فرمانداری آران و بیدگل
خانه
1396/03/25 انتخاب «خانه ترویج و آموزش صنایع دستی محمدآباد» به عنوان طرح برتر صنایع دستی استان اصفهان
انتخاب «خانه ترویج و آموزش صنایع دستی محمدآباد» به عنوان طرح برتر صنایع دستی استان اصفهان خانه ترویج و آموزش صنایع دستی سرچشمه روستای محمدآباد بخش کویرات آران و بیدگل به عنوان طرح برتر صنایع دستی استان اصفهان انتخاب شد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل، خانه ترویج و آموزش صنایع دستی سرچشمه روستای محمدآباد بخش کویرات شهرستان آران و بیدگل در آیین تجلیل از حامیان و کارآفرینان برتر صنایع دستی استان اصفهان به عنوان طرح حامی و کارآفرینی برتر انتخاب شد.

در این آیین که با حضور رسول زرگرپور استاندار اصفهان، مهدی جمالی نژاد شهردار اصفهان، فریدون اله یاری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان و جمعی از نمایندگان مجلس و مسؤولان در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان اصفهان برگزار شد، «محمود گنجی پور» بخشدار بخش کویرات شهرستان آران و بیدگل لوح تقدیر و تندیس خانه ترویج روستای محمد آباد را دریافت کرد.

همچنین در حاشیه این آیین، نمایشگاه صنایع دستی استان اصفهان در اتاق بازرگانی استان برپا شد که غرفه خانه ترویج و آموزش صنایع دستی روستای محمد آباد آران و بیدگل در این نمایشگاه با استقبال گسترده شرکت کنندگان همراه شد. در این غرفه انواع محصولات و صنایع دستی تولید شده در خانه ترویج سرچشمه روستای محمد آباد از جمله چادر شب و گلیم به نمایش گذاشته شد.

ساختمان آموزشی تولیدی "خانه ترویج و آموزش صنایع دستی" روستای محمد آباد، پیش از بهره برداری، ساختمان متروکه حمام عمومی روستا بود که با تغییر کاربری و بازسازی توسط دهیاری روستای محمد آباد به عنوان خانه ترویج صنایع دستی روستا آغاز به فعالیت کرد.

مساخت این ساختمان 400 مترمربع است و در کنار آن مجموعه بازارچه سنتی صنایع دستی نیز با مساحت تقریبی 800 متر مربع و 200 متر مربع فضای سبز احداث شده است.

تمام واحد های تعریف شده در این طرح در حوزه صنایع دستی و با محوریت صنایع دستی بومی روستای محمد آباد مانند سفالگری، گلیم بافی، شال و بویژه چادرشب بافی است که در زمره صنایع دستی شاخص این منطقه به شمار می آید.

روستای محمدآباد از توابع بخش کویرات شهرستان آران و بیدگل از سال 1395به عنوان روستای هدف صنایع دستی معرفی شده است.

 

تعداد بازدید: 275
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal