فرمانداری آران و بیدگل
خانه
1396/05/16 روز خبرنگار روز پاسداشت صاحبان قلم، اندیشه و آگاهی است
روز خبرنگار روز پاسداشت صاحبان قلم، اندیشه و آگاهی است

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل، «ابوالفضل معینی نژاد»فرماندار با گرامیداشت فرا رسیدن روز خبرنگار اظهار داشت: 17مرداد روز پاسداشت تلاش بی‌وقفه انسان‌های آگاهی است که با سلاح قلم در سرزمین آگاهی قدم می‌زنند.

وی افزود:خبرنگاران به عنوان منادیان حق‌طلبی و حقیقت‌جویی نقش مهمی در ارتقای آگاهی مردم دارند و روز خبرنگار روز پاسداشت صاحبان قلم، اندیشه و آگاهی است.

معینی نژاد خاطرنشان کرد: بدون شک خبرنگاران به عنوان قاصدان امین و راویان صدیق جامعه با زبان گویای خود در عرصه اطلاع رسانی گام بر می دارند تا حقایق را آن گونه که پیامبران رسالتش را بر عهده داشتند به درستی و با شفافیت به مردم برسانند.

وی سالروز شهادت شهید عرصه خبر "محمود صارمی" را گرامی داشت و خاطرنشان کرد:خبرنگاران نقش بسزایی در اطلاع‌رسانی دقیق وقایع انقلاب داشتند و در این میان شهدای بسیاری تقدیم انقلاب شد که نمونه آن خبرنگار شهید خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران شهید محمود صارمی است که برای اثبات حقیقت و صیانت از هویت دینی و اسلامی ، خون خود را نثار نمود.

فرماندار آران و بیدگل روز خبرنگار را به همه خبرنگاران ، اصحاب رسانه و خانواده بزرگ مطبوعات و جامعه اطلاع رسانی شهرستان تبریک گفت و از همراهی، توجه و اهتمام ویژه اصحاب رسانه در انعکاس اخبار و اطلاع رسانی از فعالیت‌های دولت تدبیر و امید و خدمات نظام قدردانی نموده و برای آنان که برای رشد و باروری اندیشه ی هم نوعان خودتلاش می کنند سلامتی، توفیق و ادامه فعالیت آگاهانه در پرتو رهنمودهای حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی را از خداوند متعال مسالت نمود.

در هفدهم مرداد ماه سال 1377، محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی، به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان به دست گروهک تروریستی طالبان به شهادت رسید. به همین مناسبت، شورای فرهنگ عمومی، هفدهم مرداد ماه هر سال را به عنوان «روز خبرنگار» نامگذاری کرد.

 

تعداد بازدید: 46
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal