فرمانداری آران و بیدگل
خانه
1394/11/01  مسابقه نقاشي با شعار "نقش من در حفظ هواي پاك"
مسابقه نقاشي با شعار "نقش من در حفظ هواي پاك"

 

به گزارش روابط عمومي فرمانداري آران و بيدگل و به نقل از خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) ، رييس اداره حفاظت محيط زيست آران و بيدگل گفت: اين مسابقه با هدف توجه و مراقبت از محيط زيست و جلوگيري از آلودگي هوا و به چالش كشيدن تفكرات دانش آموزان و ايجاد حس مسئوليت پذيري در آنان و ترويج و اشاعه فرهنگ حفاظت از محيط زيست با حضور جمعي از دانش آموزان مدارس ابوزيدآباد در كاروانسراي عباسي اين شهر برگزار شد.

الهيار دولتخواه افزود: در اين مسابقه تعداد 80 نفر از دانش آموزان مقاطع ابتدايي و متوسطه حضور داشتند و تفكرات و اندوخته‌هاي ذهني خود در مورد پاكي هوا را بر روي كاغذ ترسيم كردند.

وي به كويري بودن شهر ابوزيدآباد و بخش كويرات اشاره و اظهار كرد: خشكي طبيعت و عدم توجه به محيط زيست و نابودي پوشش گياهي مي‌تواند در بروز ريزگردها و آلودگي هوا موثر باشد كه در بعضي از مواقع اين ريزدگردها كه ميكروبي بوده موجب بروز انواع بيماري‌هاي تنفسي نيز شده است.

شهردار ابوزيدآباد نيز با اشاره به توجه و مراقبت از محيط زيست و جلوگيري از آلودگي گفت: حفاظت از محيط زيست بايد به فرهنگي عمومي تبديل شود و همه مردم و دانش آموزان در اين راستا بايد تلاش كنند.

رضا نقدي، آلودگي هوا را از عمده‌ترين چالش‌ها در دنياي امروز برشمرد و افزود: حمل و نقل و تردد زياد وسايل نقليه نقش بسزايي در اين آلودگي دارد.

وي، با برشمردن انواع آلودگي‌هاي هوا و آلاينده‌هاي محيط زيست اظهاركرد: فرهنگ صحيح استفاده از محيط زيست و نگهداري از آن بايد به عنوان يك فرهنگ در جامعه نهادينه شود.

در اين جشنواره، دانش آموزان با كشيدن نقاشي‌هاي زيبا و جالب خود با موضوع هواي پاك و با نوشتن شعار هواي پاك حق ماست و ما هواي پاك مي‌خواهيم حرف‌هاي دل و خواسته‌ها وآرزوهايشان براي داشتن هواي پاك به تصوير كشيدند

 

تعداد بازدید: 385
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal