فرمانداری آران و بیدگل
خانه
1395/10/19 بازدید فرماندار آران و بیدگل از منطقه شکار ممنوع یخاب
بازدید فرماندار آران و بیدگل از منطقه شکار ممنوع یخاب

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل؛«ابوالفضل معینی نژاد»فرماندار از مجموعه پروژه های ساماندهی و تجهیز مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست در منطقه شکار ممنوع یخاب واقع در بخش کویرات این شهرستان بازدید نمود.

منطقه شکار ممنوع یخاب ،نام منطقه ای در شمال شهر ابوزیدآباد واقع در شهرستان آران و بیدگل است. نام منطقه برگرفته از نام چشمه یخاب در دل ارتفاعات یخاب است که در تابستان های گرم هم آبی خنک از آن می جوشد. منطقه شکار ممنوع یخاب که علاوه بر ارتفاعات یخاب، کوه های لطیف و ملک صدرا را در خود جای داده است. این منطقه علاوه بر کوهها و ارتفاعات کم نظیر مناطق دشتی، بیابانی، کویری و تپه ماهوری وسیعی را در خود جای داده است. این منطقه به علت دارا بودن گونه های نادر مانند یوزپلنگ، سیاه‌گوش، گربه شنی، گربه وحشی، جبیر، زاغ بور و پرندگان شکاری ارزشمند در کشور، از زیستگاه ها و ذخیره گاه های غنی ایران محسوب می شود.

این منطقه دارای اقلیمی کوهستانی، دشتهای آبرفتی، تپه ماهوری و در قسمت غربی به صورت اجتماع شنهای روان است و با توجه به قرار گیری در مجاورت پارک ملی کویر و مهاجرت گونه های پارک ملی به این منطقه از زیستگاه های حمایت کننده پارک ملی می باشد.
 

 

 
 
تعداد بازدید: 85
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal