فرمانداری آران و بیدگل
خانه
1398/01/15 فرماندار شهرستان آران و بیدگل در حاشیه بازدید از موزه علم و فناوری باقرالعلوم(ع): موزه علم و فناوری در این شهرستان می تواند نمونه ای از تحقق نظام دانایی به دارایی تلقی شود/اهدای دو قطعه پیل اشکانی و دو قطعه اسطرلاب به موزه علم و فناوری باقرالعلوم(ع) از سوی فرماندار
فرماندار شهرستان آران و بیدگل در حاشیه بازدید از موزه علم و فناوری باقرالعلوم(ع): موزه علم و فناوری در این شهرستان می تواند نمونه ای از تحقق نظام دانایی به دارایی تلقی شود/اهدای دو قطعه پیل اشکانی و دو قطعه اسطرلاب به موزه علم و فناوری باقرالعلوم(ع) از سوی فرماندار فرماندار شهرستان آران و بیدگل از موزه علم و فناوری باقرالعلوم(ع) این شهرستان بازدید و دو قطعه پیل اشکانی و اسطرلاب به این موزه اهدا کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل، دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در حاشیه بازدید از موزه علم و فناوری حضرت باقرالعلوم(ع) این شهرستان گفت: صنعت دانش بنیان و پژوهش محور می تواند اقتصادی هوشمند را شکل دهد و این مهم  می تواند به توسعه پایدار شهرستان آران و بیدگل منجر شود.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل به نقش این موزه در توسعه و ترویج علم و دانش اشاره کرد و اهمیت نقش آفرینی موزه علم و فناوری باقرالعلوم(ع) در شناخت و درک مخاطب از علم و دانش را مهم ارزیابی کرد و افزود: برنامه ریزی برای ایجاد محیطی مناسب برای شکل گیری اقتصاد هوشمند و دانش بنیان به واسطه صنایع نوین در شهرستان آران و بیدگل بایستی مجدانه پیگیری شود.

وی با اشاره به اینکه در شهرستان آران و بیدگل به دنبال این هستیم که نظام دانایی را به دارایی تبدیل کنیم، افزود: برپایی این موزه می تواند در تحقق این مهم تاثیرگذار باشد و به منزله تکمیل پازل نظام نوآوری و ایده پردازی در کشور تلقی شود.

دکتر بایبوردی ادامه داد: امروز اندیشمندان و پژوهشگران توانمندی در کشور ما فعالیت می کنند که باید از این افراد استفاده شود. ما در کشور نزدیک به 2700 واحد آموزش عالی و دانشگاهی داریم، با جوانانی تحصیل‌کرده که می‌توانند تحصیلات و دانش خود را تبدیل به پژوهش، پژوهش را تبدیل به ایده و ایده خود را تبدیل به محصول کرده و با تجاری سازی محصولات و کالاها ثروت آفرینی کنند.

گفتنی است موزه علم و فناوری باقرالعلوم(ع) شهرستان آران و بیدگل، نخستین موزه علم و فناوری در شهرستان آران و بیدگل است که توسط یک سازمان مردم نهاد در زمینی به مساحت هزار مترمربع دایر و مقدمات مربوط به اخذ مجوز را از اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این شهرستان دریافت کرده است. کار طراحی، ساخت و تجهیز این موزه علمی از سال 92 آغاز شده و راه اندازی این مجموعه تاکنون هزینه‌ای بالغ بر پنج میلیارد ریال را در برداشته که توسط کمک‌های خیرین و مؤسسه خیریه صالحون شهرستان آران و بیدگل تأمین شده است.

الکترونیک، الکتروفیزیک، الکتریسیته، الکتروشیمی، لیزر و اپتیک، آسمان نما و نجوم، کارگاه طراحی و ساخت و بخش آشنایی با وسایل و مهندسی معکوس از جمله بخش‌های موزه علم و فناوری آران و بیدگل است و علاقه مندان می‌توانند از این موزه که در میدان پلیس جنب پارک زیتون شهرستان آران و بیدگل واقع شده، بازدید کنند.

در حاشیه این بازدید، فرماندار شهرستان آران و بیدگل دو قطعه پیل اشکانی و دو قطعه اسطرلاب به این موزه اهدا کرد.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
تعداد بازدید: 57
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal