فرمانداری آران و بیدگل
خانه
1398/02/25 در آستانه روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی؛ همایش تجلیل از روابط عمومی ادارات و دستگاه های اجرایی شهرستان آران و بیدگل برگزار شد /معیار سنجش کارگزاران روابط عمومی داشتن سواد رسانه ای و خبری است+ گزارش تصویری
در آستانه روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی؛ همایش تجلیل از روابط عمومی ادارات و دستگاه های اجرایی شهرستان آران و بیدگل برگزار شد /معیار سنجش کارگزاران روابط عمومی داشتن سواد رسانه ای و خبری است+ گزارش تصویری فرماندار شهرستان آران و بیدگل در همایش تجلیل از مسئولان روابط عمومی ادارات و دستگاه های اجرایی این شهرستان گفت: معیار سنجش کارگزاران روابط عمومی داشتن سواد رسانه ای و خبری است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل، دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در همایش تجلیل از مسئولان روابط عمومی ادارات و دستگاه های اجرایی این شهرستان گفت: روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی فرصت مناسبی است تا فعالان روابط عمومی و ارتباطات به معرفی جایگاه و ماموریت های حوزه فعالیت خویش بپردازند.

وی افزود: با توجه به اینکه ظرفیت ها و پتانسیل های روابط عمومی کمتر شناسایی شده است اما روز به روز اثربخشی و توانمندی روابط عمومی ها در همه عرصه ها بر همگان آشکارتر می شود.

دکتر بایبوردی به اهمیت شغل روابط عمومی در دین اسلام و روایات و احادیث موجود در این راستا اشاره کرد و گفت: خداوند متعال در قرآن کریم به «قلم» سوگند یاد می کند و ارزش و احترام قلم و جایگاه والای آن که روابط عمومی ها و خبرنگاران با آن سر و کار دارند، مهم است.

وی به فهرست سالانه شبکه آنلاین اجتماعی و طبقه بندی مشاغل اشاره و روابط عمومی را شغلی پرتنش و مدیران روابط عمومی را به عنوان مدیران و کارشناسان ارشد کنترل خسارت یاد کرد و گفت: مدیران روابط عمومی باید در شرایط بحرانی، به صورت ضرب الاجل فکر، تصمیم گیری و عمل کنند.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل، روابط عمومی ها را ناقلان آگاهی و حاملان دانایی ذکر کرد و افزود: روابط عمومی دستگاههای اجرایی فقط تولیدکننده خبر و گزارش خبری نیستند بلکه انتقال دهنده دانایی و آگاهی به جامعه هستند.

وی اذعان داشت: کسی که وارد عرصه روابط عمومی می شود باید اعتقاد داشته باشد که «دانستن حق همه مردم است» و مردم هم دارای حق و حقوق دانستن هستند.

دکتر بایبوردی اظهار داشت: مسئولان روابط دستگاههای اجرایی موظفند با مردمداری و اطلاع رسانی شفاف، دقیق و به هنگام مردم را از حق اساسی دانستن بهره مند سازند.

وی اضافه کرد: روابط عمومی ها با استفاده از زبان و ادبیات وحدت آفرین و امید آفرین در افزایش همدلی و هم زبانی بین مردم از یک طرف و دولت و مسئولان از طرف دیگر تلاش کنند و برانگیزنده حس امیدواری به آینده باشند.

 
 

فرماندار شهرستان آران و بیدگل، اخبار کذب و دروغ را دشمن اصلی اعتماد خواند و افزود: یک خبر غیر واقعی و کذب می تواند یک نهاد ارتباطی یا دولتی و رسانه ای را از چشم مخاطبان دور کند.

وی با بیان اینکه با رشد تکنولوژی های نوین ارتباطی، کارکرد روابط عمومی ها دچار تغییر شده است ادامه داد: رشد شتابان علم و فناوری باعث شده است تا روابط عمومی ها از نسل اول عبور کرده و به نسل دوم و امروزه به نسل سوم ورود پیدا کنند.

دکتر بایبوردی معیار سنجش کارگزاران روابط عمومی و خبرنگاران را داشتن سواد رسانه ای، خبری، ارتباطی، فناوری و اطلاعات، سیاسی، اجتماعی و از این قبیل خواند و از مسئولان روابط عمومی ادارات شهرستان خواست تا از این سوادها برخوردار شوند.

وی اجرای سیاست های اطلاع رسانی دولت را از وظایف مهم مسئولان روابط عمومی دستگاههای اجرایی خواند و بیان داشت: ارتباط و همکاری با رسانه های جمعی، پاسخگویی به ابهام ها و اجرای طرحهای تبلیغاتی، اجرای مناسب مراسم ها و مناسبتها، ایجاد حسن رابطه ببین کارکنان و مسئولان و نیز نظارت بر انتشارات و مدیریت پایگاه های اطلاع رسانی از دیگر وظایف مسئولان روابط عمومی دستگاه های اجرایی است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل در ادامه سخنانش اظهار داشت: وقتی دولت تدبیر و امید در قبال مردمش احساس مسئولیت می کند و خود را دولت ارتباط محور می داند؛ نقش روابط عمومی فوق العاده مهم، تاثیرگذار و حیاتی می شود.

وی اذعان داشت: مسئولان روابط عمومی می توانند هم پیام آور صلح و آرامش در جامعه و هم زمینه ساز ناآرامی و بحران باشند.

دکتر بایبوردی ادامه داد: در عصر حاضر روابط عمومی ها می توانند در فصل و وصل جانها و دلها و رفتارها و کردارها نقش آفرینی کنند.

وی تصریح کرد: مسئولان روابط عمومی با ارتباط با رسانه های جمعی می توانند چیزهایی که «نیست»، «هست» بسازند و بر قامت بحرانی که هنوز متولد نشده جامه هستی بپوشاند و بالعکسِ آن، از چیزهایی که «هست»، «نیست» بسازند و افکار عمومی را دچار انحراف و تشویش کنند.

 
 

فرماندار شهرستان آران و بیدگل با اشاره به فعالیت مطلوب دولت تدبیر و امید در این شهرستان گفت: فعالیت 810 واحد صنعتی و تولید سالانه 50 میلیون مترمربع فرش ماشینی توانسته است این شهرستان را به قطب تولید فرش کشور تبدیل کند.

وی یادآور شد: 130 میلیون دلار درآمد ارزی کشور از شهرستان آران  بیدگل و تغییر الگوی کشت محصولات کشاورزی این شهرستان، منجر به برداشت 40 کیلوگرم زعفران و 3 هزار تن پسته در سال گذشته شده است که برای مثال می توان با اطلاع رسانی صحیح به مردم عملکرد بخش کشاورزی دولت را به مردم نشان داد.

وی، در پایان سخنانش ضمن تبریک فرا رسیدن 27 اردیبهشت؛ روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی به کارگزاران این عرصه از تلاش های مستمر و صادقانه این قشر اطلاع رسان قدردانی کرد.

در ادامه این همایش، کارگاه آموزشی «روابط عمومی و ارتباطات» با حضور دکتر مهدخت بروجردی علوی، استاد علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی و معاون پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور برای مسئولان روابط عمومی و روسای ادارات و اصحاب رسانه های جمعی شهرستان آران و بیدگل برگزار شد.

این گزارش حاکیست؛ این مراسم با حضور فرماندار شهرستان آران و بیدگل، دکتر مهدخت بروجردی علوی، استاد علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی و معاون پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی، روسای ادارات، خبرنگاران و مدیران رسانه های جمعی برگزار و در پایان مراسم از مسئولان روابط عمومی دستگاه های اجرایی تجلیل به عمل آمد.

گفتنی است 27 اردیبهشت ماه؛ به عنوان روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی در تقویم نامگذاری شده است.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 78
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal