فرمانداری آران و بیدگل
خانه
1398/02/31 فرماندار شهرستان آران و بیدگل: شهروندان فریب پیامک های قطع یارانه را نخورند
فرماندار شهرستان آران و بیدگل: شهروندان فریب پیامک های قطع یارانه را نخورند فرماندار شهرستان آران و بیدگل به شهروندان هشدار داد پیامک ارسال شده به تلفن همراه شهروندان مبنی بر قطع یارانه و دریافت اطلاعات کارت بانکی جهت برقراری مجدد یارانه، جعلی است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل، دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل به شهروندان هشدار داد پیامک ارسال شده به تلفن همراه شهروندان مبنی بر قطع یارانه و دریافت اطلاعات کارت بانکی جهت برقراری مجدد یارانه، جعلی است.

وی با اعلام جعلی بودن یک سایت نیازمندی دریافت یارانه نقدی به نشانی yaravara.com از شهروندان درخواست کرد فریب این گونه پیامک ها و سایت ها را نخورند.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل اظهار داشت: کلاهبرداران با ارسال پیامک جعلی به شهروندان به بهانه اینکه یارانه آن‌ها قطع خواهد شد، اطلاعات و رمز حساب را دریافت و از این طریق اقدام به سرقت موجودی بانکی شهروندان می کنند.

وی افزود: این پیامک‌ها هیچ ارتباطی با سازمان های ذیربط قانونی یارانه ها ندارد و مجرمان سایبری از این طریق اطلاعات شخصی و بانکی افراد اعم از رمز دوم، شماره کارت و2CVV را به سرقت می برند.

دکتر بایبوردی ادامه داد: متاسفانه برخی از شهروندان در هنگام ثبت نام به نشانی سایت توجه نکرده و با جستجو از طریق موتورهای جستجو و یا رفتن به لینک‌هایی که در دیگر سایت‌ها ارائه شده در دام سودجویان سایبری گرفتار می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: شهروندان دقت داشته باشند صرفاً به سامانه‌های رسمی اعلام شده از سوی مراجع ذیربط قانونی مراجعه و از رفتن به سایر سایت‌ها و دانلود اپلیکیشن‌های مختلف جداً خودداری کنند چرا که ثبت کردن اطلاعات در سایت‌های متفرقه می‌تواند زمینه برداشت غیرمجاز از حساب را فراهم کند.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل از شهروندان خواست در صورت ورود به سایت جعلی yaravara.com هرچه سریع‌تر برای تغییر رمز های اول و دوم کارت بانکی خود اقدام کنند.

تعداد بازدید: 42
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal