جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲
۰۵:۳۵:۲۰
فرمانداری شهرستان آران و بیدگل

فرماندار شهرستان آران و بیدگل؛ در پیامی روز ملّی روستا و عشایر را تبریک گفت

فرماندار شهرستان آران و بیدگل با صدور پیامی به مناسبت پانزدهم مهرماه روزملّی روستا و عشایر، این روز را به جامعه روستایی شهرستان تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل، علی اکبر رضایی فرماندار شهرستان آران و بیدگل با صدور پیامی ۱۵ مهر ماه؛ روز “روستا” را به روستاییان شریف این شهرستان تبریک گفت. وی در این پیام با بیان اینکه روستاییان به عنوان قشری شریف و محروم از امکانات اولیه زندگی و امور رفاهی، برای عمرانی […]


به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل، علی اکبر رضایی فرماندار شهرستان آران و بیدگل با صدور پیامی ۱۵ مهر ماه؛ روز “روستا” را به روستاییان شریف این شهرستان تبریک گفت.

وی در این پیام با بیان اینکه روستاییان به عنوان قشری شریف و محروم از امکانات اولیه زندگی و امور رفاهی، برای عمرانی و آبادانی ایران عزیز زحمات فراوانی متحمل شده‌اند گفت: روستاییان با حفظ عزّت و کرامت خود، نقش مؤثری در جامعه داشته‌اند و امروز نیز با اراده‌ی جهادی در مسیر تولید، خود اشتغالی، تحقق اقتصاد مقاومتی و در جهت تداوم انقلاب تلاش می‌کنند.
رضایی به توانمندی‌های روستاییان تلاشگر در شهرستان آران و بیدگل اشاره کرد و گفت: توسعه و ترویج فرهنگ روستایی با تأکید بر نقش روستاییان غیور به‌ویژه در زمینه توسعه و رشد اقتصادی، زمینه‌ساز رفع بسیاری از مشکلات موجود است.
وی در ادامه این پیام اظهار داشت: روستاهای ۱۱گانه این شهرستان در دو بخش‌ مرکزی و کویرات می توانند با تأمین متناسب زیرساختهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و ورزشی در روستاهای خود، علاوه بر افزایش درآمد روستائیان، انگیزه برای ماندگاری مردم در محیط‌های روستایی را فراهم کنند.

وی توسعه­‌ی پایدار روستا را مستلزم ارتباط شورا به عنوان نهاد نظارتی با دهیاری به عنوان نهاد اجرایی در روستا دانست و گفت: ارتباط و همکاری دوسویه میان این دو موجب تسهیل در اداره‌ی روستا و از طرفی تسریع در روند توسعه‌ی روستا خواهد شد.
وی یادآور شد: برگزاری دوره‌های آموزشی کارآفرینی و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای برای افزایش سطح مهارت و ایجاد تعاونی‌های تولیدی، راهی برای تأمین مایحتاج روستاییان و ایجاد اشتغال جوانان روستایی در شهرستان آران و بیدگل است.
فرماندار شهرستان آران و بیدگل پیگیری مسائل و مشکلات روستاییان از سوی دهیاران و شوراهای اسلامی روستا را مهم عنوان کرد و افزود: رفع محرومیّت، شغل‌آفرینی و توجه بیشتر به توزیع عادلانه ثروت می تواند به توسعه و پیشرفت روستاها در شهرستان کمک کند.
وی همچنین دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان آران و بیدگل را به عنوان بازوی اجرایی دولت سیزدهم در اجرا، نظارت و سازماندهی برنامه‌های توسعه پایدار روستایی نام برد و افزود: با توجه به وجود ظرفیت‌های ارزشمند در بخش‌های مختلف کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی و گردشگری، شاهد ارتقای شاخص‌های توسعه پایدار و پیشرفت و آبادانی هر چه بیشتر روستاهای شهرستان باشیم.
وی در پایان این پیام ۱۵ مهرماه روز ملّی “روستا و عشایر” را به روستاییان عزیز، اعضای شوراهای اسلامی روستا و دهیاران شهرستان آران و بیدگل تبریک گفت و اظهار امیدواری کرد: بتوانیم در پرتو عنایات الهی و در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، در جهت رفع مشکلات جامعه روستایی و خدمت به این قشر خدوم گام برداریم.

مطالب مشابه
فرماندار و رییس هیات اجرایی انتخابات شهرستان آران و بیدگل گفت: یک هزار و 176 نفر در این شهرستان مسوولیت اجرا و نظارت بر انتخابات ۱۱ اسفند امسال را بر عهده دارند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ علی‌اکبر رضایی گفت: تعداد ۸۳ شعبه اخذ رأی برای برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در این شهرستان تعیین شده که نسبت به دوره قبل انتخابات مجلس، ۱۳ شعبه اخذ رأی افزایش یافته است. رئیس کارگروه اجرای انتخابات شهرستان […]

۷ اسفند ۱۴۰۲
نخستین مجلس دانش آموزی آران و بیدگل با حضور ۱۲۰ دانش آموز منتخب مدارس شهرستان شروع به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل و به نقل از خبرگزاری صداوسیما؛ فرماندار شهرستان آران و بیدگل گفت: این مجلس دانش‌آموزی برای اولین‌بار با هدف پیگیری مطالبات دانش‌آموزان شهرستان در حوزه‌های مختلف تشکیل شده است. علی‌اکبر رضایی افزود: اعضای این مجلس که با انتخابات مدارس انتخاب شده‌اند از بین خود ۷ نفر […]

۷ اسفند ۱۴۰۲

به گزارش کمیته اطلاع‌رسانی انتخابات شهرستان آران و بیدگل؛ با حضور رئیس و اعضای هیات بازرسی انتخابات، جلسه آموزشی بازرسان و سربازرسان برگزار شد. آموزش استفاده از اپلیکیشن بازرسی انتخابات در روز اخذ رأی و آشنایی با شرح وظایف مربوطه از جمله موارد مطرح در این نشست بود.

۷ اسفند ۱۴۰۲

به گزارش کمیته اطلاع‌رسانی انتخابات شهرستان آران و بیدگل؛ چهاردهمین جلسه هیئت اجرایی دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری با حضور علی‌اکبر رضایی فرماندار و رئیس هیئت اجرایی شهرستان، اعضای هیئت نظارت و اعضای هیئت اجرایی انتخابات در سالن ۴دی فرمانداری برگزار شد. در این جلسه قوانین و دستورالعمل […]

۴ اسفند ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 3 =