جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱
۰۲:۳۱:۲۶
فرمانداری شهرستان آران و بیدگل

فرماندار شهرستان آران و بیدگل؛ در پیامی روز ملّی روستا و عشایر را تبریک گفت

فرماندار شهرستان آران و بیدگل با صدور پیامی به مناسبت پانزدهم مهرماه روزملّی روستا و عشایر، این روز را به جامعه روستایی شهرستان تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل، علی اکبر رضایی فرماندار شهرستان آران و بیدگل با صدور پیامی ۱۵ مهر ماه؛ روز “روستا” را به روستاییان شریف این شهرستان تبریک گفت. وی در این پیام با بیان اینکه روستاییان به عنوان قشری شریف و محروم از امکانات اولیه زندگی و امور رفاهی، برای عمرانی […]


به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل، علی اکبر رضایی فرماندار شهرستان آران و بیدگل با صدور پیامی ۱۵ مهر ماه؛ روز “روستا” را به روستاییان شریف این شهرستان تبریک گفت.

وی در این پیام با بیان اینکه روستاییان به عنوان قشری شریف و محروم از امکانات اولیه زندگی و امور رفاهی، برای عمرانی و آبادانی ایران عزیز زحمات فراوانی متحمل شده‌اند گفت: روستاییان با حفظ عزّت و کرامت خود، نقش مؤثری در جامعه داشته‌اند و امروز نیز با اراده‌ی جهادی در مسیر تولید، خود اشتغالی، تحقق اقتصاد مقاومتی و در جهت تداوم انقلاب تلاش می‌کنند.
رضایی به توانمندی‌های روستاییان تلاشگر در شهرستان آران و بیدگل اشاره کرد و گفت: توسعه و ترویج فرهنگ روستایی با تأکید بر نقش روستاییان غیور به‌ویژه در زمینه توسعه و رشد اقتصادی، زمینه‌ساز رفع بسیاری از مشکلات موجود است.
وی در ادامه این پیام اظهار داشت: روستاهای ۱۱گانه این شهرستان در دو بخش‌ مرکزی و کویرات می توانند با تأمین متناسب زیرساختهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و ورزشی در روستاهای خود، علاوه بر افزایش درآمد روستائیان، انگیزه برای ماندگاری مردم در محیط‌های روستایی را فراهم کنند.

وی توسعه­‌ی پایدار روستا را مستلزم ارتباط شورا به عنوان نهاد نظارتی با دهیاری به عنوان نهاد اجرایی در روستا دانست و گفت: ارتباط و همکاری دوسویه میان این دو موجب تسهیل در اداره‌ی روستا و از طرفی تسریع در روند توسعه‌ی روستا خواهد شد.
وی یادآور شد: برگزاری دوره‌های آموزشی کارآفرینی و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای برای افزایش سطح مهارت و ایجاد تعاونی‌های تولیدی، راهی برای تأمین مایحتاج روستاییان و ایجاد اشتغال جوانان روستایی در شهرستان آران و بیدگل است.
فرماندار شهرستان آران و بیدگل پیگیری مسائل و مشکلات روستاییان از سوی دهیاران و شوراهای اسلامی روستا را مهم عنوان کرد و افزود: رفع محرومیّت، شغل‌آفرینی و توجه بیشتر به توزیع عادلانه ثروت می تواند به توسعه و پیشرفت روستاها در شهرستان کمک کند.
وی همچنین دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان آران و بیدگل را به عنوان بازوی اجرایی دولت سیزدهم در اجرا، نظارت و سازماندهی برنامه‌های توسعه پایدار روستایی نام برد و افزود: با توجه به وجود ظرفیت‌های ارزشمند در بخش‌های مختلف کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی و گردشگری، شاهد ارتقای شاخص‌های توسعه پایدار و پیشرفت و آبادانی هر چه بیشتر روستاهای شهرستان باشیم.
وی در پایان این پیام ۱۵ مهرماه روز ملّی “روستا و عشایر” را به روستاییان عزیز، اعضای شوراهای اسلامی روستا و دهیاران شهرستان آران و بیدگل تبریک گفت و اظهار امیدواری کرد: بتوانیم در پرتو عنایات الهی و در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، در جهت رفع مشکلات جامعه روستایی و خدمت به این قشر خدوم گام برداریم.

مطالب مشابه

فرماندار شهرستان آران و بیدگل با صدور پیامی شهادت جانباز دفاع مقدس؛ حاج ماشاالله گلی را تسلیت گفت. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل متن پیام به شرح زیر است: بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ وَبَشِّرِ الصَّابرِینَ الَّذینَ إِذَا أَصَابَتْهُمْ مُصِیبَهٌ قَالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ شهادت حاج ماشاالله گلی ‌نوش‌آبادی […]

۱۱ آذر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ دکترعلی اکبر رضایی، فرماندار در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی ۴دی؛ روز حماسه و ایثار شهرستان اظهار داشت: رزمندگان ایران اسلامی با الگوپذیری از قافله سالار کربلا و نهضت عاشورا به مقابله با دشمن متجاوز توانستند با اتکا بر قدرت ایمان و اراده یکی از درخشان‌ترین […]

۱۰ آذر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ حاج ماشاالله گلی نوش‌آبادی از جانبازان ۷۰ درصد دوران دفاع مقدس پس از سال‌ها تحمل رنج و جراحات ناشی از جنگ تحمیلی به یاران شهیدش پیوست. این جانباز صبور و سرافراز در سن ۶۴سالگی پس از تحمل سال‌ها تحمل درد و رنج ناشی از مجروحیت ظهر […]

۱۰ آذر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ همزمان با سراسر کشور، صبح امروز سه‌شنبه هشتم آذرماه، بیست و چهارمین مانور سراسری زلزله و ایمنیِ مدارس با حضور دکتر رضایی فرماندار و اعضای شورای پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان آران و بیدگل در آموزشگاه امام حسین علیه‌السلام و مدارس شهرهای […]

۸ آذر ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :