سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳
۱۷:۵۳:۴۸
فرمانداری شهرستان آران و بیدگل

ایجاد فضای بازدارندگی پدافند غیر‌عامل در زیرساخت‌های آران و بیدگل

به گزارش روابط‌عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ دکتر علی اکبر رضایی فرماندار، در مراسم صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی و دستگاه‌های امدادرسان و خدمات‌رسان شهرستان آران و بیدگل اظهار داشت: رهبرمعظم انقلاب (مدظله‌العالی) با نگرشى انقلابى و دین محور نسبت به تهدیدات فراروى انقلاب اسلامى و همچنین درک ضرورت‌هاى دفاع از انقلاب و […]

به گزارش روابط‌عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ دکتر علی اکبر رضایی فرماندار، در مراسم صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی و دستگاه‌های امدادرسان و خدمات‌رسان شهرستان آران و بیدگل اظهار داشت: رهبرمعظم انقلاب (مدظله‌العالی) با نگرشى انقلابى و دین محور نسبت به تهدیدات فراروى انقلاب اسلامى و همچنین درک ضرورت‌هاى دفاع از انقلاب و اسلام، رویکرد و افق جدیدى از پدافند غیرعامل را مطرح و بردائمى بودن و همیشگى بودن آن تأکید دارند.

وی افزود: پدافند غیرعامل، مکمل پدافند ملّی و همه جانبه کشور، صلح آمیزترین و اثربخش‌ترین روش دفاعی در مقابل هجمه‌های دشمن و پیشگیری در کاهش خسارات مالی، تجهیزاتی و تأسیساتی است.

رضایی حفظ و ارتقاء آمادگی‌ها در بخش سرمایه‌های انسانی و تجهیزاتی و تداوم کارکرد زیرساخت‌های حیاتی و حساس در شرایط اضطراری را از ضروریّات تحقق اهداف پدافند غیرعامل برشمرد و گفت: دستیابی به این مهم نیازمند برنامه‌ریزی، همکاری و مشارکت کلیه بخش‌های دولتی و غیردولتی در سطح شهرستان است.

رضایی ایجاد فضاى بازدارندگى در زیرساختهاى مهم شهرستان و ایمن‌سازى آن را از برنامه‌هاى راهبردى پدافند غیرعامل دانست و افزود: اداره مردم براى مقابله با انواع تهدیدات باید با بسیج امکانات و منابع عمومى، دولتى و مردمى در دستور کار شورای پدافندغیرعامل شهرستان قرار گیرد.

وی در خصوص نقش و جایگاه مردم در پدافند غیرعامل اظهارکرد: نقش، اهمیّت و جایگاه پدافند غیرعامل در برای مردم به درستی تبیین و با بکارگیری تمام ظرفیت‌ها، در فرهنگ سازی حملات احتمالی دشمن برنامه‌ریزی شود.

فرماندار و رئیس شورای پدافند غیر عامل شهرستان، با اشاره به تغییر مسیر دشمنان از برخورد نظامى به رویاروئى در شبکه‌هاى مجازى و سست کردن اعتقادات مذهبى تصریح کرد: استکبار جهانى،روح و جسم ملّت ایران را هدف قرار داده و آحاد ملّت و مسئولان باید در برابر این تهدیدات هوشیار باشند.

وی جدا کردن مردم از حکومت را یکی از راهبردهای اساسی آمریکا در مقابله با ایران دانست و گفت: دشمن تلاش دارد در قالب جنگ نرم سبک زندگی و باورهای مردم را تغییر دهد و درصدد ضربه زدن یا تضعیف ارکان نظام جمهوری اسلامی ایران است.

وی آمادگی دستگاه‌های امدادرسان و خدمات‌رسان جهت مقابله با بحران‌های احتمالی را ضروری دانست و گفت: دستگاه‌های اجرای شهرستان برای کاهش تهدیدات احتمالی دشمن در زمینه های مختلف  و استمرار خدمات به مردم آمادگی لازم را داشته باشند.

مطالب مشابه
رزمایش کمک‌های مؤمنانه این شهرستان با توزیع ۶۰۰ بسته معیشتی بین نیاز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ همزمان با ایام ماه مبارک رمضان و در آستانه عید سعید فطر، رزمایش کمک‌های مؤمنانه با هدف توزیع بسته‌های معیشتی بین ایتام و خانواده‌های نیازمند تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در شهرستان آران و بیدگل با حضور علی‌اکبر رضایی فرماندار، خیرین و جمعی از مسئولان […]

۲۱ فروردین ۱۴۰۳
در نخستین جلسه کارگروه تسهیل شهرستان آران و بیدگل در سال 1403 موانع و مشکلات 11 واحد تولیدی بررسی و دستورات لازم صادر شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ صبح امروز سه‌شنبه ۲۱فروردین‌ماه، جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با حضور معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری و جمعی از مسئولان شهرستان در سالن ۴ دی فرمانداری برگزار شد. در این نشست موانع و مشکلات ۱۱ واحد تولیدی، اقتصادی، کشاورزی و خدماتی از […]

۲۱ فروردین ۱۴۰۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ صبح امروز با حضور علی‌اکبر رضایی فرماندار، دادستان عمومی و انقلاب و جمعی از مسئولان، نخستین نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ شهرستان آران و بیدگل برگزار شد. در این نشست آخرین اقدامات انجام شده پیرامون اجرای مصوبات جلسه پیشین مورد بررسی قرار گرفت […]

۲۱ فروردین ۱۴۰۳
صبح امروز دوشنبه 20 فروردین‌ماه، دیدار مردمی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در راستای رسیدگی به مشکلات مردم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ علی‌اکبر رضایی در این دیدار که بیش از ۵ ساعت به طول انجامید، بصورت مستقیم و بی‌واسطه با اقشار مختلف مردم شهرستان دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار بیش از ۶۰ نفر از شهروندان مسائل و مشکلات خود را مطرح و نماینده عالی دولت در […]

۲۰ فروردین ۱۴۰۳
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 15 =