فرمانداری آران و بیدگل
خانه
1398/01/22 فرماندار شهرستان آران و بیدگل: یکهزار و 590 فرصت شغلی در این شهرستان ایجاد شده است
فرماندار شهرستان آران و بیدگل: یکهزار و 590 فرصت شغلی در این شهرستان ایجاد شده است فرماندار شهرستان آران و بیدگل گفت: یکهزار و 590 فرصت شغلی با ارائه تسهیلات و اجرای تعهدات دستگاه های اجرایی این شهرستان در سال 97 برای افراد جویای کار ایجاد شده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل، به نقل از ایرنا دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در گفت و گو با ایرنا افزود: سهمیه اشتغال دولتی شهرستان آران و بیدگل بر اساس سامانه رصد برای سال 97 ایجاد 2 هزار و 191 فرصت شغلی بود که نزدیک به 73 درصد از این سهمیه تحقق یافته است.

وی بیان کرد: اداره های صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و فنی حرفه ای شهرستان آران و بیدگل به ترتیب بیشترین میزان ایجاد اشتغال در شهرستان آران و بیدگل را به خود اختصاص داده اند.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل به سهم 62 درصدی خود اشتغالی نیز اشاره و تشریح کرد: بیشتر اشتغال ایجاد شده در این شهرستان در سه حوزه بوده که سهم حوزه صنعت 44 درصد، خدمات 35 درصد و کشاورزی نزدیک به 21 درصد برآورد می شود.

وی همچنین اعتبارات اشتغال فراگیر سال گذشته در شهرستان آران و بیدگل را 350 میلیارد ریال با اشتغال 44 نفر برشمرد و اضافه کرد: اعتبارات اشتغال پایدار روستایی و عشایری سال گذشته در این شهرستان نیز 108 میلیارد ریال با ایجاد 172 فرصت شغلی بود.

دکتر بایبوردی از تشکیل کارگروه شناسایی راه های تقویت کسب و کار و رونق تولید با هدف تحقق شعار سال 98 در شهرستان آران و بیدگل خبر داد و گفت: تولیدکنندگان، سرمایه گذاران و ایده پردازان مخاطبان اصلی از بخش‌های اصلی تحقق شعار سال هستند که در این راستا حمایت همه جانبه دستگاه های اجرایی را نیاز دارد.

وی عنوان کرد: با توجه به وجود دریاچه نمک، معدن های ماسه ای در کویر، تابش انرژی های خورشیدی در 300 روز از سال و سایر ظرفیت های گردشگری در شهرستان می توان از این فرصت برای حضور سرمایه گذاران و متخصصان جهت رونق تولید بهره برد.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل همچنین ضرورت تدوین برنامه های حمایتی از تولیدکنندگان و صنعتگران این شهرستان را ضروری برشمرد و تاکید کرد: برنامه ریزی جهت کاستن سهم واسطه های غیرضرور از فعالیت های تولیدی و توزیعی محصولات کشاورزی و صنعتی به منظور افزایش درآمد روستاییان، صنعتگران و تولیدکنندگان باید مورد توجه باشد.

وی گفت: بر این اساس برنامه ریزی شده تا دستگاه های اجرایی شهرستان آران و بیدگل نسبت به شناسایی ظرفیت های این شهرستان در زمینه های تولید و کسب و کارهای نوین اقدام کرده و اطلاعات شغل های دارای بازار کار و درآمدزایی مناسب را در اختیار متقاضیان قرار دهند.

بایبوردی با اشاره به ضرورت تسهیل قوانین و مقررات و رفع برخی مقررات مزاحم افزود: شهرستان آران و بیدگل آماده پذیرش سرمایه گذاری در حوزه های گردشگری، صنایع نوین، صنایع پایین دستی فولاد، صنایع مکمل صنعت فرش ماشینی و دستباف، صنایع دستی، پرورش ماهی آرتمیا، احداث هتل کومه ای فرش ایران، مرکز ریگ درمانی (ماسه درمانی) و نمک درمانی(هالوتراپی)، خورشید درمانی (نور درمانی)، احیا و بهسازی خانه های تاریخی و سنتی، ساخت نیروگاه های خورشیدی، بسته بندی زعفران و پسته، راه اندازی سینما، نساجی و سایر حوزه های مربوطه است.
وی افزود: نرخ بیکاری در شهرستان آران و بیدگل با برخورداری از افزون بر 800 واحد تولیدی کوچک و بزرگ، 5.9 درصد است.

تعداد بازدید: 55
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal