فرمانداری آران و بیدگل
خانه
1396/05/19 زیرساخت و امکانات اولیه منطقه نمونه گردشگری کویر مرنجاب فراهم شود
زیرساخت و امکانات اولیه منطقه نمونه گردشگری کویر مرنجاب فراهم شود
به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران وبیدگل٬ «ابوالفضل معینی نژاد» فرماندار درجلسه کارگروه ساماندهی منطقه گردشگری کویر مرنجاب در محل فرمانداری اظهار کرد:ما به دنبال رشد وتوسعه گردشگری هستیم نه تنها در مرنجاب بلکه در کل شهرستان واین مسئله با مشکلاتی همراه بوده وهست که عمده آن مشکلات مالی می باشد.
وی به زیر ساختهای پیشرفت٬ رشد و توسعه کویر اشاره کرد وگفت:در طرح اولیه ساماندهی جاده کویر مرنجاب که جزو حداقل انتظارات اولیه است 18 میلیارد تومان برآورد هزینه شده است ؛ ولی منبع تهیه آن معلوم نیست که چطور تامین شود.
معینی نژاد افزود: طرح ونقشه فرآیند آماده سازی مرنجاب با تاخیر ابلاغ شد و ما برای ساماندهی این طبیعت بکر به پشتوانه نیاز داریم وحمایت همه جانبه را خواستاریم.
 
 
وی اظهار کرد: کویر مرنجاب همه گونه جاذبه گردشگری را در خود جای داده وبه حق منطقه نمونه گردشگری معرفی شده اما این تنها کافی نیست وباید امکانات حداقلی را در این کویر ایجاد کنیم.
فرماندار آران و بیدگل با تاکید بر پشتوانه و حامی در مسئله مرنجاب اشاره وتصریح کرد: منطقه نمونه گردشگری به اسم نیست ونمی توان شعار داد بلکه باید یک چهار چوب معین ومشخص وامکانات اولیه فراهم شود وتا زمانی که امکانات واعتبارات داده نشود نمی توان فعالیت گردشگری ویژه ودرستی را شاهد بود وانتظار داشت.
وی  با تاکید بر کمک مسئولان و نگاه ویژه استان به این منطقه گردشگری اظهار داشت: اختصاص اعتبارات و دلگرمی پشتوانه حرکت ما در رشد و پیشرفت کویر مرکزی ایران به خصوص کویر مرنجاب است.
 
 

وی درپایان گفت: باید با بسیج امکانات شرایطی را فراهم کنیم که گردشگر واقعی به شهرستان ورود کند نه بازدید کننده وبه رشد اقتصاد شهرمان کمک شود واشتغال زایی را به وضوح شاهد باشیم.

جوادصدیقیان؛ رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آران و بیدگل نیز در این نشست اظهار داشت:راه برای ورود سرمایه گذاران به کویر مرنجاب باز است.

وی افزود:کویر آران وبیدگل تنها محدود به مرنجاب نیست و کویر سیازگه، سنبک، چهارطاقی و... را نیز شامل می شود

وی اذعان داشت: وظیفه شرکت توسعه و عمران پایدار، ساماندهی منطقه مرنجاب است و راه برای ورود سرمایه گذاران به منطقه بسته نیست

 

صدیقیان تصریح کرد:تصویب طرح مجتمع گردشگری ارغوان نوید بخش بهبود وضعیت گردشگری و سرمایه گذاری در منطقه است.
 
 

هارونی؛ کارشناس گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان نیز بیان داش::مرنجاب یکی از بکرترین مناطق کویری دنیاست.

وی اظهار داشت:مسئله مهمی که در برخورد با کویر به آن می رسیم بحث منابع واستعدادهای خدادادی است که بعضا به دلیل بی توجهی نادیده گرفته می شود؛ در حالی که با کمک ابزار و امکانات و آماده کردن زیر ساختها ،ظرفیت کویر برای رشد وترقی جامعه پیرامونی آن نمودار می شود .
 
تعداد بازدید: 82
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal