جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲
۰۳:۵۴:۰۹
فرمانداری شهرستان آران و بیدگل

نقش شوراهای حل اختلاف در نهادینه کردن فرهنگ صلح و سازش بی بدیل است

فرماندار شهرستان آران و بیدگل گفت: استفاده از ظرفیت مردمی شورا‌ی حل اختلاف برای گسترش صلح و سازش نقش مهمی در کاهش ورودی پرونده به دادگستری‌ها دارد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ دکترعلی اکبر رضایی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در پیامی ضمن تبریک و گرامیداشت سالروز تأسیس شوراهای حل اختلاف گفت: شورای حل اختلاف به عنوان یک نهاد مدنی و مردم‌محور برآمده از بطن جامعه نقش بسیار مهمی در نظام دادرسی و در حوزه قضازدایی و عدالت‌سازشی […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ دکترعلی اکبر رضایی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در پیامی ضمن تبریک و گرامیداشت سالروز تأسیس شوراهای حل اختلاف گفت: شورای حل اختلاف به عنوان یک نهاد مدنی و مردم‌محور برآمده از بطن جامعه نقش بسیار مهمی در نظام دادرسی و در حوزه قضازدایی و عدالت‌سازشی ایفا می‌کند.

وی فلسفه تأسیس این نهاد مردمی را نهادینه‌کردن فرهنگ صلح و آشتی در جامعه دانست و گفت: استفاده از ظرفیت مردمی شوراها برای گسترش صلح و سازش نقش مهمی درکاهش ورودی پرونده به دادگستری‌ها دارد.

رضایی، تلاش اعضای شوراهای حل اختلاف را مصداق انجام رسالت دینی و مذهبی ذکر کرد و افزود: اهتمام و سیاست تمام ارکان دستگاه قضایی رسیدن به حد مطلوب خدمت‌رسانی به مردم و ارتقای وضعیت عمومی جامعه از حیث امنیّت و ایجاد آرامش است.

وی ادامه داد: بی شک تلاش‌های صادقانه و اهتمام مستمر در زمینه توسعه و تعمیق فرهنگ مقدس صلح وسازش و خدمت‌رسانی به مردم مورد تأیید شارع مقدس و از تأکیدات رهبری معظم انقلاب(مدظله العالی)بوده و از طریق نهاد مقدس شورای حل اختلاف برکات و آثار دنیوی و اخروی بسیاری دارد.

وی استفاده از ظرفیت معتمدین و اقشار در حل و فصل دعاوی را تأثیرگذار دانست و تصریح کرد: استفاده از ظرفیت اقشار مختلف مانند نخبگان، معتمدین و روحانیون  به منظور نهادینه کردن توسعه فرهنگ صلح و سازش و اصلاح ذات البین و آشتی در جامعه بسیار مؤثر است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل در پایان این پیام از تلاش‌ها و زحمات بی‌بدیل کارکنان و قضات شوراهای حل اختلاف شهرستان آران و بیدگل که با عزمی راسخ در زمینه برقرای صلح و سازش و در عرصه خدمت‌رسانی به نظام مقدس جمهوری اسلامی تلاش می کنند، قدردانی کرده است.

مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ اولین مرحله قرعه‌کشی واگذاری زمین در قالب طرح نهضت ملّی مسکن برای متقاضیان شهر آران و بیدگل صبح امروز پنج‌شنبه ۶ مهرماه با حضور معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار، رؤسای ادارات بنیاد مسکن و راه و شهرسازی شهرستان، کارشناسان حوزه‌های حراست و مسکن شهری […]

۶ مهر ۱۴۰۲
فرماندار شهرستان آران و بیدگل طی گفت‌وگوی تلفنی با شهروندان از طریق سامانه تلفنی ۱۱۱، پاسخگوی دغدغه‌ها و مشکلات مردم بود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ علی‌اکبر رضایی، فرماندار شهرستان آران و بیدگل امروز چهارشنبه پنجم مهرماه با حضور در مرکز سامد ١١١ (سامانه الکترونیکی ارتباط مردم و دولت) به‌صورت تلفنی ضمن شنیدن دغدغه‌های مردم شریف شهرستان پاسخگوی مطالبات آن‌ها شد و دستورات لازم را جهت پیگیری موضوعات بیان شده از سوی […]

۵ مهر ۱۴۰۲
رضا چاقیان با کسب اکثریت آرا اعضای شورای اسلامی شهرستان، برای سومین سال متوالی در سمت ریاست شورای اسلامی شهرستان آران و بیدگل باقی ماند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ انتخابات هیات رئیسه شورای اسلامی شهرستان آران و بیدگل با حضور ۶ عضو شورای شهرستان در سالن ۴ دی فرمانداری برگزار و رضا چاقیان به عنوان رئیس و محسن عفتی به عنوان نایب‌رئیس انتخاب شدند. در این جلسه و پس از رأی‌گیری اعضا، ناصر محرابی‌مقدم به […]

۵ مهر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ صبح امروز چهارشنبه چهارم مهرماه جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید به ریاست علی‌اکبر رضایی فرماندار، و با حضور دادستان عمومی و انقلاب، معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان در سالن ۴دی فرمانداری برگزار و مشکلات ۶ واحد تولیدی […]

۵ مهر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 3 =