فرمانداری آران و بیدگل
خانه
1396/05/18 طی آیینی خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان آران و بیدگل تجلیل شدند(گزارش تصویری)
طی آیینی خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان آران و بیدگل تجلیل شدند(گزارش تصویری)

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل، طی آیینی همزمان با 17 مرداد ماه روز خبرنگار، خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان با حضور فرماندار آران و بیدگل و جمعی از رؤسای ادارات شهرستان تجلیل شدند.

فرماندار آران و بیدگل در این مراسم که در سالن 4 دی این فرمانداری برگزار شد اظهار داشت:نقش رسانه و خبرنگاران در توسعه، ارتقا و اصلاح فرهنگ عمومی جامعه بسیار مؤثر است.

ابوالفضل معینی نژاد با گرامیداشت روز خبرنگار اظهارکرد: خبرنگاران می توانند با تشویق معروف ها و تقبیح منکرات در برطرف کردن مشکلات جامعه کمک کنند.

وی به نقش رسانه‌ها و خبرنگاران در آگاهی بخشی مردم اشاره کرد و افزود: در تثبیت و بنای توسعه جوامع نباید نقش رسانه و خبرنگار را کم رنگ دید بلکه رسانه‌ها یکی از ستون‌های اصلی توسعه جوامع هستند.
 
 
وی افزود: خبرنگاران نقش بسزایی در اطلاع‌ رسانی دقیق وقایع انقلاب داشتند و در این میان شهدای بسیاری تقدیم انقلاب شد که نمونه آن خبرنگار شهید خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران شهید محمود صارمی است که برای اثبات حقیقت و صیانت از هویت دینی و اسلامی، خون خود را نثار کرد.
فرماندار آران و بیدگل به رسالت خبرنگاران اشاره و تصریح کرد: خبرنگاران راویان صدیق و قاصدان امین و پاک جامعه هستند و با زبان و قلم خود به اطلاع رسانی و نشر اخبار می‌پردازند و با شفافیت به مردم راهنمایی و ارشاد می‌کنند.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آران و بیدگل هم در این آیین گفت: خبرنگاران مشعل آگاهی مردم را بر دوش دارند تا به جامعه روشنی بخشند.
میثم نمکی اظهارکرد: با مهندسی فکری و محتوایی خبرنگار، ذهن جامعه به بلوغ می رسد و خبرنگار روایت کننده روزهای تلخ یا شاد جامعه است
 
 

وی بابیان اینکه خبرنگاری شغل نیست، بلکه هنرو عشق است، افزود: خبرنگاران با پا گذاشتن در راهی سخت، باعشق، علاقه و ایثارگری گام برمی دارند و در جامعه تاثیر گذارند.
در این آئین همچنین شماری از خبرنگاران به بیان نظرات و دیدگاه های خود در خصوص ضعف روابط عمومی ها، نداشتن تشکل صنفی، چگونگی همکاری برخی دستگاه ها با خبرنگاران پرداختند.

شایان ذکر است در این مراسم از کتاب منادی شهر حاوی شماره های 1 تا 50 «نشریه منادی شهر»، نشریه محلی این شهرستان رونمایی شد.

همچنین در این مراسم از «محمد جواد دهقانی» خبرنگار پیشکسوت خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران(ایرنا)و«روح الله باقری» خبرنگار خبرگزاری شبستان که رتبه نخست جشنواره مطبوعات، خبرگزاریها و پایگاه های خبری استان اصفهان در بخش خبر را کسب کرده بود تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

محمود صارمی خبرنگار و رئیس دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی در مزار شریف به همراه دیپلمات های ایران در روز 17 مرداد سال 77 توسط نیروهای طالبان در افغانستان به شهادت رسید و این روز به نام «خبرنگار» نامگداری شد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
تعداد بازدید: 101
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal