همزمان با « هفته ملی مهارت»؛ فرماندار شهرستان آران و بیدگل درپیامی راه‌اندازی «دپارتمان ‌آموزش‌های نوین مهارت فنی و حرفه‌ای صنعت نساجی در حوزه تخصصی فرش ماشینی» را گامی مهم در توسعه و اشتغال پایدار منطقه ذکر کرد

آموزش فنی و حرفه‌ای یکی از مکانسیم‌های پرورش متخصصان کاربلد و پنجه‌های کارآفرین است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل با صدور پیامی «روز کارآفرینی و آموزش‌های فنی و حرفه ای» و «هفته ملی مهارت» را به رئیس و کارکنان مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای و همچنین مربیان و تلاشگران عرصه مهارت‌آموزی این شهرستان  و دیگر مراکز فنی و […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل با صدور پیامی «روز کارآفرینی و آموزش‌های فنی و حرفه ای» و «هفته ملی مهارت» را به رئیس و کارکنان مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای و همچنین مربیان و تلاشگران عرصه مهارت‌آموزی این شهرستان  و دیگر مراکز فنی و حرفه‌ای کشور تبریک گفته و آورده است: گسترش و توسعه آموزش‌های مهارتی و توانمندی منابع انسانی زمینه ساز تحقق توسعه پایدار و همه‌جانبه است.

وی در این پیام تلفیق علم با مهارت و خلاقیت را زمینه‌ساز اشتغال و تولید پایدار در این شهرستان نام برده و افزوده است: مهارت‌آموزی نوعی تلاش برای رسیدن به کارآفرینی و معیشت پایدار و کاهش آسیب‌های اجتماعی است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل در ادامه این پیام اخذ مجوز راه‌اندازی «دپارتمان ‌آموزش‌های نوین مهارت فنی و حرفه‌ای صنعت نساجی در حوزه تخصصی فرش ماشینی» در این شهرستان را گامی مهم برای تعامل بیشتر کارفرمایان و افزایش جذب نیروی کار ذکر کرده است.

وی با بیان اینکه پیشرفت تکنولوژی و فناوری‌های جدید مستلزم مجموعه جدیدی از مهارت‌های نیروی کار است، آورده است: دپارتمان ‌آموزش‌های نوین مهارت فنی و حرفه‌ای صنعت نساجی در شهرستان آران و بیدگل می‌تواند با تربیت نیروی انسانی متعد و کارآمد متناسب با بازار کار و اهداف توسعه پایدار منطقه گام بردارد.

دکتر بایبوردی در ادامه این پیام، آموزش فنی و حرفه‌ای را یکی از مکانسیم‌های کارآمد برای آموزش نیروی کار متخصص، کاربلد و پنجه‌های کارآفرین برشمرده و افزوده است: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای یکی از محورهای توسعه و پیشرفت در حوزه‌های اقتصادی و راه‌اندازی کسب و کاراست.

وی در این پیام سرمایه‌گذاری در امر آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای شهرستان آران و بیدگل را نوعی سرمایه‌گذاری کلان در حوزه اشتغال و کارآفرینی جوانان نام برده و گفته است: این مهم می‌تواند در حوزه‌های مهمی چون صنعت نساجی، فرش ماشینی و صنایع دستی نظیر میناکاری، ترمه‌دوزی و مباحثی از این قبیل باشد.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل همچنین بر تشکیل و توسعه دوره‌های آموزشی قالی بافی، گلیم‌بافی، ساخت مجسمه‌های نمکی و ماسه‌ای، تولید گلاب و عرقیات، توریست و گردشگری، رصد ستارگان و نجوم، کاشت و تولید محصولات کشاوری کم‌آب‌بر، دوخت لباس‌های محلی، طراحی فرش ماشینی و تعمیر و نگهداری ماشین‌آلات فرش ماشینی در این شهرستان تاکید کرد.

وی به را‌ه‌اندازی سرای نوآوری و خلاقیت در راستای آینده‌پژوهی توسعه شهرستان آران و بیدگل  اشاره کرده و آورده است: سرای نوآوری و خلاقیت با حضور هیئت‌های اندیشه‌ورز شهرستان و تشکیل میز توسعه اقتصادی شهرها و روستاها، میز توسعه فرش ماشینی و دستبافت، میز توسعه گردشگری کویر و اکوتوریسم، میز توسعه صنایع وابسته به نمک و ماسه(ریگ)، میز توسعه صنایع وابسته به اسانس، عرقیجات و عطریات، میز توسعه انرژی خورشیدی و میز توسعه محصولات کشاورزی نظیر پسته، زعفران، گل محمدی، گیاهان دارویی، عناب و سنجد در این خصوص راهگشاست.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل با تقدیر از زحمات رئیس و کارکنان مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای و همچنین مربیان و تلاشگران عرصه مهارت‌آموزی این شهرستان اظهار امیدواری کرد با استعانت از الطاف الهی و همکاری‌های مربیان و کارآفرینان گام‌های موثرتری در معرفی و  پیشرفت  ایران اسلامی و توسعه شتاب زا و اعتلای این شهرستان  برداشته شود؛ ان‌شاءاللّه.

برچسب ها :
مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی  فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ جلسه کارگروه آرد و نان شهرستان به ریاست فرماندار و با حضور بخشداران مرکزی و کویرات و اعضای کارگروه در سالن ۴ دی فرمانداری به منظور بررسی چگونگی اجرای طرح هدفمندی یارانه نان برگزار شد. فرماندار شهرستان آران و بیدگل؛ عرضه خارج از شبکه آرد و […]

۱۲ مهر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ علی اکبر رضایی فرماندار، به همراه مدیر اداره برق شهرستان، در راستای مصوبات جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان، از شرکت نساجی پرین آریایی واقع در شهرک صنعتی انصار نوش آباد بازدید کرد.

۱۲ مهر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل، در این ملاقات‌ها که در محل اتاق فرماندار برگزار شد، تعدادی از شهروندان شهرستان آران و بیدگل در دیدار چهره به چهره با دکتر علی اکبر رضایی فرماندار این شهرستان به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند. فرماندار شهرستان آران و بیدگل در این ملاقات‌ها با […]

۱۲ مهر ۱۴۰۱

در پی درگذشت مادر بزرگوار شهید والامقام حسین ایمانی، فرماندار شهرستان آران و بیدگل پیام تسلیتی صادر کرد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل متن پیام به شرح زیر است:    بسم الله الرحمن الرحیم کلُّ مَنْ عَلیها فَان وَ یبقَی وَجْهُ رَبَّک ذوالـجلالِ والاکـرامِ خانواده محترم شهید والامقام حسین ایمانی درگذشت اندوهبار […]

۱۰ مهر ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :