقلاب و سیاست‌های معظم‌له با همکاری دولت سیزدهم بتوان در جنگ اقتصادی دشمن را ناامید و عزت و جایگاه ایران را در جهان بدست آوریم.

سفیدشهر با جمعیت نزدیک به ۶ هزار نفر که ۳۵ شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده در ۱۶ کیلومتری آران و بیدگل قرار دارد.

مطالب مشابه
رزمایش کمک‌های مؤمنانه این شهرستان با توزیع ۶۰۰ بسته معیشتی بین نیاز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ همزمان با ایام ماه مبارک رمضان و در آستانه عید سعید فطر، رزمایش کمک‌های مؤمنانه با هدف توزیع بسته‌های معیشتی بین ایتام و خانواده‌های نیازمند تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در شهرستان آران و بیدگل با حضور علی‌اکبر رضایی فرماندار، خیرین و جمعی از مسئولان […]

۲۱ فروردین ۱۴۰۳
در نخستین جلسه کارگروه تسهیل شهرستان آران و بیدگل در سال 1403 موانع و مشکلات 11 واحد تولیدی بررسی و دستورات لازم صادر شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ صبح امروز سه‌شنبه ۲۱فروردین‌ماه، جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با حضور معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری و جمعی از مسئولان شهرستان در سالن ۴ دی فرمانداری برگزار شد. در این نشست موانع و مشکلات ۱۱ واحد تولیدی، اقتصادی، کشاورزی و خدماتی از […]

۲۱ فروردین ۱۴۰۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ صبح امروز با حضور علی‌اکبر رضایی فرماندار، دادستان عمومی و انقلاب و جمعی از مسئولان، نخستین نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ شهرستان آران و بیدگل برگزار شد. در این نشست آخرین اقدامات انجام شده پیرامون اجرای مصوبات جلسه پیشین مورد بررسی قرار گرفت […]

۲۱ فروردین ۱۴۰۳
صبح امروز دوشنبه 20 فروردین‌ماه، دیدار مردمی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در راستای رسیدگی به مشکلات مردم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ علی‌اکبر رضایی در این دیدار که بیش از ۵ ساعت به طول انجامید، بصورت مستقیم و بی‌واسطه با اقشار مختلف مردم شهرستان دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار بیش از ۶۰ نفر از شهروندان مسائل و مشکلات خود را مطرح و نماینده عالی دولت در […]

۲۰ فروردین ۱۴۰۳
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 11 =