پنج شنبه ۳ فروردین ۱۴۰۲
۱۵:۴۳:۳۱
فرمانداری شهرستان آران و بیدگل

تصویب سه طرح بازنگری روستایی در شهرستان آران و بیدگل

فرماندار شهرستان آران و بیدگل: مهمترین هدف از اجرای طرح هادی روستاها، آبادانی و ارتقای کیفیت زندگی ساکنان و رونق سرمایه گذاری است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ جلسه کمیته بازنگری طرح‌ هادی روستاهای بخش مرکزی با حضور دکتر علی اکبر رضایی فرماندار، مهندس خانی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی در سالن جلسات اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان تشکیل شد. فرماندار شهرستان آران […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ جلسه کمیته بازنگری طرح‌ هادی روستاهای بخش مرکزی با حضور دکتر علی اکبر رضایی فرماندار، مهندس خانی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی در سالن جلسات اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان تشکیل شد.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل در حاشیه این جلسه اظهار کرد: طرح‌ هادی و بهسازی روستاها در راستای تحقق اهداف برنامه پنجم توسعه کشور توانسته به روستاها هویّت بخشد و به عنوان یکی از پروژه‌های توسعه روستایی در بهبود وضعیت اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی، تأمین عادلانه امکانات و ایجاد تسهیلات به منظور بهبود مسکن روستائیان تأثیر به‌سزایی داشته باشد.

رضایی مهم‌ترین هدف طرح هادی روستایی را تجدید حیات روستا دانست و افزود: این طرح‌ها به منظور ساماندهی بافت موجود، میزان و مکان گسترش محدوده و نحوه استفاده از زمین برای کاربری‌هایی همچون مسکونی، تولیدی، تجاری، آموزشی، درمانی، بهداشتی در قالب مصوبات طرح‌های ساماندهی فضا و سکونتگاه‌های ‌ روستایی یا طرح‌های جامع ناحیه‌ای تهیه می‌شود.

وی با اشاره به اهمیّت و ضرورت تهیه و اجرای طرح هادی به عنوان سند توسعه روستایی، گفت: روستاهای دارای طرح هادی از شرایط ویژه‌ای در عمران وآبادی از قببل خدمات زیربنایی، اجرای طرح‌های عمرانی و تخصیص منابع مالی نسبت به روستاهای فاقد طرح هادی است، لذا تهیه طرح و اجرای آن با توجه به ورود امکانات و خدمات زیربنایی و روبنایی بر کیفیّت و بهبود زندگی روستائیان در بلند مدت مؤثر است و منجر به ترویج پروژه‌های عمرانی و رونق سرمایه گذاری در روستاها می شود.

فرماندار آران و بیدگل افزود: باید با انجام برنامه‌ریزی‌های مناسب در جهت توسعه روستاها، فضای زندگی شایسته‌ای برای ساکنان روستاها فراهم کرد تا از این طریق روستاییان نیز فرصت زندگی و رشد و توسعه را داشته باشند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در راستای اجرای بند ۵ ماده ۲۶ قانون برنامه ششم توسعه، در این جلسه بازنگری طرح هادی روستاهای علی آباد کویر، محمدآباد و یزدل در بخش مرکزی شهرستان آران و بیدگل که مراحل کارشناسی و کمیته فنی‌های تخصصی خود را گذرانده بود، پس از بازبینی موارد اصلاحی به تصویب رسید.

مطالب مشابه
دکتر رضایی در پیامی عید نوروز را به ملّت بزرگ ایران و مردم شریف شهرستان آران و بیدگل بویژه به خانواده معظم شهیدان، جانبازان و ایثارگران تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران وبیدگل؛ همزمان با آغاز سال نو و بهار طبیعت، دکتر ‌علی‌اکبر رضایی فرماندار در پیامی با گرامیداشت یاد شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس و روح بلند و ملکوتی معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره)، عید نوروز را به ملّت بزرگ ایران، خانواده معظم شهیدان، […]

۱ فروردین ۱۴۰۲
فرماندار شهرستان آران و بیدگل در ملاقات مردمی با جمعی از شهروندان درخواست‌های آنان را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل، دکتر رضایی فرماندار، در دیدار چهره‌به‌چهره با مردم پای صحبت‌های آنان نشست تا پاسخگو و پیگیر خواسته‌ها و مشکلات آنان باشد. در این ملاقات مردمی که صبح امروز دوشنبه در محل دفتر فرماندار برگزار شد درخواست‌های مراجعه‌کنندگان از سوی فرماندار مورد بررسی قرار گرفت و دستورات […]

۲۹ اسفند ۱۴۰۱

در اجرای ماده ۴۴ قانون مدیریت خدمات کشوری و دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی، تخصصی و اختصاصی برای استخدام افراد در دستگاه‌های اجرایی و بنا بر ابلاغ سازمان اداری و استخدامی کشور، ثبت‌نام دهمین آزمون مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور برای جذب نیرو در دستگاه‌های اجرایی از ۱۵ فروردین‌ماه ۱۴۰۲ شروع خواهد گردید.

۲۸ اسفند ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ به مناسبت گرامیداشت سالروز شهادت شهید مهدی باکری و روز شهردار؛ دکتر علی‌اکبر رضایی فرماندار با شهرداران آران و بیدگل، نوش آباد، سفیدشهر و ابوزیدآباد دیدار و گفتگو کرد. دکتر رضایی در این دیدار از خدمات ارزشمند شهرداران و تلاش‌های شبانه‌روزی کارکنان آن مجموعه که زمینه […]

۲۷ اسفند ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 16 =